Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Дръдрене" вретеното на струг

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: "Дръдрене" вретеното на струг

    И вино,и ракия има,ама аз не пия.
    Трябва да се знае,ако има нещо за регулиране,да се регулира.

    Поздрави!!!
    Pajero 2.5.TDI GLS Super Selekt
    лодка RIGIFLEX CAP370+YAMAHA 15hp. four stroke

    Коментар


    • #62
      От: "Дръдрене" вретеното на струг

      Ето ви едно линкче към курса по стругарство на Виктор Леонтиев,
      с обяснение за диагностика на луфтовете, и начин на регулиране без скъпа апаратура.

      http://www.youtube.com/watch?v=JaNJRm73FjY

      Коментар


      • #63
        От: "Дръдрене" вретеното на струг

        Интересна тема, ама я прочетох до това с хилядните. Още там стана ясно, че няма да я бъде работата.
        Странно ми е само това в Ц8 как точно е постигнато, след като за тоя струг се знае, че е сглобяван къде ли не, едва ли не на принципа "в час по трудово" и заводски още точността му е била както дойде. Има репутация малко във вица с руските коли и котката- ако е вътре, е добре уплътнена. Та и Ц8-отклоненията в десети се смятат за нула.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #64
          От: "Дръдрене" вретеното на струг

          Я да попитам, някой да му се намират комплект съединители или поне палците за С-8?
          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

          Коментар


          • #65
            От: "Дръдрене" вретеното на струг

            Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
            Я да попитам, някой да му се намират комплект съединители или поне палците за С-8?
            Преди време в продавалниците,имаше обяви на доста прилични пари.

            Поздрави!!!
            Pajero 2.5.TDI GLS Super Selekt
            лодка RIGIFLEX CAP370+YAMAHA 15hp. four stroke

            Коментар


            • #66
              От: "Дръдрене" вретеното на струг

              Привет! Ето до къде я докарах. Сложих външната гривна на новия лагер NSK японски и монтирах обратно по белезите лагерното тяло. Утре ако е късмет ще наглобя вретеното. Предния лагер на Cy400 преди години, когато го възстановяахме беше 400лв. SKF и 250лв. За чешки, какъвто си беше монтиран преди да го отвориме за преглед.
              Прикачени файлове

              Коментар


              • #67
                От: "Дръдрене" вретеното на струг

                Има ли някакъв смисъл от подпорна шайба на радиалния лагер? Той реално няма на къде да мърда.
                0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                Коментар


                • #68
                  От: "Дръдрене" вретеното на струг

                  Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                  Интересна тема, ама я прочетох до това с хилядните. Още там стана ясно, че няма да я бъде работата.
                  Странно ми е само това в Ц8 как точно е постигнато, след като за тоя струг се знае, че е сглобяван къде ли не, едва ли не на принципа "в час по трудово" и заводски още точността му е била както дойде. Има репутация малко във вица с руските коли и котката- ако е вътре, е добре уплътнена. Та и Ц8-отклоненията в десети се смятат за нула.
                  Конструктивното задание за С 8 е машина за ремонтно възстановителни работи за това в нея има доста компромиси . Съответно тези машини се разпределяха в предприятия където все пак макар и рядко им трябва струг в поддръжката . Серията стругове С 10/11 СУ400/500 и нагоре са машини проектирани да работят на 3 смени поне едни 20 - 30 години и за това при тях изпълнението е съвсем друго .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #69
                    От: "Дръдрене" вретеното на струг

                    За големите Ц-та е ясно. Странното ми е кой се е очаквало да им прави поддръжка и регулировка на малките стругове по места, където още в ония години не е правена ясна разлика между шлосер и стругар. Или при военните...където стругът е монтиран във фургона на КРАЗ-а.
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • #70
                      От: "Дръдрене" вретеното на струг

                      Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                      За големите Ц-та е ясно. Странното ми е кой се е очаквало да им прави поддръжка и регулировка на малките стругове по места, където още в ония години не е правена ясна разлика между шлосер и стругар. Или при военните...където стругът е монтиран във фургона на КРАЗ-а.
                      Никой. Каквото излазло от завода - такова. А на практика и масово с големите е така - нещо се пипа, когато се строши или износи до степен да не може да се работи на машината. Или просто машината започва да се ползва за донор за останалите в халето.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #71
                        От: "Дръдрене" вретеното на струг

                        Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                        За големите Ц-та е ясно. Странното ми е кой се е очаквало да им прави поддръжка и регулировка на малките стругове по места, където още в ония години не е правена ясна разлика между шлосер и стругар. Или при военните...където стругът е монтиран във фургона на КРАЗ-а.
                        На времето ЗММ си имаше бригади за поддръжка за по тежките ремонти . Иначе по заводите механиците бяха с много висока квалификация и поддържаха машини много по сложни от металорежещите . Всеки последен петък от месеца се правеше профилактика на металорежещите машини доливаха се при необходимост масла каквото трябва се регулираше електричарите притягаха де що има електрическа връзка и така една машина си работеше безгрижно едни 30 - 40 години естествено при грамотен оператор .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #72
                          От: "Дръдрене" вретеното на струг

                          QUOTE=sek.1;3402488]Конструктивното задание за С 8 е машина за ремонтно възстановителни работи за това в нея има доста компромиси . Съответно тези машини се разпределяха в предприятия където все пак макар и рядко им трябва струг в поддръжката . Серията стругове С 10/11 СУ400/500 и нагоре са машини проектирани да работят на 3 смени поне едни 20 - 30 години и за това при тях изпълнението е съвсем друго .[/QUOTE]

                          Това мнение не се покрива с описанието в оригиналната документация.В нея са указва ясно какво трябва да се прави при работа на машината в една или две смени.Това означава ,че е конструирана за минимум двусменен работен ден.Няма общо с твърдението,че е само за ремонтни работилници и отделни детайли.Друг проблем е качеството на изпълнение, което е меко казано лошо.Поне на този ,който възтановявам аз .
                          Разговарях с един стругар на 82 години, който още работи.Той твърдеше, че ,когато е бил млад са искали от тях датайли с точност 0,1 мм.Обясни ми ,че след това си му мислел шлайфиста.Даже и сега твърди ,че стругът не е точна машина.Работи на едно С11.Според него това е най-добрата машина произведена в българско ЗММ.Трябва да отчетем факта,кога са проектирани тези машини и каква е била концепцията за тях.Няма как да искаме неща ,които те не могат.Освен това на кокло от вас детайлите ви са с точност 0,01мм и как точно я получихте и измерихте?Какво време загубихте ,за да я получите и колко ви струва то?Говоря за детайли изработени със струг произведен преди 50 години.На сниките ,които поствате не се вижда добре,но колко от вас са направили фундамент и са монтирали машината спрямо изискванията на производителя?Шабровахте ли всички работни повърхности.Използвахте ли нивелир с необходимата точност за нивалиране на тялото?Успяхте ли да настроите скоростната кутия точно по паралелите с допуска описан от производителя?А задното седло?При каква температура направихте измерванията?Използвахте ли предписаните режими на работа ,като обороти ,подаване охлаждане и т.н. спрямо обработваният детайл?Къде го захванахте в универсала ли или изплзвахте центри и сърце? И така нататъка.Пиша това ,защото се води една дискусия ,която не е коректна.Kакво означава точна и неточна машина.Пък даже са я и мислели конструктивно да е неточна.Постигането на определени точности с определени машини зависи не само от устройството или машината ,която се използва , но и от редица предпостваки и изисквания ,които трябва да бъдат спазвани .Ако не се спазват всички изиксвания , каквато и машина да ползвате резултата няма да е удовлетворяващ.
                          Поне аз така мисля.Съгласни ли сте с моето мнение?

                          Коментар


                          • #73
                            От: "Дръдрене" вретеното на струг

                            Не!Всеки грамотен стругар си познава машината и не е проблем да постига точност от 0,01мм.Вариянти има всякакви,като се започне от универсал със висок клас на точност до въртене на два центъра със сърце и разни други чалъми.
                            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                            Коментар


                            • #74
                              От: "Дръдрене" вретеното на струг

                              Напълно съм съгласен с Пламен!!!
                              "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                              Ат.Буров.

                              Коментар


                              • #75
                                От: "Дръдрене" вретеното на струг

                                И аз така Тези занаяти съм ги почнал през далечната 1985 година . Всичко което описва колегата са идеални почти лабораторни условия . Не че са непостижими но са най малкото трудно изпълними . Моя струг е С 11 МТ на 2000 мм междуцентрово разстояние произведен е 1989 година ЗММ Троян . Преди двайсетина години на него стъргах на цялата дължина между два центъра едни колони за шприц аз ги докарах на цялата дължина конус 0.03 мм а от шлайфа ги върнаха с конус 0.05 мм . Скоро стъргах нещо около 1200 мм абсолютно безотговорно ей така от куртоазия премерих с микрометъра пак конуса при това в универсал ми беше 0.03 мм . И двата ми основни работни универсала са чешки ТОС първи клас на точност . И за мен лично С 11 е най читавия български струг . Познаваш ли си машината стотнтата я ковеш и на тъмно па нека го водят неточна машина . В днешно време ако не можеш да дадеш на клиента готов детайл ще си стоиш гладен .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X