Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Акумулаторен гайковерт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Акумулаторен гайковерт

    Изпревари ме

    Марката става,но за напъване друго си трябва,това е нежничко
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #77
      От: Акумулаторен гайковерт

      За напъване имам на въздух,чарът на тая машинка са габаритите. Дават й 360нютона, което ме устройва в 95% от случаите, обмислям за по-натам и едно компактно на 1/4 , че тая лидълската ми е въз едра

      Коментар


      • #78
        От: Акумулаторен гайковерт

        Първоначално публикуван от dimichos Преглед на мнение
        За напъване имам на въздух,чарът на тая машинка са габаритите.
        Честито и да ВИ радва очите дълго време.
        А,"чарът" на акумулаторните е в свободата (че не са "вързани") при работа на открито и далеко от "енергия". Работата в работилница,сервиз,цех......,на въздух или ел.ток е масовия избор. Що се отнася до "напъването" има много по компактни и здрави ударни пневматични гайковерти, а какво и "дават" и какво ТЯ "дава" са различни неща.
        Въпрос на кеф и лични предпочитания.

        Коментар


        • #79
          От: Акумулаторен гайковерт

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Ако на батерията пишеше M18 вместо M12, щеше да е маааалце по-добре.
          С М12 2А на акумулаторен такаламит опуквам 7-8 400гр-мови флакона с грес и напъва н е по-малко от пневматичния.С две думи-не я подценявай.
          "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
          Mark Twain
          СтоЕнчA

          Коментар


          • #80
            От: Акумулаторен гайковерт

            Първоначално публикуван от dimichos Преглед на мнение
            За напъване имам на въздух,чарът на тая машинка са габаритите. Дават й 360нютона, което ме устройва в 95% от случаите, обмислям за по-натам и едно компактно на 1/4 , че тая лидълската ми е въз едра
            Ма така кажи,че и аз винаги подхождам по размер - първо купувам 15 кила чук,после 10 и после 5,обратното само мъка и нерви и време отнема,друго си е грубата сила.

            идеално е това Милуоки,аз имам Дювалче и на размер е добре,още не е запецнало никъде,но потрябва ли ми мъниче май това ще е.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #81
              От: Акумулаторен гайковерт

              Става дума за 10г+ Метабо на 14,4V 2Ач, 60+ Nm , NiCd (имаме още 1-2 парксайда, по-малки и импакти). Едната е почти умряла но другата за кратко. Та мислим едната да я рециклираме, но в една фирма ми казаха че към Литиево йонна ако минем трябва ново зарядно , а и не е гаранция че няма да прецака нещо в скоро време по управлението... а и е двойно по скъпо, но пък 4 пъти по-ниското тегло ме изкушава.
              Иначе за двойка, NiCd - 63лв... 3мес гаранция
              / друга фирма: 18v на 1900 mah / -18V Ок ли е в случая?

              Чел съм че и сам може да го направиш, но трябва и точна платка,... а и с ново зарядно?!

              Някой правил ли си е сам и лесна ли е смяната (мисля да поръчам от Китай за два комплекта и ще ми излезе доста по-евтино.)
              Доколкото разбрах от тази тема *- трябва да го дам да ми ги точкуват, че с поялника ми може да им съкратя живота.
              Последно редактирано от hakama; 20-04-19, 12:17.

              Коментар


              • #82
                От: Акумулаторен гайковерт

                Две батерии 24 елемента 63лв. излизат по 2,63лв
                Нещо немисе вързва тази цена с качествени батерии.

                Коментар


                • #83
                  От: Акумулаторен гайковерт

                  Първоначално публикуван от Shtaiga Преглед на мнение
                  С М12 2А на акумулаторен такаламит опуквам 7-8 400гр-мови флакона с грес и напъва н е по-малко от пневматичния.С две думи-не я подценявай.
                  Нормално. Такаламита харчи много по-малко енергия от винтоверт и още по-малко от гайковерт. 14V 2Ah е нещо като 18V 1.5Ah, че и по-малко, особено под по-голям товар.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Акумулаторен гайковерт

                    Последни впечатления от безчетков Einhell TE-CW 18Li BL на 1/2 - цялата предница на Terrano 2 (гайките на гумите и всички гайки на шарнири, накрайници и т.н.) нула проблем. Отвива дори без замисляне. Само на по-големи (гайките на долен шарнир например) тропа по 1-2 секунди. След всичкото това 3Аh батерия беше на 2 черти и се дозареди за 10 минути.

                    Доволен съм като слон! Сигурно в последните 3 месеца съм ползвал единствено батерийни машини (ъглошлайф, ударен винтоверт/бормашина, и въпросния гайковерт, всичките безчеткови).
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Акумулаторен гайковерт

                      От няколко дена съм собственик (ще видим дали горд) на акумулаторния Райдер от индустриалната серия.
                      Дават му 320/45Nm и при задържане 400Nm. До колко са реални ще видим. Нямах възможност за качествен тест , но развива болтовете на джантата директно или след няколко секунди чукане(алуминиева джанта стягана с пневматичен Чикаго на усет). На болтовете които се запъна пробвах да се лашна на тресчотката (100+кг) и не мръднаха. Но след задържане от 3-5 секунди (къс камък с удължение) ги разви. За стягането , на първа степен директно само на камък , при задържане от 1-2сек след това на тресчотка и лашкане не мръднаха. Един колега по напред беше споменал за спирачката при развиване след като се охлаби болта/гайката, ами има вариант да се изключи с бутон.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Акумулаторен гайковерт

                        Вземи си удължение за гайковерт. Различно е от това в гедорето. А най-добре и комплект камъни, или поне няколко за най-използваните размери гайки.

                        Другото - ако се запъва хващаш удължението с ръка и го напъваш с ръка така че да обере луфтовете в посока отвиване. Но най-добре камък и удължение за гайковерт.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Акумулаторен гайковерт

                          Камъните за удърен гайковерт не са никак евтини, но разликата с обикновенните е потресаваща. Струват си парите.
                          Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                          Ford Fiesta 1.4 Tdci

                          Коментар


                          • #88
                            От: Акумулаторен гайковерт

                            Че то с други става ли?Дювала или ми увива китките или прави камька на лунен пейзаж,не го знам запъва ли ма запъвам аз на бедро,а здника ми син
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #89
                              От: Акумулаторен гайковерт

                              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                              ...Дювала или ми увива китките...
                              Не съм попадал на ударен гайковерт, дето увива китки. Лично имам до към 400Nm, ползвал съм 2-3 пъти такъв на 600. Някакъв въртящ момент се усеща, ама е много далече от увиване на китки.

                              И да, обикновените с времето стават на салата. А те и изначално имат по-големи луфтове, където може да ти се загубят и 2/3 от въртящия момент на машината. Това и за камъни и за удължители.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Акумулаторен гайковерт

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                Не съм попадал на ударен гайковерт, дето увива китки. Лично имам до към 400Nm, ползвал съм 2-3 пъти такъв на 600. Някакъв въртящ момент се усеща, ама е много далече от увиване на китки.

                                И да, обикновените с времето стават на салата. А те и изначално имат по-големи луфтове, където може да ти се загубят и 2/3 от въртящия момент на машината. Това и за камъни и за удължители.
                                Камъните на удърните са доста по-тежички също.
                                Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                                Ford Fiesta 1.4 Tdci

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X