Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шабароване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Шабароване

    При нас двете понятия-трасажна и проверочна маса, са омешани. Трасаж идва от френски - при тях "Table de traçage" е чертожна дъска- т.е. пак асоциацията е с маса, върху която се работи. При руснаците са "Поверочная" и "Притирочная" плита.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #17
      От: Шабароване

      На тези с каналите се закрепват измерителни инструменти,еталонната е от диабарс вид гранит.С ел.шабър се прави декоративно пасване,не съм виждал някой да пасва с него детайл от начало.Ползва се синка на прах която се размесва с масло. Тези от последната снимка мисля че са за заваряване.

      Коментар


      • #18
        От: Шабароване

        [QUOTE=santaclash;3378796]Проверочната маса е с шлайфана повърхност, тя е само еталон за проверка на равнинност-слагаш детайла отгоре и спрямо масата с часовник проверяваш детайла какви отклонения има.Чугунената изглежда така:
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:dsc_7209.jpg
Прегледи:1
Размер:203.3 КБ
ID:5800503
        Трасажната е работна маса-тя е изравнена с шабрене, има по-ниска точност и служи точно за шабрене-да я намажеш със "синка" и да плъзгаш разни плоскости отгоре, за да им провериш контактната
        повърхност.

        Това ,което е написано, не е много коректно.
        Точните чугунени маса са шабровани.Те имат по-голяма точност от шлайфаните.
        При шлайфането има ред особености , които не позволяват да се получи необходимата повърхност .
        Първо се шлайфа , а след това се шаброва фино до получаване на класа на точност.
        Защо е така ?
        При шлайфането точността зависи от точността на машината и няма как да е по-високо от най-неточният участък на машината.
        Щлайф машините също са машини и имат клас на точност.
        Важно е и състояние на машината,температурата при която се прави операцията и квалификацията на оператора.Тук влизат всички операции по закрепване на заготовката, охлаждане , подаване скорост на камъка вид и тип и предварителното му изравняване.
        Има два критични момента по ръбовете на детайлите, които се шлайфат.Това е влизането на камъка в детайла и съответно излизането на камъка в детайла.
        Ако има шлайфисти могат да споделят опита си.
        Понеже едната ми маса е чугунена и е производство на завода в Благоевград се чух с тях.Предварително я дадох за шлайфане и в момента е само шлайфана.
        От завода в Благоевград ми обясниха ,че това не е достатъчно и трябва да се шаброва за да имам нещо точно, но нямат вече шабровчик, който може да изпълни тази операция.
        Продават маси , но те са само тези , които са останали в складовете .
        Относно гранитните маси . Те са по-добре от чугунените защото имат по-малко вътрешни напрежения,не ръждясват и се влияят по-малко от температурата, но са по крехки.
        Могат да се шлайфат и пасват, но нямам идея някой може ли да го направи в България.

        Можете да изгледате ако ви е интересно този клип.Не е нужно да знаете японски.
        Това е завода на Mitutoyo.Точно човека ,който прави най-точните пасвания на инструментите.Ще видите интересни неща.
        https://www.youtube.com/watch?v=Wojlc3VsuHQ&t=73s
        А това е контрол и калибриране на гранитни маси в щатите.
        Много добър канал.Има много интересни неща за машините и инструментите.
        https://www.youtube.com/watch?v=EWqThb9Z1jk
        Последно редактирано от spp; 17-10-18, 08:24.

        Коментар


        • #19
          От: Шабароване

          Напълно приемам критиката за точността- чел съм ги доста отдавна тия неща.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • #20
            От: Шабароване

            Относно точността на чугунените - при наличие на 3 шлайфани плочи и тонове търпение има процедура за последователно шаброване една спрямо друга така че постепенно може да се стигне до точност на границата на възможностите на шаброващия. В линковете към темата, в която описах битката със собствения ми струг, някой даже я беше разписал. Не помня дали и в книжката я пишеше. Та с повечко труд и желание човек може да се сдобие с доста точни плочи, дори и изходното им състояние да не е цветущо, съответно и цената понякога като за килограми скрап.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #21
              От: Шабароване

              Първоначално публикуван от валкиса Преглед на мнение
              ...С ел.шабър се прави декоративно пасване,не съм виждал някой да пасва с него детайл от начало.
              Ползват си ги съвсем за всичко. Те са и няколко размера и с няколко вида движения на челото.

              Ето ти ремонт с такъв:
              https://www.youtube.com/watch?v=lY_vrwbCIn8

              Ето ти пасване на инструмент (хайманата ползва и гранитна маса за еталон):
              https://www.youtube.com/watch?v=mxL1qkVWpZ0


              На "декоративното" на английски му казват "flaking" и никак не е декоративно - правят депа за масло по тоя начин.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #22
                От: Шабароване

                В нета може да гледаш всякакви изпълнения,аз ти казвам каква е практиката в производството на машини.

                Коментар


                • #23
                  От: Шабароване

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Айде бе! А това какво е?

                  https://bazar.bg/obiava-20874843/tra...itna-masa-poli
                  Габро...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Шабароване

                    Прилагам част от нещата, които съм купил за конкретните дейности по шаброването и други настройки на машините ми.

                    Започвам с класически шабър. Дължина на шабъра 200 мм. Удобен за работа .Заточен радиусно , което е добре за начинаещи.Би трябвало да се реже по- леко.Лесно може да се заточи на шмиргел.Предстои да го заточа и направя два режещи ръба.Наклона ще е - 5°.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20181017_223038-1.jpg
Прегледи:1
Размер:305.8 КБ
ID:5801215
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20181017_223002-1.jpg
Прегледи:1
Размер:261.2 КБ
ID:5801216

                    Смятам да започна да работя с него .За тест и обучение имам един кръстат супорт от китайски струг.И да го съсипя не е толкова страшно.Но ще мога да тренирам за големия.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20181017_221549-1.jpg
Прегледи:1
Размер:234.5 КБ
ID:5801217

                    За тези пластини смятам да направя държач.Ще са два типа в зависимост от големината.
                    За голямата 400мм , а за малката 200 мм.
                    Купих голямата.Mалката ми е подарък.Съответно Sandvik Coromant и Tizit.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20181017_222319-1.jpg
Прегледи:1
Размер:314.4 КБ
ID:5801218
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20181017_222300-1.jpg
Прегледи:1
Размер:282.0 КБ
ID:5801219


                    Голямата ще е за грубо шаброване.Малката за фино и за по трудно достъпни места, които няма как да се шаброват с голямата.

                    Тук може да се види заводското заточване.

                    На Sandvik
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20181017_222526-1.jpg
Прегледи:1
Размер:264.5 КБ
ID:5801220


                    И на Tizit.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20181017_222559-1.jpg
Прегледи:1
Размер:254.3 КБ
ID:5801221


                    Има „малка“ разлика

                    Малката пластинка предстои да я заточа по тясната страна.Но за заточване на тези пластини ще трябва диамантен диск.Все още не съм го поръчал.

                    Останалите неща са ясни.
                    Гранични мерки български клас на точност 1ви.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20181017_223641-1.jpg
Прегледи:1
Размер:412.7 КБ
ID:5801222

                    Висотомер .Много удобен за бързо замерване и за разчертаване.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20181017_224400-1.jpg
Прегледи:1
Размер:368.2 КБ
ID:5801223


                    Стойки .Малка и голяма и индикатор. Точност на едно деление 0,01 мм.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20181017_231040-1.jpg
Прегледи:1
Размер:394.8 КБ
ID:5801224

                    Съжалявам за снимките.Тъмни са ,но в момента само вечер имам малко време и се стремя да го използвам, когато остане свободен промеждутък от многото ангажименти.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Шабароване

                      Пластините са от типа ВК8 и подобните твърдосплавни. Това за шабър с държач за пластина говорим. Заточването и е според ъгъла, под който ще се работи и ефекта, който трябва да се постигне-етапите от механичната обработка (чернова, получиста, чистова и окончателна). Не може с една пластина да се направят всички етапи, съответно и комплектите са от по 4 или 5 пластини.
                      Виж из нета какво е "40 points method" (40 ppi) примерно, как се съотнася теглото на детайла към контактните точки-има си таблици.
                      Последно редактирано от santaclash; 23-10-18, 00:53.
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Шабароване

                        По темата шаброване (че и мен ме чака такава операция)
                        Чета, че след шаброване притриват с зелена паста ГОИ (разредена с газ до течно състояние). Махат мустаците след ръчното шаброване и химически заряжда материала.

                        Гледах и едно клипче публикувано от 1georgi: https://www.offroad-bulgaria.com/sho...83#post2890883
                        Трима японци шаброват с голяма повърхност с много дълги шабъри - задния край опрян в тялото, стебото обхванато с две ръце и с еластични движения шаброват.
                        Вижда как шабъра се огъва еластично нагоре-надолу. Ето малко инфо по въпроса, което намерих за подобен метод на шаброване:
                        Цитирам:
                        "....Методът на шаброването "към себе си" на шлосера новатор А. А. Барышников дава възможност да се отстранят тези недостатъци. При този метод на работа се употребява обикновен шабър с малко по-голяма дължина (до 450мм) със същото заточване както и при първия метод. Шабърът се поставя под ъгъл 75-80 градуса спрямо обработваемата повърхнина (при първия метод 20-30 градуса), а дръжката му се опира в рамото на собственика над ключицата. Стеблото на шабъра се обхваща с две ръце, като освен това в работата участвува и рамото на работника. Този метод има редица преимущества:
                        1. Благодарение на увеличената дължина шабърът пружинира и оструето му плавно се врязва в метала и плавно излиза от зоната на рязането.
                        2. Обработваемата повърхнина се получава значително по-гладка.
                        При този начин на работа могат да се шаброват с плосък шабъри лагерни черупки.
                        3. Производителността на труда значително се повишава.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Шабароване

                          Здравей,
                          Твоят пост не е точно въпрос,но разбирам,че търсиш отговор относно техниките на шаброване.Ако е така ще се опитам да помогна.До момента само теоритично мога да опиша основните техники.Аз правя също първи стъпки и се уча.Така,че ако има специалисти могат и на базата на практичният опит да ти дадат съвет.
                          Техниката От теб има два основни похвата.
                          1.Похват
                          Когато шабъра се врязва в детайла и спира след определено разстояние( в зависимост от това дали е грубо или финно шаброването варира от 15-20 мм до 1-2мм).Когато се прави по този начин върхът му е в детайла и в края на шаброваният участък се получава малък дефект(чеплък).При този похват, преди да се провери повърхността на детайла тези дефекти трябва да бъдт отстранени, защото ще вкарат грешка в оценката на повърхността.За целта е необходимо повърхността да се зачисти преди да се постави на проверовъчната плоча за проверка.Обкновно използват много фин камък.Някой използват гривна от лагер, като там тази работа я върши шлайфаният ръбът на гривната.
                          2. Похват
                          Използва се същата техника ,като в първия със следната операция.Преди да се спре шаброването шабъра излиза плавно от шаброваната повърхност, горе долу по същият начин по който се е врязъл в нея.Движението трябва да е доста равномерно и е много по-уморително и трудно в сравнение с първият похват.Разбира се учи се и по-трудно и трябва много упражнения за да може да се получи равномерно движение.Предимството е ,че се избягва малкият дефект в края на откъсване на стружката и няма нужда да се зачиства повърхността.
                          Техниката Към теб
                          При този начин на шаброване няма дефекта,както в първият описан похват.Тук се работи с тяло и могат да се обработват както малки ,така и големи повърхности .Този метод позволява да се работи по-дълга работа без осезаема умора в сравнение с метода От тебе.
                          Труден е за първоначално обучение.Изисква по-дълги дръжки на инструментите и малко по-различен начин на заточване на режещата повърхност.
                          Огъването на шабъра определя усилието на рязане върху режещото острие.Имено тази особеност го прави по-труден за начинаещи.
                          Относно пастата ГОИ.Това е паста,която се използва за притриване на повърхности.Това е друга операция.Тя се ползва за най-точно пасване и обработване на повърхности и има по-различна концепция от шаброването.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Шабароване

                            За шаброване повече не искам и да чуя,свалих няколко кила,това си е доволно бавен и трудоемък процес.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Шабароване

                              След всяка ръка заглаждаш с фина шкурка,забърсваш и натриваш с синка .

                              Коментар


                              • #30
                                От: Шабароване

                                Първоначално публикуван от spp Преглед на мнение
                                ... както е описано в книгата Шабароване и притриване....
                                Темата за шаброването ме вълнува и мен, но освен клипчета в Youtube литература не бях срещал!
                                Опитах се да си купя книжката ала всички са изчерпани...

                                Ще се ангажира ли някой да я сканира и да я качи?
                                ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X