Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

    На няколко паса ли правиш зъбите? С един инструмент, или отделни за грубото и финиша?

    Смятам това да е поредната ми заигравка. Ще пробвам да си направя нов винт за струга, или поне частта със зъбното колело. За по-нататък имам някои идеи, а именно самия винт да е сменяем и да е на резба с конус към частта със зъбното колело. Така никога няма да имам грижи със смяната на винта, включително ценово. Не че с мойте темпове на работа тоя винт някога ще се износи де....
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

      Колега Петров, работя със същото делително апаратче, но нямам таблиците и имам само още един диск за него. Та ако имаш таблиците за сложното деление, точно за този апарат, моля да ми ги снимаш. До сега делението го правя на нониуса зад универсала, но за по не отговорни работи и най вече шлицеви валове с малко броя канали.
      При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

      Коментар


      • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

        Първоначално публикуван от DIMILIEV Преглед на мнение
        Та ако имаш таблиците за сложното деление, точно за този апарат, моля да ми ги снимаш.
        Те не са ли еднакви за всички делителни апарати със същото предавателно число? Тотален невеж съм по въпроса. Засега. Моя делителен апарат тепърва ще го разгадавам, а исгурмно и дискове ще правя.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

          не са еднакви, зависи какво е предавателното отношение на съответният червяк.

          Коментар


          • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

            Първоначално публикуван от i208 Преглед на мнение
            не са еднакви, зависи какво е предавателното отношение на съответният червяк.
            Така де, имах предвид да са еднакви за всички делителни апарати с еднакво предавателно число.

            Иначе ако проблема е толкоз сложен, одма му слагам един мотор с 20000 стъпки на оборот и ник'ви таблици няма да мъдря. За делителната маса даже и ремъчните зъбни колела и мотора само чакат да ги сложа.

            Моя делителен апарат е някакъв, дето не мога да го намеря от какво е. Ще снимам другия път, белким някой го познае, щото и снимки не мога да намеря из нета.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

              снимай, ако излезе това което търся ще ти направя оферта

              Коментар


              • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                Първоначално публикуван от i208 Преглед на мнение
                снимай, ако излезе това което търся ще ти направя оферта
                Като за начало - отвора му е като на шпиндела ми - ISO40, и има значително повече ръчки от български такъв. Има си и привод, ама зъбните колела ги няма. И е над 50 кила със сигурност.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                  Твоя трябва да е декелски .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                    Първоначално публикуван от DIMILIEV Преглед на мнение
                    Колега Петров, работя със същото делително апаратче, но нямам таблиците и имам само още един диск за него. Та ако имаш таблиците за сложното деление, точно за този апарат, моля да ми ги снимаш. До сега делението го правя на нониуса зад универсала, но за по не отговорни работи и най вече шлицеви валове с малко броя канали.
                    Делителният апарат е комплект със фрезата 675Р,и е със предавателно съотношение 40/1,същото е и на българските УДА.Имаше си делителен диск универсален(с отвори и от двете страни),но нямаше някои сектори(трябваше да си мъча акъла да смятам дроби) и аз съответно си произведох диск(даже два,и за чешкият ДА)със необходимите ми сектори взаимствани от УДА.Таблицата която използвам е за българският УДА,съответно има и грешки които установих в последствие.

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Те не са ли еднакви за всички делителни апарати със същото предавателно число? Тотален невеж съм по въпроса. Засега. Моя делителен апарат тепърва ще го разгадавам, а исгурмно и дискове ще правя.
                    Повечето са 40/1,но не е задължително,аз правих два делителни диска и си мисля през останалият ми живот да не ми се налага да дупча повече такива шашми,вече неам нерви за това.

                    При мен пъзела лека полека започва да се нарежда:
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160307_161856.jpg
Прегледи:1
Размер:113.8 КБ
ID:5705813
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160307_171051.jpg
Прегледи:1
Размер:75.2 КБ
ID:5705814
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160307_191411.jpg
Прегледи:1
Размер:75.7 КБ
ID:5705815
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160307_191620.jpg
Прегледи:1
Размер:88.2 КБ
ID:5705816
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160307_191847.jpg
Прегледи:1
Размер:94.0 КБ
ID:5705817
                    Съответно украинеца е "сделал" променлив шлиц на помпата,в основата 8мм а на периферията 7,2мм
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160307_192115.jpg
Прегледи:1
Размер:79.7 КБ
ID:5705818
                    Последно редактирано от petroffbg; 07-03-16, 19:24.
                    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                    Коментар


                    • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                      каква е идеята на тая разлика?

                      Коментар


                      • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                        каква е идеята на тая разлика?
                        Никаква,просто на мужика Ваня се е изкършил единият ръб на инструмента,а той не го е отразил и продължил да си стружкоотнема...,даже не си го е преместил.
                        Последно редактирано от petroffbg; 07-03-16, 20:39.
                        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                        Коментар


                        • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                          ... е баш за това нямаше да се сетя....

                          Коментар


                          • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                            Твоя трябва да е декелски .
                            И аз така помня, ама не ми се отдава да намеря от какъв Декел и какъв модел е.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              На няколко паса ли правиш зъбите? С един инструмент, или отделни за грубото и финиша?
                              Със един номер модул,на един пас.Рядко се случва да ги обикалям по два пъти,примерно при голям диаметър и едър модул който не е на център и в началото има навика да се вкопава.Тогава пускам дълбочина минус 2-3 десети и после уточнявам.Има писано по книгите,че дълбочината на зъба е модула по 2,25мм(примерно М-3х2,25=6,75),това ориентировъчно,на практика никога не излиза,при М-3 е в порядъка на 6,95-7,25мм.
                              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                              Коментар


                              • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                                Първоначално публикуван от DIMILIEV Преглед на мнение
                                Та ако имаш таблиците за сложното деление, точно за този апарат, моля да ми ги снимаш. До сега делението го правя на нониуса зад универсала, но за по не отговорни работи и най вече шлицеви валове с малко броя канали.
                                Пробвах на два пъти нониуса и не ми се получи,последният път трябваше да разпробия 6-отвора със някакво изместване което се събираше в един градус.
                                Този ДА има диск за пряко делене скрит във корпуса,над делителният диск има гъбка,която като издърпаш и завъртиш на 90гр при изключен червяк зацепва в диска(може да се наложи да размърдаш шпиндела за да зацепи).Прякото делене е кратно на 24(диска е с толкова зъба) и може да делиш на 2,3,4,6,8,12 и 24бр.При зацепен червяк всичко кратно на 40,като поставяш избирача винаги на едно и също место.Ей го на живо:
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160307_200444.jpg
Прегледи:1
Размер:122.4 КБ
ID:5705859
                                Делителни дискове самоделки
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160307_200541.jpg
Прегледи:1
Размер:83.3 КБ
ID:5705860
                                Не ще да качва всички снимки,таблицата,по-точно част от нея:
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160307_200810.jpg
Прегледи:1
Размер:90.5 КБ
ID:5705862
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160307_200858.jpg
Прегледи:1
Размер:82.2 КБ
ID:5705863
                                Сметката е оборотите на ръкохватката върху броя на разделените части.В случая е 40 върху Z.Примерно ще делим на 19,следва 40 върху 19 е равно на 2 цяло и 4-38-ми.Което ще рече,че трябва да намерим сектор на делителният диск със 38 отвора,където поставяме избирача(на сектора със цифрите,аз му викам нулево положение),а ножицата разтваряме на 4-ри отвора,като не броим първият във който е избирача(ръкохватката)и преместваме във посоката на въртене.Правим първата операция(пробиване,зъбонарязване или шлиц примерно),като не забравяме да блокираме шпидела на ДА със съответната ръкохватка.За следващо делене отблокираме шпиндела и въртим ръкохватката(избирача) два оборота и четири отвора на 38 сектор,като преместваме и ножицата за следващото въртене.Ако примерно нямаме сектор със 38 отвора,можем да разделим или умножим дробта,без да променяме цялото число.Примерно 4-38 делено на две е 2-19-ти или ако разполагаме със сектор с 19 отвора,за 19 равни части ще въртим ръкохватката два оборота и два отвора на ножицата като не броим първият във който е избирача.Също може дробта да се умножи по някакво число и после да се раздели за да намерим кръг от сектора.Да речем 4х3=12:2=6 и 38х3=114:2=57,в случай,че имаме сектор със 57 отвора,въртим ръкохватката два оборота и шест отвора на ножицата на сектор със 57отвора за да получим 19 равни части.Малко дълго стана обяснението и е трудно за схващане,но не е ядрена физика,ако нещо не е ясно,ще пояснявам.
                                Последно редактирано от petroffbg; 07-03-16, 22:57.
                                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X