Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Универсали и патронници

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Универсали и патронници

    Това, което намирам в Олх е около 200лв, не ми се дават, изцяло струга го ползвам за хоби. Иначе си имам чисто нов фланец за бъдеще.

    Коментар


    • #32
      От: Универсали и патронници

      Толкова вървят,между 150-200лв за нов прибран от някъде.
      На другите нови цените хич няма да ти харесат.
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • #33
        От: Универсали и патронници

        Първоначално публикуван от toni188 Преглед на мнение
        Това, което намирам в Олх е около 200лв, не ми се дават, изцяло струга го ползвам за хоби. Иначе си имам чисто нов фланец за бъдеще.
        Загубеното време в съживяване на нашенски няма да ри излезне по-ефтино!

        И веднъж да ти потрябва точност, без читав патронник забрави!

        Коментар


        • #34
          От: Универсали и патронници

          Да съживяваш патрон с цена 200 лева според мен е нонсенс. Загуба на
          време. С такъв патрон 2-3 десети ако успееш да докараш точност, значи
          или си извадил голям късмет, или имаш талант и умения в
          металообработката, каквито на днешно време вече са нечувана рядкост.
          Долната ценова граница на тия неща е 300-400 евро. За толкова можеш да
          си намериш чисто нов, реално "нулев" патрон. Загадка е колко време ще е в
          това състояние, но ако се грижиш за него, може да си остане нулев с
          години. Цените на топ-марките няма смисъл да ги  коментираме-там всичко е
          принципно друго като качество, съответно и като цена.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • #35
            От: Универсали и патронници

            250-ка TOS преди 4-5 години можеше да се намери за нещо като 650лв. Предполагам 200мм ще се намери за 400-500. И определено си струва, ако искаш да имаш струг в дългосрочен план.

            Сега гледам китайски в Полимета е 250лв. И има (предполагам) и резервни части за тях. За българските и руските няма. За TOS има всичко.

            Имам 4-челюстен китайски 250-ка. Никакви драми нямаше да го докарам до 2-3 стотни. Сега, колко време ще ги запази тия 2-3 стотни не знам, но категорично като нов е читав.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #36
              От: Универсали и патронници

              Те и българските не са чак толкова лоши . В Победа на служебния С 11 е български слаган е някога и няма никакви драми с точността .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #37
                От: Универсали и патронници

                Поиграх си малко със трите универсала, напаснах един с прави челюсти и ги прешлайфах с дремелче и малко камъче. За сега успях да докарам точност на хващане на калибрирано Ф16мм от 0.02мм и 0.03мм при хващане на Ф32мм., което не е зле. Със старите челюсти първоначалното хващане беше с отклонение над 0.1мм. Опитите продължават.

                Коментар


                • #38
                  От: Универсали и патронници

                  Така поиграх си още малко понеже със шлайфането понеже при стружка на разтояние 10см от универсала ми даваше биене 0.05мм. Явно назад челюстите не ги бях минал равномерно. След още 6 часа обработване стигнах до задоволител резултат. При хващане на калибрирано Ф16 заспива на 0.01мм, при Ф25 най-малко измерих 0.02мм, при Ф35 пак толкова. След стружка биенето е най-много 0.015мм. За събиране на части от 3 различни универсала резултата за мен е перфектен. Най вече за това, че когато обработвам детаил и го завъртя пак мога да го центрирам с биене от до 0.02мм, като преди това със старите челюсти под 0.1мм не можех да докарам, а в някои случаи това беше проблем. Качвам няколко снимки на хващането на черупката на лагера и установката с дремела
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:039071078.jpg
Прегледи:1
Размер:129.1 КБ
ID:5818121
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:039071079.jpg
Прегледи:1
Размер:103.0 КБ
ID:5818122
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:039071080.jpg
Прегледи:1
Размер:93.6 КБ
ID:5818123

                  Коментар


                  • #39
                    От: Универсали и патронници

                    Първоначално публикуван от toni188 Преглед на мнение
                    Така поиграх си още малко понеже със шлайфането понеже при стружка на разтояние 10см от универсала ми даваше биене 0.05мм. Явно назад челюстите не ги бях минал равномерно. След още 6 часа обработване стигнах до задоволител резултат. При хващане на калибрирано Ф16 заспива на 0.01мм, при Ф25 най-малко измерих 0.02мм, при Ф35 пак толкова. След стружка биенето е най-много 0.015мм. За събиране на части от 3 различни универсала резултата за мен е перфектен. Най вече за това, че когато обработвам детаил и го завъртя пак мога да го центрирам с биене от до 0.02мм, като преди това със старите челюсти под 0.1мм не можех да докарам, а в някои случаи това беше проблем. Качвам няколко снимки на хващането на черупката на лагера и установката с дремела
                    [ATTACH=CONFIG]992992[/ATTACH]
                    [ATTACH=CONFIG]992993[/ATTACH]
                    [ATTACH=CONFIG]992994[/ATTACH]
                    Евала ти за ентусиазЪма.
                    Дано запази тези "замервания" за по-дълго от седмица

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X