Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

    А какво е?
    Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

    Коментар


    • #92
      Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

      Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
      А какво е?
      Не знам как точно се казва, но идеята е да хеанеш нещо с малък вътрешен диаметър и без фира (ако правиш пръстен примерно). https://youtu.be/CJF59pcskVo
      Последно редактирано от mmtrance; 03-02-18, 17:31.
      I'm not Lost, I'm Discovering !

      088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

      Коментар


      • #93
        От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

        Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
        Не знам как точно се казва, но идеята е да хеанеш нещо с малък вътрешен диаметър и без фира (ако правиш пръстен примерно). https://youtu.be/CJF59pcskVo
        Аз за такива неща ползвам много малко универсалче, което хващам в големия, ми ясно е че е по практично защото става за много повече диаметри втулки, пръстени, дифтунги и какво ли още не. Не че това приспособление е лошо, но има определен периметър на действие и точност.
        При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

        Коментар


        • #94
          От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

          Първоначално публикуван от DIMILIEV Преглед на мнение
          Аз за такива неща ползвам много малко универсалче, което хващам в големия, ми ясно е че е по практично защото става за много повече диаметри втулки, пръстени, дифтунги и какво ли още не. Не че това приспособление е лошо, но има определен периметър на действие и точност.
          И аз правя същото като Димитър.На малкия универсал ловя детайли с отвор от Ф22 нагоре и прътов материал с малък диаметар до 1мм диаметър.Но такова приспособление е много удачно за детайли с отвори под 20 мм които универсалчетата не ловят.Отделен е въпросът за точността .
          Прикачени файлове
          "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
          Ат.Буров.

          Коментар


          • #95
            От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

            Ето едно нестандартно приложение на малък универсал.:
            Донесоха ми ротора на алтернатор /барабар с капака , шайбата и лагера от страната на пръстените/ ,за зачистване на контактните пръстени ,вкопани от четките.Обаче липсват центрови отвори на оста и трябваше да се импровизира.Хванах шайбата нормално в универсала , а отзад вместо въртящ се център използувах малкият универсал който захвана външно лагерчето.И станаха нещата без "мамата" и др. роднини ... .
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber image.jpeg
Прегледи:1
Размер:118.3 КБ
ID:5784378
            "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
            Ат.Буров.

            Коментар


            • #96
              От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

              Идеята е много добра ,но по добре да бяхте сменили направо колектора .
              ВНЕДОРОЖНИК УАЗ - БОГ РАЗБИТЫХ ДОРОГ

              Коментар


              • #97
                От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

                Комшията е циция и го мързи... . То затова не беше разглобил и ротора. А нали ми е "комшу" , не мога да му откажа. То идеалният вариант е нов колектор ,но на него пари не му се дават .
                "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                Ат.Буров.

                Коментар


                • #98
                  От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

                  Първоначално публикуван от pgv64 Преглед на мнение
                  Ето едно нестандартно приложение на малък универсал.:
                  Срам не срам ще пусна и аз при батковците приложение на малки универсали. Най-левия и средния са на една ос (към 40см разстояние между челюстите), смисъла е за захват на дълги и тънки цилиндрични детайли, най-левия е изнесен извън габаритите на "струга" с център на 35см над масата - за груба обработка и проверка на ротационни детайли, от другата страна на задното седло (поради липса на оригинална пинола) е закрепено неподвижно (невъртящо се) друго малко универсалче, а на него кеф ти център, кеш ти флашка или свредло......много ми помага за дребни престъргвания
                  Последно редактирано от дядо владо; 23-03-18, 13:40.
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • #99
                    От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:invalid bla bla bla.jpg
Прегледи:1
Размер:221.7 КБ
ID:5784528Виж кво ми показа форумът при отваряне
                    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                    Коментар


                    • От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

                      Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                      Срам не срам ще пусна и аз при батковците приложение на малки универсали. Най-левия и средния са на една ос (към 40см разстояние между челюстите), смисъла е за захват на дълги и тънки цилиндрични детайли, най-левия е изнесен извън габаритите на "струга" с център на 35см над масата - за груба обработка и проверка на ротационни детайли, от другата страна на задното седло (поради липса на оригинална пинола) е закрепено неподвижно (невъртящо се) друго малко универсалче, а на него кеф ти център, кеш ти флашка или свредло......много ми помага за дребни престъргвания
                      [ATTACH=CONFIG]951960[/ATTACH]
                      А бре, дедо?
                      Я кажи- тая флашка:

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:flashka.jpg
Прегледи:1
Размер:16.4 КБ
ID:5784530

                      как ке я онодиш да га турнеш на задното универсалче?
                      Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                      Коментар


                      • От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

                        Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                        Виж кво ми показа форумът при отваряне
                        Бе нещо при мен сутринта нета беше ужасен и може нещо да се е бъгнало....Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC06380.JPG
Прегледи:1
Размер:144.1 КБ
ID:5784532...повтарям го за де не безпоким модерациятя

                        Първоначално публикуван от dedoKoko Преглед на мнение
                        Я кажи- тая флашка:.....как ке я онодиш да га турнеш на задното универсалче?
                        .....историята от доледниковия период
                        Преди 10 ХІ и на джендърите им викахме пИдали, ма сега не било коректно


                        П.П. .....пък някой свободен модератор ако забърше кашата.....
                        Последно редактирано от дядо владо; 23-03-18, 18:37.
                        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                        Коментар


                        • От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

                          Брей, какви теми имало във форума....

                          Тъкмо щях да почна да обяснявам, че преди появата на флашките, и плашка, и флашка се употребяваше за резбонарезния инструмент, и беше сигурно, че ще те разберат...

                          Ама - промениха се нещата..

                          (справка - "Когато светът си събуваше потурите" - от уважаемия Хайтов)

                          Коментар


                          • От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

                            Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                            ....[ATTACH=CONFIG]951998[/ATTACH]...



                            .
                            Ама па си си турил марков ремък
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

                              става въпрос за тази приставка за заточване на свредла
                              в амазон я има под няколко марки "general tools", "woodstock drill sharpener", "draper drill grinding attachment"
                              китаеца слага табелка според клиента ...
                              учудващо отзивите са добри (в амазон) и явно става за заточване на свредла
                              въпросът ми е - някой виждал ли е такова нещо да се продава в България ?Натиснете снимката за да я уголемите

Име:drillgrinding.jpg
Прегледи:1
Размер:31.9 КБ
ID:5785311

                              Коментар


                              • От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

                                приспособлението е по-скоро хитроумно/авангардно, отколкото евтино
                                заточваща машина за инструменти ( копие на Deckel SO ), ашладисаха с кръстата маса >>>
                                Последно редактирано от dwado; 10-04-18, 09:20.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X