Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Работен шкаф... иначе казано- тезгях

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Работен шкаф... иначе казано- тезгях

    Първоначално публикуван от aig Преглед на мнение
    Шкафа е впечатляващ!!! Кефи ме много!
    Високата честота няма да те убие. Ако допреш крака до корпуса, ръката на масата и натиснеш бутона, наи-много да те събуди. Само тока е по-силен от глада....
    Не е нужно да се научава по трудния начин. За справка "Строг нашийник за кучета". Казват че действал безотказно и правел чудеса с дресировката...
    Проблема е, че така направено все едно ще църкаш с пилотната дъга директно върху корпуса. И то при всяко палене. Това много често е смъртоносно за апарата.
    Ако не пукне нещо в управлението то поне ще го ошашка. Въпрос е и на количество метални стружки вътре, които да си направят кофти пътечка.
    Надявам се, че няма да боядисваш плота.
    Благодаря оценката за шкафа и за информацията!
    Корпуса на машината не се допира до масата - никъде. В джоба влиза самата машина и стои на крачетата си, които са от ф20 някаква си пластмаса.
    Да разбирам ли, че ако подложа нещо под нея, да каже 18-20мм шперплат, за всеки случай и осигуря поне 10см разстояние от корпуса до стените на работната маса ще гарантирам безопасност за себе си и машината?
    Проблема е, че работилницата ми е тясна и единственото свесно, защитено и по-нависоко от пода място което усоях да измисля е под масата. Машината ще бъде покривана когато не работи с брезентово платнище или нещо от сорта, преди работа ще я откривам и издухвам ако случайно има стружки попаднали. С шлайф, шмиргел и друг вид финнопрахоотделящи няма да се работи в близост.
    Заземяването има ли резон?

    Плота няма да е боядисан!

    Благодаря

    Коментар


    • #92
      От: Работен шкаф... иначе казано- тезгях

      Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
      Глупости, корпуса на машината трябва да се заземява през шукото.
      Доволно количество машини имат нарочен болт отзад за заземяване.

      Аз работя на заземена чугунена маса и с телчарката и с ВИГ-a, и с резака (сменил съм 1 телоподаващо, 3 ВИГ-a и 3 плазми, всичките инверторни) поне от 10 години насам. Щипвам за нея и силовата щипка на машината и изобщо не я мисля повече. Проблем до тук - нула, освен че се случва понякога при леки или боядисани детйали контакта между детайла и масата да не е баш съвсем добър, но лесно се решава с малко "съветване", състоящо се в натиск и търкане на детайла в масата докато пробие изолатора.

      Никога не съм усещал и да ме "бие тока" или нещо подобно, работейки така.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #93
        От: Работен шкаф... иначе казано- тезгях

        Ако корпуса се допре до крака на масата, то прехвърлянето на HF запалването към корпуса на машината е въпрос на време и подходящ момент.
        Обикновено това се случва неусетно.
        Ако детайла е с някакво покритие, ръцете ти са с лакти подпряни на масата, докоснал си с добавката детайла, а с крака допираш до корпуса на машината, познай кой ефект ще почувстваш. Строг нашийник.
        Това не се случва всеки път. Понякога и тока може да пропусне да те удари. Ама има ли възможност въобще няма да се мае. И неможеш да му го върнеш.
        С две думи - направи изолация по краката и стойката около машината.
        Личен опит: Влажни изпотени ръкавици. Две тръби и трябваше де задържа луфт между тях. Събудих се много бързо....
        Пръстите ми не бяха в контакта и нямаше 5 лева на шкафчето....
        АИГ-Заваряване ООД
        Производител на заваръчни апарати "DEL"
        http://www.aigwelding.com
        0889 522 036

        Коментар


        • #94
          От: Работен шкаф... иначе казано- тезгях

          Първоначално публикуван от aig Преглед на мнение
          Ако корпуса се допре до крака на масата, то прехвърлянето на HF запалването към корпуса на машината е въпрос на време и подходящ момент.
          Обикновено това се случва неусетно.
          Ако детайла е с някакво покритие, ръцете ти са с лакти подпряни на масата, докоснал си с добавката детайла, а с крака допираш до корпуса на машината, познай кой ефект ще почувстваш. Строг нашийник.
          Това не се случва всеки път. Понякога и тока може да пропусне да те удари. Ама има ли възможност въобще няма да се мае. И неможеш да му го върнеш.
          С две думи - направи изолация по краката и стойката около машината.
          Личен опит: Влажни изпотени ръкавици. Две тръби и трябваше де задържа луфт между тях. Събудих се много бързо....
          Пръстите ми не бяха в контакта и нямаше 5 лева на шкафчето....
          Ще направя изолация, обезателно.
          Идеи каква?
          И тази има обособено място за заземяване на корпуса.


          Благодаря!

          Иначе боядисах днес, утре страниците в другия цвят и е реди за сглобяване

          Последно редактирано от I.Stoyanov; 25-05-19, 20:04.

          Коментар


          • #95
            От: Работен шкаф... иначе казано- тезгях

            Пак да поспамя - криво ляво го събрах

            Коментар


            • #96
              От: Работен шкаф... иначе казано- тезгях

              Респект!

              Коментар


              • #97
                От: Работен шкаф... иначе казано- тезгях

                Тъй тъй, тезгяхчето си е на място. Заземено е или по-точно занулено, тъй като нямам свестно земно. Машината е занулена също на фабричните места, добавил съм още един кабел към тезгяха за всеки случай. Масата е хваната със кримпвана и запоена медна кабелна обувка и стегната с неръждаем болт М8,всичко е намазано мноого тъничко с технически възелин да не се оксидирА.

                Надявам се така всичко да е наред, имам си отделна маса със щипка ако се наложи.

                Имам една дилема - менгемето да е на плота или на стената
                Ако е на плота как да го ориентирам

                Поздрави
                Последно редактирано от I.Stoyanov; 02-06-19, 20:08.

                Коментар


                • #98
                  От: Работен шкаф... иначе казано- тезгях

                  Като на последната снимка.
                  0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                  Коментар


                  • #99
                    От: Работен шкаф... иначе казано- тезгях

                    Където си го сложил, постоянно ще псуваш защо не можеш да си отвориш горните 2 чекмеджета заради лоста за стягане. Тоест не че не можеш, а че постоянно трябва да го дърпаш или завиваш за да ползваш тия чекмеджета. Имам точно така поставено менгеме.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Работен шкаф... иначе казано- тезгях

                      Кукла е тезгяха, бравос
                      Мисли за аспирация, че в тва кюше безветрено ще заприличаш на кемаф след Щит'82

                      То така отстрани лесно с акълите, де....менгемето бих го сложил на друга стойка, самосиндикално.

                      Коментар


                      • От: Работен шкаф... иначе казано- тезгях

                        Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                        Като на последната снимка.
                        Абе и аз така мисля ма ще стане именно така :
                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Където си го сложил, постоянно ще псуваш защо не можеш да си отвориш горните 2 чекмеджета заради лоста за стягане. Тоест не че не можеш, а че постоянно трябва да го дърпаш или завиваш за да ползваш тия чекмеджета. Имам точно така поставено менгеме.
                        Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
                        Кукла е тезгяха, бравос
                        Мисли за аспирация, че в тва кюше безветрено ще заприличаш на кемаф след Щит'82

                        То така отстрани лесно с акълите, де
                        Благодаря, благодаря обмислям го. Ще има нещо 100%, какво още е в зародиш.

                        Като сме на темата да - във Ф50 тръба може ли да се осъществи някакъв поток?

                        Коментар


                        • От: Работен шкаф... иначе казано- тезгях

                          Ф50 в мм. или в см.?
                          Ако е в мм. - става....за шнорхел

                          Коментар


                          • От: Работен шкаф... иначе казано- тезгях

                            Ако искаш лесниния си вземи обикновен кухненски абсорбатор и по него гледай каква тръба ти трябва.

                            ф50мм за аспирация не става.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Работен шкаф... иначе казано- тезгях

                              Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
                              Ф50 в мм. или в см.?
                              Ако е в мм. - става....за шнорхел
                              Ок де, просто питам. Потоците на са ми сила...
                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Ако искаш лесниния си вземи обикновен кухненски абсорбатор и по него гледай каква тръба ти трябва.

                              ф50мм за аспирация не става.
                              При мойте незнания все си мисля че поне Ф 160 трябва за да смуче нещо.е видим...

                              За заземяване/зануляването някой да изкаже мнение. Притесняваме ме проблем
                              1) да не опека себе си;
                              2) да не опека машината;

                              Но все пак както са казали мъдри руснаци - сеЙфтИ секънд

                              Коментар


                              • От: Работен шкаф... иначе казано- тезгях

                                Заземяването не го мисли, това което си направил е достатъчно, ако толкова те е страх си сложи една ДТЗ .
                                Според мен това не е правилното менгеме за този тезгях, но пак е нещо. По-добрият вариант е да се движи външанта челюст и да има повече ход, ако може и да се върти. Това е добро за силови дейности, които едва ли ще вършиш на този тезгях. Може да пробваш първоначално да го оставиш с една дърводелска стяга и да си го местиш, където ти е удобно .
                                0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X