Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Работен шкаф... иначе казано- тезгях

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Работен шкаф... иначе казано- тезгях

    Бе не искам да ви се меся в спора, ама аз доколкото знам контактната площ при могожилния кабел е в пъти по-голяма от тази на едножилния.
    Оттук и вероятността да загрее нещо е доста по-ниска.
    А употребта на едножолните е до голяма степен обуслована от много по-ниската цена и лесната обработка и монтаж, което води пак до по-ниска крайна цена на окабеляването.

    Коментар


    • От: Работен шкаф... иначе казано- тезгях

      Първоначално публикуван от cayman Преглед на мнение
      Направих и малко окабеляване на тезгяха, вярно не е по БДС, но е временно... а вички знаем какво става с временното.

      [ATTACH=CONFIG]993527[/ATTACH]

      [ATTACH=CONFIG]993528[/ATTACH]

      [ATTACH=CONFIG]993529[/ATTACH]

      [ATTACH=CONFIG]993530[/ATTACH]

      Следващото не е свързано с тезгяха (за което се извинявам на четящите), но пак е свързано с ел. инсталацията. От отсрещнтната страна (при малкия работен плот) се заиграх с кабел 3х2.5 и веднага съжалих, по две причини:
      1. Там няма какво да включа, та да ползва и 30% от капацитетът на кабела;
      2. Разказа ми се играта, докато навържа и монтира всичко.

      [ATTACH=CONFIG]993531[/ATTACH]

      [ATTACH=CONFIG]993532[/ATTACH]

      [ATTACH=CONFIG]993533[/ATTACH]

      Надявам се да съм бил полезен (или поне забавен) на някого. Наздраве!
      Вижда ми се малка контактната площ към земята. Май стъпва на 4 глави на болтове. Ако работиш нещо и се налага да запъваш по-силово, ми се струва, че плотът ще тръгне към теб. Не е приятно да се мести на ляво и дясно. Ако решиш го закрепи здраво, за да не те ядосва.
      Иначе окабеляването си е добро. Е, можело е и по-добре да стане, важно е да има почерк. Струва ми се, че от 1 контакт си взел ток за 6контакта(два тройни). Не е хубаво да товариш инсталацията по този начин. Може и да те ядосват, ако включиш повече яки неща, абе изобщо не е много правилно. Ако не го товариш с много консуматори няма да има проблем.
      Поздрави!

      Коментар


      • От: Работен шкаф... иначе казано- тезгях

        Малко в духа на диалога:

        Коментар


        • От: Работен шкаф... иначе казано- тезгях

          Първоначално публикуван от cayman Преглед на мнение
          Направих и малко окабеляване на тезгяха, вярно не е по БДС, но е временно... а вички знаем какво става с временното.

          [ATTACH=CONFIG]993527[/ATTACH]
          Постарал си се, браво, но ето и малко приятелски огън!
          Кабелите по рафтовете и крака на масата трябваше да ги пуснеш в тръби или някакво гофре, за да не ги нараниш или прекъснеш с инструмент или с някое желязо . Има чудесни метални гофрирани маркучи с ПВЦ изолация за целта. Механичната защита в случая е важна, за да не светнеш неусетно някой ден. Или за да не четем за изгорял гараж след време.

          Коментар


          • От: Работен шкаф... иначе казано- тезгях

            Имах предвид че многожилния кабел се разнищва при стягане, и трябва или да се гилзова или да се калайдиса.
            Обикновенно нагарянето става между плстината в контакта и щифта на щепсела, а не в свръзката с кабела.

            Коментар


            • От: Работен шкаф... иначе казано- тезгях

              Съгласен съм, че кабелите по тезгяха трябва да са защитени, благодаря за забележката. Хубавото е, че това е лесно поправимо.
              Относно количката, тя има две блокиращи колела и като се пусне контрата, няма мърдане. Ся, че не е истински работен тезгях, то е ясно, затова е основния.
              А относно товарът върху контактите - едва ли ще е голям. Количеството на свободните гнезда е по-скоро за удобство, отколкото за включване на голям брой консуматори, които да работят едновременно. Изключение прави само ако десеторъкия Шива дойде да ми чиракува, иначе аз съм само с две ръце.

              Коментар


              • От: Работен шкаф... иначе казано- тезгях

                А според мен по тезгяха въобще не трябва да има кабели и контакти. Особено пък под менгемето, че всичките искри ще се сипят върху него.
                Последно редактирано от targa; 31-07-19, 19:18.
                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                Коментар


                • От: Работен шкаф... иначе казано- тезгях

                  И ти си прав, колега.
                  Не е лошо да си направим една тема за окабеляването (външно и вътрешно), мисля че ще е полезна за много хорам особено такива като мен.

                  Коментар


                  • От: Работен шкаф... иначе казано- тезгях

                    И при мен всичко е хвърчащо, понеже е временно, но установих, че е много по-удобно от зазидана инсталация . Разклонител хванат с видии или свински опашки винаги може да преместиш или подмениш много лесно с всякакъв друг тип . Не е най доброто естетически, но е много удобно . Ако те притеснява нараняването на кабел си сложи едно ДТЗ и си млати спокойно с винкела около кабелите.
                    Едните разклонители, които използвам са на Еми, другите са едни черни с гумирана външна част, черния при пет киловата е студен, но всичко е свързано както трябва .


                    Ето това е https://www.google.com/search?q=%D0%...hrome&ie=UTF-8
                    доста е здрав .
                    Последно редактирано от travelling; 01-08-19, 00:23.
                    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                    Коментар


                    • От: Работен шкаф... иначе казано- тезгях

                      Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                      И при мен всичко е хвърчащо, понеже е временно, но установих, че е много по-удобно от зазидана инсталация . Разклонител хванат с видии или свински опашки винаги може да преместиш или подмениш много лесно с всякакъв друг тип . Не е най доброто естетически, но е много удобно . Ако те притеснява нараняването на кабел си сложи едно ДТЗ и си млати спокойно с винкела около кабелите.
                      Едните разклонители, които използвам са на Еми, другите са едни черни с гумирана външна част, черния при пет киловата е студен, но всичко е свързано както трябва .


                      Ето това е https://www.google.com/search?q=%D0%...hrome&ie=UTF-8
                      доста е здрав .
                      За работилницата - външен монтаж с външна инсталация е най-подходящо като функционалност и ремонтопригодност.

                      А практиката е доказала, че висящ кабел от тавана с щепсел найрая е най-удобното нещо за работа с ръчни инструменти в определена зона

                      Коментар


                      • От: Работен шкаф... иначе казано- тезгях

                        Ето и моя тезгях как влиза в употреба вече. Още аранжирам чекмеджетата.
                        Малкото сладко YORK 80 менгеменце ми върши перфектна работа като мобилно.
                        И лампа си имам вече лУед
                        Благодаря за съвета да си взема такова

                        Коментар


                        • От: Работен шкаф... иначе казано- тезгях

                          Само на мен ли ми се струва или във всичките работни помещения снимани в темата липсва хладилник ?

                          Ако са за хобита де. Аз дълго се чудих какво да правя и накрая забих едно старо ученическо бюро.
                          И без това гаража/работилница го ползвам предимно за пиене на бира на хлад и завет.

                          Коментар


                          • От: Работен шкаф... иначе казано- тезгях

                            По повод вида на инсталацията за работилница , аз мисля че откритата е по-удачна, защото всичко е пред очите ти и при проблем се открива по-лесно.Ето малка част от моята , изпълнена с гумиран четири жичен и многожилен кабел /4 Х 4 кв./ .Всички контакти са монтирани на гетинаксова основа , включително и главното табло.Всяка машина е с отделен предпазител.Всичко съм правил сам и кабелите не са под конец , но за сметка на това е изпълнено така че да няма проблеми. Апропо има и два външни заземителни поцинковани кола с по 2м дължина забити до дупка и редовно поливани с солена вода.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0219.jpg
Прегледи:1
Размер:591.4 КБ
ID:5818650Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0221.jpg
Прегледи:1
Размер:593.0 КБ
ID:5818651Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0184-a.jpg
Прегледи:1
Размер:605.8 КБ
ID:5818653
                            Прикачени файлове
                            Последно редактирано от pgv64; 01-08-19, 19:11.
                            "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                            Ат.Буров.

                            Коментар


                            • От: Работен шкаф... иначе казано- тезгях

                              Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                              Всички жилищни инсталация в Германия примерно са с многожилни проводници

                              ......
                              Не всички! Поне на 3 къщи са с едножилни кабели.
                              Дизелов Jeep, не е Jeep.

                              Коментар


                              • От: Работен шкаф... иначе казано- тезгях

                                Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение

                                А практиката е доказала, че висящ кабел от тавана с щепсел найрая е най-удобното нещо за работа с ръчни инструменти в определена зона
                                Не съм съгласен.
                                На село съм си направил импровизиран кът за ремонти, като с цел избягване на стружки в контакта сложих контакта на "тавана" То си е дървета наредени върху стара дървена конструкция, и подлежи на събаряне в скоро време, та не съм си играл да правя нещо по-приятно и нормално.
                                Та висящите иот тавана кабели на дрелки и шлайфове ми пречат много. А и едното гнездо е малко халтаво, та щепселите направо падат от там. Ама пусто ме мързи да сменя мястото...
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X