Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бетононобъркачка-каква?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • davc
    отговори
    От: Бетононобъркачка-каква?

    Не се засягай, нямам никакво лошо отношение, само уточнявам, за да няма разминаване между очаквания и функции. Какво пишат търговците в строителните магазини, има толкова значение, колкото и написаното от търговците в авто-магазините. За разтворите на съвременни мазилки; лепила; шпакловки и т. н. и т. н. - е достатъчна ръчна бъркалка (подобните на дрелка).

    Остави коментар:


  • Джамбазов
    отговори
    От: Бетононобъркачка-каква?

    Ами може и да бъркам понятията. Като отида в магазина са наредени десет броя и пише бетонобъркачки. Ако ми се налага да бъркам дори и кубик си викам бетоновоз който ми го носи готов за изливане. Това бъркащото ще го ползвам да направя някоя замазка, някоя шахта, дребна ограда или нещо подобно в извън работно време на бетоновият възел. Често работя до 22ч вечерта и тогава няма кой да ми донесе бетон. Не зидам с вар, нямам нерви, ползвам готови разтвори или специализирани пяни.

    Остави коментар:


  • Scrapheap
    отговори
    От: Бетононобъркачка-каква?

    Поне 190л.!
    Построих си гаража 50м2 с туй нящо. Всичко с изключение на плочата. Когато лях основи се потроших от търчане за да осигуря непрекъснат процес. Та затова си мисля, че по-голямата е по-добра.

    Остави коментар:


  • davc
    отговори
    От: Бетононобъркачка-каква?

    Имам тънкото чувство, че и в тази тема, както в една друга наскоро, има грешка в понятията. Тогава се питаше за къртач, пък се оказа, че става въпрос за перфоратор. В тази се пита за бетонобъркачка, а явно става въпрос за варомешалка.
    Както вече имаше съвет: Вземи най-голямата, дори и двигателят и да е еднакъв с някоя по-малка, то редуктора ще е с друго отношение. Тези машинки с обем докъм 250литра (правилно беше отбелязано, че това е целият обем на съда) реално обработват максимум стотина литра разтвор, като, ако се бърка бетон, трябва да се ползва не повече от половината им капацитет, защото както казах са варомешалки и по още един куп параметри са съобразени с това. При постоянна работа могат да захранват по един-двама мазачи, или двама-трима зидари максимум, могат да бъркат замазка за неголеми площи (и неголеми дебелини на слоя). За приготвяне на бетон са много голям компромис, а за наливане на плоча са абсолютно непригодни.

    Остави коментар:


  • Джамбазов
    отговори
    От: Бетононобъркачка-каква?

    Така ще направя. Днес копах сто метра външен водопровод. Утре живот и здраве що го завърша и хуквам по магазините да гледам. Какво разбираш под по голямата?

    Колко голяма е оптимално за работа от сам човек?

    Остави коментар:


  • Scrapheap
    отговори
    От: Бетононобъркачка-каква?

    Словенската е що годе качествена. Но пак ти казвам - вземи по-голямата. Това от личен опит - работя сам.

    Остави коментар:


  • Джамбазов
    отговори
    От: Бетононобъркачка-каква?

    Тези 5-6 човека ги свеждаме до един. Предимно са такива възможностите на обекта. Значи ще търся някаква възможно най-кадърно изработена.

    Остави коментар:


  • дядо владо
    отговори
    От: Бетононобъркачка-каква?

    Моята е някаква словенска, мотора е към 500W затворен в пластмасова кутия, щепсъла за включване и бутоните са отдолу , така че да са максимално защитени от удари и цапане, редуктора върху барабана е най-вероятно чугунен (той не се смазва за да не полепва после по него циментен прах).... тайната на непрекъснатия процес на леене е в екипа и организацията на труда. 4-6 човека безметежно си работят цял ден. Двама обслужват пълненето, бъркането и празненето на бъркачката, двама носят готовия продукт и двама го нанасят (в най-общия случай).
    Каквото и да ти говорят че може да завърти, за да не тормозиш "добичето" го пускаш да се върти и разбъркваш половин торба от малките (12.5кг) цимент + водата, камъните и пясъка наеобходими за това количество цимент. Бърка се около 3-5 минути. и пак... без прекъсване цял горещ летен ден. Иначе си я избираш по качество на изработката. Сигурен съм че като техничар човек няма да сгрешиш.

    Остави коментар:


  • Гробаря
    отговори
    От: Бетононобъркачка-каква?

    При мен почти всеки ден се налага да се лее около 2-2.5 кубика бетон,но го вземам земно влажен от бетонов възел!Добавяш си вода и марката е каквато искаш!

    Остави коментар:


  • rulin
    отговори
    От: Бетононобъркачка-каква?

    Имам бетонобъркачка, 160 литрова, купена 2003 г. от Метро. Върши чудесна работа и заменя работата на двама. Досега се е изплатила стократно. В зависимост от обема си правя съответните пропорции за бетон или някакъв разтвор. Слагам необходимия материал, пускам да се върти, като около минута две се разбърка като сухо и започвам да пръскам вода в барабана докато се получи необходимия разтвор - бетон. Каквато и да вземете с обем от 130 до 160 литра ще Ви върши добра работа. В момента на пазара има възможност за избор.

    Остави коментар:


  • //Радо//
    отговори
    От: Бетононобъркачка-каква?

    Парите които си отделил за бъркачка ги пренасочи към бира и подходящи мезета и събери 3-4 приятеля. По весело е и много по- бързо.Стара изпитана схема. Със 0.200 м3 се справят 3 ма като на майтап - с тези 0.040-50 ще ти се вземе акъла.

    Остави коментар:


  • Scrapheap
    отговори
    От: Бетононобъркачка-каква?

    За строеж ползвам бетонобъркачката на съфорумник, която е 125 литра, мисля словенско производство.
    Въпреки, че не е дала дефект и значително улеснява живота е твърде малка дори за средно големи работи е криво.
    Моят съвет е да си вземеш най-голямата, която можеш. Иначе ще луднеш от непрекъснато зареждане и бъркане, особено ако работиш сам.
    Голямата може да бърка и малко количество бетон, докато малката не може повече отколкото може
    Тези 125 литра не означват 125 dm3 бетон а целият и обем. Реално може да забъркаш не повече от 40, преко сили 50dm3.
    Ако лееш примерно плоча ти трябват поне две бъркачки, за да осигуриш приличен ритъм на работа.
    Притесненията за натоварването на електромотора са неоснователни. Двигателят на въпросната е 600w и има МНОГО повече сила, отколкото е реално необходима. Дори ми се ще барабанът да се върти малко по-бавно.
    Пълна до предела си тръгва убедително.

    Остави коментар:


  • Людмил Кюковски
    отговори
    От: Бетононобъркачка-каква?

    Моята е 130 литрова и е куца работа за по-големи нужди.Вземи си 190 литрова и няма да съжаляваш , на почти всичките са им еднакви моторите и затова първо се пуска да се върти и след това се слагат продуктите за "готвене" .

    Остави коментар:


  • tanosliven
    отговори
    От: Бетононобъркачка-каква?

    Зависи закакво ти трябва, ако е за един обект не е необходимо да си даваш парите за нещо скъпо .

    Остави коментар:


  • Кольо
    отговори
    От: Бетононобъркачка-каква?

    Ако лееш плоча се изисква почти непрекъснат прочцес на изливане на бетона. Прецени си дали бетонобръка ще може да се справи с тази задача.
    А разликата в много или малко обем на бъркания бетон с един и същ мотор се отразява на времето за бъркане. Не може да забъркаш 0,2 м3 и 2м3 с един и същ двигател за едно и също време. Или двигателя трябва да е различен, или обема на бетона, или времето. Ако има с различни двигатели-аз бих избрал най-мощния. А ако наистина двигателите са едни и същи-най-малкия обем бетон. Така няма да се тормози двигателя.
    А ако ти идва малко объркания бетон за единица време-по-голяма бъркачка с по-голям мотор...

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X