Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ерозийни машини

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Ерозийни машини

    Здрейте и ЧНГ.
    Трябва ми човек с ерозийка за няколко детайла. Това са снимките на няколко от детайлите.
    Пишете тук, на лична или на lautec1@yahoo.com. Ако се свързвате смен по мейла, задължително пишете нещо в относно при това на кирилица. В противен случай отива в коша и няма да мога да ви отговоря, а не това е целта.

    Коментар


    • #47
      От: Ерозийни машини

      В бързината и недоглеждането си съм сгрешил мейла.
      Корегиран.
      lautrec1@yahoo.com

      Коментар


      • #48
        От: Ерозийни машини

        И защо точно на ерозийка трябва да е изпълнението?
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • #49
          От: Ерозийни машини

          Човече, на ръба на нервна криза съм. Който и да попитам или не става или цената е по висока от тазии за ерозия.
          Истината е, че може да се направи и на фреза. Но кой?
          Видях темата и реших да питам, защото от една фирма в София, работник ми обясни, че работели по 15-20 лева на час, но собственика продал машината. Затова реших, че тук някой може да ме ориентира за такава с прилична цена. В друга фирма която никога не са имали ерозийна машина ми каза, че някои работели за по 60-80 лв. на час. За толкова "Че го издЕлам с теслЪтЪ".

          Коментар


          • #50
            От: Ерозийни машини

            Защото фрезистите не искат да се занимават.
            В рамките на близо два месеца, водех разговори с 12 фирми и 5 частни лица.

            Коментар


            • #51
              От: Ерозийни машини

              Първоначално публикуван от Lautrec Преглед на мнение
              Защото фрезистите не искат да се занимават.
              В рамките на близо два месеца, водех разговори с 12 фирми и 5 частни лица.
              А да си чувал нещо за лазерно рязане, като гледам чертежите само някой отвори може да останат за фреза, въпреки че и те не са проблем при лазерното рязане.
              При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

              Коментар


              • #52
                От: Ерозийни машини

                Ако уточниш бройки, допуски, материал и цена може и да се пробвам на обработващ център. Аз от чертежи не разбирам много, ама от това, което видях мисля, че търсиш нишкова ерозия, за обемна имам човек, за нишка един колега препоръчва фирма в Шипка-работели добре и на добри пари. Не разбирам толкова ли работа имат колегите в Пловдив, та не им се занимава, или има нещо друго?

                Коментар


                • #53
                  От: Ерозийни машини

                  Първоначално публикуван от DIMILIEV Преглед на мнение
                  А да си чувал нещо за лазерно рязане, като гледам чертежите само някой отвори може да останат за фреза, въпреки че и те не са проблем при лазерното рязане.
                  Чувал съм, чувал съм!
                  Не съм питал никъде, защото не мислех, че е възможно. Пояснявам! Листов материал(метал), с дебелина до 1 см. съм виждал да режат, но парче стомана с размери 120mm x 80mm не съм. Че кой би се навил и колко би струвало!? Дайте координати и веднага ще питам.


                  Първоначално публикуван от Баба Яга Преглед на мнение
                  Ако уточниш бройки, допуски, материал и цена може и да се пробвам на обработващ център. Аз от чертежи не разбирам много, ама от това, което видях мисля, че търсиш нишкова ерозия, за обемна имам човек, за нишка един колега препоръчва фирма в Шипка-работели добре и на добри пари. Не разбирам толкова ли работа имат колегите в Пловдив, та не им се занимава, или има нещо друго?
                  За последното..., а кажи ми де! Може аз нещо да бъркам, знам ли. Факт е, че съм получавал различни отговори. Не е за мен, за отливка е, за ерозия, ще струва към 2-3 хил. Лудница. Аз съм решил да възложа на дърводелец да изработи макет от дърво. Ако и тогава има неясноти..... е не знам.

                  Основно проблема, като че ли е в бройките. На мен ми трябват единични бройки, само за три от детайлите ми трябват двойки, което прави 11 броя. Разбирам че е малко, но за сега толкова ми трябват. А освен това има и други детайли, по-малки. Аз, ако за тези плащам в стотици за всичко ще ми трябват хилядарки. Несериозно е. Да взема да си купя фреза тогава.
                  Баба Яг, дай да измислим нещо с твойте хора. Знам, че бсзплатно няма – то е ясно, но нещо поносимо например. Всъщност всеки да се чувства поканен.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Ерозийни машини

                    Почти всеки, включително и аз, си е купил фреза по подобни причини. Ако решиш прати ми чертежи, уточни материала и точността на размерите, за да ти предложа цена. На ЛС ще ти пратя мейла ми.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Ерозийни машини

                      Първоначално публикуван от Баба Яга Преглед на мнение
                      Почти всеки, включително и аз, си е купил фреза по подобни причини. Ако решиш прати ми чертежи, уточни материала и точността на размерите, за да ти предложа цена. На ЛС ще ти пратя мейла ми.
                      Честно казано много сериозно се замислям за това.
                      Имаш поща.

                      Коментар


                      • #56
                        От: и машини -Ето ви един телефонен номер на много добър ерозиен майстор 0889 258 560

                        Първоначално публикуван от ancho79 Преглед на мнение
                        Причината да се регистрирам е мнението на [COLOR=DimGray ]sturm44[/COLOR] в което има много малко верни неща а за повечето мога да кажа че са пълна глупост,

                        Първо, принципа на работа на ерозията била тя обемна или нишкова не е загряване на нишката, а протичане на ток по тази нишка(електрод при обемната ерозия). Като например електрода е +, а масата където е заложен детайла е 0. Поляритета при някои машини може да се обръща. В масовия случай при нишковата ерозия диелектрика е вода, а при обемната е някакъв специален диелектрик като в миналото се е използвала газ или нафта. Както вероятно знаете чистата вода е изолатор, друг е въпроса че чешмяната съдържа соли и минерали и други подобни които я правят проводник. Та тази йонообменна смола която е споменал колегата един вид отнема елементите които провеждат електричество през водата и по този начин намаляват нейната проводимост. Около нишката не е нужно да тече под налягане стълб от въздух и вода, може просто детайла да е подопен във водата, а комбинацията от потапянето и налягането води до най-добра работа на машината като скорост на рязане например. Та общо взето диелектрика създава контролирана среда в която прескача искра между електрода и детайла и тази искра отнема от материала и на двете. Зависи от материалите, от поляритета, от режимите на работа с малко износване на електрода да се получи максимално близка форма до желаната в детайла.

                        Тези машини не се характеризират с висока скорост на работа, и понеже заплащането в масовия случай е на час обикновено работата извършена на тях струва доста като сума която трябва да се плати. Да не говорим, че във фирмите ерозиста е на заплата и голяма част от парите които се плащат отиват в джоба на онзи който си няма и понятие от работата на тези машини. Та моя съвет в такива случаи е да си потърсите ерозия в гаражни условия където може да се разберете да плащате за свършена работа, а не някой да ви одере кожата щото така трябва. Това че скоростта не е предимство на тези машини не значи че те нямат такива. Може би най-голямото им предимство е че могат да обработват детайли като почти няма значение тяхната твърдост. Например правенето на резба в закален детайл е просто като детска игра. Вадене на метчици и свредла от глави на двигатели също не е проблем. Дори съм вадил и скъсана свещ. "Гравиране" на ножове например също може да се извърши. При работата има минимално механично въздействие между електрода и детайла и не е нужно детайла да е здраво захванат за масата, а това позволява да се работят детайли които са чувствителни към натиск и не могат да се работят на фреза примерно където трябва детайла да е здраво стегнат за да не изхвърчи. Могат да се правят тънки каналчета например от порядъка на няколко десети от милиметъра които няма как да бъдат изработени на други машини и изобщо е въпрос на фантазия приложението на тези машини. Недостатък е че могат да обработват само детайли които нямат не електропроводими части в областа в която трябва да се получи дадената форма. Например ако една гума ако има метални нишки в нея и може да провежда ток не означава че може да се обработва на тези машини.

                        Гореспоменатите възможности на тези машини силно зависят от човека който работи на тях. При фрези,стругове и други подобни в повечето случаи има каталози и дори оператора да не е специалист това може да не окаже чак такова въздействие. При ерозиите ако оператора не притежава онази щипка усет която е необходима не че няма да свърши работа, но или ще бъде некачествена или прекалено бавно свършена или просто няма да се постигне желания ефект. В крайна сметка това може да ви струва доста пари, време, нерви и труд на хора които да оправят нещата след това.

                        Колкото до другите писали по темата - аз поне не съм срещал портативни устройства, а и един опит да се изнесат два кабела от машината и да се работи извън нея не завърши много добре за този който се опита да свърши работата. Кой знае може пък и да се измисли подобно нещо, но засега не съм срещал а и не съм мислил дали въобще е възможно но имам известни съмнения. За качеството на обработваните повърхности може да се говори много. Общо взето грапавостта може да се контролира и когато е необходимо може нарочно да се остави шагрен, или да се гони някакво полиране. Полирането обаче става доста бавно и в повечето случаи повърхността се докарва до някакво поносимо качество и след това се обработва с шкурки и пасти за полиране. Иначе за пробата съм си играл и се получава доста гладка повърхност

                        При повечето машини има възможност за избор на режим на работа, където основните неща са качество на получената повърхност, износване на електрода и скорост на обработка. Споменатото "разбиване" също е тук някъде, но то е изцяло под предварителен контрол така че няма да го намесвам. Разбира се малко износване на електрода и високо качество на получената повърхност обикновено означава по-бавна работа, но не е задължително високото износване на електрода и ниското качество на повърхността да означават бърза скорост на работа. Както споменах по-горе тук оператора играе важна роля. Още една причина да се търси гаражна обемна или нишкова ерозия където може да видите човека, да говорите с него и общо взето да придобиете някаква представа какъв оператор е и какви технически умения притежава, докато в дадена фирма ще говорите с някой началник който може би ще ви почерпи кафе и ще опита да ви омае с приказки колко е велика фирмата и няма да имате никаква идея за човека който ще свърши работата което в крайна сметка може да се отрази много сериозно на фактурата. Това го казвам от личен опит.

                        Но да не ви дотегна с приказки спирам до тук. Всичко най-добро ви желая и ако се стигне до услугите на ерозист по-добре говорете с човека.
                        Ето ви един телефонен номер на много добър ерозиен майстор 0889 258 560

                        Коментар


                        • #57
                          От: и машини -Ето ви един телефонен номер на много добър ерозиен майстор 0889 258 560

                          [COLOR=DimGray ]velio valchev[/COLOR] така както си ме цитирал ще излезе че аз го препоръчвам тоз "майстор" дето нито съм го чувал нито името му знам. ще те помоля да си редактираш поста като премахнеш моите думи

                          Коментар


                          • #58
                            От: Ерозийни машини

                            Здравейте. Аз за пръв път попадам в този форум. Аз съм правел преди доста време програми за нишкови ерозийни машини, но не съм работил на тях. Сега шефът купи нишкова и обемна ерозия и аз ще съм в ролята на ерозиста, а нямам никакъв опит. Интересува ме ако някой може да ме посъветва, какви съществени въпроси следва да питам при обучението, както и организацията и работата с такива машини, тънкости и други подобни, приспособления, необходими за работата, инструменти и т.н. Освен това обучението ще е на английски език и гледам да намеря основните термини в тази област. Благодаря предварително.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Ерозийни машини

                              Интересна тема се е заформила тук. Гледам, че колегите са обяснили за какво става въпрос. Това за нагрятата нишка е тотална глупост, направо ми скри шапката. Аз работя на нишкова ерозийна машина Charmilles, ако мога да съм полезен насреща съм.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Ерозийни машини

                                Първоначално публикуван от Lautrec Преглед на мнение
                                Защото фрезистите не искат да се занимават.
                                В рамките на близо два месеца, водех разговори с 12 фирми и 5 частни лица.
                                Рядко влизам във форума, но това което твърдиш е стряскащо. За сега ще се въздържа от коментари. Ако представиш документацията за изработка на детайлите сигурно ще помогнем. Все пак искам да погледна тези неща дето никой не ще да изработи. Базата ни е в Пловдив. Пиши тука и пак дай линк за чертежите, или прати чертежите тук office@durgabg.com . Там дето си ги качил вече ги няма.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X