Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

    Червячните фрези(модули)се използват само на зъбонарезна машина,като заготовката стои на уневерсал и център вертикално и и се подава скорост на въртене.Модула(червяка) се върти(хоризонтално) със съвсем отделна система като може да се накланя до определен ъгъл.Трудно е за обяснение,трябва да го видиш на живо.Полуоските,по-голямата част са гореща пресовка, или накатка,импровизацията на шлиците става със същия вид нож който го има по-горе на снимките,шпиндела върти вертикално инструмента,слагаш полуоската на център и в другият край делителният апарат,нищо сложно,просто трябва да си произведеш ножа с необходимият профил.След няколко опита ще го уцелиш,трябва да внимаваш с дълбочината на шлица иначе ще хлопа.
    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

    Коментар


    • #77
      От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

      Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
      Червячните фрези(модули)се използват само на зъбонарезна машина,като заготовката стои на уневерсал и център вертикално и и се подава скорост на въртене.Модула(червяка) се върти(хоризонтално) със съвсем отделна система като може да се накланя до определен ъгъл.Трудно е за обяснение,трябва да го видиш на живо.Полуоските,по-голямата част са гореща пресовка, или накатка,импровизацията на шлиците става със същия вид нож който го има по-горе на снимките,шпиндела върти вертикално инструмента,слагаш полуоската на център и в другият край делителният апарат,нищо сложно,просто трябва да си произведеш ножа с необходимият профил.След няколко опита ще го уцелиш,трябва да внимаваш с дълбочината на шлица иначе ще хлопа.
      Остави ги червячните. Модулните можеш да си поръчаш с всякакъв ъгъл. Намерих фирма за това, ама за съжаление не българска. Несериозно е с правен от мен на шмиргела инструмент да докарам прецизен профил на еволвентни шлици. Трябва си готов инструмент, ама са скъпи пущините. А иначе гледам масово се правят полуоски с трапецовиден (престурган триъгълен) профил на шлиците, и на никой не му пука от това, включително и на доста производители на дифове.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #78
        От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

        Виж с еволвентата ще се озориш,варианта да "уцелиш"профила,клони към нулата,но не може да няма алтернатива!
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • #79
          От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

          Я да ви отплесна малко от темата дето сте я задълбали за тези зъби. http://www.google.com/imgres?imgurl=...26tbs%3Disch:1 това га блогове където има доста работилници с машини, инструменти и прилагане на различни чалъми, включително и нарязване на зъбни колелета и червяци.

          П.П. За майстори и любители със слаби сърца, не се препоръчва да се заглеждат много. :-)
          [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

          Коментар


          • #80
            От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

            Първоначално публикуван от nola Преглед на мнение
            Я да ви отплесна малко от темата дето сте я задълбали за тези зъби. http://www.google.com/imgres?imgurl=...26tbs%3Disch:1 това га блогове където има доста работилници с машини, инструменти и прилагане на различни чалъми, включително и нарязване на зъбни колелета и червяци.

            П.П. За майстори и любители със слаби сърца, не се препоръчва да се заглеждат много. :-)
            Аз лентов шлайф си имам. Хем доста по-голям, стар (сигурно на над 60 години), с аспирация и всичко както си му е реда. Освен всичко друго на него могат да се обработват и плоскости до около метър на два. Обмислям направата на маса за заваряване с аспирация, ама да видим и до това кога ще стигна. Май няма да е скоро.

            Ма голяма беля. Откак си купих машините броя силно бръмчащи бръмбари в главата ми се удвои.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #81
              От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

              Не гледай само тази страница, а се поразходи из сайта. http://www.cnccookbook.com/CCHallOfFame3.html ето една случайна
              [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

              Коментар


              • #82
                От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                Първоначално публикуван от nola Преглед на мнение
                Не гледай само тази страница, а се поразходи из сайта. http://www.cnccookbook.com/CCHallOfFame3.html ето една случайна
                Мда, посъбрали са туй-онуй.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #83
                  От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                  Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                  Eто как става,прави се заготовка на струг,в конкретния случай за червяк използвам готов винт 16ммх2,като заготовката за зъбното колело е 52мм.След известно чесане по тила се оказа,че може да му се нарежат 82зъба които да съвпадат със стъпката на червяка:

                  Това е инструмента(ножката) с който се нарязват зъбите,като радиусът му е 8мм:
                  rl=http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1841/56775965517872783011289159595VD2pBxn5ud4VLEDqFHn1.JPG] [/url]
                  Изработка:

                  Наложи се и корекция на шпиндела с 4гр:


                  rl=http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2114/19100899642159081601289159663WYl8vAhjWDmJJ0MBAEpi.JPG] [/url]
                  url=http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2461/17554022896881882031289159799iJjEYIs0SeRUaY39091U.JPG] [/url]
                  url=http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2149/1428076012003932041289159807rV5GlfiNmJHSAotgxufb.JPG] [/url]
                  rl=http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2569/172664541416884132191289159822Ex4aHiiXY490p5YKs4H5.JPG] [/url]

                  Мисля,че бях изчерпателен,колегите може да ми намерят забележки,но това е първото зъбно колело което пробвах да нарежа!Масата на фрезата ФУ251 се движи по три оси:X Y Z,за всяко движение има ръчно подаване и самоход+бърз ход.Масата е с отделен ел.мотор и ако не ти трябва движение в определена посока,просто нищо не включваш.
                  Благодаря ти колега. Има само едно уточнение неска го четох в един учебник.Почиства се с червячен фрезер.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                    Добре де, сега да се появя и в тая тема...
                    Според мен, за да можеш да направиш каквото и да е трябва да знаеш как.
                    Да си дойдеме на думата.
                    Има ли наръчник за фрезиста, така както има и за стругаря???
                    ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

                    Коментар


                    • #85
                      От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                      Поне при мен нема такова животно,като тех.упътване нито за фреза,нито за струг,развинтвам си фантазията,и ако нещо не ми е ясно питам вехти специалисти като при тях няма "неможе"!Отговорът е-Да не го е правил Господ,че няма как!?
                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар


                      • #86
                        От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                        Аз съм от начинещите металообработващи мераклий и ми трябва доста литература та да чета като ми се наложи, а не ако некой път ми се наложи.
                        В практиката се правят доста грешки и изникват доста проблеми, които трябва да се преодоляват все някакси и да се продължи на пред...
                        ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

                        Коментар


                        • #87
                          От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                          Виж и аз не съм професианалист,но се справям за повече от "среден",и много питам!?
                          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                          Коментар


                          • #88
                            От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                            Колега,в книгите са описани основно "сухата теория " дето се вика,като ножовете как режат и т.н.Абе губене на време един вид.Има някой интересни неща.Аз като почнах стругарлъка ,почти нямах никъкви книги за устройство на струга и т.н всичко идва с едно показване и практиката нататък.На фреза също правя разни работи,не толково добре колкото на струга,но пак не съм чел за нея нищо.Както каза колегата трябва да имаш малко въображение.За да си представиш нещата.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                              Въображение трябва да имаш за това по какъв начин да подходиш за направата на детайла, но документация винаги трябва да имаш под ръка, защото в нея е описан точно тоя сух материал дето трудно се запомня или се запомня с годините. Това са неща без, които добрия майстор не може
                              ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

                              Коментар


                              • #90
                                От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                                П онеже възникнаха много въпроси а нямам физическата възможност да напиша всичко а и помощ няма от никъде сканирах най разбираемото описание на процеса на зъбонарязване на което съм попадал един справочник по специална технология от 1966 година . Имам и по нови но там нещата са писани от теоритик за теоритик и понякога и на мен са ми трудни за разбиране. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img327.jpg
Прегледи:1
Размер:169.5 КБ
ID:5226248Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img325.jpg
Прегледи:1
Размер:207.5 КБ
ID:5226249Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img319.jpg
Прегледи:1
Размер:193.9 КБ
ID:5226250Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img323.jpg
Прегледи:1
Размер:176.7 КБ
ID:5226251Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img324.jpg
Прегледи:1
Размер:196.2 КБ
ID:5226252Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img318.jpg
Прегледи:1
Размер:278.8 КБ
ID:5226253Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img317.jpg
Прегледи:1
Размер:159.4 КБ
ID:5226254Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img326.jpg
Прегледи:1
Размер:167.9 КБ
ID:5226255Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img331.jpg
Прегледи:1
Размер:191.3 КБ
ID:5226256Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img321.jpg
Прегледи:1
Размер:208.0 КБ
ID:5226257Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img328.jpg
Прегледи:1
Размер:218.0 КБ
ID:5226258Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img329.jpg
Прегледи:1
Размер:189.9 КБ
ID:5226245 Луд станах с тия функций на форума не мога да подредя нещата в хронологичен ред както и да ги редя при качването все ги разбърква някой от модераторите ако може да оправи нещата.
                                Прикачени файлове
                                Последно редактирано от sek.1; 10-11-10, 08:01.
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X