Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

    Спарки, шлиците се изработват с висок клас на точност, защото и най-малкия луфт води до бързото им разбиване. Т.е. трябва ти делителен апарат, щанга, която да не отдава... абе... с две думи: не се занимавай с глупости!
    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

    Коментар


    • #47
      От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

      Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
      Спарки, шлиците се изработват с висок клас на точност, защото и най-малкия луфт води до бързото им разбиване. Т.е. трябва ти делителен апарат, щанга, която да не отдава... абе... с две думи: не се занимавай с глупости!
      Аз не съм и тръгнал. Просто някои хора явно и това правят.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #48
        От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

        Сиромах човек -жив дявол.Иначе на струг може да се правят много работи.Даже и шлици.А само не ми е ясно къква е тая щанга дето говори колегата.....
        Външен шлиц се прави с модулен фрезер.А вътрешен със щос и нож.никъкви щанги.-

        Коментар


        • #49
          От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

          Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
          Сиромах човек -жив дявол.Иначе на струг може да се правят много работи.Даже и шлици.А само не ми е ясно къква е тая щанга дето говори колегата.....
          Външен шлиц се прави с модулен фрезер.А вътрешен със щос и нож.никъкви щанги.-
          То не е само до това. Аз си търся ЩОС глава, ама няма. Излизат все разни големи.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #50
            От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

            Щос ти казвах къде да търсиш за твойта фреза.Но цената не е много хубава-500лв. и иска преправане да пасне на нея.Но за тия пари-толкова.

            Коментар


            • #51
              От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

              Нарязвал съм вътрешни шлици на фрезата с щоса като използвам щанга и на нея закрепвам нож с нужния профил.Хода на щоса е до 110мм.Най-добре се правят такива шлици на протяжна машина и лесно,но за сега само мога ди си мечтая за такава.Както каза по-горе колегата иска се доста голяма точност,ако зглобката е прецизна.За нарязване на външни шлици има доста варианти освен този с модулен фрезер.

              Коментар


              • #52
                От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                Щос ти казвах къде да търсиш за твойта фреза.Но цената не е много хубава-500лв. и иска преправане да пасне на нея.Но за тия пари-толкова.
                - 251цата е малка. Ако за оная фирма, тая глава, дето имаха става(пак с преправяне) за 321, ама ми се виждат твърде голяма за мен.
                - 500-те кинта не ме плащат, ама сигурно ще отидат още толкова за преправяне, при това с неясен срок и резултати, предвид габаритите и.

                А оригинален щос за мойта фреза явно няма никъде. Дори пращах писма на арсенал казанлък, но отговор така и не получих. А със сигурност правят, защото я предлагат като опция за новите наследници на 251-цата. Въпроса е че или няма кой да направи, или ги мързи, или гледат повече какво да откраднатт, а не какво да изработят. За мен е нелогично поне да не се опитат да ми приберат парите, понеже цената на нова глава предполагам няма да ми хареса, но пък знае ли човек.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #53
                  От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  - 251цата е малка. Ако за оная фирма, тая глава, дето имаха става(пак с преправяне) за 321, ама ми се виждат твърде голяма за мен.
                  - 500-те кинта не ме плащат, ама сигурно ще отидат още толкова за преправяне, при това с неясен срок и резултати, предвид габаритите и.

                  А оригинален щос за мойта фреза явно няма никъде. Дори пращах писма на арсенал казанлък, но отговор така и не получих. А със сигурност правят, защото я предлагат като опция за новите наследници на 251-цата. Въпроса е че или няма кой да направи, или ги мързи, или гледат повече какво да откраднатт, а не какво да изработят. За мен е нелогично поне да не се опитат да ми приберат парите, понеже цената на нова глава предполагам няма да ми хареса, но пък знае ли човек.
                  Те са част от обединението ТЕРЕМ живеят и работят още в комунизма така че ако искаш да разбереш нещо изрови им някой актуален телефон .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #54
                    От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    Те са част от обединението ТЕРЕМ живеят и работят още в комунизма така че ако искаш да разбереш нещо изрови им някой актуален телефон .
                    Звънях. Вдигна ми няк'ва овца и каза да пиша запитване по eMail. Написах. С това се и приключи.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                      Спарки, фрезите, а предполагам и щос главите, се правеха в Казанлък, ще взема да попитам, ама... по-добрия вариант е да ти потърся втора употреба.
                      Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                      Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                        Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                        Спарки, фрезите, а предполагам и щос главите, се правеха в Казанлък, ще взема да попитам, ама... по-добрия вариант е да ти потърся втора употреба.
                        Еми, ако има къде да питаш - питай. Ако вземе да се намери - супер. Дали е втора употреба няма значение, стига да е в прилично състояние.

                        ПП: Пък и щом твърдиш че втора ръка е по-доброто решение, склонен съм да ти вярвам.
                        Последно редактирано от sparkybg; 05-11-10, 09:50.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                          От към пари със сигурност ще е по добре. За 251 само съм чувал че има заводски щос глави на 321 съм я виждал . Предполагам че ще е същата в умален размер. При мене в работата малкия щос е полски то си е фреза но понеже е с някъкъв изчекнат полски стандарт на инструмента и вертикалната глава не е качвана още от като е била нова. На голямия Чепел също има щос глава но там размерите са сериозни. Това е малкия щос от нещо такова ти трябва глава.
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM2943.jpg
Прегледи:2
Размер:145.7 КБ
ID:5225003
                          Последно редактирано от sek.1; 05-11-10, 12:52.
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #58
                            От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                            Все пак попитах как се нарязва червячно колело.....а не шлици! Ако някои знае моля да сподели!

                            Коментар


                            • #59
                              От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image_00224.jpg
Прегледи:1
Размер:113.0 КБ
ID:5225020Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image_00225.jpg
Прегледи:1
Размер:105.5 КБ
ID:5225019Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image_00226.jpg
Прегледи:1
Размер:95.4 КБ
ID:5225018Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image_00228.jpg
Прегледи:1
Размер:121.0 КБ
ID:5225017Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image_00229.jpg
Прегледи:1
Размер:84.0 КБ
ID:5225016Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image_00230.jpg
Прегледи:1
Размер:99.4 КБ
ID:5225015
                              Така се прави шпонков канал ама си е чиста загуба на време.
                              За червячно колело на клипчето е показано ясно как.
                              Знам, че не съм цвете за мирисане, и характера ми не е златен, ма вчера една черна котка кат ми напрай път и си плю три пъти през рамото, зех да се замислям!

                              Коментар


                              • #60
                                От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                                Червяк се реже на струг,защото на фрезата се комбинира дел.апарат с масата, и колелата рядко ги има в машината.А на струг е и по бързо само с някъкъв подходящ нож трябва да се направи.А другото колело е обикновено с прави зъби,то се прави на фреза с модулен фрезер и делителен апарат.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X