Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мерителни инструменти и измервания.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Мерителни инструменти и измервания.

    Топло, топло...
    Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

    Коментар


    • От: Мерителни инструменти и измервания.

      0.001 голяма точност за шублер

      Коментар


      • От: Мерителни инструменти и измервания.

        0.001 e in-човата скала,така че точността е 0.0254мм, милиметровата е 0.05мм.
        А "грешката" е, че и двете скали са изобразени с ВИСОКА точност.
        По стандарт по-често употребяваната скала на комбинираните шублери, в инстр.з-д БОЛШЕВИК се правеше с висока точност (за БГ-милиметровата) а другата-в нормална точност.

        А конкретният шублер бе произведен в 2 екземпляра по лично моя поръчка, когато работех там в последната година на соц-а.
        За жалост единия ми го откраднаха преди време и остана само този.
        Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

        Коментар


        • От: Мерителни инструменти и измервания.

          Първоначално публикуван от CJ_ Преглед на мнение
          Мисля ,че нямаше такъв в темата :
          [ATTACH=CONFIG]349841[/ATTACH]
          От: Мерителни инструменти и измервания.

          Схванах,хитър инструмент,някой да няма излишен petroffbg Колега имам такъв, и ако имаш интерес предложи ми цена и мога да ти го изпратя, на ГДР. е производство. Моля на лични.
          Прикачени файлове
          При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

          Коментар


          • От: Мерителни инструменти и измервания.

            Колеги, ето още един инструмент който не ми влиза в употреба, микрометъра е от 0 до 25мм. дигитален MITUTOYO Японски оригинален чисто нов но само няма батерий, ако на някой му трябва точно такъв, моля предложение за цена на лични.
            Прикачени файлове
            При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

            Коментар


            • От: Мерителни инструменти и измервания.

              Май го обърнахте на битак в грешен раздел.
              Темата е за друго!

              Коментар


              • От: Мерителни инструменти и измервания.

                Ако така мислят и модераторите, моля да ми изтрият и двата по горни поста. Благодаря.
                При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                Коментар


                • От: Мерителни инструменти и измервания.

                  Наистина доста интересни инструменти има, някой не ги бях виждал до сега
                  Обаче, никаде не видях дигитален шублер да е показал някой... те са най-удобни... особено ако са професионални, за да са максимално точни... можеш да си го нулираш както си искаш, да си го прехвърляш в милиметри и в инчове... аз си вземах преди 2месеца такъв нов за 8 долара от ибей... уникално удобен е когато не ти трябва точноста на микрометъра... макар че пак лови до 0.01мм. но не може да се разчита чак толкова... все пак е 8 долара Даже вземах 3, за вскички в къщата
                  Моите снимки...
                  https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                  https://500px.com/ivankoo

                  Коментар


                  • От: Мерителни инструменти и измервания.

                    Първоначално публикуван от Ivanko Преглед на мнение
                    Наистина доста интересни инструменти има, някой не ги бях виждал до сега
                    Обаче, никаде не видях дигитален шублер да е показал някой... те са най-удобни... особено ако са професионални, за да са максимално точни... можеш да си го нулираш както си искаш, да си го прехвърляш в милиметри и в инчове... аз си вземах преди 2месеца такъв нов за 8 долара от ибей... уникално удобен е когато не ти трябва точноста на микрометъра... макар че пак лови до 0.01мм. но не може да се разчита чак толкова... все пак е 8 долара Даже вземах 3, за вскички в къщата
                    Щото с нищо не е интересен. Имам 2 дигитални шублера + дигитален микрометър. Интересното е че единия (евтин китайски) харчи батерията за норматив, независимо дали съм го ползвал. Вероятно и при теб ще се случи същото, щото масовите китайски са общо взето един единствен модел.

                    ...и още по-интересното е че продължавам да си меря с обикновения. Някак по-интуитивно ми е, работейки на машината, а точност 2-3 стотни, която реално може да се постигне с него, в 99% от случаите е съвсем достатъчна.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Мерителни инструменти и измервания.

                      Да и аз инстиктивно си взимам стария шублер... просто ми е станало навик... но си е глезотийка с такива... просто ти показва с цифри анай-голямият плюс на дигиталните е, че може и да си го нулираш от колкото си искаш без да пресмяташ и да вадиш размери
                      Моите снимки...
                      https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                      https://500px.com/ivankoo

                      Коментар


                      • От: Мерителни инструменти и измервания.

                        За какво служат тези? ( предполагам калибри)Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP4878.jpg
Прегледи:1
Размер:80.7 КБ
ID:5338156Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP4879.jpg
Прегледи:1
Размер:96.3 КБ
ID:5338157Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP4880.jpg
Прегледи:1
Размер:89.4 КБ
ID:5338158

                        Коментар


                        • От: Мерителни инструменти и измервания.

                          Примерно за заваръчни шевове, но сигурно имат и друго приложение. То от профила отпред си личи какво мерят.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Мерителни инструменти и измервания.

                            Мисля че са за определяне радиуси на закръгление , не съм сигурен

                            Коментар


                            • От: Мерителни инструменти и измервания.

                              Според мен са точно за това!
                              TLC 120 Prado
                              Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                              Коментар


                              • От: Мерителни инструменти и измервания.

                                Служат за измерване на радиус..
                                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                                И коментаторите...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X