Обява

Свий
Няма добавени обяви.

въпрос за подмяна на тунер на радиокасетофон

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • въпрос за подмяна на тунер на радиокасетофон

    Здравейте колеги от известно време имам проблем с радиото на колата. Автомобила е Рено Сценик 2006-та година, а радиото е ъпдейт лист. Оказа се че основния проблем е в това , че беше изчезнало захранването на антената. Сега обаче се замислих не може ли да заменя тунера с по качествен което да подобри стабилостта и качеството на радио станциите. Ето няколко снимки на сегашния тунер. Тунера е 15 пинов но по баркода и номерата които изписани по тунера не намирам нищо.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20200701_123423.jpg
Прегледи:216
Размер:231.8 КБ
ID:6619208Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20200701_123448.jpg
Прегледи:211
Размер:408.4 КБ
ID:6619210
    Прикачени файлове

  • #2
    Аз последно тунери видях преди 15 години в един радиомагазин

    Старите тунери бяха аналогови, лесна работа да ги пригодиш, имат няколко аналогови сигнала за управление на тунера..

    Новите са цифрови и с някакъв протокол компютърен който ги "командва" даже на повечето не излиза и стереодекодиран сигнал, а излиза цифров сигнал който отива в DSP то!! на радиото. с две думи шибана работа..

    Направи както аз направих, не се занимавай с неща който са обречени на провал!!!...

    Отворих радиото на БМВ то, понеже радиото ми е част от таблото, и няма как да забия някакво радио, пък и от мултифункцията не ми се лишава!!
    и вътре свързах сигнален кабел от слушалки, за да мога да си вързвам малко блутуф плеарче за 10 лева от бай китаец, или телефон,
    сега си има МП3 МП радио каквото щеш.

    Ще запиша едно видео по късно да обясня какво точно направих, може да е интересно за другите..
    Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

    Коментар


    • #3
      Тунера е чипа в средата на последната снимка.
      Успех със смяната! Ще ти е нужен...
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #4
        UpdateList е едно много добро радио, по-добре си огледай антента, антенния усилвател и кабела до радиото.
        Ако тунера все пак е кофти, по-лесно и ефтино е да вземеш цяло радио.

        Коментар


        • #5
          Както каза колегата pm03, тази идея общо взето е като да гониш михаля
          всеки тунер е със стандартен вход на входа на сигнала,
          което означава че какъвто и да сложиш, приемането едва ли ще се подобри!!

          Освен ако нямаш някаква друга причина!! като скапана антена..
          тунер когато умре той умира или с пълна мълчина, или със шум навсякъде по скалата..

          Още повече че се предлагат готови решения https://www.google.com/search?client...4dUDCAw&uact=5

          Аз бях пред същата дилема, само че адаптера ми е 300 лева!!! и реших проблема с кабел и запойка..

          Тук записал видео какво съм натворил..
          https://www.youtube.com/watch?v=O3H6pj7ck3I

          щях да правя тема за това как се хаква радио, но заради спецификата на различните марки няма как да се обясни обощаващо,
          до сега съм хаквал 50 радиота, за сигнален кабел, и е нямало начин да не стане..
          Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X