Обява

Свий
Няма добавени обяви.

passat b5.5 1,9 кодиране компютър от автомат към ръчка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • passat b5.5 1,9 кодиране компютър от автомат към ръчка

    Колеги компа на пасат б5.5 2001 година може ли да се кодира към ръчна кутия или трябва с комп от ръчка. АБС-а и таблото успях да ги кодирам, въпроса е за компа.
    Мерси и лека.П.П ако някой търси инфо какво е нужно за преминаване от автомат към ръчка да пише ще ударя рамо докато ми е прясно.

  • #2
    Пиши да видим какво е нужно, че я мисля същата процедура но за 2.5 тди ама не вярвам да е много по-различно

    Коментар


    • #3
      Чувал съм за няколко такива експеримента и накрая хората пак си намериха комп от кола с ръчна кутия. Тя колата работи, но разходът е като на автомат, че даже и отгоре.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • Kirilpm
        Kirilpm коментира
        Редактиране на коментар
        Пак пишеш глупости на търкалета.

    • #4
      Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
      Чувал съм за няколко такива експеримента и накрая хората пак си намериха комп от кола с ръчна кутия. Тя колата работи, но разходът е като на автомат, че даже и отгоре.
      Не би следвало!
      Двигателния компютър на кола с ръчна и с авроматична ск. кутия е един и същ! В паметта му са съхранеби горивни карти както за едната кутия, така и за другата. Именно кодинга зададен от потребителя оказва на самия компютър коя таблица да шолзва, респективно как да се държи самия ДВГ.

      УСПЕХ!
      п. п. Ако вземеш комп. от ръчка трябва да му се неотрализира имобилайзера, че да запали!

      Коментар


      • #5
        Първоначално публикуван от Emil Manev Преглед на мнение
        Колеги компа на пасат б5.5 2001 година може ли да се кодира към ръчна кутия или трябва с комп от ръчка. АБС-а и таблото успях да ги кодирам, въпроса е за компа.
        Мерси и лека.П.П ако някой търси инфо какво е нужно за преминаване от автомат към ръчка да пише ще ударя рамо докато ми е прясно.
        Пишеш в гугъл volkswagen msk ru, кликаш на линка и попадаш на сайт с всевъзможна информация за VAG.
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • #6
          Ако притежаваш ВАГ КОМ операцията е изключително проста.Първо влизаш в двигателя, после Логин, ползваш код 12233 и проверяваш какво число пише 00001 е автомат 00002 е ръчка, съответно 3 е куатро, променяш запаметяваш и излизаш.Ако забравиш числата не е проблем като задържиш курсора върху реда с кода ти излиза балонче с обяснение кой номер на кое отговаря.Ако си с Long Coding е още по-лесно, там е въпрос на елементарно познаване на английски и слагане на една отметка.

          Става и с дилърския софтуер на VAG групата - VAS, но интерфейсът му е изключително идиотски и операцията е доста по-трудна с него.

          Коментар


          • #7
            По принцип, при ръчната кутия има и датчик от педала на съединителя.
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • Kirilpm
              Kirilpm коментира
              Редактиране на коментар
              Ако няма темпомат не го бърка липсата на тоя датчик.Иначе се намира по магазините и не е скъп.

              П.С. Ако има темпомат при задействана система и изключване от 5та примерно, колата се форсира до 4500 оборота и после пада на празен ход.

          • #8
            Колеги след като обуча еку и абс имам проблем с имобилайзера може би, колата пали за секунда и гасне няколко пъти може би от имобилайзера, затова върнах еку и абс пак към автомат. Някакви идеи.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X