Обява

Свий
Няма добавени обяви.

промивка на радиатор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • промивка на радиатор

    с какво ефикасно може да се промие радиатор от котлен камък, ръжда и други налепи появили се вселдствие на експлотация с обикновенна чешмяна вода
    незнам тия препарати дето се продават по бензиностанците дали са читави

  • #2
    Jalta butilka SNAP
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • #3
      NaOH
      Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

      Коментар


      • #4
        Ама това е основа. С оцет се чисти, ама по-добре не рискувай с експерименти. Нали има разни гадости по бензиностанциите, уж работят.

        Коментар


        • #5
          Аз веднъж чистих на Мерцедеса си системата с оцет , ама явно съм се поувлякъл/както винаги/ , или съм го държал повече отколкото е нужно,но след тази акция ми се издъниха всички тапи на блока , че се наложи да правя нови , а бе въобще голяма бела си отворих .Но и аз съм чувал , че тоя SNAP върши работа , така , че можеш да опиташ.

          Коментар


          • #6
            SNAP is the best
            Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
            http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
            http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

            Коментар


            • #7
              АБе какъв блок бе нали само радиатора ше се третира то иначе ако сипе NaOH ще олети и водната помпа...! Натриева основа продават насекаде! Толко е концентрирана, че няма никва опасност! А за тая цена незнам по-ефикасно нещо! Сипваш вътре в радиатора, чакаш една-две минути и медта е се едно сега си я лял...
              испитал съм го! Има там и по ефикасни солни киселини и т.н. дет котления камък му расказват играта, но тва за по сериозни отлагания! За такъв на кола с NaOH ще си въсхитен от резултата!
              4ао и успех
              Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

              Коментар


              • #8
                Сега, тоя метод е верно безплатен, ама супер рискован. Яде кожата, очите, дрехите.
                Това е ецване. Лошото е, че медта се изяжда, а тъкмо залепналите по нея мръсотии - не. И калая си остава, и може да останат остри стърчащи капки на които да се закачат мръсотиите. Хубавото е че ако някъде и без това е щяло да протече всеки момент сега ще протече веднага и може направо да се лепи.
                Па и аз останах с впечатлението че иска да чисти цялата система без да я разкача.

                Коментар


                • #9
                  за цялата система ако е това тва суде ще му съсипе помпата безвъзвратно водната за друго незнам ама то тва е достатъчно! А иначе за течовете ако му не е читав радиатора веднага ще си проличи Ама пък по добре сега да знае, че тече от колкото да го разбере някога някъде на път!
                  4ао
                  Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

                  Коментар


                  • #10
                    С цвик става също!
                    Луд умора нема,само се поти!!!

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от DINI
                      за цялата система ако е това тва суде ще му съсипе помпата безвъзвратно водната за друго незнам ама то тва е достатъчно! А иначе за течовете ако му не е читав радиатора веднага ще си проличи Ама пък по добре сега да знае, че тече от колкото да го разбере някога някъде на път!
                      4ао
                      С натриевата основа ни учеха да промиваме в техникума ... става и за цяла система и не виждам защо да порази водната помпа ... въпроса е, че методиката се прилага преди основен ремонт на двигателя и след нея се сменят ВСИЧКИ гумени водопроводи (които се предполага, че вече са за хвърляне) ... така се прави на ГАЗ 61, 63, 53 ... За съвременни коли ... не препоръчвам ... също и употребата на чешмяна вода ...
                      Път без препятствия обикновено не води до никъде.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X