Обява

Свий
Няма добавени обяви.

OMV MaxxMotion 100plus

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: OMV MaxxMotion 100plus

    Мпс различно от мотоциклет не съм карал на бензин,само дизелови автомобили имам,та наблюденията са ми само при моторите.На един и същ 600 кубиков мотор~ 100 коня каран последователно с нормален бензин 95 и v-power racing от Шел разликата е сериозна и забележима,във високите режими по-отзивчива работа,повече мощност осезаемо,работи някак по-мазно,на висока предавка с ниска скорост градско не се "замисля" разхода е същия или пренебрежимо по-нисък(клони към статистическа грешка).Лично аз само с такъв карам,когато го има де,сипвал съм и 95 на зор...но мотора не ми е основно мпс,карам го за кеф.Ако трябваше да го карам както колата всеки ден по много,вероятно щеше да е с 95...

    Коментар


    • #77
      От: OMV MaxxMotion 100plus

      Е то точно това е идеята на висооктановия бензин-позволява да се гавриш с двигателя без да роптае(да чука аванса), и затова поведението му е по-добро.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #78
        От: OMV MaxxMotion 100plus

        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        Е то точно това е идеята на висооктановия бензин-позволява да се гавриш с двигателя без да роптае(да чука аванса), и затова поведението му е по-добро.
        Логиката е малко обратната - ДВГ се проектира с дадени параметри и от там изисквания към гориво
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #79
          От: OMV MaxxMotion 100plus

          Абе на българина много не му пука как е проектиран двигателя. Ние си искаме да върви с евтиния бензин, той е длъжен да върви с евтиния...
          И свикваме с поведението му. А когато сипем висок октан, и двигателя започва да работи в заводските си параметри, ехеее...
          А започва да работи именно заради липсата на детонации, и нормален горивен цикъл. ОСобено в най-натоварените режими, когато най-осезаемо се вижда разликата в работата.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #80
            От: OMV MaxxMotion 100plus

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            Логиката е малко обратната - ДВГ се проектира с дадени параметри и от там изисквания към гориво
            Точно така,обаче в книжките с инструкции пише бензин "минимум" едиколко си(най-често 95).С всичко нагоре върви по-добре.Съвременните мотори имат по няколко горивни карти,примерно за мокро,градско,спорт и тн.На слабите режими се усеща най-добре изразена разликата.Проблема е че бензина стана доста скъп и малко хора могат да си позволят 100 октанов непрекъснато...

            Коментар


            • #81
              От: OMV MaxxMotion 100plus

              Има си двигатели, които по никакъв начин не искат 98/100, както и такива дето не правят никаква разлика. Аз лично имам и от двата. Зависи двигателя за какво е конструиран.
              [SIGPIC][/SIGPIC]

              Коментар


              • #82
                От: OMV MaxxMotion 100plus

                Първоначално публикуван от mirodo Преглед на мнение
                Има си двигатели, които по никакъв начин не искат 98/100, както и такива дето не правят никаква разлика. Аз лично имам и от двата. Зависи двигателя за какво е конструиран.
                Точно така е...Карах шестцилиндрово Субару, което много обичаше 100-те октана, повече върви, по-малко харчи и работи по-хубаво..В момента карам бензиново Ауди, изобщо не му дреме, че съм му сипал 100 октана, даже имам чувството че върви по-малко, но на капачката на резервоара има стикер- 92/95, таа зависи си от колата..
                Последно редактирано от sonda; 06-09-19, 14:45.
                0899 шест5313нула
                За всекиго по нещо

                Коментар


                • #83
                  Тези от вас които не са чели темата назад, съм писал много относно 100 октановия бензин и ще разберат написаното ми към този момент сега, вече към днешна дата за около 2 години и нещо ако не ме лъже паметта, разбрах че моята ОФБ 3.2 V6, не харесва изобщо бензин А95, колко месеци проби съм правил, карам един месец с А95 и все се "мръщи", работи си, но винаги палене от втория път студена (колкото и да няма връзка с това но е факт), малко по-голям разход, няма го лекотата с която ускоряваш, по-нестабилни обороти при празен ход, всичко това за около 2 години и половина проби ту 95, ту 100 от най-различни бензиностанции от големите вериги, от днес вече съм се убедил на 100% че двигателя просто си харесва 100 октановия бензин, това не е внушение а истинска реалност, хубавото в моя случай е че карам само максимум около 5000 км годишно, като по тази причина не съм сложил газова уредба и не ми е проблем да карам само със 100 октановия бензин.

                  Извода ми е и с чиста съвест ви казвам, определено ИМА разлика между 95 и 100 октановия бензин в полза за 100, разбира се, самия двигател трябва да е такъв че да има нужда от А100 и да усетиш лично и осезаемо разликата с много проби както мина при мен, а не само да си внушаваш на психическа основа че просто е по-добре.

                  Да завърша със заслужена похвала за веригата OMV и техния изключителен за мен, MaxxMotion 100plus, с две ръце горещо го препоръчвам това гориво от личен опит.

                  Коментар


                  • #84
                    А с какъв друг 100 октана сравняваш?
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • Еделвайс
                      Еделвайс коментира
                      Редактиране на коментар
                      На ЕКО Рейсинг 100, и на Shell V-Power Racing, като при тях също е имало подобрение, но съм сипвал само по веднъж-два за теста, но на OMV са ми по-удобни като локации тук и из провинцията, като навсякъде където съм зареждал А100 не е имало разлика в качеството, това за София- А.Малинов, Цариградското, В.Търново центъра, Бургас след кръговото и новото ОМВ на АМ Тракия преди отбивката за Ямбол-Сливен посока Бургас, на петолъчката и др. места от които по-рядко съм зареждал.

                  • #85
                    Не знам за ОМВ ама от шел 100 ми бяха почервенели свещите... явно се бяха престарали с октан коректора, това за бензиностанцията под Симеоново/Драгалевци.

                    Коментар


                    • #86
                      Да не Ви развалях Убавата прикзка, за 100 бевзин, но все пак нежно да запитам: какво се случва с ДВГ и неговите много карти за всякакви режими и бензини като караш на пропан-бутан?
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • turtey
                        turtey коментира
                        Редактиране на коментар
                        Колко е октана на пропан-бутана?

                      • Иван Жоров
                        Иван Жоров коментира
                        Редактиране на коментар
                        Настройваш нова карта през газовия инжекцион.

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X