Обява

Свий
Няма добавени обяви.

OMV MaxxMotion 100plus

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: OMV MaxxMotion 100plus

    Първоначално публикуван от nissan_gr Преглед на мнение
    Е да де Мисълта ми беше, че при тях май е по-добре да се сипва високооктанов бензин, вместо добавки в нискооктановия.
    И при всички останали коли - също.
    Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
    и при добавките има фалшификати за съжаление.
    ... и са много, ама много повече отколкото при бензините.

    Коментар


    • #62
      От: OMV MaxxMotion 100plus

      Проблем с бензин 95, тези които са чели предишните ми постове знаят че карам от доста време предимно с 100 октановия бензин, джипката ми е ОФБ 3.2 V6, 205 коня, газ няма и няма да има, наскоро пак сипвам 95 че ми е малко скъп другия, обаче получавам всеки път много дразнещ проблем при А 95, значи като е студен двигателя, винаги при първо палене има тресене и гаснене, всеки път при второто запалване работи нормално, няколко пъти при зареждане на два резервоара със 100 октановия бензин, проблема с първото палене изчезва и работи като по часовник, това е на базата на 2 години тестове и каране със А 100! , този А 95 толкова ли е скапан или двигателя е станал по-чувствителен към 100 октановото гориво?
      Последно редактирано от Еделвайс; 03-09-19, 08:58. Причина: Думичка

      Коментар


      • #63
        От: OMV MaxxMotion 100plus

        Точно пък на палене как намери разлика?

        Октановото число дава принос при високите режими.

        Коментар


        • #64
          От: OMV MaxxMotion 100plus

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Точно пък на палене как намери разлика?

          Октановото число дава принос при високите режими.
          За две години съм го забелязал този проблем, в началото си мислех че е запушен бензинов филтър, въздушен филтър, клапан за обратното налягане за бензина, ламда сондата, налягането на помпата, всичко е проверено и нищо от това не оправи проблема, проблема случайно забелязах и схванах чак сега че се оправяше след пълен резервоар с бензин 100, аз по други причини сипвам от него че ми харесва как върви и че при празен ход почти не усещаш че работи двигателя, това за паленето случайно го забелязах след поредното сипване на 95, затова и питам каква е връзката. Другата седмица пак ще сипя от 100 за да се уверя за сетен път.

          Честно казано не знам с какво помага по-скъпото гориво но е факт с паленето, не си измислям или внушавам, това е реално но ми трябваше 2 години за да се уверя, инак абсолютно никакви други проблеми нямам с 95 освен при първо палене на студен двигател.

          Коментар


          • #65
            От: OMV MaxxMotion 100plus

            Смуче въздух от някъде и/или проблеми по кабели и свещи.
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #66
              От: OMV MaxxMotion 100plus

              А със 100 октановия спира да смуче?

              И за мен разлика точно в паленето няма как да има заради 5 октана в повече, ама Павката е толкова сигурен...
              Да не би освен октаните да има и някакви други лайна в този бензин, та от тях да е нещо?..
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #67
                От: OMV MaxxMotion 100plus

                Друга възможна причина за аномалията да е свързано нещо с октан коректора, нали се управлява от компа, макар че не знам какви точни данни черпи компа, за да настройва октан коректора, спрямо октановото число на бензина?

                Коментар


                • #68
                  От: OMV MaxxMotion 100plus

                  Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                  А със 100 октановия спира да смуче?

                  И за мен разлика точно в паленето няма как да има заради 5 октана в повече, ама Павката е толкова сигурен...
                  Да не би освен октаните да има и някакви други лайна в този бензин, та от тях да е нещо?..
                  Не спира.
                  Просто не си личи толкова.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #69
                    От: OMV MaxxMotion 100plus

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Не спира.
                    Просто не си личи толкова.
                    Не че не си личи толкова а буквално като с магическа пръчка изчезва това претрисане при първото палене.

                    Коментар


                    • #70
                      От: OMV MaxxMotion 100plus

                      Корсата ни преди време се сещам ,че имаше един октан коректор. Една букса , от едната страна пише 91, от другата 95. Лично аз съм карал само с 95 и разлика не видях ,но той мотора е мъртвороден С12NZ и няма как да се усети нещо.
                      Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                      Ford Fiesta 1.4 Tdci

                      Коментар


                      • #71
                        От: OMV MaxxMotion 100plus

                        Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
                        Корсата ни преди време се сещам ,че имаше един октан коректор. Една букса , от едната страна пише 91, от другата 95. Лично аз съм карал само с 95 и разлика не видях ,но той мотора е мъртвороден С12NZ и няма как да се усети нещо.
                        Всички дърти Опели(и Деу също) май го имат, също така и дъртите Фордове. Мести се мостчето според бензина. Ама не съм ги ръчкал, че обикновено си идват нагласени на 95.

                        Коментар


                        • #72
                          От: OMV MaxxMotion 100plus

                          В 100 октана има разни добавки подобни на тези за чистене на дюзи. Преди време като имах проблеми със запушени дюзи няколко човека ми препоръчваха 100 октана за отпушване на дюзите.
                          Другото с въздуха също е възможно. Имах една кола на която като падне нивото в резервоара се започваха леки проблеми с първо палене и леки глъхнения в първите минути. Като заредя пресен бензин се оправяше за известно време и колкото по-пълен беше резервоара толкова по-дълго нямаше проблеми.
                          Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                          Телефон - в профила!

                          Коментар


                          • #73
                            От: OMV MaxxMotion 100plus

                            Има в нета DIY клипчета за почистване на дюзи със спрей за карбуратори. Мисля в една тема за КИА бях пуснал клипчета. Най-общо казано спрея с някакъв преход към дюзата, един акумулатор и две жички. Почваш да пръскаш и един помощник пуска тока.... няколко кратки пръскания обикновенно са достатъчни. Не е голяма драма да се опита , а и не е скъпо.
                            Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                            Ford Fiesta 1.4 Tdci

                            Коментар


                            • #74
                              От: OMV MaxxMotion 100plus

                              За паленето да подкрепя Павел, в момента на жената Лупото, с високо октанов бензин пали една идея по-бавно, примерно с 95 пали на 1ви-2ри оборот, а с високо октанов на 3-4ти. Във вървежа, една идея по-пъргаво, но в разхода няма разлика. И преди години с Аудито 1.8Т бях забелязал абосолютно същите признаци при първото палене.
                              Няма тресене или каквото и да е друго. Говорим за инжекциони.

                              Коментар


                              • #75
                                От: OMV MaxxMotion 100plus

                                Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                                Проблем с бензин 95, тези които са чели предишните ми постове знаят че карам от доста време предимно с 100 октановия бензин, джипката ми е ОФБ 3.2 V6, 205 коня, газ няма и няма да има, наскоро пак сипвам 95 че ми е малко скъп другия, обаче получавам всеки път много дразнещ проблем при А 95, значи като е студен двигателя, винаги при първо палене има тресене и гаснене, всеки път при второто запалване работи нормално, няколко пъти при зареждане на два резервоара със 100 октановия бензин, проблема с първото палене изчезва и работи като по часовник, това е на базата на 2 години тестове и каране със А 100! , този А 95 толкова ли е скапан или двигателя е станал по-чувствителен към 100 октановото гориво?
                                На тая моторетка какво регулира въздуха за празен ход?
                                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                                И коментаторите...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X