Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газова уредба на УАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Газова уредба на УАЗ

    почти всякакво, с намотка за 12 волта, съпротивление на намотката над 150 ома и контакти за поне 2 ампера. Ще го намериш по електронните магазини, в авточастите има само по-големи екземпляри. Не, че и с тях не може, но ще харчат много ток и ще се опитват да изпукат електрониката.

    Коментар


    • До: Газова уредба на УАЗ

      След профилактиката и регулирането на карбуратора (К151) реших да пипна и настройките на АГУ-то. Не беше трудно да се регулира празния ход на газ.
      Понеже Сашо се интересуваше, затова споделям:
      Първо завих металното винтче на изпарителя и го развих само на 1/2 оборот. След това завих докрай винта на мембраната и го развих 1-2 оборота. На работещ двигател започнах да го развивам до постигането на желаните обороти (за съжаление само по слух). След това с помощник, който поддържаше по-високи обороти, започнах да завивам винтовете на тройника докато оборотите започнаха да спадат, след което ги развих на около 1/4 оборот. Пробвах как се форсира двигателят. Хареса ми и това е. Следва само да го изпробвам как ще е на мощност - на равен участък с голяма скорост и на по-стръмни места, когато ми се отдаде случай.
      БИО пчелен мед и пчелни продукти
      0888 66 59 73

      Коментар


      • До: Газова уредба на УАЗ

        Усетих сериозен проблем свързан с монтажа на бутилка върху калника.Става въпрос за следното :при спиране (скорост около 40км/ч) джипа поднася със задницата вляво,проверих на стенд спирачките и се оказа ,че са си наред.После ми светна че върху задно дясно колело е монтирана газовата бутилка ,която при мен не е малка (60 л)и тази тежест води това колело да има по-добро сцепление с пътя в сравнение с останалите.Резултата е при всякаква пътна настилка и почти без значение на скоростта занасяне на автомобила вляво.Така че монтаж на бутилка по голяма от двайсетина литра само върху единия калник за мен си е опасно!

        Коментар


        • До: Газова уредба на УАЗ

          Първоначално публикуван от ЛЕНИН Преглед на мнение
          Усетих сериозен проблем свързан с монтажа на бутилка върху калника.Става въпрос за следното :при спиране (скорост около 40км/ч) джипа поднася със задницата вляво,проверих на стенд спирачките и се оказа ,че са си наред.После ми светна че върху задно дясно колело е монтирана газовата бутилка ,която при мен не е малка (60 л)и тази тежест води това колело да има по-добро сцепление с пътя в сравнение с останалите.Резултата е при всякаква пътна настилка и почти без значение на скоростта занасяне на автомобила вляво.Така че монтаж на бутилка по голяма от двайсетина литра само върху единия калник за мен си е опасно!
          Струва ми се малко вероятно влияние да оказва бутилката.Моята за която писах е монтирана по същия начин само,че беше 40 литрова /по къса/.Разликата между моята и твоята бутилка в килограми е най много 15-16 кг.Никога не съм усещал поднасяне на задницата.Може ляво задно да задейства по бавно и на стенда ако двете задни достигат определени стойности на спирачно усилия да смяташ,че спирачката е напълно в ред и занасянето е от газовата бутилка.Давам ти един пример.Като се возим в лека кола трима този отзад седи или вляво или вдясно.Понякога спираме аварийно с много по високи скорости и занасяне няма.А ти твърдиш,че при спиране с 40 км.в час усещаш ефекта.За мен бутилката не е причина.Нивата която карам в момента е с къса 40 литрова бутилка монтирана в багажника до задната врата плътно вдясно.Нивата е къде къде по лека от уазката и нямам никакви поднасяния независимо от скоростта при която започвам спиране.

          Коментар


          • До: Газова уредба на УАЗ

            Преди беше с 30 литрова и не е имало проблем,но след като сложих голямата и веднага се появи.Най-много се чувства на твърда настилка,е и спирачките блокираха гумите със самото докосване на педала.Просто друго обяснение на ефекта не виждам.Спирачната система е проверена на стенд и всичко си е наред.Както и да е на следващата ужаска ще мисля нещо по-добро или ако пак реша да е такъв монтажа на другия калник ще кача резервоара и тежестта ще се изравни.Най-добре бутилката да си е около 30 литра,защото си пасваше и на мястото точно.

            Коментар


            • До: Газова уредба на УАЗ

              Напълни в левия резервар 30литра бензин белким се уравновеси
              Случайни хора УАЗ не карат

              Коментар


              • До: Газова уредба на УАЗ

                Когато в бутилката има 5литра газ,как е?Ако тогава няма проблем,сипвай само по 10-20л газ.Но съм сигурен че не е от това.На текезесарката седалките са от ляво и дясно,и съм возил хора само от едната страна и не помня да има такъв проблем.

                Коментар


                • До: Газова уредба на УАЗ

                  Е тя вече не е при мене,да му мисли новия чорбаджия.Той както я взе само за работа няма да има никакъв проблем,къде ще шава с един кубик дърва или пък камъни .А преди беше с наполовина по-малка бутилка и не е имало проблем та затова ми се струва че идва от това проблема.

                  Коментар


                  • До: Газова уредба на УАЗ

                    Опа.Колега сега какво ще правиш?То Уазкаджия е диагноза.Или ще минаваш в някой друг отбор.Успех.

                    Коментар


                    • До: Газова уредба на УАЗ

                      Малко се съмнявам,май ще си остана верен.Само че следващия "руски пациент" мисля да го подложа на пълна промяна.То и затова я продадох тази,беше ми жал да я подбарам с големия флекс.

                      Коментар


                      • До: Газова уредба на УАЗ

                        Здравейте пичове, малко съм нов в този форум но имам нужда от спешен съвет. Става въпрос за кола не за джип но идеята е че тук има хора които са се сблъсквали с чудото на руската инженерна мисъл К126Г, купих си такъв за да downgrade-на колата ми от KE-Jetronik на карборатор понеже е 2.2 литрова ми трябваше карбуратор който можеше да я храни, избора се свеждаше между някакъв втора употреба от подобна кола или нов К126Г.
                        Избрах новото, след направата на фланеца за колектора ми е питането дали да пробия карба за газта или да използвам плочка (като говорим за този тип който се монтира между дроселите и основното тяло на карба).
                        Имам доста сериозна култура по отношение на газовите и руските измишлютини (имах ИЖ2125 което беше с К126Н), но много се двуумя между двата метода.
                        Когато търкалях ИЖто карба непрекъснато ми правеше проблеми и го засилих към една кофа, смених го с един JIKOV EDSR32 на който заради безпаричие го пробих на двете камери и се получи просто уникално едното място имам чубството че чехите специално за дупчене го бяха оставили. Шуцерите излязоха точно над дифузюрите (не бяха рязани под ъгъл, завършваха нормално) и колата работеше отлично според мен.
                        Виждал съм и плочките за монтаж м/у дроселите и карба но ми се видяха безкрайно долнопробно направени (спокойно си се извади едната тръбичка бяха капнати с по една капка канаколит или подобно)

                        Затова питам сега кое ви се вижда по-добрия избор.

                        Утре ще ходя да си прибирам карба,фланеца и колектора и мога да кажа на стругарчето да го емнеме карба и да го издупчиме (проблема е че предишното дупчене човека дето ми го прави също стругар ми изработи и щуцерите с максималното възможно сечение мисля около 8-9мм. светъл отвор, сега ще видиме този човек дали има материал) ще отнеме още пари и време или да не се занимавам а да си взема плочка (и да се надявам че са малко по-добри от времето когато ги гледах в което се съмнявам).

                        Коментар


                        • До: Газова уредба на УАЗ

                          Аз,съм за дупченето.ПО-лесно и безпроблемно е след това.

                          Коментар


                          • До: Газова уредба на УАЗ

                            K126г има няколко разновидности! Не разбрах целта е да се кара само на газ ли? Ако да - дупчене. Щуцери се продават.
                            С плочка не съм имал безпроблемен случей, се нещо не е наред
                            Случайни хора УАЗ не карат

                            Коментар


                            • До: Газова уредба на УАЗ

                              Колега идеята е да се кара основно на газ, но искам да имам и напълно изправна бензинова система (като алтернативно гориво).
                              Вчера не можах да раздупча карба защото имаше авария в електрозахранването в района на работилницата на стругаря, така че се отлага за малко дупченето. Първо ще я видиме как се движи на бензин и тогава на вече изправната кола ще дупчиме карба.
                              Май окончателно се разубедих за плочка и то основно заради ниското качество на плочките циркулиращи в обращение.
                              Идеята е да го дупчнеме точно под дифузьора, шуцера да достига малкия кръг вътре (това незнам как се казва) но да не пречи на бензиновия поток.
                              Имам голямото желание да се получи добре защото жена ми ще ме убие, непрекъснато и сменям колите.

                              Коментар


                              • ПРОБЛЕМ с УАЗ

                                Здравейте,двигатела на УАЗ-ката е чисто нов от ВОЛГА М21 монтирах газова уредба обаче разхода е много голям и когато е студен много трудно пали на газ дори и лятото.Уредбата и тя е нова руска вакумна,но се съмнявам че продубчих карбуратора К124 еднокамерен на неподходящото място точно под клапата за смукача съм сложил двата щуцера.Кжете правилно ли съм сложил щуцерите и имали смисъл от два щуцера на еднокамерент карбуратор?Ако сложа ЛАДОВ карбуратор със плочка между двете части на карбуратора ще има ли ефект и каде е наи удачно да сложа тази плочка?Забравих да спомена че на тихи обороти работи само на малко опънат смукач дори и загряла.Благодаря предварително!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X