Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газова уредба на УАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Газова уредба на УАЗ

    Първоначално публикуван от Кити Преглед на мнение
    Не се притеснявай.Автомобила е тежък и разлика от 20-30-40 кг. между шофьора и бутилката не могат да нарушат баланса.Още повече,че те са по диагонал и фактически натоварват четирите колела.Това са подробности.Аз съм 130 кг. и проблем не съм имал.А като карам сам колата не я ли натискам на една страна и кое я балансира?
    Сега по същество.Снимка не съм запазил.Отиди до най близкия магазин за газови бутилки и поискай една 40 литрова къса бутилка.постави я на десния заден калник без да мърдаш седалките.Мястото е чудесно.Ще ти хареса.
    пускаш газовата тръба към изпарителя,който също най добре стои вдясно от двигателя.Може да зареждаш и без тръба с гърловина на арматурата на бутилката.
    Не вярвам. Баланса ще се наруши. Шегувам се разбирасе
    Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

    Коментар


    • #92
      До: Газова уредба на УАЗ

      Не е много добра снимката ама горе долу се вижда.Карането не е проблем джипа си е устойчив обаче ако имаме голям страничен наклон + висок товар +леки бабунки тогава би трябвало да се съобразиш иначе не е никакъв проблем.Избрах това решение защото така пода остава свободен и като махна седалката доста си я товаря.Още по-добре е май да е на мястото на единия резервоар ама с по-солидна защита отдолу.
      Прикачени файлове

      Коментар


      • #93
        До: Газова уредба на УАЗ

        50 литрова бутилка пасва чудесно на мястото на десния резервоар. Идва по-високо от бензиновия и гърловината и кранчетата идват на мястото на бензиновата гърловина. Бензиновият резервоар е несравнимо по-уязвим от бутилката.
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • #94
          До: Газова уредба на УАЗ

          Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
          50 литрова бутилка пасва чудесно на мястото на десния резервоар. Идва по-високо от бензиновия и гърловината и кранчетата идват на мястото на бензиновата гърловина. Бензиновият резервоар е несравнимо по-уязвим от бутилката.

          Имаш впредвид така наречените пурички, нали?
          "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

          Коментар


          • #95
            До: Газова уредба на УАЗ

            Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
            Имаш впредвид така наречените пурички, нали?
            Имам предвид нормална цилиндрична бутилка за пропан бутан.
            А как са нареченини нямам идея
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • #96
              До: Газова уредба на УАЗ

              Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
              Имаш впредвид така наречените пурички, нали?
              Така ги наричат. Монтирах такава, само че 40 л. Пасна идеално на мястото на резервоара.
              БИО пчелен мед и пчелни продукти
              0888 66 59 73

              Коментар


              • #97
                До: Газова уредба на УАЗ

                Първоначално публикуван от inp Преглед на мнение
                Така ги наричат. Монтирах такава, само че 40 л. Пасна идеално на мястото на резервоара.
                И аз смятах да я монтирам там само че, няколко газаджий ми отказаха да узаконят газовата и се принудих да сложа бутилката като колегата ЛЕНИН.
                Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                Коментар


                • #98
                  До: Газова уредба на УАЗ

                  Първоначално публикуван от Sasho74 Преглед на мнение
                  И аз смятах да я монтирам там само че, няколко газаджий ми отказаха да узаконят газовата и се принудих да сложа бутилката като колегата ЛЕНИН.
                  Интересно, на какво основание ти отказаха?
                  БИО пчелен мед и пчелни продукти
                  0888 66 59 73

                  Коментар


                  • #99
                    До: Газова уредба на УАЗ

                    Първоначално публикуван от inp Преглед на мнение
                    Интересно, на какво основание ти отказаха?
                    На основание на член еди кой си, от закона за еди кво си. Било опасно. А на въпроса за бензиновия резервоар отговориха че това било заводско изпълнение, а те носели отговорност за газовата бутилка. Ей такива глупости. В интерес на истината ми предложиха да ми дадат бутилката да си я монтирам, след което да направя допълнителна защита от удар и т.н. и тогава можело. Просто не ми се занимаваше и решех проблема като я монтираха на десния калник.
                    Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                    Коментар


                    • До: Газова уредба на УАЗ

                      Първоначално публикуван от Sasho74 Преглед на мнение
                      На основание на член еди кой си, от закона за еди кво си. Било опасно. А на въпроса за бензиновия резервоар отговориха че това било заводско изпълнение, а те носели отговорност за газовата бутилка. Ей такива глупости. В интерес на истината ми предложиха да ми дадат бутилката да си я монтирам, след което да направя допълнителна защита от удар и т.н. и тогава можело. Просто не ми се занимаваше и решех проблема като я монтираха на десния калник.
                      Според мен просто са искали да ти одерат една-две кожи. На мен пък ми излезнаха с номера, че трябвало някакъв си трети клапан, който без монтажа струвал 160-170 лв. Следващият газаджия не намери никакъв проблем по безопасността и за 20 лв. всички документи бяха оформени.
                      БИО пчелен мед и пчелни продукти
                      0888 66 59 73

                      Коментар


                      • До: Газова уредба на УАЗ

                        Първоначално публикуван от inp Преглед на мнение
                        Според мен просто са искали да ти одерат една-две кожи. На мен пък ми излезнаха с номера, че трябвало някакъв си трети клапан, който без монтажа струвал 160-170 лв. Следващият газаджия не намери никакъв проблем по безопасността и за 20 лв. всички документи бяха оформени.
                        Не е ставало въпрос за допълнителни пари. Както и да е. Вече е факт
                        Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                        Коментар


                        • До: Газова уредба на УАЗ

                          Искам да питам колегите които са с карбуратор К151 и газова, нещо променят ли по системата на ЕПХХ. По точно дали спират вакуума към ЕПХХ при работа на газ щото в случая той само ще пречи /така мисля аз/. Така или иначе моя ЕПХХ не работи и маркуча за вакуума който отива към него е включен вече в изпарителя. Ако реша някой ден да възстановявам системата за ЕПХХ да знам как да го вържа. И въобще тази система има ли отношение към работата на газ
                          Последно редактирано от Sasho74; 03-09-08, 22:39.
                          Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                          Коментар


                          • До: Газова уредба на УАЗ

                            Колега,на газ и тръба с клапа да сложиш пак ще работи,ти си направи изводите.

                            Коментар


                            • До: Газова уредба на УАЗ

                              Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                              Колега,на газ и тръба с клапа да сложиш пак ще работи,ти си направи изводите.
                              Това е дъвкано точно в тази тема преди. Мен ме интересува в конкретния случай кое е най добре за оптимална работа на мотора и най-нисък разход.
                              Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                              Коментар


                              • До: Газова уредба на УАЗ

                                Не играе роля,не променяш никакви параметри на газ.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X