Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газова уредба на УАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Газова уредба на УАЗ

    Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
    Хубав спор стана.
    Подаването на газта под дросела го дадох само като пример, че и при това положение двигателя работи, но не е правилния и логичния начин.
    Наистина вакума се използва да спира газта при неработещ но на контакт двигател, затова вакумните имат обогатител защото когато няма вакум няма какво да отвори и да пусне газ а има копче в колата да се впръсне газ докато запали.
    Електрическия изпарител няма вакум но газта се спира от бобинка на самия изпарител която се управлява от електроника която взима сигнал от високоволтовия кабел /антена-кабелче увито около високоволтовия кабел на бубината/. При контакт на винтила се подава напрежение и тои отваря но ако няма искра на бубинката на самия изпарител се спира захранването и пилотчето на това винтилче затваря и не пуска газ в мотора.
    На двете ми коли са монтирани електрически изпарители като едната е карбуратор а другата моноинжекция, като бубината на изпарителя и тази на винтила са вързани заедно и при подаване на контакт на тях директно се подава захранване. Не е наи-правилното но само да не ги оставиш на контакт няма проблеми.
    Това се опитвам от доста време да обясня
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #77
      До: Газова уредба на УАЗ

      Първоначално публикуван от jamiemirror Преглед на мнение
      Защото именно малкото вакуумно маркуче при вакуумния изпарител определя колко газ се подава - според натоварването на мотора (при електрическия - според оборотите).

      .
      Колега , четейки това в мен се прокрадва някъкво съмнение че въобще някога си отварял изпарител (и ваккумен и електрически ).
      Кажи "благодаря" поне на Scrapheap и Кра Кра.Момчетата са ти го обяснили много хубаво.
      Уморените коне не ги убиват , нали ??

      Коментар


      • #78
        До: Газова уредба на УАЗ

        Колегата е чел много списания....
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • #79
          До: Газова уредба на УАЗ

          Аз мислех че ще бъде затворена темата, но сгреших, та реших пак да се включа. Значи вакума по тънкото маркуче от под дросела, както и ел. клапан за тези изпарители без вакуум служат за работа на двигателя на празен ход И за блокиране изтичането на газ при загасен двигател. Това се налага, защото на празен ход разреждането над дроселната клапа е слабо и нечувствителността на мембраната за ниско налягане при това разреждане не осигурява устойчива работа на двигателя. Има достатъчно литература и който кара на газ е добре да е в час какво ползва-и за обслужване и за безопасност. Колегата захранващ двигателя с газ под дросела и МАП-сензорите да ме прощава, ама е учудващо как смело спори за неща които не може физически да си ги обясни на себе си, че и другите убеждава...
          0886 854 174

          Коментар


          • #80
            До: Газова уредба на УАЗ

            Първоначално публикуван от Иван/Ivan Преглед на мнение
            Аз мислех че ще бъде затворена темата, но сгреших, та реших пак да се включа. Значи вакума по тънкото маркуче от под дросела, както и ел. клапан за тези изпарители без вакуум служат за работа на двигателя на празен ход И за блокиране изтичането на газ при загасен двигател. Това се налага, защото на празен ход разреждането над дроселната клапа е слабо и нечувствителността на мембраната за ниско налягане при това разреждане не осигурява устойчива работа на двигателя. Има достатъчно литература и който кара на газ е добре да е в час какво ползва-и за обслужване и за безопасност. Колегата захранващ двигателя с газ под дросела и МАП-сензорите да ме прощава, ама е учудващо как смело спори за неща които не може физически да си ги обясни на себе си, че и другите убеждава...
            Празният ход си е ок, дори изобщо да махнеш тази мембрана (правил съм го). Той се контролира от айдъл винта, с който контролираш твърдостта на клапана , задвижван от голямата мембрана. Малката мембрана работи в крайни положения - или е изтеглена докрай или е отпусната докрай. Съгласен съм за ниското подналягане при празен ход, но като отвиеш айдъл винта до необходимото ниво нещата се оправят. Някой редуцират смукателния отвор.(душене) Огромно значение има как е въведена газта. Ефективни, срещу изтичане на газ при угасен двигател са електромагнитните клапани, които се монтират на маркуча за изпарената газ. Проблем е, обаче да се намери читав. Обикновено изпускат.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • #81
              До: Газова уредба на УАЗ

              Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
              Колегата е чел много списания....
              Колегата има ДОБРЕ работеща уредба.
              Запиши си го някъде. И да те светна - точно ел. изпарителя е зависим от обороти - знам че не си го разбрал, няма нужда и да го четеш....
              То е очевидно. За който може да го види изобщо.

              Коментар


              • #82
                До: Газова уредба на УАЗ

                Първоначално публикуван от jamiemirror Преглед на мнение
                Колегата има ДОБРЕ работеща уредба..
                Разходът на cromaта, който си декларирал говори обратното.
                Освен това, дори да е така, направи си труда да изучиш принципа и на действие
                А да си записвам едва ли - не издавам хумористичен вестник.
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #83
                  До: Газова уредба на УАЗ

                  Не съм привърженик на бутилка на мястото на резервоара.Карал съм три УАЗКИ и на всичките бутилките бяха вътре.Специално на твойта джипка може да поставиш 40 л.бутилка на върху десния заден калник.Не пречи на задната седалка.Бутилката трябва да е къса и с по голям диаметър.Подбира се в магазина.При махането на задната седалка колата става като пикап.Аз също първо поставих 75 л.бутилка зад задната седалка но практически колата е неизползваема за по обемни товари.На буханката която карам сега съм поставил бутилката под лявата дълга седалка направена от мен.Ползвам 40 л.бутилка с малък диаметър и по дълга.Така бутилките се запазват чисти.Не ръждясват.Необходимо е обаче да поддържаш газовата уредба добре. Все пак е затворено пространство.

                  Коментар


                  • #84
                    До: Газова уредба на УАЗ

                    На моя му натъпках върху калника даже 60 литрова,но изрязвах от седалката за жалост,Това монтиране обаче не е най-идеалното,защото се явява не малък товар само от едната страна на джипа и трябва да се съобразяваш малко или много с това.

                    Коментар


                    • #85
                      До: Газова уредба на УАЗ

                      На моята джипка 40 литровата бутилка пасна идеално до сантиметър върху калника.И аз отначало мислех да посегна на седалката.Ленин правилно обсъжда въпроса за тежестта но там мястото е най подходящо тъй като на практика бутилката с това тегло не може да наруши сериозно баланса на колата.Смятам,че
                      и при неговата по голяма бутилка не е нарушен баланса защото е отстранена тежестта на част от седалката.Още повече,че по диагонала се намира шофьора ,който балансира.Много мислих преди да я поставя там.Теглото на бутилката е около 20 кг.и газта приблизително толкова.40 кг.не са проблем.При планинско каране разхода е по голям,но и газстанции има много така,че не виждах зор.Съжалявам,че не съм запазил снимка но монтажа беше много спретнат.

                      Коментар


                      • #86
                        До: Газова уредба на УАЗ

                        Първоначално публикуван от Кити Преглед на мнение
                        Още повече,че по диагонала се намира шофьора ,който балансира.Много мислих преди да я поставя там.Теглото на бутилката е около 20 кг.и газта приблизително толкова.40 кг.не са проблем.
                        А ако шофьора е 125кг като мен, баланса се нарушава.

                        Дайте една снимка на бутилка върху калника, да видя как изглежда.
                        Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                        Коментар


                        • #87
                          До: Газова уредба на УАЗ

                          Първоначално публикуван от Sasho74 Преглед на мнение
                          А ако шофьора е 125кг като мен, баланса се нарушава.

                          Дайте една снимка на бутилка върху калника, да видя как изглежда.
                          Не се притеснявай.Автомобила е тежък и разлика от 20-30-40 кг. между шофьора и бутилката не могат да нарушат баланса.Още повече,че те са по диагонал и фактически натоварват четирите колела.Това са подробности.Аз съм 130 кг. и проблем не съм имал.А като карам сам колата не я ли натискам на една страна и кое я балансира?
                          Сега по същество.Снимка не съм запазил.Отиди до най близкия магазин за газови бутилки и поискай една 40 литрова къса бутилка.постави я на десния заден калник без да мърдаш седалките.Мястото е чудесно.Ще ти хареса.
                          пускаш газовата тръба към изпарителя,който също най добре стои вдясно от двигателя.Може да зареждаш и без тръба с гърловина на арматурата на бутилката.

                          Коментар


                          • #88
                            До: Газова уредба на УАЗ

                            Сашо пропуснах да ти посоча,че уазката за която ти пиша я имах до 2003 година.Сега я карат в Смолянски окръг със същата бутилка и без всякакъв проблем

                            Коментар


                            • #89
                              До: Газова уредба на УАЗ

                              Aз ще щракна една на моята,но бутилката ми е 60 литра.Най-удачният избор май е 40 литровата ,събира се точно зад седалката.

                              Коментар


                              • #90
                                До: Газова уредба на УАЗ

                                Първоначално публикуван от ЛЕНИН Преглед на мнение
                                Aз ще щракна една на моята,но бутилката ми е 60 литра.Най-удачният избор май е 40 литровата ,събира се точно зад седалката.
                                Благодаря предварително. Ще чакам
                                Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X