Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газова уредба на УАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Газова уредба на УАЗ

    Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
    Казах ти да си изясниш принципите на действие и понятията.
    Ланчата ми 2.0 гори с около 3-4 литра под кромата ти, Исузуто 2-3, а УАЗът колкото нея И освен това МAP сензорът няма отношение към газта Недей да говориш глупости моля Преди да пишеш изучи принципа на действие на редуктор-изпарителите с вакуумна и електромагнитна блокировка
    Да - разреждането за блокировката при вакуумен изпарител се взема след дросела, но това не означава, че оттам се вкарва газта.
    Браво ! Легендарен УАЗ с разход 13 газ... Гинес е малка да те побере
    Всъщност не е невъзможно - ако караш само на понижаващи предавки

    Също толкова легендарно Исудзу, абе изобщо при тебе живеят легендите ....

    Ланчата ти не е нито Тема, нито Капа че да гори като Крома. По-малък клас си. Да сравним ябълки с ябълки а ?

    ПП: Виждам че си объркан от МАП-сензора. Да обяснявам ли сега аз като на първолак или ще отвориш някоя дебела книжка и да попрочетеш ?

    Коментар


    • #62
      До: Газова уредба на УАЗ

      Първоначално публикуван от jamiemirror Преглед на мнение
      Браво ! Легендарен УАЗ с разход 13 газ... Гинес е малка да те побере
      Всъщност не е невъзможно - ако караш само на понижаващи предавки

      Също толкова легендарно Исудзу, абе изобщо при тебе живеят легендите ....

      Ланчата ти не е нито Тема, нито Капа че да гори като Крома. По-малък клас си. Да сравним ябълки с ябълки а ?

      ПП: Виждам че си объркан от МАП-сензора. Да обяснявам ли сега аз като на първолак или ще отвориш някоя дебела книжка и да попрочетеш ?
      Ланчата ми е Дедра 2.0 А за MAP сензорите я обясни, ако обичаш какво е това? Не беше ли нещо, което се слага на дясната чистачка под синята пръскалка?
      Колкото до разходите на джипките - хващал съм се на бас и съм печелил.
      Сега обаче имам ядове с едната - полуоската и е паднала в карбуратора и мисля да я вадя през ауспуха
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • #63
        До: Газова уредба на УАЗ

        http://en.wikipedia.org/wiki/MAP_sensor

        Ето МАП-а.
        Пише си всичко - за който може да чете, разбира се.
        А за басовете - имай много здраве

        Коментар


        • #64
          До: Газова уредба на УАЗ

          Добре съм запознат с тези неща, само дето не разбирам какво има мапсензора с изпарителя??? Tой определя качеството на сместта при бензин на база на разреждането в колектора.
          Изобщо не разбирам защо се опитваш да ме убедиш, че газта трябва да влиза след дросела??? Вакуумната блокировка ДА - но изпарената газ е СЛЕД дросела. (освен при газовия инжекцион)
          Друг е въпросът, че при инжекционите обикновено се монтира изпарител с електромагнитна блокировка...
          Според теб защо бензина в карбуратора се разпрашава пред клапата??? Изпарителят има подобен принцип на действие
          Просто повече няма да споря. Очевидно имаш свои виждания за нещата.
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #65
            До: Газова уредба на УАЗ

            Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
            Добре съм запознат с тези неща, само дето не разбирам какво има мапсензора с изпарителя??? Tой определя качеството на сместта при бензин на база на разреждането в колектора.
            Изобщо не разбирам защо се опитваш да ме убедиш, че газта трябва да влиза след дросела??? Вакуумната блокировка ДА - но изпарената газ е СЛЕД дросела. (освен при газовия инжекцион)
            Друг е въпросът, че при инжекционите обикновено се монтира изпарител с електромагнитна блокировка...
            Просто повече няма да споря. Очевидно имаш свои виждания за нещата.

            Не пролича да си запознат. По-скоро виждам да коментираш нещо което не са мои думи - а моите именно са че СИГНАЛА се взима ВИНАГИ след дросел клапата. Защото именно малкото вакуумно маркуче при вакуумния изпарител определя колко газ се подава - според натоварването на мотора (при електрическия - според оборотите).

            Казах че преди дросел-клапата няма значение дали и какво има (и обикновено вакуум няма поради простия факт че не е плътен тракта към въздушния филтър - благодарение най-вече на самия филтър). Затова и си позволявам да вкарам газта с 2 щуцера в капака на въздушния филтър - не вакуума ПРЕДИ дросела определя колко газ се "тегли" от изпарителя - а само този СЛЕД дросела (в колектора) - т.нар. вакуумен СИГНАЛ (затова и се стигна до МАП сензори и т.н.).

            Виждам че много разбираш ... толкова много че от дърветата не виждаш гората Забрави всичко това и започни отначало - по-лесно ще ти е.

            Коментар


            • #66
              До: Газова уредба на УАЗ

              Първоначално публикуван от jamiemirror Преглед на мнение
              Не пролича да си запознат. По-скоро виждам да коментираш нещо което не са мои думи - а моите именно са че СИГНАЛА се взима ВИНАГИ след дросел клапата. Защото именно малкото вакуумно маркуче при вакуумния изпарител определя колко газ се подава - според натоварването на мотора (при електрическия - според оборотите).

              Казах че преди дросел-клапата няма значение дали и какво има (и обикновено вакуум няма поради простия факт че не е плътен тракта към въздушния филтър - благодарение най-вече на самия филтър). Затова и си позволявам да вкарам газта с 2 щуцера в капака на въздушния филтър - не вакуума ПРЕДИ дросела определя колко газ се "тегли" от изпарителя - а само този СЛЕД дросела (в колектора) - т.нар. вакуумен СИГНАЛ (затова и се стигна до МАП сензори и т.н.).

              Виждам че много разбираш ... толкова много че от дърветата не виждаш гората Забрави всичко това и започни отначало - по-лесно ще ти е.
              Преди разправяше, че си вкарал газта след клапата. "Сигналът" е просто блокировка
              Електрическия газажиите връзват директно на контакт и няма никакво отношение към оборотите.
              РАЗРЕЖДАНЕТО ПРЕДИ КЛАПАТА ОПРЕДЕЛЯ ДОЗИРАНЕТО НА ГАЗТА.
              Смукни тънкото маркуче с уста - и пак ще отблокираш клапана - това нищо не дозира
              Уморих се от теб...


              ЕТО ЧЕТИ какво казват производителите

              "Важно условие за нормалната работа на АГУ е при неработещ двигател от LPG редуктора да не изтича гориво към двигателя. В зависимост от начина по който се осъществява това, LPG редукторите биват вакуумни и електромагнитни.
              При вакуумните редуктори блокирането на горивото се осъществява от мембранен елемент с пружина, управляван от разреждането в смукателния колектор на двигателя. От редуктора към двигателя може да се подава гориво само при наличие на вакуум в смукателния колектор, т.е. само при работещ двигател. При отсъствие на вакуум изходният клапан на редуктора остава затворен. Вакуумните редуктори са подходящи за привеждане на работа с газово гориво на карбураторни двигатели.
              При електромагнитните редуктори прекъсването на горивото се осъществява от електромагнитен вентил, монтиран на редуктора, който се управлява от електронен блок или реле свързано така, че да изключва клапана при неработещ двигател. Електромагнитните редуктори са подходящи за привеждана на работа с газово гориво както на карбураторни така и на инжекционни двигатели. Те се използват и при двигателите, снабдени с катализиращи устройства."
              Последно редактирано от Scrapheap; 25-03-08, 22:23.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • #67
                До: Газова уредба на УАЗ

                А за това къде се въвежда газта:
                Повече не мисля да споря...
                Прикачени файлове
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #68
                  До: Газова уредба на УАЗ

                  Извинявам се за спама, ама стана хубав спор. Така се ражда истината!
                  Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                  Коментар


                  • #69
                    До: Газова уредба на УАЗ

                    Тази истина, която се "ражда" е "открита" много преди този безсмислен спор. Още когато е измислена газовата уредба. А махленският фолклор на тема газ, понякога е откровено опасен....
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • #70
                      До: Газова уредба на УАЗ

                      Нещо ми се струва че тоя 'сигнал' не е за да спира изпарителя, а си е баш МАП сензор т.е. показва на изпарителя какъв е товара на двигателя според разреждането. В тая връзка дали ше сложиш 'плочката' след или преди дросела май няма голямо значение. По ми се виждат правилни 'съжденията' на колегата джеймимирор.
                      Само коментирам...!

                      Коментар


                      • #71
                        До: Газова уредба на УАЗ

                        Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
                        Нещо ми се струва че тоя 'сигнал' не е за да спира изпарителя, а си е баш МАП сензор т.е. показва на изпарителя какъв е товара на двигателя според разреждането. В тая връзка дали ше сложиш 'плочката' след или преди дросела май няма голямо значение. По ми се виждат правилни 'съжденията' на колегата джеймимирор.
                        Само коментирам...!
                        Това не е мап сензор. Служи за да задейства мембранта, която спира изтичането на гориво при спрян двигател. Положението и е отворено и затворено. Не се използват преходните процеси.
                        По нагоре съм постнал това, което пишат производителите на уредбите - не е мое хрумване Вакуума за тази мембрана е след дросела а въвода на газта пред.
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • #72
                          До: Газова уредба на УАЗ

                          Тогава кое прави дозирането на газта?

                          Коментар


                          • #73
                            До: Газова уредба на УАЗ

                            Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                            Това не е мап сензор. Служи за да задейства мембранта, която спира изтичането на гориво при спрян двигател. Положението и е отворено и затворено. Не се използват преходните процеси.
                            По нагоре съм постнал това, което пишат производителите на уредбите - не е мое хрумване Вакуума за тази мембрана е след дросела а въвода на газта пред.
                            И аз мисля, че е така! Напрактика газовата плочка е вид "карбуратор" и изпарителя не се нуждае от сензори. Потока на въздух определя количесто газ.
                            Последно редактирано от Jimi; 25-03-08, 23:21.
                            Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                            Drag Grand Canyon Daily
                            Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                            LZ1JYM

                            Коментар


                            • #74
                              До: Газова уредба на УАЗ

                              Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
                              Тогава кое прави дозирането на газта?
                              Разреждането ПРЕД дроселната клапа изтегля една мека и голяма мембрана (Мембрана за ниско налягане), която от своя страна отваря или затваря клапана за ниско налягане на газта, в зависимост от оборотите и положението на дроселната клапа.
                              Колегата визира малката (осигурителна) мембрана, която просто блокира действието на голямата при неработещ двигател и действително се свързва СЛЕД дросела.
                              Тя не позволява остатъчната газ в изпарителя да навлиза в двигателя и да го дави.

                              Ако оставиш на контакт колата при превключвател на положение ГАЗ, газовият ел. клапан е отворен, но в двигателя не влиза газ ,именно поради тази блокировка.
                              Когато, обаче двигателят се върти се получава разреждане, което задейства тази мембрана и тя освобождава клапана за ниско налягане.

                              А прословутият MAP сензор, който няма нищо общо със случая е на пиезоелектричен принцип. В конвенционалната газова уредба няма никакво участие
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар


                              • #75
                                До: Газова уредба на УАЗ

                                Хубав спор стана.
                                Подаването на газта под дросела го дадох само като пример, че и при това положение двигателя работи, но не е правилния и логичния начин.
                                Наистина вакума се използва да спира газта при неработещ но на контакт двигател, затова вакумните имат обогатител защото когато няма вакум няма какво да отвори и да пусне газ а има копче в колата да се впръсне газ докато запали.
                                Електрическия изпарител няма вакум но газта се спира от бобинка на самия изпарител която се управлява от електроника която взима сигнал от високоволтовия кабел /антена-кабелче увито около високоволтовия кабел на бубината/. При контакт на винтила се подава напрежение и тои отваря но ако няма искра на бубинката на самия изпарител се спира захранването и пилотчето на това винтилче затваря и не пуска газ в мотора.
                                На двете ми коли са монтирани електрически изпарители като едната е карбуратор а другата моноинжекция, като бубината на изпарителя и тази на винтила са вързани заедно и при подаване на контакт на тях директно се подава захранване. Не е наи-правилното но само да не ги оставиш на контакт няма проблеми.
                                "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X