Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газова уредба на Дизел?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Газова уредба на Дизел?!

    Първоначално публикуван от ssspeed Преглед на мнение
    Налага се и буталата да се пипнат.
    Да съгласен съм с тебе,но аз описах долу горе принципа.
    Помогни си сам,за да могат и другите да ти помогнат.
    АСК Ален Мак

    Коментар


    • До: Газова уредба на Дизел?!

      Първоначално публикуван от vento5 Преглед на мнение
      Попаднах на няколко разработки на австралийски и щатски фирми. Най ми хареса тази, ама цената ще е дебела http://www.dieselmagnumcanada.com/DIESELMAGNUM.html

      Та в тая връзка си мислех за газов инжекцион в течна фаза за турбо дизели. Има такива системи за бензинови двигатели, мисля, че за Виале съм чел. Един такъв инжектор след турбото и да впръсква течна газ-ще охлажда и нагнетения въздух.
      Управлението да не е много сложно, функция на оборотите, а не на натоварването, че да е по-лесно(все пак пропана не е основното гориво и промяната на % му в известни граници няма да е решаващо).

      Най-простата система която ми хрумва е:
      1. един инжектор в смукателния колектора
      2. един колектор с четка, като на електродвигател, забоден на някоя ос която се върти от двигателя. Има контакт през четката-отваря инжектора и т.н.
      3. електромагниен клапан с филтър преди инжектора-за спиране на сиситемата и филтриране.
      4. би трябвало да има лесно решение(схема), инжектора да отваря винаги за едно и време(продължителност) т.е. да пропуска еднакво количество газ. Така количеството подаден пропан ще зависи само от оборотите на двигателя, т.е. съотношението газ/въздух е непроменено.
      5. при една от състемите за които четох, включването се управлява чрез сигнал от алтернатора-върти ли алтернатора състемата може да стартира. Така се избягва риска от "неработещ двигател и ключ на контакт за хубаво запълване на цилиндрите с газ"
      Сигналът ще управлява газовия клапан преди инжектора
      6 за да няма пропан при работа на празен ход-рейката(откраднах идеята от колегата по-горе ). Има ли натиснат педал на газта-има захранване към колектор/четка системата и от там ще стигне до инжектора.

      Не мога да намеря лесно решение за изключване на инжектора при наближаване на оборотите до червената зона
      Притеснявам се и за термодинамиката в смукателния колектор


      Не предвиждам помпа в газовия резервоар за постоянно налягане в системата(както е при Виале), както казах по-горе, не виждам смисъл от толкова голяма прицизност при условие, че газта е "катализатор" а не основно гориво.

      Би могло да се използва и газообразна фаза, но си трябва "изпарител" т.е. редуктор. Идея почерпих от тук
      ----------- славгаз -------- линкът изтрит от модератор

      Като за първи пост толкова

      това са снимките
      Прикачени файлове

      Коментар


      • До: Газова уредба на Дизел?!

        колеги някакво развитие? някой да се похвали ...много ме запалихте...

        Коментар


        • До: Газова уредба на Дизел?!

          аз вече 6 месеца карам с нафта и газ
          върви много повече
          сега искам да я усъвършенствам с малко електроника
          помагайте ако можете

          Коментар


          • До: Газова уредба на Дизел?!

            Първоначално публикуван от tony300d Преглед на мнение
            аз вече 6 месеца карам с нафта и газ
            върви много повече
            сега искам да я усъвършенствам с малко електроника
            помагайте ако можете
            Дай повече информация. Каква е системата? Колко пари струва? Кой я е монтирал?
            Абе, недейте да си мълчите. Нали това е система с която хем получаваме повече мошност, хем е по-евтино, хем помагаме за опазването ина природата . Дето се вика "Три в едно" и то хубаво
            [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

            Коментар


            • До: Газова уредба на Дизел?!

              Първоначално публикуван от nola Преглед на мнение
              Дай повече информация. Каква е системата? Колко пари струва? Кой я е монтирал?
              Абе, недейте да си мълчите. Нали това е система с която хем получаваме повече мошност, хем е по-евтино, хем помагаме за опазването ина природата . Дето се вика "Три в едно" и то хубаво

              разгледай снимките !
              за сега е с плочка но скоро ще е инжекция!
              за пари не се говори!
              монтажа е със съдействието на колеги газаджии!

              Коментар


              • До: Газова уредба на Дизел?!

                скоро ще слагаме на бмв524тд и ще пишеме

                Коментар


                • До: Газова уредба на Дизел?!

                  Първоначално публикуван от tony300d Преглед на мнение
                  разгледай снимките !
                  за сега е с плочка но скоро ще е инжекция!
                  за пари не се говори!
                  монтажа е със съдействието на колеги газаджии!
                  Добре де, с планка е!
                  А как се регулира от педала за газта. Нали трябва да увеличава количеството газ с подаване на повече ''газ''? Да не е при теб постоянно подаване, след достигане на определени обороти.
                  [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

                  Коментар


                  • До: Газова уредба на Дизел?!

                    Първоначално публикуван от nola Преглед на мнение
                    Добре де, с планка е!
                    А как се регулира от педала за газта. Нали трябва да увеличава количеството газ с подаване на повече ''газ''? Да не е при теб постоянно подаване, след достигане на определени обороти.
                    Преди време си смених карбураторчето на резачката за дърва
                    И сега старото е на мястото на реглажния винт
                    Естествено свързано с жилото на газта.

                    Коментар


                    • До: Газова уредба на Дизел?!

                      Каде има професионалисти които са монтирали успешно тази система,повечето газаджии се смеят когато им спомена за комбинацията Дизел и Пропан-Бутан за джипка
                      LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                      Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                      Коментар


                      • До: Газова уредба на Дизел?!

                        Защото повечето газаджии са доста некомпетентни колега... за жалост! Дано някой да може да ти помогне. Поздрави

                        Коментар


                        • От: До: Газова уредба на Дизел?!

                          Първоначално публикуван от tony300d Преглед на мнение
                          скоро ще слагаме на бмв524тд и ще пишеме
                          Е напишете нещо, как се получи, дайте снимки, замервания, вървене и разход.
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар


                          • От: До: Газова уредба на Дизел?!

                            Първоначално публикуван от tony300d Преглед на мнение
                            Преди време си смених карбураторчето на резачката за дърва
                            И сега старото е на мястото на реглажния винт
                            Естествено свързано с жилото на газта.
                            Че позваш карбуратор от резачка е ясно, но къде е монтирано? Кой е този винт за реглаж? Ама не се стискайти за обяснения де.
                            [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

                            Коментар


                            • От: До: Газова уредба на Дизел?!

                              Първоначално публикуван от belata Преглед на мнение
                              Каде има професионалисти които са монтирали успешно тази система,повечето газаджии се смеят когато им спомена за комбинацията Дизел и Пропан-Бутан за джипка
                              В Пловдив има ,показаха ми инсталирана на Тойота.Това беше зимата и казаха,че очакват и инсталация с метанол но от тогава не съм се интерисувал.
                              Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
                              Grand 3.1TD
                              0898 620 306 Стоян

                              Коментар


                              • От: До: Газова уредба на Дизел?!

                                Изчетох на един дъх цялата тема. И още началото й ми се завъртяха няколко мисли как би могло по най прост начин да се направи дозирането и реших да ги споделя. Някои колеги споменаха за карбуратори от резачки - това е идеята. И така монтира се един тройник след въздушния филтър единия край към филтъра другия към карбуратор - от резачка от моторетка което най лесно се монтира и намери разбира се и на него филтър да не се нагълта с прахоляк. Изпарител бутилка газ и т.н. управлението т.е. жилото на карбораторчето свързано с жилото или рейката на помпата ( скутерите например по този начин смесват маслото) "плочка" към карбуратора (тук малко повече фантазия какво да се сътвори) и вече с допълнителни настройки и регулиране да се получи желания режим. Ефекта който би трябвало да се получи е обогатяване на горивната смес и повишаване на мощноста. Единствената новост в мението ми е добавяне на тройник ( У- образен) за пример за канализациите пвц тръбите има такива. И ЗАДЪЛЖИТЕЛНО НЯКАКВО ОГРАНИЧАВАНЕ НА КОЛИЧЕСТВОТО ГАЗ ВЪВ ВИСОКИТЕ ОБОРОТИ ЗА ДА НЕ СЕ ПРЪСНЕ ДВИГАТЕЛЯ. Може би ограничителя в ГНП ще се справи но не е правен за такива екстремни опити все пак. А друг е въпроса доколко би издържал самия двигател на натоварването. Успех на всички които са решили и поздрави за тези които са успели аз също мисля да го пробвам.
                                Не важно кто напротив, важно кто рядом.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X