Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колата ми гасне като изключа от скорост!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Колата ми гасне като изключа от скорост!

    Прав си,така ми е Ферозата,а преди това и Примерата.Но смятам,че по температурата е по-добре за мотора.Ще видим...
    VENI-VIDI-VICI!

    Коментар


    • #47
      От: Колата ми гасне като изключа от скорост!

      Както казах, може по няколко условия едновременно.
      Достига необходимата температура, ускоряваш или оборотите падат(по-добре) и тогава превключва.

      Коментар


      • #48
        От: Колата ми гасне като изключа от скорост!

        Не знам от какво е проблема ,но го оправи без значение какво трябва да се смени. Едната ми кола преди време го правеше и на един завой изгасна изключена от скорост - доста интересно беше със спирачката и волана.
        Sent from my Nokia s fenerche

        Коментар


        • #49
          От: Колата ми гасне като изключа от скорост!

          Трябва да проверите какво е налягането на изпарителя преди да премине на газ колата.

          Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

          Коментар


          • #50
            От: Колата ми гасне като изключа от скорост!

            Тъй де.Затова споменах мембраните...
            VENI-VIDI-VICI!

            Коментар


            • #51
              От: Колата ми гасне като изключа от скорост!

              На времето имах едно Рено 5 с обикновена газова.Правеше същия проблем в движение при изключване от скорост. При него на въздушния филтър има фуния за въздухозаборник и тя беше обърната напред към решетката. Като отидох до газаджията, взе че обърна фунията настрани и проблема веднага се оправи. Явно въздуха е бил в повече като не се подава газ и затова.

              Коментар


              • #52
                От: Колата ми гасне като изключа от скорост!

                Не смесвайте поколенията газ.уредби! Едното е обикновена газ.уредба, а колегата говори за ново поколение ГИ - 4та фаза !
                Аутлендера като го запалиш карай на бензин хубаво да стопли и да си мине през всички обороти ! Особено тихите -празен ход на светофар или на място ! Това е много важно за романото и за компа на ГИ ! После нямаш ядове ! Аз карам Мазда трибют 2005г 2.3 i със Новото Романо ГИ ! При минусови температури докато не стопли хубаво метана датчика за температура на газта не пуска метана ! Макар че ел.клапана вече е пуснал метана към редуктора, този датчик за газта, не я пуска към газовите инжектори, докато газта не се стопли от редуктора ! тогава ела виж гаснене на мотора!

                Коментар


                • #53
                  От: Колата ми гасне като изключа от скорост!

                  На метана пък какво толкова има да му чакаш да се стопли - той не е течен.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Колата ми гасне като изключа от скорост!

                    Явно има какво щом са му сложили изпарител

                    Коментар


                    • #55
                      От: Колата ми гасне като изключа от скорост!

                      Метана няма изпарител , а редуктор , щото все си е в газообразно състояние !

                      Коментар


                      • #56
                        От: Колата ми гасне като изключа от скорост!

                        На метана му няма нищо ! Той си е в газообразно състояние до -163гр по целзий ! Но понеже компа на Романото се ползува и за пропан-бутан, са му сложили тая гадория ,температурен датчик за газта ! И ето ти проблем при метанчето !
                        Пък лагунката ми е моно и с обикновена газова ! Бензин не е помирисвала от 8-години ! Пали си на метан от четвърт-оборот при -25гр. На камиона същата история ! Паля на дизел и веднага му пуска метана ! Чук от всякъде!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Колата ми гасне като изключа от скорост!

                          Я му сложи един резистор вместо датчика да си мисли че винаги е 70 градуса и всичко ще е наред

                          Коментар


                          • #58
                            От: Колата ми гасне като изключа от скорост!

                            Здравейте, ако може да попитам в тази тема. Имам газов инжекцион, но от последното пълнене на бутилката с газ пропан-бутан, нещо се оцвъка. Колата не иска да върви, гасне като изключа от скорост, като катеря баир претриса и не иска да върви. На какво може да се дължи това, на калпава газ, или нещо по инжекциона?
                            Имам диагностичен кабел и намалих малко налягането от изпарителя. Малко по-добре сега върви, но с мудното ускорение и претрисането остана при обороти 2000-3000. Направи ми впечатление, че ламбда сондата показва нисък волтаж, държи около 0,1 волта. А преди си "тачеше" нагоре-надолу около 0,5 волта. Дали нещо ламбда сондата се е оцвъкала и създава проблеми?
                            Поздрави

                            Коментар


                            • #59
                              От: Колата ми гасне като изключа от скорост!

                              Сипали са ти газ пълна с боклуци и имаш задръстен филтър.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Колата ми гасне като изключа от скорост!

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                Сипали са ти газ пълна с боклуци и имаш задръстен филтър.
                                И какво да правя? Да ги псувам докато я свърша газта? За филтрите съм поръчал и ще ги сменя. Ама е гадно, че при предишното зареждане минах доволно разстояние, при следващото зареждане не си направи километрите, а сега не върви и се нервя.
                                Поздрави

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X