Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Предавки, включване, превключване, междинна газ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Стари автомобили на служба

    Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
    И темата се оплеска....
    Дали не е добре някой разбран модератор да вземе да ги отцепи тия неща в друга тема, а пък старите автомобили на служба да си служат тук?
    А, нищо бре! Щом ги интересува хората...
    За спец автомобилите на служба ме помолиха няколко поста до назад да не спамим повече и аз се съобразих. Ама тука, щом си е по темата и на никой не му прави впечатление, нека си върви... Вижте само как тръгна работата, като взехме да си мерим нЕкой работи... Важното е интерес да има!

    Коментар


    • #77
      От: Стари автомобили на служба

      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
      Има и обратното, при някои мотоциклети, натискането на лоста за смяна на предавките, отделя и съединителя.
      Това го има още при ЧЗ .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #78
        От: Стари автомобили на служба

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        Това го има още при ЧЗ .
        Да. Ява, ЧЗ, сигурно има и други. Един лост за скорости, манивела и изключване на съединителя при движение нагоре или надолу. Спокойно можеш да тръгнеш на първа като лееко отпускаш лоста на скоростите. Има една особеност. Пада се на левия крак и трябва добре да го владееш /крака/
        сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
        dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

        Коментар


        • #79
          От: Стари автомобили на служба

          Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
          Да. Ява, ЧЗ, сигурно има и други. Един лост за скорости, манивела и изключване на съединителя при движение нагоре или надолу. Спокойно можеш да тръгнеш на първа като лееко отпускаш лоста на скоростите. Има една особеност. Пада се на левия крак и трябва добре да го владееш /крака/
          При тях има една особеност лоста за скоростите е едновременно и манивела за паленето която една пружина я връща сама в изходно положение . Като пружината отслабне някой път прескача нулевия фиксатор и включва първа тогава мотора със страшна сила ти изхвърча от ръцете и се удря в това което е пред теб или пада на 5-6 метра пред теб
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #80
            От: Стари автомобили на служба

            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
            Това го има още при ЧЗ .
            При ЕМЗ-та има ли го?Имахме два 125 кубикови,ама баща ми/лека му пръст/ги продаде,
            че бях започнал да правя бели.Селският милиционер ме хваща с единия мотор,аз отивам и
            паля другия от нас.Така и приключих с моторите,бързо ми мина мерака.
            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
            Киа спортаж2000тди 98г
            Ауди А3 1.9ТДИ
            Каравана Аdria 390Q

            Коментар


            • #81
              От: Стари автомобили на служба

              Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
              При ЕМЗ-та има ли го?Имахме два 125 кубикови,ама баща ми/лека му пръст/ги продаде,
              че бях започнал да правя бели.Селският милиционер ме хваща с единия мотор,аз отивам и
              паля другия от нас.Така и приключих с моторите,бързо ми мина мерака.
              Не помня . За малко имах МЗ ЕТЗ 250 така наречената точилка ама много нежен излезе за моя темперамент на каране тогава . За една седмица огънах планките на двигателя и разбрах че това не е моя мотор
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #82
                От: Стари автомобили на служба

                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                МЗ "Трофи" също включваше без съединител , ако и да не беше упоменато като екстра
                За включването почти всички циклети включват заради изпълнението на ск(дог-рингс),но със автоматичният съединител(ява-чз),можеш да тръгнеш плавно на първа със леко отпускане на манивелата със крака.
                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                Коментар


                • #83
                  От: Стари автомобили на служба

                  Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                  За включването почти всички циклети включват заради изпълнението на ск(дог-рингс),но със автоматичният съединител(ява-чз),можеш да тръгнеш плавно на първа със леко отпускане на манивелата със крака.
                  Е за тва спор нема , разбира се .

                  ПС. На времето освен "Трофи" имах и едно ЧЗ 350 , на което му навъртях ( не помня вече с точност) къмто 80-90 хил. км. - някъде 2 пъти по- малко от на МЗ-та . Изпробвал съм тази " екстра" умишлено , за спорта дет се вика . Иначе по навик (или инстинкт) си включвах през съединителя .... до ден днешен
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Предавки, включване, превключване, междинна газ...

                    Малко късно виждам този спор и чак сега го преместих в този раздел. Макар и със закъснение, ще кача малко сканирана литература - от 4 броя книги за автомобили, съответно: "Автомобилът, мотоциклетът и тракторът", Димитър Георгиев, 1948 г. ; "Майсторско управление на автомобила", Зденек Трейбал (Чехословакия), 1959 г. ; "Учебник за любителя шофьор" 1961 г. ; "Познавате ли автомобила", Г. Тимчев, 1965 г.

                    Имам и една забележка към пишещите, а и (задочно - по обективни причини) към авторите на книгите... "Скорост" - това е величина, включват/превключват се предавки!

                    Сега ще видимЕ какво развихряне ще има в разяснително-тълкувателни мероприятия! Приятно четене!
                    Прикачени файлове
                    Последно редактирано от м20_маниак; 12-09-18, 21:18.
                    С "Фармахим" - непобедим
                    Дизел - само дънки!

                    Коментар


                    • #85
                      От: Предавки, включване, превключване, междинна газ...

                      Ех, СтоЕнчо, то я поприключихме темата още тогава... Ама може да питаш "татко" Карло, дали според него междинната газ е между две натискания на съединителя, или между превключване на предавките(Примерно ако караш без съединител, пак даваш "междинна газ").
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • #86
                        От: Предавки, включване, превключване, междинна газ...

                        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                        Ех, СтоЕнчо, то я поприключихме темата още тогава... Ама може да питаш "татко" Карло, дали според него междинната газ е между две натискания на съединителя, или между превключване на предавките(Примерно ако караш без съединител, пак даваш "междинна газ").
                        Аз съм длъжен да публикувам част от това, което имам - току-виж някой си променил мението, па и се образовал (аз отговорът го знам, пък и може да се синтезира от горните страници, но както казах вече - за някои хора е въпрос на тълкувание)! Татко Карло го виждам доста често, като продължава да е със запълнен график. Доста годинки минаха от както бях ученик в техникума, съответно вече има нова смяна, с 10+ години по-млади деятели и често ми звънят на мен (понякога с идиотски въпроси, друг път - със съвсем адекватни, точно формулирани и конкретни) в качеството ми на нещо като "междинен" "Карло"...
                        С "Фармахим" - непобедим
                        Дизел - само дънки!

                        Коментар


                        • #87
                          От: Предавки, включване, превключване, междинна газ...

                          Има ли разлика м/у шофирането без съединител на руско и друго мпс?
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • #88
                            От: Предавки, включване, превключване, междинна газ...

                            Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                            Има ли разлика м/у шофирането без съединител на руско и друго мпс?
                            Атнасительна! Всичко зависи от състоянието и конструкцията на предавателната кутия, реакцията на ДВГ на "газта", умението и навиците задкормилното у-во, степента на привикване и т.н. Карал съм доста автомобили с неизправен привод на съединителя (неподдържани трошки на приятели, необслужвани и предали се коли на разни гаджета, случайно аварирали и т.н.) като най-ужасно се държи в това отношение Рено Клио 1/2. Пробвано на 3 (три) автомобила - 1.4 "energy", 1.2 и 1.5 DCI. Ако пък разгледаме Варшава/ГАЗ 69/УАЗ и т.н., снабдени с палцов съединител, то те понякога и при изправен привод не отделят напълно и все едно включваш почти без натискане на долен ляв педал. Просто или така са сглобени, или палците се износват неравномерно и вече не лежат в една равнина и оттам е ясно...
                            С "Фармахим" - непобедим
                            Дизел - само дънки!

                            Коментар


                            • #89
                              От: Предавки, включване, превключване, междинна газ...

                              Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                              Има ли разлика м/у шофирането без съединител на руско и друго мпс?
                              КОГА???

                              Преди 40 години, разликите не са били толкова големи...

                              Иначе сериозно - почти всяко МПС е различно.

                              Карал съм без съединител най-различни возила, основно по неволя, а някои и просто за проба.
                              Примерно стария Ситроен BX 1,9 дизел на баща ми, се целеха много трудно без съединител, за сметка на това бяха много леки при нормална употреба.
                              Ладовите са супер, москвичовите не. УАЗ, ЗИЛ 131, Камаз, без проблеми.
                              КамАЗ-а съм го карал поне два пъти по половин ден на изкопи включително в София(за довършване на работата), единия път бяха строшени палци, а другия горна помпа. Първа с прави зъби, както и задна, половин оборот на кардана беше общия луфт в диференциалите, нямаше нужда да се гаси при тръгване, просто по-рязко включваш първа или задна. Подскача леко, като обере луфта, но нищо особено.
                              Със западен камион съм тръгвал за проба без гасене, без съединител, само на триенето в синхронизатора. Натискаш лоста, и камиона тръгва леко, като се изравнят скоростите предавката се включва. Не е полезно, но съм го пробвал с празен камион и на равно, и то на най-ниската предавка, а там тя е наистина бавна. Примерно до около 50 тона бруто композиция, се тръгваше на трета бавна или втора бърза. А аз съм пробвал на първа и то само със соло камион няма и 12 тона празен.
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар


                              • #90
                                От: Предавки, включване, превключване, междинна газ...

                                Тук вече не съм съграсен. Точно с тези отпреди 40г най- добре си личи. Руските им все едно има няма съединител, на останалите си им трябва. Еднаквата идея руснака е реализирал с луфтове, че всеки Серьожа да я експлоатира. Говорим само за кутия, не за приводи и водач.
                                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                                Даника
                                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X