Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво е lock-up? (Автоматични скоростни кутии)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Какво е lock-up? (Автоматични скоростни кутии)

    здравейте,имам един проблем с автоматика на Паджеро 1992 2.5 ТД.Проблемът е (според мен) не включва 4та скорост,описвам ситуацията:
    натискам копчето OD(на таблото свети OD OFF)
    1.тръгвам на L
    2.след това бутам лоста на 2(сменя скорост)
    3.при около 2500-2600 оборота бутам лоста на D(отново сменя скоростите,вече сме на 3та)достигам 3000 оборота(няма никакво превключване)
    4.натискам копчето OD(на таблото изгасва лампата),превключва скорост,оборотите падат с 200-250.Скоростта е 85км/ч с 3000 оборота
    5.след това колкото и да го настъпам няма никакво превключване
    6.натискам отново OD връща се скорост и при 85км/ч оборотите са 3250

    Явно нямам 4та скорост,но това малкото превключване което се командва с копчето възможно ли е да е след 3та?Не трябва ли да го има само след 4та?

    Mitsubishi Pajero 2.5TD 1996 къса база
    0883 39 72 04

    Коментар


    • #47
      От: Какво е lock-up? (Автоматични скоростни кутии)

      С копчето не командваш Локъпа а само Овърдрайв! Това след четвърта е локъпа!

      Коментар


      • #48
        От: Какво е lock-up? (Автоматични скоростни кутии)

        Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
        С копчето не командваш Локъпа а само Овърдрайв! Това след четвърта е локъпа!
        Демек нямаш проблем. Тръгнал си с изключен овърдрайв, следователно си ограничил кутията до 3та предавка. Когато е достигната си включил овърдрайва и е превключил и до последната 4та предавка. 5та нямаш.

        С две думи овърдрайва са повишаващите предавки. Обикновенно това е последната предавка при 4 степенните кутии от тази епоха.
        Локъп - (сух) съединител в хидротрансформатора(сигурно е обобщено до сега, ама не ми се чете цялата тема).

        Иначе двете нямат общо.
        WG 2.7 CRD

        Коментар


        • #49
          От: Какво е lock-up? (Автоматични скоростни кутии)

          добре,съгласен съм,не разбирам от автоматици.Но не ми се струва нормално да се движа с 85км/ч с 3000об/мин.!?
          Mitsubishi Pajero 2.5TD 1996 къса база
          0883 39 72 04

          Коментар


          • #50
            От: Какво е lock-up? (Автоматични скоростни кутии)

            А каква е ситуацията при потегляне както е нормално - на D, без да си натискал каквито и да било копчета или превключвал преди това на L, 2 или 3? Тогава пак ли се държи по същия начин и със същите обороти?
            Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
            First impression is not always true. Get inspired.
            Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
            Reading is sooo boring, unlike writing!

            Коментар


            • #51
              От: Какво е lock-up? (Автоматични скоростни кутии)

              А с какви предавателни числа на дифа си?

              Коментар


              • #52
                От: Какво е lock-up? (Автоматични скоростни кутии)

                Първоначално публикуван от ichods Преглед на мнение
                добре,съгласен съм,не разбирам от автоматици.Но не ми се струва нормално да се движа с 85км/ч с 3000об/мин.!?
                А ако лекинко върнеш плавно газта, не усещаш ли как ти зацепва лок-ъп - а, и нямаш ли усещането за включване на следващата - след 4-та, предавка? Демек, да ти заключи конвертора де.
                И респективно, да ти паднат оборотите на двигателя? с ~ 200 rpm, горе-долу?

                Коментар


                • #53
                  От: Какво е lock-up? (Автоматични скоростни кутии)

                  Първоначално публикуван от Алекс Маринов Преглед на мнение
                  А каква е ситуацията при потегляне както е нормално - на D, без да си натискал каквито и да било копчета или превключвал преди това на L, 2 или 3? Тогава пак ли се държи по същия начин и със същите обороти?
                  Абсолютно същото е
                  Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
                  А с какви предавателни числа на дифа си?
                  Не знам честно казано,но съм карал други джипове със същите мотор и кутия и след 3та има оцезаемо превключване при което падат обототите с около 500 и чак след това е това последното превключване при което разликата в оборотите е 200-250
                  Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                  А ако лекинко върнеш плавно газта, не усещаш ли как ти зацепва лок-ъп - а, и нямаш ли усещането за включване на следващата - след 4-та, предавка? Демек, да ти заключи конвертора де.
                  И респективно, да ти паднат оборотите на двигателя? с ~ 200 rpm, горе-долу?
                  ми не,каквото и да правя и с леко тръгване и с газ до ламарините това са превключванията който ги прави

                  П.П. Забравил съм да кажа че маслото е сменяно и няма никаква разлика.Също така за въпросния джип казват ,че 4та се разрешава само когато е загрял двигателя,следователно взима информация от температурен датчик който също съм го сменял с нов,но без резултат.
                  Mitsubishi Pajero 2.5TD 1996 къса база
                  0883 39 72 04

                  Коментар


                  • #54
                    От: Какво е lock-up? (Автоматични скоростни кутии)

                    Първоначално публикуван от ichods Преглед на мнение
                    добре,съгласен съм,не разбирам от автоматици.Но не ми се струва нормално да се движа с 85км/ч с 3000об/мин.!?
                    Хайде да повторим - караш си с 85 км/ч @ 3000 rpm и леекинко връщаш газта - дотолкова, че да намалиш натоварването на трансмисията, да поддържаш една постоянна скорост с по-малко газ, отколкото ти трябва да я достигнеш тая скорост, да я караш лекичко...
                    Не да върнеш газта до нулата, а просто леко да поддържаш скоростта - това как да го обясня, не знам..
                    Е те тогава ще усетиш включването на лок-ъп-а, и ще усетиш една нова предавка- то не е пета, ама четвърта и половина..

                    Пробвай пак.

                    Всъщност не съм сигурен, дали на тая кутия локъпа работи на предавки, различни от 4-та.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Какво е lock-up? (Автоматични скоростни кутии)

                      Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                      Всъщност не съм сигурен, дали на тая кутия локъпа работи на предавки, различни от 4-та.
                      е това е.Явно ми включва локъпа след 3та а 4та я няма,и не знам къде да търся проблема
                      Mitsubishi Pajero 2.5TD 1996 къса база
                      0883 39 72 04

                      Коментар


                      • #56
                        От: Какво е lock-up? (Автоматични скоростни кутии)

                        Първоначално публикуван от ichods Преглед на мнение
                        добре,съгласен съм,не разбирам от автоматици.Но не ми се струва нормално да се движа с 85км/ч с 3000об/мин.!?
                        Ако всичко е наред на 80 км/ч трябва да си със 2100 rpm
                        HONDA CR-V RD1 126 hp Auto JDM
                        Mitsubishi Pajero 2.5 intercooler turbo EX

                        Коментар


                        • #57
                          От: Какво е lock-up? (Автоматични скоростни кутии)

                          С влючен овърдрайв(демек не барай бутона след запалване така, че на таблотo да НЕ свети O/D OFF) на колко оборота си при 85км/ч на равно, празен, 10 сек след като приключи ускорението?
                          WG 2.7 CRD

                          Коментар


                          • #58
                            От: Какво е lock-up? (Автоматични скоростни кутии)

                            Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
                            С влючен овърдрайв(демек не барай бутона след запалване така, че на таблотo да НЕ свети O/D OFF) на колко оборота си при 85км/ч на равно, празен, 10 сек след като приключи ускорението?
                            3000/об в мин
                            Mitsubishi Pajero 2.5TD 1996 къса база
                            0883 39 72 04

                            Коментар


                            • #59
                              От: Какво е lock-up? (Автоматични скоростни кутии)

                              Първоначално публикуван от ichods Преглед на мнение
                              ... от температурен датчик който също съм го сменял с нов,но без резултат.
                              А като го смени датчика, премери ли дали жиците са живи? Наскоро едва оттървах една Тойота от заминаване на скраб заради преебана жичка на термодатчика.
                              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                              Коментар


                              • #60
                                От: Какво е lock-up? (Автоматични скоростни кутии)

                                Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                                А като го смени датчика, премери ли дали жиците са живи? Наскоро едва оттървах една Тойота от заминаване на скраб заради преебана жичка на термодатчика.
                                не честно казано,ще го направя но като взема джипа,че не е в мен вмомента
                                Mitsubishi Pajero 2.5TD 1996 къса база
                                0883 39 72 04

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X