Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля за съвет за сондаж

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Моля за съвет за сондаж

    Здравейте,моя случай е следния-имам къща в искърското дефиле и по-точно на Батулийската река в с.Реброво.Къщата е до самата река и когато я купувах това което най-много ми хареса е,че имаше хубав кладенец,правен преди много години от някакъв комшия от суха зидария и отгоре бетониран.Първата ми работа беше да го отворя и да видя има ли вода-е,имаше,ама след време се сетих да измеря колко е дълбок все пак.Оказа се,че водата е горе долу около 70 см.,да обема е голям,но все пак...Пуснах едно бибо да издърпам водата и да видя какво е дъното и след около час се показа скала.Явно като са го копали навремето са ударили в скалата и са спрели.След около 30-ина минути водата се беше върнала на предишното си ниво.Реших,че този обем (около 200-300 литра) при толкова бързо възобновяване на първо време ме устройва.Обаче дойде лятото и реката спадна драстично и съответно и водата в кладенеца.Проблема при мен е,че до мойто място е от другата страна на реката,намира се на нещо като полуостров и граничи с реката и стръмна гора,и не се стига с кола до него.Срещу мен имам комшии,които са правили сондажи преди години,но те нямат проблем да вкарат големи машини.Питането ми е има ли възможност да се направи сондаж с някакъв вид по-мобилна сонда и ако да,да ми препоръчате такъв специалист,колко горе долу струва и кога е правилно да се сондира.

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X