Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

    След като случайно погледнах коментарите, искам да ви кажа самата истина:
    Газ 63 Молотовка срещу газ 66 Виетнамката - разликата е нищожна,става въпрос за две газки, които са доказани машини.
    Молотовката е със 6 цилиндров редови двигател, а виетнамката е със 8 цилиндров.Молотовката е по-икономична,нейният разход е от 18-до 22 литра на 100, а на Виетнамката е 30 литра на 100.Молотовката има по-късо междуосие,по-лека е и е с по тесни гуми и рибена кост и във прав терен.Тя има предимство пред Виетнамката във прав терен-кал.Виетнамката има предимство във страничния наклон, тъй като има самоблокиращи деференциали.Молотовката е с по-бавна раздатачна кутия,докато Виетнамката е с по-бърза кутия.Относно н товар,както ние ги правим дърварски и двата камиона,Молотовката е със двоини усилени ресиори-помощни,докато Виетнамката с еденични.Моловката може да се натовари повече.Виетнамката често троши плоски и раздатачни кутии при голямото напрежение във пресечени местности,заради самооблокирващите деферинциали, което е голям минус!Затова моето мнение,Молотовката е по икономична,повече върви във пресечени местности отколкото Виетнамката.Единственото предимство на Виетнамката пред Молотовката е страничните налкони.Молотовката има повече плюсове отколкото Виетнамката.Същото искам да кажа че зил 157- джуган е по - проходим от зил 131 и по икономичен.

    Коментар


    • #92
      От: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

      Аз пък имам някои забележки относно "самата истина":
      1. Раздатъчните кутии на двата камиона са еднакви( с еднакви предавателни съотношения). Наблюдението, че "молотовката е с по-бавна раздатъчна кутия" според мен идва от по-бавните диференциали на Газ63.
      2. Самоблокиращите диференциали не дават предимство на страничен наклон. Там предимство е базата( междуколесното разстояние, което наистина е в полза на Виетнамката). Самоблокиращите диференциали дават предимство на кал, сняг, изкачване и неравности(диагонално провисване).
      Уважение към практическия опит на колегата. Според мен заключенията му са верни(за конкретното използване на двата камиона- дърводобив), но интерпретацията на видяното не е точна.
      За друго използване трябва да кажем, че Газ66 има предимство в комфорт, мощност и скорост.
      Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

      Коментар


      • #93
        От: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

        Колеги не може да сравняваме кон и магаре,истинското 4х4 е газ 66 с шпер касети по як мотор вобще няма база за сравнение само че и двете са газ, относно чупенето се знае не е досдялано, но за гората за тия пари няма какво да се кара ,дефектите са най вече от претоварка, затова чупят дифове и изключват скорости и раздатка товароносимоста на газ66 е 2,5тона на молотовката е2т ,7-8 куб.дърва са3,5-4тона затова се чупят защото се претоварат почти на 100%
        Техниката дава толкова колкото можеш да вземеш от нея!!!!

        Коментар


        • #94
          От: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

          Колеги, след като прочетох вашите коментари, считам че трябва да има база за сравнение.Наистина аз допуснах малка грешка при сравнението с което искам да се поправя.Наистина газ 63 и газ 66 имат еднакви раздатачни кутии, деферинциалите на газ 63 са по-бавни,което в определени терени дава предимство.Наистина във тези терени, когато тези камиони са натоварени на 100% се вижда кой по издържа.Аз ги имам и двата камиона, товара ги и двата с 5-6 куб. , не и повече.Досега на Молотовката не сам сменил нито раздатка,нито деферинциал,нито полуоска.Докато на Виетнамката постоянно сменям полуоснки, преди 1 седмица смених раздатачна кутия, защото се счупчи с 2-3 кубика дърва.Колеги наистина не можем да сравним кон със магаре, но кон със катър може да сравняваме и може да спорим.Моето мнение е че газ 63 няма хидравлика,няма 4X4, няма силата на газ 66, но върши същатата работа с по-малко гориво и с по-голяма надежност.

          Коментар


          • #95
            От: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

            Така вече съм съгласен. По-бавните диференциали на Молотовката щадят агрегатите преди тях(съединител, СК, РК, кардани) и затова е по-издръжлива при това използване(силно претоварен на тежък терен).
            Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

            Коментар


            • #96
              От: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

              колега почти съм сигурен че виетнамката не е била дълбок резерв и е на повече километри от молотовката е затова ще се чупи повече
              Техниката дава толкова колкото можеш да вземеш от нея!!!!

              Коментар


              • #97
                От: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

                Здравейте. Имам следният въпрос. За Газ 63, който ще се използва главно и основно в гората какъв мотор да се търси. Бензиновият си като ще се кара на газ или някакъв дизелак Перкинс.
                Ако може и малко инфо да ми дадете за двата мотора - кубатура, конски сили, въртящ момент и на какви обороти. Също така и разход на гориво. Благодаря.

                Коментар


                • #98
                  От: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

                  Ами нека и аз да кажа нещо: vesi_ мисля че проблема с чупенето на виетнамката ти не е от нея, а от задкормилната уредба .Аз имам виетнамка с която прекарвам по 10 кубика дърва и то на доста тежък терен и не мисля че с молотовка ще скараш толкова. Има си тънкости с които може да избегнеш всички чупения на диферинциали ,полуоски и темподобни.И не съм виждал молотовка която да е по-проходима от виетнамка. Така че ела да ти кача 10 кубика и ми ги скарай от там където карам аз и ще ти поема всички разходи + допълнително заплащане

                  Коментар


                  • #99
                    От: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

                    Здравей колега,значи оригиналния двигател на Газ 63 е същия като на Газ 51 4x2.

                    Модель и тип двигателя, число цилиндров Газ 51, карбюраторный, четырёхтактный,
                    шестицилиндровый, нижнеклапанный
                    Диаметр цилиндров, мм 82,0
                    Ход поршня, мм 110
                    Литраж, л 3,48
                    Степень сжатия 6,2
                    Порядок работы цилиндров 1-5-3-6-2-4
                    Максимальная мощность, л.с. 70 Число оборотов коленчатого вала при максимальной мощности, об/мин 2800 Максимально крутящий момент, кГм 20,5 Число оборотов коленчатого вала при максимально крутящем моменте, об/мин 1500-1700
                    А на двигателя Перкинс http://www.offroad-bulgaria.com/show...t=60386&page=1
                    Става и от Газ 53 за което прегледай статиите

                    Коментар


                    • От: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

                      До колко може да е верно написаното на вратата?

                      0887284106-Митко
                      http://www.youtube.com/watch?v=6Fdg05yHhKk&NR=1
                      http://www.youtube.com/watch?v=wnMy5yek-ks&feature=more_related

                      Коментар


                      • От: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

                        Първоначално публикуван от dino412 Преглед на мнение
                        До колко може да е верно написаното на вратата?

                        До много.

                        Коментар


                        • От: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

                          Зависи на кое викат "Пробег". Ако е просто броя километри на това шаси - що пък не. А ако се броят по пътни листове, може и 3 милиона да са, какъв е проблема
                          Виж, ако става дума за пробег без еди-какъв-си ремонт - забрави, няма начин. Всичко е сменено поне по веднъж, повечето неща - по 20 до 50 пъти за тия километри. Може би има някое стъкло оригинално ... евентуално.
                          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                          Коментар


                          • От: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

                            Виждам че колегите са запознати, млад съм ама в гора живея с гора се храня кажи речи. Ако ще използваш въпросния ГАЗ за дърводобив то аз ви предлагам ГАЗ 63 но с леки модификаций. Тъйкато дивия руснак не се е притеснявал от горивото и цената му то ти сложи една газова като изхвърлиш страничния резервоар и там сложиш бутилката. Под седалката пъхни един резервоар за бензин за всеки случай. Шлайфай главата на макс. Изхвъли дървените греди на каросерията и сложи железни те са 99% по - добри тъйкато не се чупат но 1% остава за факта че се кривят. Според терена се прави една голяма идиотщина но има ефект ако е по-стръмен се поставя лебедка а ако е по лек отзад се слагат двойни гуми от ГАЗ 53 с голям грайфер те са 20 цола но стават а отпред се изрязва калника така че да не закачат 20 цоловите гуми при завой и при накланяне, но има момент при който предницата става много широка и затова се обръща фланеца на 20 цоловата джанта тъй като барабана е прав и тя неможе да прилепне. Молотовката е бавна но е много опорита стига да работи добре. В кал и дъжд се държи достойно. ГАЗ 63 е къса и висока обръща се доста лесно - зная от опит. Относно газ 66 виетнамка тя е доста дълга широка и висока. При нея е добре че е с по балонни гуми от 63 като двигател е добра но не е толкова пъргава в гората заразлика от 63. Достойно е че може да испускаш въздух от гумите и после да ги помпаш - кал помага доста. Но лошото при 66 е че има честно казано по бърза трансмисия като общо и е по капризна от 63. А най добрата машина за в гора това е ЗИЛ - ЗИС 157
                            От мен толкоз ако някой го интересува нещо конкретно нека пише на скайп kamen_stoev1 радвам се да помогна и да помагам

                            Коментар


                            • От: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

                              Първоначално публикуван от dino412 Преглед на мнение
                              До колко може да е верно написаното на вратата?

                              Много е вероятно километрите да са напълно реални . Руснаците имаха стройно изградена система от авторемонтни заводи където камионите минаваха пълен основен ремонт а в този камион няма нищо технологично сложно . Така че с няколко основни ремонта е напълно възможно да мине въпросните километри . И при нас системата беше аналогична ГАЗките се правеха в АРЗ Искър в София ифите в Севлиево шкодите в Шумен и тнт. Армията си имаше голям АРЗ някъде в Сливен там ходеха двигателите за основен ремот . Друг е въпроса колко качествен беше този основен ремонт . Газка милионник не съм виждал но европи имаше много .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

                                И какъв "милионник" може да бъде това в такъв случай? Това си е просто едно шаси, върху което са сменени десет двигателя (и не само). Ако, разбира се, и шасито за това време е останало същото.
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X