Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

    Вярно че са си за музеите ама то май всичко ни е за там.Че и мисленето ни даже.

    Коментар


    • #47
      До: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

      Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
      To с роторна или комън реъл няма, само редова си е
      Че няма комън рейл няма ама с роторна има . Тия българските камиони Преслав са с перкинс двигател има с редова има и с роторна помпа а може да се сменя едната с другата не е проблем според мен редовата е по добре въпреки че с роторната моя камион поюече бягаше ,но големи ядове с нея ужас
      Dimitar Dyakov

      Коментар


      • #48
        До: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

        Признавам си такова не съм виждал, само съм чувал, каква е тая шахматна обаче
        Случайни хора УАЗ не карат

        Коментар


        • #49
          До: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

          Първоначално публикуван от dyak Преглед на мнение
          Че няма комън рейл няма ама с роторна има . Тия българските камиони Преслав са с перкинс двигател има с редова има и с роторна помпа а може да се сменя едната с другата не е проблем според мен редовата е по добре въпреки че с роторната моя камион поюече бягаше ,но големи ядове с нея ужас
          За да смениш роторната с редова трябва да смениш задния капак на ангренажа защото отвора и шпилките са различни.С роторната по меко работи няма го гадния авансатор отпред е с едно зъбно колело но пък като рече не Редовата береш ядове с авансатора (аз имам една кофа счупени авансатори) ако го завариш не може да променя ъгъла на впръскване и като я нагазиш пуши абе се е ......йТука във форума видях една уазка врачанска с перкинс с помпа от ивеко роторна това май е истината.Поздрави
          К мирной жизни не пригоден.
          Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
          ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

          Коментар


          • #50
            До: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

            Първоначално публикуван от stariat Преглед на мнение
            За да смениш роторната с редова трябва да смениш задния капак на ангренажа защото отвора и шпилките са различни.С роторната по меко работи няма го гадния авансатор отпред е с едно зъбно колело но пък като рече не Редовата береш ядове с авансатора (аз имам една кофа счупени авансатори) ако го завариш не може да променя ъгъла на впръскване и като я нагазиш пуши абе се е ......йТука във форума видях една уазка врачанска с перкинс с помпа от ивеко роторна това май е истината.Поздрави
            Стига бе аз си карам с заварен авансатор една камара време.Нямам оплаквания.Роторната помпа е хубва докато не текне.Относно пригаждането ,аз съм си разстъргал капака, и съм поразширил отворите на помпата ,и всичко става без проблем.За редова помпа де.Абе много си е добро двигателчето за тази катърска работа.

            Коментар


            • #51
              До: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

              Ти колега Джартов си цел ден из гората и не ти прави впечатление.А аз за съжаление съм цял ден из София ужас.Често караме заедно с колега със заварен авансатор.Има разлика в работата на двигателя и като дадеш рязко газ пуши ужас.Иначе от перкинсчето съм си доволен.Предишния двигател издържа 200000км. при всекидневни яки разтривки
              К мирной жизни не пригоден.
              Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
              ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

              Коментар


              • #52
                До: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                Бе, шега - шега, ма на гол г_з, си е чисто е___е!
                Това ни е дереджето момчета - караме си ги тези неща, че и за практическата им стойност: локуми раздуваме!
                А иначе: След 25 години от датата на производство, имаме "млад старовремец", оттам-нататък, отиваме към класическите участници в парада на Спасовден.
                А и двете машини, предмет на настоящата тема, са си в тези регистри!

                П. П. Това: "млад старовремец" е директен превод, пиша така, защото не уважавам чуждиците...
                Откъде такива солидни знания в сферата на ретро-автомобилите?!Повечето хора не си и представят че кола на 25 и малко над тях е млад старовремец (янгтаймер).То,моята си е стар старовремец но това е друг въпрос.Има време до Спасовден и останалите мероприятия.Извинявайте за лиричното отклонение.Според мен в този случай не трябва да се гледат годините на въпросната техника.Има си други,в пъти по-важни критерии.Щом им върши работа и на 100 години да е,кой го интересува...
                С "Фармахим" - непобедим
                Дизел - само дънки!

                Коментар


                • #53
                  До: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

                  А нещо да пишете относно двете ГАЗ-ки...???

                  Коментар


                  • #54
                    До: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

                    Ако идвате на събора как да се откриеме там.Ще се радвам да се видиме любителите на по едра техника
                    К мирной жизни не пригоден.
                    Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                    Коментар


                    • #55
                      До: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

                      Първоначално публикуван от stariat Преглед на мнение
                      Ако идвате на събора как да се откриеме там.Ще се радвам да се видиме любителите на по едра техника
                      Аз няма да мога да дойда съжалявам много.

                      Коментар


                      • #56
                        До: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

                        Първоначално публикуван от RADI_157 Преглед на мнение
                        А нещо да пишете относно двете ГАЗ-ки...???
                        За мен и двете са уникални.Всяка си има плюсове и минуси.
                        Gaz69.Suzuki SAMURAI 0887006977

                        Коментар


                        • #57
                          До: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

                          знаете че аз съм за виетнамката.
                          мога да добява още предимства и недостатъци като дългата муцуна на 63 която пречи много от там товара пада на зад и претоварва задния диферинциял и се чупи по често то всичко се чепи де.
                          при 66 това е избегнато но по трудно се качваш и слизаш.
                          От къде си колега аз съм в търново да доидеш да покараш малко колкото искаш ?
                          А за сраничният наклон се свиква и се понаучаваш и няма проблем ето пътя с налък страничен наклон и гората

                          Коментар


                          • #58
                            До: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

                            Не подценявайте двигателя на ГАЗ 63 (Молотовката)!Този 6-цилиндров ГАЗ 51 редови долноклапанен агрегат има много хубав въртящ момент на ниски обороти.Камионът ГАЗ 52 (шаси от 51,кабина на 53А) се е произвеждал с този двигател от 1966 чааак до 1990.Има форсирани версии до 90-95 к.с.С унифициран форсиран мотор ГАЗ 51 са произвеждани лимузините ЗиМ ГАЗ 12.Разликата е в главата (при форсирания степента на сгъстяване е 7,8 против 6,5 на газ 51) и в карбуратора-еднокамерен/двукамерен.Ако някой има 63 няма никакви проблеми да му повиши мощността на 95 к.с. чрез шлайфане на главата и монтаж на двукамерен карбуратор от УАЗ!
                            С "Фармахим" - непобедим
                            Дизел - само дънки!

                            Коментар


                            • #59
                              До: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

                              Колегата Цветан е сложил на Уаза двигател ,от Газ-53,мисля че ако на Молотовката,се сложи такъв двигател нещата ще се подобрят.

                              Коментар


                              • #60
                                До: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

                                Някой спомена нещо за високата кабина на Виетнамката.Това е страшен отврат,като слезеш и се качиш 10 пъти ,и не ти трябва да работиш нищо повече,вече си готов скапан.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X