Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

    Момчета,
    Темата руско срещу западно е много дълга и споровете не водят д онищо добро...така че придържайте се към зададената тема...

    Поздрави,
    MG RACING

    Коментар


    • #32
      До: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

      Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
      И съм съгласен с колегата и не съм.В България кой какво кара това хвали.Но едно съм съгласен с колегата ,че и двата модела не са най-удачния избор да си изкарваш прехраната в гората.Но навсякъде условията са различни и при вас положението може да е различно.Според мен Молотовката ,носи малко товар,и има слаб двигател,Виетнамката и тя не понася много претоварване/2-3 курса на ден с 10куб.-букови дърва/в следствие на което почва да изключва 2 или раздатката.Но най-големия минус на двата модела е че са с единична гума отзад.На страничен наклон държи по-малко от двойната,а е много неприятно когато си се скапал от предишните два курса на третия да изтресеш дървата.Колкото до разхода,ако има редовна работа,и на газ,при сегашната цена на дървата нещата се връзват.
      Извинявай колега но не виждам по добър избор от тези камиони за дърводобив в България.Имам впредвид функционалност и цена.Всички знаем че има камионо който струват по 50000 евро и са по добри,но колко фирми или хора могат да си ги позволят.

      Коментар


      • #33
        До: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

        Колега,както писах ,всеки си има предпочитания,моито мнение си е мое и не го налагам на никого,още повече че в едни условия един камион е по-добър в други друг.В групата с която работя има 2 Праги и 3 Ифи4х4,не бих ги сменил за Виетнамка.За мен по-добрия камион е Урал с двиг.от Камаз,но там си в групата както казваш на 5000евро.

        Коментар


        • #34
          До: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

          Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
          Колега,както писах ,всеки си има предпочитания,моито мнение си е мое и не го налагам на никого,още повече че в едни условия един камион е по-добър в други друг.В групата с която работя има 2 Праги и 3 Ифи4х4,не бих ги сменил за Виетнамка.За мен по-добрия камион е Урал с двиг.от Камаз,но там си в групата както казваш на 5000евро.
          какво ти е мнението за Щаера на оня твоя градски сравнен с Прагите и Ифите ?А да не би калта в Рила и в Стара планина да е различна и да изисква различни машини
          К мирной жизни не пригоден.
          Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
          ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

          Коментар


          • #35
            До: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

            Sorry за спама , няма вече !
            А сега по тема : Значи много е трудно да се прецени коя е по-добра от двете - имат си и плюсове и минуси. Имал съм ги и двете + Прага + един катър - Щаер. Газката с двойни гуми нямам случай да ме е оставяла в гората. Минавал съм покрай закъсали Камази като на парад ! Само че е неудобна заради механичния волан . А Виетнамката се е случвало да се окопава и с четирите колелета. Но пък е малко по-комфортна ( ако изключим неудобния лост на скоростите ).Мисля че по-важно е подръжката и резервните части. В това отношение лекотата на ремонта за мен пак е в плюс за Газ-а . Друг е въпроса като почнат преправяниците по кардани и "хибридите" . Единствения резултат е че по-често лежиш под тях .
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • #36
              До: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

              ... и ще нещо : говоря за Газ 53Б с падащ борд ( който отдавна не съществува) , с двигател V - образен , 8 цил. , произведен във Виетнам . Та последния го замених навремето тутакси с Перкинз 4 цил. от основен ремонт , който ме слушаше до последно.
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • #37
                До: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

                Относно тези дето много хвалят Ифите.Миналата зима всеки ден разкарвах една с въжето на врата с километри докато запали.Мойта виетнамка си пали даже и на газ.В големите студове съм дежурен влекач.Що народ съм извадил по Шипка.Ще ми извинят Ифите ама в упътването им пише че са за Африка

                Коментар


                • #38
                  До: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

                  Ифата,не е прекрасен камион,но се чупи по-рядко по-е маневрена и по-конфортна,като стъпи на асфалта е в другата група вече.Но в калта Прагата я влачи нагоре празна,и надолу пълна ,но пък карането на Прагата е мазохизъм.Колкото за колегата който пита дали калта е различна,така е:когато кара ме дърва от Витоша,Ифата е по-добра,няма много кал,кара се около 35км,по-асфалт ,маневрена е и по-бърза.В Рила работата е точно обратна,там е силата на другите камиони.

                  Коментар


                  • #39
                    До: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

                    колега имам зил 131 с двигател ифа аз съм дежурен влекач,
                    дизела е като жена-трябва да го гледаш зада те слуша.
                    кажи на колегата да ми се обади да я направим.
                    ти си с перкинс нали???
                    с каква нафтова помпа,би трябвало да е редова-за да палиш зимата стига да завърти стартера.
                    редовата помпа ина добро стартерно гориво,а роторната е с фабричен дефект-не мове да се реголира.
                    успехи

                    Коментар


                    • #40
                      До: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

                      колеги аз съм за виетнамката.
                      особедно ако е дизел и със серво от ифа,тя си има въздух.

                      Коментар


                      • #41
                        До: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

                        Аз пък съм за "Молотовката" - нейната антикварна стойност е по-голяма!
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • #42
                          До: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

                          шасито и е по слабо за сметка на диферинциала

                          Коментар


                          • #43
                            До: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

                            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                            Аз пък съм за "Молотовката" - нейната антикварна стойност е по-голяма!
                            Колегата сигурно се шегуваше .За антикварна стойност още и е рано.

                            Коментар


                            • #44
                              До: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

                              Бе, шега - шега, ма на гол г_з, си е чисто е___е!
                              Това ни е дереджето момчета - караме си ги тези неща, че и за практическата им стойност: локуми раздуваме!
                              А иначе: След 25 години от датата на производство, имаме "млад старовремец", оттам-нататък, отиваме към класическите участници в парада на Спасовден.
                              А и двете машини, предмет на настоящата тема, са си в тези регистри!

                              П. П. Това: "млад старовремец" е директен превод, пиша така, защото не уважавам чуждиците...
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • #45
                                До: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

                                Първоначално публикуван от stariat Преглед на мнение
                                какво ти е мнението за Щаера на оня твоя градски сравнен с Прагите и Ифите ?А да не би калта в Рила и в Стара планина да е различна и да изисква различни машини
                                В Троян в Института по ПЖЗ има един камион,викат му муле,мисля че е щаер,но не съм сигурен.Голяма работа е.
                                Gaz69.Suzuki SAMURAI 0887006977

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X