Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

    Не е по темата ама ,защо да няма MAN в гората какво му има, нямали да върви:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Man_truck_6x6.jpg
Прегледи:1
Размер:122.9 КБ
ID:5326593

    Този Mercedes пък е идеална дърварка :Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Mercedes-Benz_Zetros.jpg
Прегледи:2
Размер:139.1 КБ
ID:5326594
    Този сатар Magirus и той ли няма да се справи:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:magirus_deutz_6x6.jpg
Прегледи:1
Размер:80.2 КБ
ID:5326595

    Защо се сравнява шосеен MAN и Мерцедес със стари Руски военни камиони не трябва ли да са със сходни характеристики.

    Коментар


    • От: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

      За вървене и високопроходимите манове ще вървят в гората само че тук опираме до няколко обективни причини . Цената на камиона . Цената и наличието на резервни части . Ремонтопригодност . Всичко това е в пряка зависимост от цената на превоза . Преди десетина години един мой познат си продаде ЗиЛ 131 и от Германия докара такъв военен Мерцедес . Започна да работи с него и всичко беше повече от идеално докато нещо не се развали . От Балкан Стар му отговориха че понеже неговия камион като модел бил едва ли не единствения в България повечето от частите само с поръчка и срок на доставка 2 седмици. И така докато другите работеха и изкарваха пари със старите руски бараки той си чакаше резервната част . Това му се случи 2 - 3 пъти за един сезон и реално с хубав и комфортен камион беше работил като време на половината . На края на сезона като удари чертата се оказа на минус от всякъде а трябваше да сменя и гуми . През зимата продаде мерцедеса и от следващата пролет та до ден днешен пак си работи със ЗиЛ 131. За руските "бараки" необходимата резерван част я намираш най късно на следващия ден и престоя за ремонт ти е минимален . Какъвто ще да е камиона в гората всичко се чупи .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

        Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
        Хибрид ГАЗ 53 и 66.[ATTACH=CONFIG]392837[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]392841[/ATTACH]
        Драго ,я им разкажи за АнастасияНатиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0908.jpg
Прегледи:1
Размер:214.6 КБ
ID:5330200Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0903.jpg
Прегледи:1
Размер:126.8 КБ
ID:5330201Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0904.jpg
Прегледи:1
Размер:164.7 КБ
ID:5330202
        няма начин да няма начин
        http://album.bg/offroad_
        0878 613 163

        Коментар


        • От: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

          Първоначално публикуван от dany.1 Преглед на мнение
          Драго ,я им разкажи за Анастасия[ATTACH=CONFIG]397833[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]397834[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]397835[/ATTACH]
          Дани, няма друга като Наска, тя е №1.
          ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
          Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

          Коментар


          • От: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

            Ето една Татра и от мен.

            http://vbox7.com/play:05fc1cda

            Поздрави !
            Москвич 408 , оня бежовия с четирите фара !
            42°41'3.72"N 23°14'6.45"E

            Коментар


            • От: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

              Някои знае ли пиньона и короната на газ63 с по колко зьба са

              Коментар


              • От: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

                Първоначално публикуван от stohi80 Преглед на мнение
                Някои знае ли пиньона и короната на газ63 с по колко зьба са
                Обикновено на руските автомобили короната е 37зъба бърз 41зъба бавен пиньона не съм сигурен 9или 11зъба беше
                Техниката дава толкова колкото можеш да вземеш от нея!!!!

                Коментар


                • От: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

                  Според един каталог предавателното число на главното предаване на ГАЗ 63 е 7.6 това означава короната е 61 зъба, а пиньона 8. На ГАЗ -51 съответно 6.67; 60 и 9.
                  На ЗиЛ 157 е същото предавателно число като ГАЗ 51, съответно и броя на зъбите.

                  Коментар


                  • От: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

                    Първоначално публикуван от TONI 1977 Преглед на мнение
                    Според един каталог предавателното число на главното предаване на ГАЗ 63 е 7.6 това означава короната е 61 зъба, а пиньона 8. На ГАЗ -51 съответно 6.67; 60 и 9.
                    На ЗиЛ 157 е същото предавателно число като ГАЗ 51, съответно и броя на зъбите.
                    Тонко сигурно е така за по старите аз мислех че и при тях е като при новите зил газ уаз
                    Техниката дава толкова колкото можеш да вземеш от нея!!!!

                    Коментар


                    • От: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

                      На ГАЗ-66 са 6 на 41 съответно предавателното число е 6.83. На ЗиЛ 130 и 131 главното предаване е двойно - пиньон-корона и още една двойка цилиндрични зъбни.
                      Да поправя горния ми отговор: на ГАЗ-63 38 на 5 зъба, на ГАЗ 51 40 на 6 зъба.

                      Коментар


                      • От: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

                        само на 131 на 130 е като на газката
                        Техниката дава толкова колкото можеш да вземеш от нея!!!!

                        Коментар


                        • От: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

                          Ето главното предаване на 130. На 131 само разположението на зъбните е друго заради двата моста отзад.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DIF 130.jpg
Прегледи:1
Размер:62.4 КБ
ID:5342584

                          Коментар


                          • От: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

                            нещо яко съм се объркал
                            Техниката дава толкова колкото можеш да вземеш от нея!!!!

                            Коментар


                            • От: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

                              мерси за информацията-колеги има зил157 с предавки сьответно 6-38:6-40:i 6-42 зьба-МОЯ Е 6/42

                              Коментар


                              • От: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

                                Колеги според мен по проходим камион от Газ 66 няма.Нито Газ 63 нито Зил 157 ,нито Зил 131 а да не говорим за тия Мерцедеси и Манове където някой колеги споменаваха.Триоз камион не е проходим и никога няма да бъде по проходим от двуос.Зиловете се ползват там където няма големи наклони и тесни пътища с остри завои.Карал съм всички руски камиони.За сложен терен там където няма път,а само камънак и кал,тясно място,стръмно спускане и внезапно изкачване,такова че да виждате само небето,камиона е един Газ 66.В момента имам два,като единият е почти нов.Карам ги единствено и само на бензин.Близък мой приятел има 131,никога то не може да мине там където ще мине Виетнамката.Това се е случвало не веднъж и два пъти.Всеки ден съм в гората с Газ 66 и повярвайте ми този камион има невероятни възможности.Движа се само по пътища на АТС и ЛКТ,наклоните са убийствени,пътищата са по долове,скали и камънаци.131 и 157 да,но по райони с равнен терен или с не голям наклон,това са камиони с голямо междуосие ,които няма как да са проходими колкото Газ 66.Да въртят много колелета,но и много остават във въздуха.Ако нещо някой иска да пита за Газ 66 нека пита познат ми е като пръстите на дясната ми ръка.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X