Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Виетнамка газ или дизел

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: До: Виетнамка газ или дизел

    Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
    Абсолютно си прав - не са могли да сложат дизел! Те и до сега не могат да сложат дизел, щот и до сега нямат нищо подходящо!!! Ама нали тоя двигател корените му са от преди 50 години, всичко е ясно по него и бензина не струва нищо - давай да го ръгнем вътре...Да ама времената се менят...
    Не слагат дизел щото при нормална температура от -15 няма да запали[emoji3]

    Изпратено от моят VFD 720 с помощта на Tapatalk

    Коментар


    • От: Виетнамка газ или дизел

      Прочетох темата от началото до тук, и искам да си изкажа и моето мнение защото мисля че има какво да кажа.Разглеждахте икономическите аспекти, за едни е по-добре, за други не, но никой не се сети да разиска въпроса кое наистина е по-удобно.Давам ти два прости примера, незнам кой по какъв начин работи, но аз лично си се пускам направо по просеките, та на стръмните просеки на моята бивша авия преслав с перкинс, на първа бавна и без газ си държеше, и спираше в много големи наклони, докато виятнамката при изгасен мотор и пускане на скорост надолу след мен, пропускаше всички купове с дърва .Пак при стръмна просека, но този път на искачване зил 131 с бензиновия си мотор не излизаше без лебетка, просто в момента в който му подадеш газ започваше да боксува и до там, докато друг зил с мотор от мерцедес 814 си излизаше без особени затруднения.В гората няма нищо по-важно от това да имаш висок въртящ момент в ниските обороти.
      harley davidson-fan

      Коментар


      • От: Виетнамка газ или дизел

        .....-Висок въртящ момент на ниски обороти+клиренс!

        Коментар


        • Здравейте!
          Газ 66 има следния проблем. При работещ двигател спирачките задържат сериозно без да се натиска педала, все едно го натискаш. Като е изгасен са добре, разпуснати са и си има инерция. Къде да търсим решението?
          Без блокажи си за никъде. :D
          Без лебедка, хептен...

          0887 731062 - Цецо

          Коментар


          • The Bear
            The Bear коментира
            Редактиране на коментар
            Ходих тая вечер да гледам една виетнамка и това констатирах, като основен проблем. На равно по чакълен насип в паркинга, на задно така се е блокирала, че пребуксува. На двойно все пак преодолява проблема, но се усеща много голямото задържане. Като се изгаси, след минута-две е тотално разхлабила и с ръце на гумата си я лашкаш напред-назад. Вероятно е нещо по тези усилватели, не съм имал подобни проблеми и не ги разбирам, ще трябва да се ограмотявам пак.

          • cecoa1
            cecoa1 коментира
            Редактиране на коментар
            Може да заяждат бутала в помпата или сервото, от разложени гумички. Може и някъде да има разложен маркуч, който да пропуска много бавно в обратна посока...
            Т.е. може проблема да не е свързан точно с работещ или не двигател, респективно с наличието или не на вакуум.
            Не са космически технологии, трябва да намериш до къде точно се задържа налягането по системата при проява на въпросния проблем.

          • Николай Колев
            Николай Колев коментира
            Редактиране на коментар
            1, Като отпуснат спирачките без да пипаш нищо запали двигателя и виж дали затягат когато двигателя заработи без да си натискал спирачния педал
            2, При работещ двигател ако затегнат спирачките пробвай да извадиш маркуча за вакума от серво апарата и виж дали освобождават тогава

            Щом освобождават след няколко минути значи вакума ги държи натиснати.един вид вакума ги самозадейства.Може да е някоя мембрана на вакум апаратите.

        • Взех Шушумигата. Забавно е. Ще я правя самосвал, кошът е почти наличен, от Авия.
          Без блокажи си за никъде. :D
          Без лебедка, хептен...

          0887 731062 - Цецо

          Коментар


          • cecoa1
            cecoa1 коментира
            Редактиране на коментар
            Оправи ли спирачките?!

        • Онзи проблем със спирачките изчезна и не се е появявал оттогава. Не, че съм я и карал повече от 2-3км. Ще го гледам, че и спирачките не държат много много.
          Сега се опитвам да вържа компресора, че беше махнат и имам нужда от помощ. Купих си книга, но не намирам това, което ми трябва.

          Над ремъчните шайби на коляновия вал има една джаджа с два изхода вътрешна резба М12х1, свързани са, като духнеш през единия излиза през другия. Интересува ме кой отвор с кое се свързва.
          Предполагам, че единия е за захранване на компресора с масло, а другия отива към долната част на филтъра откъдето черпи масло, там имам затапена такава тръбичка. Източването на маслото от компресора е по дебелата тръба и отива към картера. На снимката и тя ми е затапена.
          Без блокажи си за никъде. :D
          Без лебедка, хептен...

          0887 731062 - Цецо

          Коментар


          • cecoa1
            cecoa1 коментира
            Редактиране на коментар
            А защо ти е компресор, той май е само за помпене на гумите?! В смисъл, на тия с централно помпене на гумите.

            Иначе разгледай на тоя сайт има доста информация за модела - https://gaz66avto.ru/stati-po-remont...-content-inner

            Горе от менюто излизат и за други системи и механизми.

        • Защото, като е махнат, ремъците (сложени са по-къси) от хидравликата директно отиват на коляновия вал и не минават през компресора. И тук идва проблема, за да не опират ремъците за хидравликата в шайбата на водната помпа, цялото казанче на хидравликата се накланя силно наляво, до такава степен, че идва шум все едно трябва да му доливаш течност, а не можеш да долееш, защото тя изтича, като отвориш капака на казанчето. Освен ако не доливаш при изправено положение и после да го килнеш наляво, това сега ми хрумна. Иначе на тоя етап компресор не ми е притрябвал, има къде къде по-сериозни неща за правене по тая барака. Но като го сложа ще си тръгнат ремъците както трябва, ще му трябва и масло, да не се скапе. Какво източих от раздатката... чудо беше. Пробките стегнати на умиране, дев със заваряване отвих, една така и не успях, поне е за нивото на ск. кутия. Явно от ръкавите гледам отзад почна да омаслява гумите с диф. масло, сигурно има някакви уплътнения и те са заминали, спирачки, чистачки, светлини, лудница... Къде ми трЕбвА... Бензиновата помпа оправих, че искам да ми работи и бензина, и там е леш, всичко е изскубано и работи само на газ...
          Без блокажи си за никъде. :D
          Без лебедка, хептен...

          0887 731062 - Цецо

          Коментар


          • cecoa1
            cecoa1 коментира
            Редактиране на коментар
            По принцип компресора може да се изключва с муфа, и остава да се върти само ролката - https://gaz66avto.ru/stati-po-remont...-content-inner
            Но не знам дали на всички компресори е така, а може и при теб да има нещо преправяно.
            Според мен, ако нямаш такава муфа, наливай масло в хидравликата, както си се сетил сега, и го зарежи компресора. Тая техника е така.

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X