Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Зил 131 Самосвал

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Зил 131 Самосвал

    Странично няма да има никакви проблеми. На шкодата за странично разстоварване не се разпъва до край крика. Даже е хубаво да си сложиш ограничително въже. При задно разстоварване няма проблеми, но при странично, точно то огранича коша да не стане бела. Виждал съм веднъж преобърнат камион от разпънат до край крик при странично разстоварване. Караха пръст и насипваха една подпорна стена. Понеже със заден не позволяваше мястото. Наслипа явно не беше хубаво уплътнен, товара започва да натоварва на странта на разстоварване, пръстта доста влажна и залепва за коша и при максималното разтваряне на крика преобръща камиона. Камиона беше газка, но и там нещата са подобни. Одрязал въжето че да можел да прави по-голям ъгъл на наклона. А въжето ограничава точно разпъването на последния цилиндър при странично вдигане.
    Виждал съм и изкривени шасита от неправилно паркиране за разстоварване в комбинация със залепнал товар (най-често хоросан)

    Коментар


    • #47
      От: Зил 131 Самосвал

      браво.еиде и боята де докога да чекаме.

      Коментар


      • #48
        От: Зил 131 Самосвал

        Чекаме по благоприято време. Станахме като Екватора, до обяд слънце, след обяд дъжд

        Коментар


        • #49
          От: Зил 131 Самосвал

          Под товар пробвахте ли го как се държи ?
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #50
            От: Зил 131 Самосвал

            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
            Под товар пробвахте ли го как се държи ?
            Още не, след като минат празниците го пускаме да бачка. Поздрави

            Коментар


            • #51
              От: Зил 131 Самосвал

              верно сьс тия дьждове досади.да вземе да се оправя та да поработиме малко.

              Коментар


              • #52
                От: Зил 131 Самосвал

                Днес провбах Зила с оборска тор, малко лепне и не пада на 100%, но с едно лашкане всичко изпада. Крика от Волвото идва малко къс, явно трябваше да е малко по-назад, но пък мостовете не позволяват. С пясък и зърно няма да има проблеми, то и торта е доста лепкава от дъждовете. Поздрави

                Коментар


                • #53
                  От: Зил 131 Самосвал

                  Браво колега, супер се е получило! Речено-сторено! Сега очаквам продължение как ще изглежда с джантите и гумите от ИФА
                  Можеш ли да премериш разстоянието от рамата на ЗИЛ-а до пода на коша и разстоянието от земята до пода на коша?
                  Търпението калява силния и прогонва слабия.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Зил 131 Самосвал

                    Добър ден! Тъй като бях писал за шлайфането на главите в друга обща тема, сега ще продължа тук. Имаше известни спекулаций, че ще загравя с намалени камери и ще прави проблеми. Вече втора година се кара така камиона, повече от 78 градуса не вдига, независимо от товара и наклона по който искачва. Даже се конкурира и с голямите батковци по товар. Това са 15кубика, бял бор. Поздрави
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0023[1].jpg
Прегледи:1
Размер:116.4 КБ
ID:5613666Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0022[1].jpg
Прегледи:1
Размер:175.5 КБ
ID:5613667Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0021[1].jpg
Прегледи:1
Размер:154.4 КБ
ID:5613668

                    Коментар


                    • #55
                      От: Зил 131 Самосвал

                      Еми чудесно е че не загрява, но температура 78 градъса ми се струва ниска даже. На около 90 градуса е добре да работи, термостатите обикновенно отварят на 87градуса.
                      С търговска цел ли караш дървесината или за лични нужди. Като гледам е не повече от 12 кубика но това е друга тема. Зила е страхотен и ако се гледа добре ще служи вярно дълги години.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Зил 131 Самосвал

                        Ще видим като позавалят дъждовете.
                        От рампите може, обаче !!!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Зил 131 Самосвал

                          Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                          Еми чудесно е че не загрява, но температура 78 градъса ми се струва ниска даже. На около 90 градуса е добре да работи, термостатите обикновенно отварят на 87градуса.
                          С търговска цел ли караш дървесината или за лични нужди. Като гледам е не повече от 12 кубика но това е друга тема. Зила е страхотен и ако се гледа добре ще служи вярно дълги години.
                          Има си термостати точно на ~78 градуса и са си точно за тези мотори включително и на уазките (лично мнение )
                          А иначе браво на колегата и да му служи вярно камиона .
                          ВНЕДОРОЖНИК УАЗ - БОГ РАЗБИТЫХ ДОРОГ

                          Коментар


                          • #58
                            От: Зил 131 Самосвал

                            Като концепция и изпълнение, камиона стана много добре и съм страшно доволен. Работата на газ е изключително добра и мотора направо пее. Загуба на мощност, не съм усещал никаде, по наклон, където камаз 6х4 неможе да излезне, зила излиза с 10 кубика доволно.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Зил 131 Самосвал

                              Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                              Еми чудесно е че не загрява, но температура 78 градъса ми се струва ниска даже. На около 90 градуса е добре да работи, термостатите обикновенно отварят на 87градуса.
                              С търговска цел ли караш дървесината или за лични нужди. Като гледам е не повече от 12 кубика но това е друга тема. Зила е страхотен и ако се гледа добре ще служи вярно дълги години.
                              зил повече от 80 градуса му е противопоказно.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Зил 131 Самосвал

                                Редуктора на раздатката от какъв модел зил 131 е?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X