Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

    Сега и аз съм влязъл в филм.Започнах да си стягам един урал с дизелов мотор.Сега свалям всички колела,нови накладки и нови цилиндърчета,следва боя на шасито и нова каросерия Мога да кача снимки като е в завършен вид. Ето сега вида преди старта на ремонта.

    Коментар


    • #77
      От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:280520121076.jpg
Прегледи:1
Размер:192.1 КБ
ID:5464116Натиснете снимката за да я уголемите

Име:280520121077.jpg
Прегледи:3
Размер:196.3 КБ
ID:5464117Натиснете снимката за да я уголемите

Име:280520121078.jpg
Прегледи:1
Размер:236.9 КБ
ID:5464118

      Коментар


      • #78
        От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

        Някой може ли да ми каже от къде да намеря капак за акумулаторите ?
        Каква спирачна течност му понася най-добре и какво масло да налея в двигателя ?

        Коментар


        • #79
          От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

          А какъв е двигателя ?
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #80
            От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

            Първоначално публикуван от batevasko8898 Преглед на мнение
            Някой може ли да ми каже от къде да намеря капак за акумулаторите ?
            Каква спирачна течност му понася най-добре и какво масло да налея в двигателя ?
            Обърни сериозно внимание на спирачната течност, иначе тоя камион ще те изплаши и ще свърши като моя. Гледай да е на растителна основа, да ги няма там тия глюли ли са, там какво е. Пробвай с спирачна течност от марката трактори New Holland, на мен ми се вижда доста по-читава от това, което е за 3-4лв. Най-добре да смениш всички цилиндърчета и да направиш ревизия на спирачните апарати - ако са много скапани, имам тука едни неползвани

            Коментар


            • #81
              От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

              Роко, сега като прочетох, че казваш спирачната течност да е на растителна основа, се сетих за зеленото минерално хидравлично масло LHM за по-старите ситроени.Дали няма да се получи добър резултат с него, макар че ако се не лъжа при ситроените гумичките и маркучите са си от особен вид материал, който да не се разлага.Мой съученик и приятел сипва такова в хидравликите на разни земекопни машини.

              Всъщност няма ли си спирачна течност(руска), която налива производителя в завода и с която няма проблем със спирачките?
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • #82
                От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                Старата спирачна течност беше изамилов алкохол и глицерин съотношение 1 към 1 . На времето в лабораторията на Сердика София ни бъркаха такава на кой колкото му трябва . Сега в новите не знам какво има предполагам че базата е същата с още добавки . На хидравличните ситроени елементите на хидравликата са от най обикновена маслоустойчива гума . Повече от 10 години карах БХ и съм сменял много маркучи .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #83
                  От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                  Първоначално публикуван от ПрофесионалистА Преглед на мнение
                  Всъщност няма ли си спирачна течност(руска), която налива производителя в завода и с която няма проблем със спирачките?
                  Слагат хората, ама кой да знае, че ДОТ4 яде гумичките. Урала, докато си беше бензин и не пипах нищо по него, спираше повече от перфектно. След смяната на мотора, спирачната течност ми се видя ръждива, но не е била ръждива, смених с ДОТ4 и от там започнаха мъките. Предполагам, че това масло ще стане

                  Коментар


                  • #84
                    От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                    До колкото разбирам колеги,вашия съвет е да сложа спирачна течност от марката трактори "New Holland" или да налея хидравлично или АТФ ??? чудя се какво да купя????

                    Коментар


                    • #85
                      От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                      Оригинално си е с дизелов двигател. Някакъв съвет како масло да сменя на двигателя???

                      Коментар


                      • #86
                        От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                        М 16 Д . Поне с такова ги карахме на времето . Сега марки масла колкото искаш .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #87
                          От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                          Първоначално публикуван от batevasko8898 Преглед на мнение
                          До колкото разбирам колеги,вашия съвет е да сложа спирачна течност от марката трактори "New Holland" или да налея хидравлично или АТФ ??? чудя се какво да купя????
                          Аз лично съм споменал за LHM, което е хидравлично минерално масло, но то не е ATF.Да не бъда погрешно разбран и да се допусне грешка.
                          Всеки трети е шести

                          Коментар


                          • #88
                            От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2955.jpg
Прегледи:1
Размер:143.4 КБ
ID:5465149Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2957.jpg
Прегледи:1
Размер:139.4 КБ
ID:5465150Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2963.jpg
Прегледи:1
Размер:184.6 КБ
ID:5465151Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2973.jpg
Прегледи:1
Размер:86.8 КБ
ID:5465153 Да се разпиша и аз в темата. Никога не съм карал камион , но съветските военни машини винаги са ме радвали особено много. През почивните дни попаднах на този звяр и му щтракнах няколко фотографии, които реших да споделя с вас. Не че съм някакъв разбирач, но все си мислех, че Урал 375 е бензинка а дизели слагат на 4320, но се оказа, че този бил оригинален дизел или така поне твърдеше шофьорът му.
                            Оператор на италиански реактивен жребец

                            Коментар


                            • #89
                              От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                              Оригинално са го купили, но не от от завода! Това е един от първите Урали, който се произвеждат - познава се по мигачите, на по-новите са като на камаз. Тоя си е маде ин булгари

                              Коментар


                              • #90
                                От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                                Бил е строева машина. С този кюнец я град, я цистерна.
                                Оператор на италиански реактивен жребец

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X