Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

    Не не това си е седлови влекач и въобще не е никаква версия на добре познатия Урал.

    Коментар


    • #47
      От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

      Един Урал консервиран от БА.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00002.jpg
Прегледи:1
Размер:153.7 КБ
ID:5355463Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00003.jpg
Прегледи:1
Размер:150.5 КБ
ID:5355462
      ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
      Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

      Коментар


      • #48
        От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!





        0887284106-Митко
        http://www.youtube.com/watch?v=6Fdg05yHhKk&NR=1
        http://www.youtube.com/watch?v=wnMy5yek-ks&feature=more_related

        Коментар


        • #49
          От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

          [QUOTE=hosetooo;1663949]
          Първоначално публикуван от dino412 Преглед на мнение
          Колеги разхода на гориво е нещо много разтегливо като дълъг ластик.Не бъркайте тежките експлоатационни условия по горски и планински терени с асфалтовите пътища и магистралите.Като бях в казармата при Нас във ВВС имаше Урал-и с дизелов мотор Камаз разходната норма на който беше 36л/100км винаги бяха в икономия.Терен равен настилка бетон.До преди 10 дни работех с камиона в жътвената кампания на 10-15км в едната посока разбит лош черен път с гонидба на комбайни по нивата Мерцедес Актрос 4141 на 50-60 000км 2008г евро 5 с 12 до 16т зърно достигаше разход 75 до 90л/100км измерен на компютъра а също и по километри и долято гориво.Същите камиони на асфалт и дълъг път с тоя тонаж дават 32-36л/100км.Та това е то разход на горива дъвка за балончета "БИ БИП".[/QUO

          Съгласен съм с теб колега, че е разхода е дъвка за разтягане, но що се отнася до дърводобива, може да се каже ориентировъчно число за разход. Например аз мога да ти кажа, че разхода на моите Газ-ки 66 (виетнамка) в балкана винаги е в порядъка на 90-110,115/100 км. газ. И затова се интересувам от този факт, тъй като не знам кое ще бъде по-рентабилно: да си взема 2 виетнамки или 1 Урал 4320
          Ами направи сметка колко ще товариш на двете Газ-ки и колко ще товариш на един Урал.Да речем че добър дизелов Урал с добър шофьор ще дава разход около 60-70л/100км макър че не Ми се вярва да ги стигне.
          0887284106-Митко
          http://www.youtube.com/watch?v=6Fdg05yHhKk&NR=1
          http://www.youtube.com/watch?v=wnMy5yek-ks&feature=more_related

          Коментар


          • #50
            От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

            Колеги,след няколко годишен опит с Урал. Всичко му е хубаво на тоя камион - товари без кантар,има невероятна проходимост,но опитай се да го спреш с 18-20 кубика дърва по стръмно спускане. Това си е равно на самоубийство,здрави са много,но нямат никакви спирачки. Доста скоро след започването му да се експолтира ежедневно, спирачките започват да дават ядове. Сменяш гумичики и опражнението се повтаря,няколко излизания и хоп пак си без спирачки. Смених апаратите няколко път,пак едно и също. Как ги карат руснаците с по 15т товари,немам си и на идея. Според мен най-важното нещо е спирачките на един камион,пък независимо колко проходим бил и какъв товар носи. Ако някой пострада,дано не му се случава на никой де,но имам едни апарати останали от Урал-а.

            Коментар


            • #51
              От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

              Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
              Колеги,след няколко годишен опит с Урал. Всичко му е хубаво на тоя камион - товари без кантар,има невероятна проходимост,но опитай се да го спреш с 18-20 кубика дърва по стръмно спускане. Това си е равно на самоубийство,здрави са много,но нямат никакви спирачки. Доста скоро след започването му да се експолтира ежедневно, спирачките започват да дават ядове. Сменяш гумичики и опражнението се повтаря,няколко излизания и хоп пак си без спирачки. Смених апаратите няколко път,пак едно и също. Как ги карат руснаците с по 15т товари,немам си и на идея. Според мен най-важното нещо е спирачките на един камион,пък независимо колко проходим бил и какъв товар носи. Ако някой пострада,дано не му се случава на никой де,но имам едни апарати останали от Урал-а.
              Проблема на много водачи е че си мислят че трябва да се спира само със спирачки . Прибирал съм Газ 63 без спирачки от Карлово до село Свобода чирпанско само на ръчна при спиране на кръстовища иначе се намалява с двигател и двойно амбриране (дали така се пише не съм сигурен). Иначе имах два зачислени урали и никога не съм имал проблем със спирачки въпреки че бяха натоварени на предела на полезния товар . Проблем може да бъде и лоша или неправилна регулировка . Успех с решаването на проблема .
              По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

              Коментар


              • #52
                От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                Сигурно нещо не съм разбрал от прочетеното до тук, но колко тороподемност дават на Урал- според завода производител, щото колегите споменават 18-20 кубика дървен материал, а това е приблизително 15-17тона /зависи от материала/, което ми се струва много за камион без двойни гуми отзад.

                Коментар


                • #53
                  От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                  Урала(дизела) има много добра моторна спирачка която буквално го "души" и като си правиш сметката от далеч и сваляш скоростите, може да се оправиш донякъде. Това не е решение, но помага. Макар, че при нас караме цял ден в батак от глина и хума и въглища и каквито и да са спирачките, барабаните са пълни и мазни и не спира.
                  FREELANDER 2000 TDI 1999 г.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                    Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                    Проблема на много водачи е че си мислят че трябва да се спира само със спирачки . Прибирал съм Газ 63 без спирачки от Карлово до село Свобода чирпанско само на ръчна при спиране на кръстовища иначе се намалява с двигател и двойно амбриране (дали така се пише не съм сигурен). Иначе имах два зачислени урали и никога не съм имал проблем със спирачки въпреки че бяха натоварени на предела на полезния товар . Проблем може да бъде и лоша или неправилна регулировка . Успех с решаването на проблема .
                    Не искам да звучи като спор,но мойте уважения,колега. Само на двигател да спираш,колкото и здрав мотор да е отива на кино. ЯМЗ-236 се скапа,само и само заради спиране с компресията на двигателя,от здраво ръчкане и скоростите дадоха фира,като цяло,целия камион се скапа от липсата на спирачки. Проблема е решен доста лесно - отговора е Зил 131,по-малък и слаб,Урала е доста по-проходим,но пък Зил-а спира на 20см . Съгласен съм,че не трябва да се разчита само на спирачки,но нали това е основната им цел,да спират,както и да е. Урали бих си купил пак,но само готов дизел и да го карам с фургона за кемпер по балкана - работата ми го изисква. Тоя камион е уникално здрав,като ходова част и има голяма товароносимост,но е е за нашите нужди - говоря за извозване на дървен материал и други тежки работи,свързани с изкачване и спускане на стръмни изкачвания. Поздрави

                    Коментар


                    • #55
                      От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                      Eдно готино клипче,ако е пускано-да се трие.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                        Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
                        Eдно готино клипче,ако е пускано-да се трие.

                        Е това клипче, ме довърши.......
                        Тези се видяха в чудо...
                        За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                        Honda Dominator 650
                        088ЧЧ93979-->Борис
                        0878956Ч38-->Борис

                        Коментар


                        • #57
                          От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                          Поздрави за уникалния клип колега
                          ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                          Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                          Коментар


                          • #58
                            От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                            Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
                            Не искам да звучи като спор,но мойте уважения,колега. Само на двигател да спираш,колкото и здрав мотор да е отива на кино. ЯМЗ-236 се скапа,само и само заради спиране с компресията на двигателя,от здраво ръчкане и скоростите дадоха фира,като цяло,целия камион се скапа от липсата на спирачки. Проблема е решен доста лесно - отговора е Зил 131,по-малък и слаб,Урала е доста по-проходим,но пък Зил-а спира на 20см . Съгласен съм,че не трябва да се разчита само на спирачки,но нали това е основната им цел,да спират,както и да е. Урали бих си купил пак,но само готов дизел и да го карам с фургона за кемпер по балкана - работата ми го изисква. Тоя камион е уникално здрав,като ходова част и има голяма товароносимост,но е е за нашите нужди - говоря за извозване на дървен материал и други тежки работи,свързани с изкачване и спускане на стръмни изкачвания. Поздрави
                            И аз без да споря само автомобил и само водач нищо не става . Комбинацията е важна . А за градските легенди как от това че ползваш двг за спирачка го скапва нищо няма да казвам . Ако започна да те убеждавам ще е излишна загуба на време и нерви . Успешен ден!
                            По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                              Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                              И аз без да споря само автомобил и само водач нищо не става . Комбинацията е важна . А за градските легенди как от това че ползваш двг за спирачка го скапва нищо няма да казвам . Ако започна да те убеждавам ще е излишна загуба на време и нерви . Успешен ден!
                              Защо винаги,когато се появи даден проблем на някъква техника,независимо дали било камнион,джип,лек автомобил или колелего. Веднага се започват с критиките - задкормилното устройство е виновно,некадърен водач и прочие. Добре колега,аз вече нямам Урал ама ела се опитай да го спуснеш с определен товар,да не кажа голяма дума - айде 15кубира дърва. Като започне тоя змей да ревер по баира надоло и натискаш спирачката в следващия завой и няма никой,как би реагирал. Сваляш веднага скорост надоло,да отбиеш енерцията на това толовище,защото насреща ти идват коли. Знаеш ли какъв рев се издава от мотора - един път така,вотри път,трети път и колкото и да е здрав тоя мотор се скапва. Камион който не е на въздух спирачната система,това не е камион. И разните магируси и те са сищите помий.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                                Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
                                Защо винаги,когато се появи даден проблем на някъква техника,независимо дали било камнион,джип,лек автомобил или колелего. Веднага се започват с критиките - задкормилното устройство е виновно,некадърен водач и прочие. Добре колега,аз вече нямам Урал ама ела се опитай да го спуснеш с определен товар,да не кажа голяма дума - айде 15кубира дърва. Като започне тоя змей да ревер по баира надоло и натискаш спирачката в следващия завой и няма никой,как би реагирал. Сваляш веднага скорост надоло,да отбиеш енерцията на това толовище,защото насреща ти идват коли. Знаеш ли какъв рев се издава от мотора - един път така,вотри път,трети път и колкото и да е здрав тоя мотор се скапва. Камион който не е на въздух спирачната система,това не е камион. И разните магируси и те са сищите помий.
                                Ако прочетеш малко по внимателно написаното от мен ще разбереш че двете авт. и водач взаимно се допълват и не могат да съществуват разделени . Ако чакаш последния момент да набиеш котараците и да спреш забрави . С 20тона слизах Мон Блан от северната страна без работеща моторна спирачка и без ретардер . Има ли нужда още от писане . А до колкото си спомням спирачките на Урала са комбинирани пък може и да греша .В един конфликт или война никога вината не е на единия , тя винаги се разпределя . Успешен ден !
                                http://4320-ural.ru/index.php?page=Tormoznie_sistemi
                                Последно редактирано от alexalex69; 27-03-12, 16:05. Причина: допълнение
                                По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X