Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

    Първоначално публикуван от boreto2 Преглед на мнение
    Двигателя на Ифата е 140к.с. и не знам дали ще ти върши работа...
    Двигателят (бензиновият, този е дизел, но го давам като илюстрация) на Урала, в базовата си версия е 150к. с. за вграждане в Урал е форсиран до 170.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

      Хубави машини си събрал. Виждам че си започнал от зил и си се развил доста добре. Маза според мене да не го буташ. Има си номера и до колкото го чухме е огън. На зиловете на времето слагаха дизели от ифа, така че ако ще се захващаш с нещо е по-добре да сложиш ифата в зила.
      Не знам дали имаш документи за регистриране на урала. Ако може и да се регистрира, ще върши много добра работа.

      Коментар


      • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

        Зила и със Ифа двигател е ужас , във баир особено ако е натоварен добре се почва едно минаване на бавни ,прегряване. Незнам но ако го правиш дурварка не е оферта. Имам познат които е сложил Deutz 6так и е доста доволен. Успех ти желая каквото и да ги правиш.

        Коментар


        • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

          Хубави машини си събрал. Виждам че си започнал от зил и си се развил доста добре. Маза според мене да не го буташ. Има си номера и до колкото го чухме е огън. На зиловете на времето слагаха дизели от ифа, така че ако ще се захващаш с нещо е по-добре да сложиш ифата в зила.
          Не знам дали имаш документи за регистриране на урала. Ако може и да се регистрира, ще върши много добра работа.
          - Всички имат документи за регистрация, но само ЗиЛ-а е регистриран, а Урал-а първо ще го ремонтирам, след това техно тест (защото в талона и документите е като сонда, а сега бордови) и регистрация, а МаЗ-а е бракуван с място за съхранение (тези номера ги имам за спешни случаи като този, даже нз от какво са Дойдеха с виетнамката ми, която продадох вече, но си запазих номерата ), така че и него мога да регистрирам. А за развалянето... и аз не искам да го развалям, че много удобна кабина има :X Може да е смешно, но шофьорите в днешно време са много претенциозни, а може би и с право. ЗиЛ-а ще му сложа Ифов двг, а Урал-а искам аз да си го карам, че досега не съм имал по-голям мерак за камион
          А като стана въпрос да не развалям МаЗ-а, може ли (аз лично мисля, че е възможно) да му сложа 2 моста от ЗиЛ 131 отзад и да си го карам без да го разглобявам? Струва ми се, че с мостовете ще е по-малко работата отколкото с двг...? Иии мислите ли, че ще е възможно да се регистрира МаЗ-а с 3 моста?

          Коментар


          • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

            Първоначално публикуван от hosetooo Преглед на мнение
            Здравейте колеги Преди около 2 години видях една тема във форума на www.offroad-bulgaria.com "Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!". Прочетох я цялата и коментираният, в нея камион ми стана много интересен. Даже се влюбих в него. Ами какво да Ви кажа - 2 години по-късно мога да се похваля, че съм горд собственик на Урал 4320. Беше сонда, но собственика намери купувач за нея, а за мен остана шасито. Има "малко" за пооправяне , но мисля, че ще се справя Имам няколко снимки от състоянието, в което е след 10 годишната забрава, на площадката, на която бе з*ебан :Х Ще качвам снимки в процеса на преобразуването му в лебед
            Браво екстрае камиончето убавец еееееее .
            Последно редактирано от Чавдар (V93); 05-04-16, 07:19.

            Коментар


            • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

              Охоо, колега имаш доста идей в главата, но помисли кое ще е най-рентабилно и кадърно. На кратко - 131 с Мазов мотор, става добро изпълнение, но идва малко тежък мотора. Трябват няколко доработки - усилват се ресорите, правят се едни допълнителни подсилващи планки на предния мост, където се сглобяват главините към кожуха, защото запова да "отваря" моста и се развиват болтовете. Всеки водач би избегнал Маз-а с цялото ми уважение, но тоя камион няма включване на скоростите, афиф ръчна спирачка и още камара други проблеми. Прави Зил-а с мазовото сърце и останалото към вечните ловни полета. Чичоти да заиграе цялата ифа на скраб, без даже да си мислиш да сваляш нещо от нея - е, може само ключмасата и резервуара. Така като мислиш реконструиран Маз, ще дойде много висок и опасен за пресечен терен, пък и ще умре от към маневреност. Ако има колега от Самоков, там на околовръстния път има Мазо-Урал, това чудо е недоразумение и някой болен мозък го е сътворил, машина която е 100% изгъзица и не става за нищо, освен човек да се учи от недомислените реконструкций.

              Коментар


              • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                ..., но помисли кое ще е най-рентабилно и кадърно.
                Добре се заприказвахме за ЗиЛ-а, но това вече е за друга тема - Дизелов двигател на ЗиЛ 131 (http://www.offroad-bulgaria.com/show...E3%E0%F2%E5%EB). Имам въпрос, но в другата тема ще го задам, че ще стане голямо мазало тук...

                Коментар


                • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                  УРАЛ - 8 цил
                  МАЗ - 6 цил.
                  ИФА -4 цил.

                  !!!!!!! Борето

                  Коментар


                  • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                    Първоначално публикуван от boreto2 Преглед на мнение
                    УРАЛ - 8 цил
                    МАЗ - 6 цил.
                    ИФА -4 цил.

                    !!!!!!! Борето
                    Ифа има и 6 цилиндъра

                    Коментар


                    • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                      Тези със 6 цилиндъра са два вида
                      L 60 и двигател шестак на автокранове ИФА 125 (ризи бутала като на W50)

                      Коментар


                      • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                        Колега, ако си решил да слагаш камазов двигател огледай се около теб дали някъде няма ЗиЛ 133 за да ти стане ясно с какво се захващаш.
                        За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                        0878 79 20 61 Борис

                        Коментар


                        • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                          Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                          Колега, ако си решил да слагаш камазов двигател огледай се около теб дали някъде няма ЗиЛ 133 за да ти стане ясно с какво се захващаш.
                          Колега МаЗ-ов мотор ще слагам, не Камаз-ов И знам, че ще е трудно, но нямам друг вариант, защото за 1 курс дърва за местното население едвам ми остават 10-15лв. а при положение, че съм вложил толко много пари (поне за мен са много) в техника, не мисля, че е рентабилно да троша камиона. А и ми писна, всяка сутрин, да топля вода за изпарителя и клапана на глупавата газова или пък да свалям 100 литровите бутилки на ръка, за да ги заредя... така или иначе се виждам в зор, поне да е за 2-3 или 5 седмици и след това рай. А да не казвам, че нафтица има на 2 лв. и то ще ми я носят у дома
                          И моля, който иска да дискутира моето начинание със Зил-а, нека да го прави в тази тема: http://www.offroad-bulgaria.com/show...E3%E0%F2%E5%EB , за да не размиваме хубавата тема тук

                          Коментар


                          • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                            Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                            Колега, ако си решил да слагаш камазов двигател огледай се около теб дали някъде няма ЗиЛ 133 за да ти стане ясно с какво се захващаш.
                            То ЗиЛ 133 по същество е Камаз със зилова кабина . На времето имахме такъв кран помня че джантите му бяха различни на шпилки като зиловите не с жабки .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                              Здравейте Понасъбрах липсващите части за Урал-чето вече. До 2 дни очаквам да ми пристигне чисто ново динамо, водна помпа имам, ремъците и те ще пристигнат до 2 дни (цели 5 броя), обадих се за табло (пластмасата и уредите) в някакъв сервиз за руска техника в София - човека ми каза, че в Бг е невъзможно да се намерят чисто нови, но пък той си внасял стоката от Украйна и Русия, та каза, че ще се обади на хората си в Украйна и ако имат табло и с него ще се сдобия февруари месец, че тогава очаквал зареждане. Имам само един проблем, който и представа си нямам как да реша - има огромно количество масло примесено с кал по шасито. По-грубото го почистих с шпатула, но дребното много ме тормози, а и боята не може да хване отгоре. Четох доста за обезмаслителите, но от всичкото прочетено не можах да достигна до краен продукт, който да взема. Може би само един (и то защото пишеше, че е индустриален обезмаслител - К750 (http://www.ekomakc.com/products.php?....J8qSN41W.dpbs)) Тези дни мисля и една водоструйка да си взема за по-лесно почистване. Та въпроса ми е някой сблъсквал ли се е с такъв проблем и ако да, как го решихте? Препоръчайте ми някой ефективен обезмаслител или начин за справяне с наслоеното

                              Коментар


                              • От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                                С водоструйка само няма да стане трябва ти истинска пароструйка .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X