Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Българските ВВС

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Българските ВВС

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    .....
    взаимна.
    И ти не бъркай финансово и правно неграмотния пролетарий-борчлия с даже най-посредствения финансист (тя държавата главно такива има, ама то стига).....
    Да, взаимна колкото е взаимна зависимостта между работник и работотдател или банка и кредитополучател....
    Т.е. единия ако е силен, няма да има проблеми да си намери друг работник или да си събере парите... А 'натиснатия' - пак ще опере пешкира/ще обере негативите...
    Т.е. редовия гражданин винаги ще плати по един или друг начин... Дали с липса на социални и други придобивки (парите ще са пренасочени към 'променливите получатели' и кредитодателите), дали с повишени данъци, дали със скъпа енергия - винаги....
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • От: Българските ВВС

      Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
      Какво пречи да вземем заем, да превъоръжим авиацията в частност
      Пари има, взехме заем 4 милиарда лева за да оправим КТБ, а за авиацията трябва само 1 милиард... Всичко е въпрос на избор - или ще се краде или ще има пари за авиация и други неща!

      Коментар


      • От: Българските ВВС

        Трябва да "ревем" на големият брат за подаръци, иначе шансовете са малки за що годе прилична ескадрила. Пък и международната обстановка в момента ще помогне.
        Пък ако отнякъде се отделят пари - да са за модернизация, обучение и джепане.
        Там е истината - по-горе в темата са дали над 500 милиона за афганците, да им купят хеликоптери.

        Коментар


        • От: Българските ВВС

          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
          Да, взаимна колкото е взаимна зависимостта между работник и работотдател или банка и кредитополучател...
          Между двете зависимости няма нищо общо.

          Първоначално публикуван от ardmin Преглед на мнение
          Всичко е въпрос на избор - или ще се краде или ще има пари за авиация и други неща!
          Докато си научим управниците да не крадат ще мине още поне 1 поколение - и то ако не ни уредят нов социализъм.

          Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
          Трябва да "ревем" на големият брат за подаръци, иначе шансовете са малки за що годе прилична ескадрила. Пък и международната обстановка в момента ще помогне.
          ...
          Там е истината - по-горе в темата са дали над 500 милиона за афганците, да им купят хеликоптери.
          Аз предпочитам да не докарваме до положението на Афганистан.

          Коментар


          • От: Българските ВВС

            Това от една друга тема -
            Първоначално публикуван от Ясен

            Ако някой мине с бомбен ред през Кърджали и Родопите нямам никакво съмнение че откъм Турция ще го запукат с каквото имат. С НАТО или без.

            Теоретично и ние би трябвало да правим същото заради българите в Югославия, Македония или Украйна. Дали и как ще го направим е извън темата.
            Ние тръгнем ли с нашите самолети, нема спиране. През Сърбия, та до Лондон и Париж. Целата Европа ще стане част от голямото Балканско семейство.



            Ше видат те. Само да спре да вАли



            После сами ще си построЯт ЖП линии и магистрали...та да идват до столицата на Балканската империя да се поклонят. И да отскочат за локум до булгаристански Истанбул.
            Последно редактирано от Самодържец; 29-11-15, 15:50.
            Всеки трети е шести

            Коментар


            • От: Българските ВВС

              Добър вечер, колеги!
              По отношение на това как са ни забавяли с доставка на различни части и агрегати. Да уточня едни нещица, а именно: при покупка на един ЛА има доста неща за съобразяване и едно от тях е следгаранционното му обслужване. И по-точно ремонт, замяна на възли и агрегати , който не може да бъде извършен от куповача, а изискава извършването на тези процедури в завода производител или лицензиран такъв. За да стане това трябва куповача да направи заявка или съответното мероприятие да бъде влкючено в графика на завода извършител. Защото този завод не обслужва само един клиент и датите за придобиване на ЛА от различни страни са различни и нивото на експлоатация е различно и всеки клиент има различни периоди за извършване на дадени обслужвания, които като ги пресрочиш си пращаш. Или поради това са тези графици. Има разбира се толеранс , чийто размер зависи от вида на ремонта и ремонтираната част/агрегат. Дори и да става въпрос за замяна с нови изделия. Този глафик се спазва доста стриктно за да не става хаос и всеки клиент да бъде удовлетворен. Когато обаче изпратиш част пък забавиш плащането, ми ще ти я изпратят по-късно при самото плащане. Или ако не си направил сметките за това кога изтичат по ресурс отделни неща и кога да дадеш коректна заявка , като си изгубиш реда или чакаш прозорец или плащаш ,ама много , за да те вместят в графика за конкретното обслужване. Тези неща не се потценяват ако искаш да имаш боеготова авиация. И моля не сравнявайте авиационната с автомобилна, тютюнева или др.промишленост.
              Скорошен пример за по-горе споменатото е следното: купихме 12 броя /май бяха по спомен/ нови въртолети Кугар , базирани в авиобаза Крумово. След като им изтече гаранционния период към днешна дата колко летят!? Нищожно, ама нищожно малко! За това също ли е виновен завода производител или не ?! И този ли завод е бавил целенасочено доставки на части и агрегати!? Поддръжката им в летат. годност за година била милиони! Защо се е получило така? Дали сме едни милиони за нещо модерно-пък то паметник. Няма вече знаещи и кадърни хора, които да консултират такива проекти. Избягаха и работят или зад граница или за частни фирми . Защо!? Ми защото предпочитат да взимат пари за труда си и трудът им да не бъде неглежиран и да няма резултати от него. Защото видяха , че тези от които зависи гледат да се нагушат при самата зделка и не ги интересува след това какво и как и дали това е в наш интерес!
              Като отидете на л-ще Пловдив можете да видите какъв въртолет дава 24-ри часово дежурство на Крумово. Трябвва да си вземете само бинокъл и да гледате където трабва. Само гледайте да не Ви учуди марката и страната производител.
              Ми-8/17 не удовлетворявал изискванията на алианса? Някой може ли да цитира и знае ли изискванията на алианса за такъв вид и клас въртолет, че дава такава оценка?
              Ми-8/17 и съвременните им деривати са на първо място в класа си по товароподемност и височинност. Да не говорим , че въпросният въртолет можеш го накачуриш със същото оръжие като Ми-24 , че даже да вдигне повече товар и да му се поставят допълнителни балистични защити. И също така го водят , че има по-голяма бойна живучест от Ми-24. Може би защото нищо не става от него , заради това е така търсен и разпространен по ширини и дължини из целия Святза какви ли не цели. И ако го изоставят афганците веднага някой ще го купи.
              За да сключим офсетна зделка то трябва някой да инвестира в нас. Да построи заводи и т.н. Това става когато инвеститора е убеден и сигурен. Това става само при стабилна вътрешно-политическа обстановка. Гарант за това нещо са силовите ведомства-армия и пилиция. По време на кризата в Гърция да видяхте проблеми с армията или полицията. Някоя от тези структори да е протестирала по улиците. Колко от нашите съседки сключиха офсетни зделки!? А защо не можем и ние? Вие сами си преценете защо няма инвестиции в тези отрасли.
              Заговорихме за брифинга или пресконференцията на г-н Александров... След медийната му изява някой разбирач или държавник да излезе с опровержение? По време на събитието да изяви някой, който и да е той желание да участва и да му опонира?! Защо ли?! Този човек е професионалист , а такива във въпросната област в нашата мила държава вече грамотни няма. Затова сме на това дередже.
              Лека вечер.

              Коментар


              • От: Българските ВВС

                Първоначално публикуван от petyo413 Преглед на мнение
                ...
                Заговорихме за брифинга или пресконференцията на г-н Александров... След медийната му изява някой разбирач или държавник да излезе с опровержение? По време на събитието да изяви някой, който и да е той желание да участва и да му опонира?! Защо ли?! Този човек е професионалист , ...
                Е, този човек е и пряко материално заинтересован, така че ...
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • От: Българските ВВС

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  Е, този човек е и пряко материално заинтересован, така че ...
                  Здравей, Чавдар!
                  Да , това е ясно. Аз не трърдя , че е абсолютно незаинтересован и безкористен. Забележи факта , че няма държавна личност, специалист, който да извади и разталкува грамотно документите и да обори г-н Александров. Даже повече, ако сте му гледали цялото изказване по медийте, с него има един господин, който цитира документи на алианса , с които се спекулира открито при нас и то на държавно ниво. Тези неща не са добри и са индикатор за далавера подкрепена с дезинформираност с цел усвояване на пари. Никой не го интересува резултата за авиацията ни. Същото ще е за новия мци-пълен цирк дължащ се първо на лакомия и второ на некадърност. Демек сме смотани и никой освен нас няма вина за това. Реални мерки не се взимат и най-вероятно ще имаме пак паметници само че нови и скъпи. И пак данъкоплатеца ще тегли.
                  Както е казал един човек: Не ме е яд , че приказвам глупости, а че стават!
                  Лека вечер!

                  Коментар


                  • От: Българските ВВС

                    Първоначално публикуван от petyo413 Преглед на мнение
                    И пак данъкоплатеца ще тегли.
                    Каква е разликата за данъкоплатеца, ако 1 милион дадени за ремонт на 1 двигател са дадени на Полша или на Русия ?
                    Аз мисля, че чисто лоялно, всеки един българин трябва да застане зад Полша, най-малкото заради стотиците хиляди евро табели с екстри за народа ни, дошли от парите на ЕС, където сме ние и поляците.
                    Някой да е виждал детска пързалка или люлка построена с руски пари ?

                    Коментар


                    • От: Българските ВВС

                      Г-н Петьо413, как очаквате да ви взимаме на сериозно, като трудно пишете цяло изречение без елементарни грешки
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • От: Българските ВВС

                        Толкова писане за двигателите които ще се ремонтират в Полша и пак нищо не е ясно. Да вкарам и аз моята лепта.

                        Как да се произнесеш по тази тема дали е резонно решението. Ние нямаме представа какъв договор е подписан с поляците,какви са нашите изисквания за вложени резервни части.
                        Ние нищо не знаем.
                        Примерно може да има клауза, че при поръчка на частите от Русия ще се изисква сертификат за краен получател и т.н. и че при отказ на производителя да продаде тези части договора да отива някъде в трета дупка.А може и да няма клауза.
                        Като гледам какви документи правят нашите военни на едни обикновени обществени поръчки се вижда капацитета на МО в тази област.Не искам да обидя никой.
                        Днес чух че някакъв офицер от Полското министерство на отбраната ще подписва сертификацията на ремонта. Т.е. годност или не.Това ми звучи смешно.
                        Т.е. в момента се спори по този въпрос без да има информация.
                        Едно е ясно че вариантите са два:
                        1. Избор на поляците заради по ниска цена.
                        2. Избор на поляците - излизането от орбитата на Руснаците / което напълно е невъзможно при ремонт на двигатели /.
                        Или пък и двете.

                        Ето линк към сайта на завода който ще ремонтира.

                        http://www.wzl4.mil.pl/silniki-wojskowe.html

                        Не мисля че поляците не разбират от тази работа. За мен проблема е резервните части.
                        Може и да минат през Полша.
                        only 4 x 4,sim AWD

                        Коментар


                        • От: Българските ВВС

                          Да добавя - абсолютно съм сигурен дали МИГ или Поляците ще правят ремонт. Всички в договорите ще напишат,че след инспектиране на самия двигател ще има уточняване на цени.Накрая договора няма да бъде на първоначалната сума на която е написан.

                          То и с магистралите при нас е така.
                          only 4 x 4,sim AWD

                          Коментар


                          • От: Българските ВВС

                            Първоначално публикуван от uazik Преглед на мнение
                            Да добавя - абсолютно съм сигурен дали МИГ или Поляците ще правят ремонт. Всички в договорите ще напишат,че след инспектиране на самия двигател ще има уточняване на цени.Накрая договора няма да бъде на първоначалната сума на която е написан.

                            То и с магистралите при нас е така.
                            Самият факт че договорът е засекретен значи много.

                            Коментар


                            • От: Българските ВВС

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Самият факт че договорът е засекретен значи много.
                              Е нали иначе националната сигурност, курамиянко и други подобни?
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • От: Българските ВВС

                                Е така де.То и комисионните са скрити. В последствие доставки,експертизи. То и поляк дистрибутор на МИГ си има сигурно .

                                Унгарците си бяха изкарали цялата флотилия за продан плюс резервни двигатели май 21 броя. Не знам какво стана с техния търг но стойността беше примамлива ако не се лъжа 46 млн.в долари.
                                only 4 x 4,sim AWD

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X