Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Капитанско разрешително за малка лодка.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • коко келеша
    отговори
    От: Капитанско разрешително за малка лодка.

    Първоначално публикуван от VaHk0_ Преглед на мнение
    Цитат от наредба 5: ...6. "малък кораб" е всеки кораб, плаващ по вътрешните водни пътища, чиято дължина на корпуса е по-малка от 20 m, с изключение на корабите, построени или оборудвани за влачене, тласкане или придвижване на борд на кораби, които не се считат за малки кораби, кораби, на които е разрешено да превозват повече от 12 пътници, и фериботи;
    Пенчо, аре сега като тарикат, бегай да изкараш и трите кетапа та да си спокоен при плаване из всичките водни басейни.

    Остави коментар:


  • BENZBOSS
    отговори
    От: Капитанско разрешително за малка лодка.

    И от мен едно рамо за Карела

    Остави коментар:


  • VaHk0_
    отговори
    От: Капитанско разрешително за малка лодка.

    Цитат от наредба 5:

    1. "пътнически кораб" е всеки кораб, който превозва повече от 12 пътници независимо от предназначението му; 2. "товарен кораб" е всеки кораб, който не е пътнически; 3. "крайбрежно плаване" е плаването в териториалните води на Република България; 4. "вътрешни водни пътища на Република България" са водите, включващи акваторията на р. Дунав в частта й между десния бряг и демаркационната линия на границата между Република България и Румъния от км 845.650 до км 374.100; 5. "вътрешни водни пътища на Европа" са реките, езерата и каналите на Европа, ползвани за корабоплаване; 6. "малък кораб" е всеки кораб, плаващ по вътрешните водни пътища, чиято дължина на корпуса е по-малка от 20 m, с изключение на корабите, построени или оборудвани за влачене, тласкане или придвижване на борд на кораби, които не се считат за малки кораби, кораби, на които е разрешено да превозват повече от 12 пътници, и фериботи;

    Остави коментар:


  • cayman
    отговори
    От: Капитанско разрешително за малка лодка.

    Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
    Аз го карах в Карела. Имат лодка и в Гърция и там също практика може допълнително да се кара.
    Изобщо запалил ли си се.. доста разходи те чакат

    Като всяко хоби
    Карела и аз ги гледах и те точно ми обясника, че това, което е първоначалното е морско разрешително, а за Дунав (цитирам) трябват допълнителни часове и още един изпит пред МА,
    Имат два дни през седмицата по два часа теория и през уикенда и двата дена имат практика на Панчарево, това около месец или пет седмици беше...

    А сега и друг въпрос, гледам че други фирми предлагат еднодневен курс за следното:

    "РАДИОКУРС ОПЕРАТОР НА МОРСКО УКВ НА RYAСертификатът за работа с морско УКВ е задължителният минимум за лица, боравещи с корабна или преносима морска радиостанция. Радиокурсът SRC VHF на RYA е еднодневен, а сертификатът доживотен!"

    И понеже имам едни уоки-токита, дето могат да се позасилят бая, а именно BAOFENG BF-UVB2 PLUS, дали ще ми е нужен такъв курс за тях, за да ги използвам легално на лодката? Или мога да си перкам докато не ме засекат съответните отговорни лица?

    Остави коментар:


  • Пенчо
    отговори
    От: Капитанско разрешително за малка лодка.

    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
    Ето това са трите "книжки"


    ВОДАЧ НА МАЛЪК КОРАБ ПО РЕКА ДУНАВ

    ВОДАЧ НА КОРАБ ДО 40БТ ПО МОРЕ

    ВОДАЧ НА МАЛЪК КОРАБ ЗА СПОРТ И РАЗВЛЕЧЕНИЕ ПО ВЪТРЕШНИ ВОДНИ ПЪТИЩА НА ЕВРОПА

    А кога лодката става "кораб" и от какво зависи?
    От размера или от мотора?
    Твърда, надувна или RIB?

    Tова върху аватара и то е до 40 БРТ, трябва ли ми кетап?

    Остави коментар:


  • коко келеша
    отговори
    От: Капитанско разрешително за малка лодка.

    Ето това са трите "книжки"


    ВОДАЧ НА МАЛЪК КОРАБ ПО РЕКА ДУНАВ

    ВОДАЧ НА КОРАБ ДО 40БТ ПО МОРЕ

    ВОДАЧ НА МАЛЪК КОРАБ ЗА СПОРТ И РАЗВЛЕЧЕНИЕ ПО ВЪТРЕШНИ ВОДНИ ПЪТИЩА НА ЕВРОПА

    Остави коментар:


  • nissan_gr
    отговори
    От: Капитанско разрешително за малка лодка.

    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
    Вътрешни Водни Пътища. Като каналите и езерата във Франция и Холандия примерно, както и големите плавателни реки.
    Това пак си е речно май. Не е към морска администрация.

    Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
    Аз го карах в Карела. Имат лодка и в Гърция и там също практика може допълнително да се кара.
    И аз мога да кажа добри думи за тях.

    Остави коментар:


  • коко келеша
    отговори
    От: Капитанско разрешително за малка лодка.

    Първоначално публикуван от cayman Преглед на мнение
    ...Какво е ВВП?
    Вътрешни Водни Пътища. Като каналите и езерата във Франция и Холандия примерно, както и големите плавателни реки.

    Остави коментар:


  • Венци- малкия
    отговори
    От: Капитанско разрешително за малка лодка.

    Аз го карах в Карела. Имат лодка и в Гърция и там също практика може допълнително да се кара.
    Изобщо запалил ли си се.. доста разходи те чакат

    Като всяко хоби

    Остави коментар:


  • cayman
    отговори
    От: Капитанско разрешително за малка лодка.

    Морското и речното са отделни, сега звъннах на две фирми, които организират курсове. Това, което дават, е морско, за речното трябва допълнително часове теория и шарене.
    Какво е ВВП?

    Остави коментар:


  • коко келеша
    отговори
    От: Капитанско разрешително за малка лодка.

    Първоначално публикуван от nissan_gr Преглед на мнение
    Речното и морското разрешително са съвсем отделни. За морско няма нужда да си взел речно. За обратното не съм се интересувал.

    И подкрепям, че ако ще се влиза в морето, по-добре да се изкара курса. Само ще помогне, а нещата, които се учат, са важни.
    Аа, всичко написано от мен е по спомен, но колегата, който ми отговаряше в темата, беше снимал трите тапии, имащи формАта на книжка за кола. Само че , не мога да открия темата. Обаче съм на 100% сигурен, че две от тапиите бяха вързани.

    Остави коментар:


  • cayman
    отговори
    От: Капитанско разрешително за малка лодка.

    Явно ще се кара курса, това май ще е най-разумното решение.
    Сега и ако ми препоръчате при кой да го карам в София, ще съм ви много благодарен.

    Остави коментар:


  • nissan_gr
    отговори
    От: Капитанско разрешително за малка лодка.

    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
    Някъде из темите имаше цитиран отговор на запитване, май точно към МА. Накратко, бяха отговорили, че изискванията за наличие на регистрация и наличие на капитанска тапия НЕ СА ВЗАИМОСВЪРЗАНИ. Или още по-накратко - трябва ти тапия без значение какъв номер лодка караш. Още по-фрапиращото е, че кетапите са три модела - за Дунава, за ВВП и за морето, като май не можеше да се прескачат нивата при изкарване.
    Речното и морското разрешително са съвсем отделни. За морско няма нужда да си взел речно. За обратното не съм се интересувал.

    И подкрепям, че ако ще се влиза в морето, по-добре да се изкара курса. Само ще помогне, а нещата, които се учат, са важни.

    Остави коментар:


  • коко келеша
    отговори
    От: Капитанско разрешително за малка лодка.

    Някъде из темите имаше цитиран отговор на запитване, май точно към МА. Накратко, бяха отговорили, че изискванията за наличие на регистрация и наличие на капитанска тапия НЕ СА ВЗАИМОСВЪРЗАНИ. Или още по-накратко - трябва ти тапия без значение какъв номер лодка караш. Още по-фрапиращото е, че кетапите са три модела - за Дунава, за ВВП и за морето, като май не можеше да се прескачат нивата при изкарване.

    Остави коментар:


  • Венци- малкия
    отговори
    От: Капитанско разрешително за малка лодка.

    Влиза ли се в морето.. изкарай си курса. Ще научиш полезни работи.
    И винаги лодката ще ти малее и ще искаш по-голяма

    Иначе най-добре се обади в Морска Администрация.

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X