Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Военноморски паради

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Военноморски паради

    Не съм гледал много военноморски паради, но тази година Руснаците направиха добро шоу.

    Show must go on!
    LZ1VES

  • #2
    От: Военноморски паради

    Не може да им се отрече, че добре режисират такива мероприятия..
    Изуми ме подводницата на каква дистанция от брега е в подводно положение - едва ли е толкова дълбоко, че да може спокойно да маневрира (не, че няма и български капитан на българска подводница, който им е скривал шапката на тяхна земя/море ама нейсе).....
    Ама иначе ми заприлича на сценките, дето ги правихме пред Добри Джуров - подводни взривове, гърмежи, автомати, водолази...
    И покрай данданията ние с яхтичките и няколко скутера се мотаме там, гледайки да не се доближаваме до минираната яхта (дето уж водолазите в момента са я минирали), за да покажем, че и младежите сме твърда ЗА правилната борба Абе цирк за масите...
    Пък и да се покаже за какво са отишли толкова пари...
    Поне за руснаците (заради горчивия им опит от миналото) това е достатъчно 'оправдание' за разходите...
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #3
      От: Военноморски паради

      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
      Не може да им се отрече, че добре режисират такива мероприятия......
      Поне за руснаците (заради горчивия им опит от миналото) това е достатъчно 'оправдание' за разходите...
      Трябва да се показва чат-пат, че редовно си изяждат закуската .
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #4
        От: Военноморски паради

        Колеги, в парадите няма нищо лошо, независимо кой ги прави. Ние като се пънем на 6-ти май, с кво се пънем, ми пак с руско оръжие от миналия век щото друго си не'аме . Всеки парад обикновено се прави на дата, която е паметна с нещо за даден народ и заслужава някакво уважение, независимо от пристрастията ни в момента.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #5
          От: Военноморски паради

          Колега, не винаги оригиналния дизайн означава перфектен резултат...
          Имал съм удоволствието да работя по този кораб... Високотехнологична играчка...
          Ама резултата малко прилича на съвременното автомобилостроене - не знаеш в кой момент какво ще те изненада...
          И всяка изненада означава големи/огромни разходи..
          Една такава на пръв поглед незначителна техническа изненада им струваше няколко милиона долара загуби..
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:POLARCUS_SELMA_2011_09_02_9999_2(18).JPG
Прегледи:1
Размер:148.2 КБ
ID:5624396
          Та за 21 век - толкова...
          И ми се струва странно да показваш 25 годишен самолетоносач за 'влизане в 21 век' - то тогава онези АПЛ в моя линк би трябвало да са някъде към следващото хилядолетие
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • #6
            От: Военноморски паради

            Много чувствителни на тема руски военни паради се навъдили, да се чудиш с какво точно ги притесняват показухите...

            И нещо да попитам запалените по морската тематика - какво символизират шарените флагчета с които са украсени някои от корабите?
            Всеки трети е шести

            Коментар


            • #7
              От: Военноморски паради

              Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
              И нещо да попитам запалените по морската тематика - какво символизират шарените флагчета с които са украсени някои от корабите?
              Това са сигналните флагове за визуална комуникация. На празници с тях се изписват пожелания, лозунги и т.н.

              Това са руските.
              А това - международните.

              Във US флота обаче, всеки кораб има точно определена подредба на празничните знамена, която да не означава нищо смислено, за да няма двусмислени шеги и недоразумения.
              Последно редактирано от Веско; 22-11-14, 12:05.
              Show must go on!
              LZ1VES

              Коментар


              • #8
                От: Военноморски паради

                Както винаги страхотен пилотаж и дисциплина ,но иначе по-добре да не нападат с тая техника света,по-добре за тях!
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • #9
                  От: Военноморски паради

                  Първоначално публикуван от Веско Преглед на мнение
                  Това са сигналните флагове за визуална комуникация. На празници с тях се изписват пожелания, лозунги и т.н.

                  Това са руските.
                  А това - международните.

                  Във US флота обаче, всеки кораб има точно определена подредба на празничните знамена, която да не означава нищо смислено, за да няма двусмислени шеги и недоразумения.
                  Когато флаговете са вдигнати м/у носа/кърмата на кораба и главната мачта,то те не означават нищо-затова се казват и флагове за разцветяване.Но когато са вдигнати на главната мачта(вертикална комбинация от 1 или няколко флага ) то носят информация за кораба-"имам заразно болен","приемам гориво/боеприпас","имам водолаз зад борд" и т.н.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Военноморски паради

                    Веско и Комусо, мерси за разясненията.
                    Всеки трети е шести

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X