Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дискусии за Лисабон-Дакар 2007

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    Както навсякъде (дори и в нашият шампионат) битката става все по ожесточена и подобни трагедии ще ги виждаме все повече и повече. Напрежението върху пилоти и навигатори е много голямо, скоростта е все по голяма а толерансът за грешки става все по малък, а в крайна сметка зад волана сме си просто хора, а хората грешат както всички знаем.

    Преди няколко години като се обърнеше кола в българският офроуд шампионат всички се стъписваха и се говореше за това все едно че е кацнала летяща чиния. Сега обръщанията са нещо почети нормално за България, а при смъртен случай на Дакар, никой не се учудва, защото всички го очакваме да се случи.

    Така е при екстремните спортове, рискът е голям!

    Коментар


    • #62
      Получих SMS от близнаците:

      "Вече сме в Озарзате. Днешният етап беше дълъг и много прашен. Най голяма е конкуренцията при камионите. Утре сме на трасето на Тан-Тан. Поздрави на всички."

      Коментар


      • #63
        Жалко за момчето .Вярно,че това е опасен спорт и че всичко може да се очаква,но такива моменти развалят до голяма степен цялата позитивност на феновете към това наитина прекрасно рали.Дано да няма повече жертви

        Коментар


        • #64
          Колеги мотористи , намерих нещо интересно :

          Людвин Пюи - една амазонка на мотоциклет
          Тя е на 22 години и счита себе си за представител на новото поколение, което отдавна е задминало границите на риска. Французойката Людвин Пюи е една от участничките в рали „Дакар“ и пилотира мощен мотоциклет „Ямаха WRF“. „Работя в Париж като полицай в моторизираното звено, ангажирано с патрулиране и опазването на обществения ред при публични мероприятия, сподели французойката пред „Капитал“. Целият ми живот е ориентиран около мотоциклетизма, качих се на мотора още на 4-годишна възраст и оттогава не слизам от него.“ Участниците в „Дакар“ гледат на нея с голямо уважение, тъй като още в дебюта си в пустинното състезание през 2005 г. тя успява да завърши, което се счита за изключителен успех. „Мечтаех да карам в „Дакар“ още щом разбрах, че съществува такова рали.
          На финала обаче бях безкрайно изтощена. Заклех се, че повече няма да участвам, но ето, че отново съм тук.“ Людвин Пюи има забележителна кариера: завършва на второ място при дебютното си областно състезание, когато е била само на четири години, а малко след това става лидер при петгодишните мотоциклетисти. По-късно печели смесени състезания за момчета и момичета, за да стигне дотам, че в последните три години е шампион на Франция по мотокрос. Въпреки таланта си тя не е професионалист и се със­тезава на аматьорски начала, макар че разполага със солиден спонсор като „Юромастърс“, който поема повечето разходи по участието и в „Дакар“. „Практически тренирам цяла година, тъй като работата ми като моторизиран полицай ми помага и в състезателната подготовка, добавя французойката. Сериозните тренировки обаче са в почивните дни. Избирам най- трудните участъци във Франция и карам там всеки уикенд, ако нямаме състезания. Амбицията ми тази година е не само да завърша ралито, но и да се класирам сред първите 20 мотоциклетисти.“



          Участие в Дакар 2006 с мотоциклет струва 39 750 евро
          Разходи за състезанието: 22 600 Записване 12 200 Лиценз 12 200 Сателитен телефон 300 Визи 60 Престой в
          Европа 1000 Престой в Дакар 100 Самолетен билет от Дакар 500 Ангажиране на механик 800 Мотоциклет 11 050 Закупуване на машината (КТМ, втора употреба) 7500
          Основен ремонт 2000 Пустинни гуми „Мишлен“ 1350 Други консумативи 200
          Подготовка: 5100 Тренировка в Мароко (2004 г.) 1800 Участие в състезание в
          Тунис (2005 г.) 1500 Тренировка в Мароко (2005 г.) 1800 Екипировка: 1000
          Каска, ботуши, очила, ръкавици, яке и др.

          Коментар


          • #65
            да знаем я таз мацка
            то всъщтност си е бая височко и стройно момиче
            нещо като дейвид найт в женски вариант

            Коментар


            • #66
              Първоначално публикуван от sabin
              Още информация на момента - Серил Деспре току що е финиширам със повреден двигател. Финиширал и някакъв пич с 125 кубиков КТМ 2-тактов!
              Наистина това е невероятно
              много ми е интересно какъв точно е мотора и как е преработен
              принципно не е възможно да се поддържа висока постоянна скорост с 2Т мотор, още повече 125. Там задържането на газта би довело до повреда в двигателя, още повече че ако му сложиш и допълнителни резервуари за гориво мотора просто ще умре от тази тежест а и пясъка допълнително ще го затрудни

              просто невероятно !!!
              Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

              Коментар


              • #67
                невероятно но факт
                и на мен са ми интересни доработките по мотора
                според мен не е невъзможно но наистина е супер интересен факт
                ..най вероятно е модел ехс125 който си е по пригоден за ендуро

                Коментар


                • #68
                  SMS от Близнаците: "Пътуваме към тантан. Сутринта снимахме старта на оузарзате. Бързаме за финала. Минаваме по short_cut през анти атлас - пустинно каране с много ориентация. Няма такъв кеф!"

                  Коментар


                  • #69
                    За да не претоврваме темата и за ваше удобство новини от "Дакар" на всеки час ще публикуваме и в сайта на списанието www.offroadbg.net

                    Коментар


                    • #70
                      SMS от Близнаците: "В момента дърпаме АТВ номер 261 сас счупен двигател от прахоляка към бокса в тан тан общо 300км. Тоя е испанец който кара за заводскиа отбор на сузуки движил се до момента на 2-ро място. Днес след катастрофа с друго АТВ му се откача въздушният филтър и двигателя е ... Като стигнем в бокса ще сменим двигателя и ще продължи. Общо 400км ще го теглим. Вече се разхождат свободно камили "

                      Коментар


                      • #71
                        ГОРЕЩА НОВИНА

                        Говоря с близнаците по телефона:

                        Чагин се бил обърнал 30км преди финала няколко пъти, получили са SOS сигнал и току що 2 хеликоптера са отлетели натам да ги спасяват. Била страшна суматоха, руснаците не давали повече информация!

                        Коментар


                        • #72
                          SMS: "Чагин се обърна 30км преди финала. Двама ги откараха с хеликоптер"

                          Коментар


                          • #73
                            SMS: Още вчера се виждаше че кара на ръба. При камионите конкуренцията е жестока. Всички карат както никога до сега. Сутринта Шлесер летеше по трасето, следван от Карлош Солса. След тях бяха 2-та фирмени отбора на VW и Митсубиши. Бъгито на Зил, което дефакто е правено в САЩ също се представя добре и върви в 15-ската.

                            Коментар


                            • #74
                              Емоцията е пълна Просто нямам думи!!!
                              о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                              Коментар


                              • #75
                                SMS: Продължаваме да дърпаме АТВ-то. Взехме финала на бутане и го уважиха, но ще го накажат. Важното е че пича продължава. На 100км сме от боксовете. Имаме уникални кадри."

                                По телефона ми казаха че сте дърпат пича с 140 на 2м въже

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X