Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дакар 2011 - Официална тема

Свий
Темата е затворена.
X
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

    Последни новини:Всички телевизии в Аржентина гърмят:Братята Патронели са потвърдили участието си!Тодор и Пепи са много доволни от новината.Ще имат занимавка до 15януари
    Стоян Драев тел:+359877915301
    blood 0 RhF +

    Коментар


    • #47
      От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

      Нашите нали са си уникални късметлии, успяха да побъркат и времето в Аржентина вече
      http://www.ekipnews.com/news/world/j...hentina/95844/

      Коментар


      • #48
        От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

        Последни новини:АТВ са на паркинг,пресколата също.Преди час се чух с Тодор Христов.Той каза че всичко е наред.Чакам да се върнат.Аз направих моята акредитация,другите две утре сутрин заедно с техническите прегледи.



        Лудницата полека започва





        Срещнах и двамата братя



        Видях и доста организаторски автомобили







        Видях и аржентинки



        Стоян Драев тел:+359877915301
        blood 0 RhF +

        Коментар


        • #49
          От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

          Най-после всички хора от екипа се прибраха.На връщане Петър,Тодор,Румен и Пепи попаднали в задръстване и около 2 часа са се забавили.Все пак Буенос Айрес е 10-12 милионен град.АТВ и пресавтомобила са по-местата си.




          Имали са много фенове по пътя



          и фенки са имали



          Госпожата е обещала да ги придружава по цялото трасе

          Стоян Драев тел:+359877915301
          blood 0 RhF +

          Коментар


          • #50
            От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

            Днес беше много ползотворен ден и още повече натоварващ...
            Току що се прибрахме и ще пусна малко инфо и снимки, а Драев и Близнака повече
            Вече всичко в Аржентина е Дакар...всичко що се чете, вижда, слуша и гледа

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:29.jpg
Прегледи:2
Размер:79.9 КБ
ID:5238634



            По пътя за пристанището срещнахме част от Камаз Мастер отбора и разбрахме, че Чагин вече е тук, а камиона му е "долетял" с Руслан (най-големия самолет в света)

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:29-1.jpg
Прегледи:2
Размер:129.8 КБ
ID:5238635


            Вземахме машините (Петър ще разкаже по-подробно) и се паркирахме в Студентския град в лагера
            Ето каква красавица е репортерската Toyota
            Отбора окончателно се състои от две АТВ-та, 4 бъгита, 4 джипа (3 Нисан и едно Митсубиши) 3 асистентски камиона и един камион в трасето бърза асистенция !

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:29-2.jpg
Прегледи:2
Размер:110.3 КБ
ID:5238636


            Утре ни предстои отстраняване на дефектите по АТВ-та (оказаха се доста дребни доизкусурявания основно по уредите), а за журналистите технически преглед и акредитация (Драев вече има такава )

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:akreit.jpg
Прегледи:2
Размер:70.2 КБ
ID:5238637
            Прикачени файлове

            Коментар


            • #51
              От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

              Днес наистина беше много натегнат Дакарски ден.Христов събуди цялата група към пет часа сутринта.Цяла сутрин се борихме с купища документи и бюрокрация по пристанища и подготовка за утрешния ден.Днес взехме машините от пристанището Делта Док.Вече съм 100% сигурен че чисто български отбор няма да е способен да се оправи с всички необходими пасове документи квитанции и спазване на кратки срокове за всичко това.Буквално тридесет души се придвижвахме цял ден на марш на скок.До дока бяхме допуснати само пилотите на джипките и камионите.Ot ASO бяха взели драконовски мерки за сигурност.Проверки и доказване на собственост са на четири нива.На пристанището имаше техника за милиарди евра.Има много нетрадициони возила и ви очаква един невероятно интересен Дакар.


              Ето я нашата стара госпожа.Може да е грозна,но пък е сериозна.Вярваме,че ще издържи още едно танго в Аржентина и Чили.Имаме уверението от Морел че след първият етап от "Евромастър"ще ни сменят колелата с нови.Моторът работи перфектно,както и окачването.Тези дни ако имаме време ще направим по-обстойно представяне на Медия автомобила.





              Този плац до днес след обяд беше претъпкан с всемъзможни "тупалки".Час след като взехме нашата Тойота на огромното пространство не остана и едно болтче.Всички играчи са настанени в зоната за изчакване преди технически преглед.Ние имаме шанса да се прибираме с нашата бегачка до хотела.Днес рано сутринта ще огледаме състояниета на автомобила.В 8,30h. имаме час за технически преглед.Както и преглед за лични средства за сигурност и оцеляване.



              АТВтата на Тодор и Пепи имаха множество бъгове и следобяда премина в човъркане по тях.Екипа на Морел е на професионално ниво и след кратък тест нашите момчета тръгнаха към Буенос Айрес.Още на първата бензиностанция чудовищата на Морел глътнаха няколко тона гориво.Много як момент беше придвижването ни в колона като най отпред водиха Христов и Ценков.



              По цилят път бяхме приветствани от хиляди екзалтирани фенове на ралито.Местните хора са усмихнати и приятелски настроени.Помагат с желание на всички отбори и всеки иска да бъде част от това "лудо" преживяване.



              Част от MD Rally sport.



              Чилийски отбор с Тойота FJ,които ще участват с алтернативно гориво/газ и бензин/



              Ето така се ходи на Дакар.Другите ресори от стойките ще се сменят днес на поляната.Целта е да се стартира с чисто ново окачване.




              Така пътувахме 130 км до Буенос Айрес в едно нечовешко задръстване.Така ще пътуваме и през цялото събитие.А мислихме,че в самолета на идване беше тясно.Толкова за днес че сме много изморени.Утре очаквайте продължение.

              Коментар


              • #52
                От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

                Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                Невероятно сполучлива е концепцията за това многоканално отразяване...малий направо станах разноглед, а едва сега започва.
                Да започва вече че напрежението ми идва малко в повече.Не малко а много.....
                Искам да съм като вас.Да чувам само хубавите новини,да нямам директна връзка с ''дакарци'' защото от тук се чувствам безпомощен...
                Днес в студиото на ТВ7 направо блокирах гледайки кадрите от Аржентина и знаейки за многобройните проблеми.За 10 минути е невъзможно да се коментират нормално кадри които си видял само две минути переди излъчването на предаването.
                Информацията ме затрупва и в главата ми става каша..
                Много е по добре да си само състезател от колкото състезател дето се прави на журналист,водещ,главен редактор и др.

                Коментар


                • #53
                  От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

                  Първоначално публикуван от izo4x4 Преглед на мнение
                  Дръж се, има няма още 20 дни

                  Да де,но аз дните не ги броя от утре.А от момента в който се върнахме от Дакар 2006г.
                  Точно тогава Тодор Христов стана досадно любопитен.
                  После имахме цел и средства.Беше лесно защото нямаше толкова голям залог.
                  През 2007г. занаехме какво е това Рали Дакар.Подготвихме се добре.
                  И какво от това?
                  Българското знаме остана в сака между чорапите и долните гащи...
                  Заедно с теб и Сабин,Дънди,Маринов и Жоро бяхме в Румъния и Унгария през 2008г
                  Ебати полюцията на Рали Дакар нямам думи...
                  Да си усетил някакво напрежение?
                  После ралито се премести на друг континент...
                  Колко пъти си разглеждал картата на Аржентина и Чили преди ралито да се премести там?
                  Какво бяхме чували за Атакама?
                  Тогава се запознахме с Петър Ценков.
                  Карал само по туристически маршути до този момент.Човек с голям мерак и малко опит.
                  Сега 2010г.-2011г. когато моторните спортове в България се гърчат и умират имаме РЕАЛНО СЪСТЕЗАТЕЛНО БЪЛГАРСКО УЧАСТИЕ НА РАЛИ ДАКАР!
                  Защото имаше и нереални опити за участие в ралито.Мъртво родени начинания.
                  Сега всички имаме!
                  Две АТВта карани от топ пилоти!
                  Медия кола по трасето с пилот,фотограф и оператор.
                  Предаване всеки ден със лично студио в ТВ7
                  Информация всеки ден,тук в този форум.
                  И живот и здраве като се върнат момчетата от тази чужда земя ще имаме мнооого голяма статия в единственото списание Off-road BG.
                  Това за списанието стана традиция нали се сещаш...
                  Как да не ми е напрегнато?
                  Ами спонсорите,нормалните хора.Тези дето помогнаха и тези дето не помогнаха...
                  Приятелите,познати и роднини.
                  Е само за това ми е напрежение Ицо за нищо друго...

                  Коментар


                  • #54
                    От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

                    Първоначално публикуван от Жоро Танев Преглед на мнение
                    Близнак гледах тази вечер предаването и верно си напрегнат. Това аз напълно го разбирам и изобщо не те критикувам най-малко пък да те поучавам. Бил съм в подобна ситуация и един приятел ми каза "Ти имаш огромен опит ... не се стеснявай .. просто разказвай на другите това което знаеш". Тогава това ми помогна и надявам се да помогне да се отпуснеш и ти. Сега аз ще ти го кажа .. имаш огромен опит, знаеш много .. разкажи им го. Зарежи камерите и всичко останало представи си, че сме аз и ти .. и ти ми го споделяш. Знам, че ще се справиш ... на тях не им е леко, а на теб още по-малко .. успех!
                    Жоро,не съм свикнал да работя в тила.
                    Предпочитам екшана пред нагласените изяви.
                    Трудно ми е да съм любезен.
                    И е такива работи.
                    Прави ли ти впечатление че когато Тодор е зает няма кой да редактира тази тема.
                    В този момент българите на Дакар се печат на бавен огън и ги въртят на шиш.
                    Това е нещото дето много ме дразни в това състезание,но така е там.
                    А после започва касапницата и така е две седмици.

                    Коментар


                    • #55
                      От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

                      Първоначално публикуван от boiko73 Преглед на мнение
                      Гледам всичко с интерес и според мен прекрасно се справяш.

                      Може би не е лошо да се замисли към огромната статия след състезанието в списанието да се приложи един двоен диск със записи на всички предавания, отбрани снимки и други интересни видео материали от цялото преживяване. Бих си купил такова нещо и ще съм щастлив да имам тези исторически неща събрани на едно място.Купуваме всякакви филми с най-различни подготовки за състезания, за пътешествия с мотори, ама до сега все на чужбинци, пък тук вече си имаме наше родно приключение. Предполагам, че ще има доста голям интерес към едно такова нещо.

                      По голямо приключение от Рали Дакар няма да намериш.
                      Не и на тази планета.
                      Там се бият много хора с различна техника в много класове.Различни раси,конструктори,фирмени отбори,частници,звезди от други спортове,важни особи,пилоти на самолети,готвачи,журналисти,механици,гумаджий,богати и бедни,публика и всякакви откачалки.
                      На Дакар много скъпи неща се превръщат в прах за секунди.
                      Там стари приятели стават врагове за цял живот.
                      На това рали често душата се отделя от тялото.
                      И цялото това шоу е 24 часово.Няма край.
                      Това е някаква лудост.Но трябва да си там за да разбереш.
                      С две думи там е като в бара на Джаба..
                      За съжаление в България не се намери някой дето да монтира и подреди хронологично видеото дето заснехме.
                      Малцина са тези дето са гледали нашият труд.
                      Много часове прекарах зад обектива на камерата много ходене пеша много рискове.
                      С тази цел ако не се заеме Тодор няма кой друг да го направи.
                      Гарантирам ти го това.Пробвано е вече.
                      А за да стане както го правят хората...това става с едни други пари.
                      Пари които нямаме .И няма и да имаме.
                      Иначе мечтите са безплатни.

                      Коментар


                      • #56
                        От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

                        Днес беше най тежкия ден откакто се интересувам и занимавам с офф-роуд.Това което АСО причинява на всеки един "вързан"към състезанието е направо нечовешко. С много нерви и усилия успяхме сами да минем тех прегледа и всичко друго.Заслугата за това е изцяло на Румен Петков и Стоян Драев които успяха психически да издържат на тази гадост.Хиляди думи могат да се разлеят за тази сага.Но сега нямам време.Бяхме на прегледа 9 сутринта и успешно приключихме към 3 след обяд.Това което направихме никога няма да го забравя.

                        Голямата новина е че България има вече официално регистрирани състезатели.Тяхният личен кошмар не бе по малък.Върнаха много участници от всички класове но ние успяхме.Ивайло знаеше че има възможност да ни отстранят като акридетирани журналисти и може би за това се е притеснил.

                        Ето малко снимки но без дълги коментари защото вече сме грохнали.



                        Стоян и Румен още не знаят какво ни очаква.......



                        Наложи се Румен да проговори перфектен френски.Когато не си в голям отбор регистрацията и прегледа са много трудни.След втория въпрос на който се забавиш никои вече не ти обръща внимание.Няма и разяснения на място.Отзад на опашката напъват стотици хора.





























                        Това е за днес нямам нито възможност нито време за текстове.Снимките говорят достатъчно.Утре ще разведрим атмосверата със серията яки машини.Ще пуснем и от брандирането на Тойотата и тупалки от плаца.

                        Коментар


                        • #57
                          От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

                          Hola... от мен...

                          Така да се каже вече има официално БЪЛГАРСКИ СЪСТЕЗАТЕЛИ НА РАЛИ ДАКАР....

                          Тази вечер в 20:30 местно време минахме през парадната трибуна /не тази от старта/ пред публиката дошла да наблюдава записванията. Драев обеща да пусне кадри.
                          Спомням си че пред огромния екран и под доста пожектори водещият обяви правилно имената ми и че сме от България. След това последва кратко интервю както си бях на атв-то, с работните дрехи с които цял ден настройвахме машината (от 9 сутринта).
                          Дано не съм се изложил много, но публиката аплодира доста бурно моите думи.

                          След това най - много ме впечатли че на оградата на парк-ферме имаше много хора които чрез охраната ме извикаха за автографи и всички дружно ме приветстваха като повтаряха ...."Bulgaria..."
                          Сещате се как се чувствах...

                          Ако трябва да обобщя, прехледа е нещо съвсем НОРМАЛНО, и всеки който е прочел изискванията и се е подготвил, просто трябва да обходи всички отдели.
                          ПЕРФЕКТНА ОРГАНИЗАЦИЯ.
                          Много усмивки и услужливост при затруднение.


                          Машините:
                          Почти ги вкарахме в ред, с малки изключения.
                          Но ще ги дооправяме чак на 1 януари в бивака - сега стоят заключени....

                          След като кача снимките на фтп-то ще видите какви "чудовища" атв-та има...

                          Забелязах само че атв-то на Махачек липсва от редицата на преминалите прегледа между двете машини на братята Патронели....

                          Ето и малко ГОЛЕМИ снимки /нямам програма за смаляване/ от Аржентина:

                          Стреми се към звездите. Ако не ги достигнеш, поне ще се научиш да летиш....
                          Петър Ценков - Спортен клуб Рали Рейд.БГ
                          www.dakarbg.bg
                          www.rallyraid.bg

                          Коментар


                          • #58
                            От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

                            Ето още снимки:

                            Тук ни се стори добър фона за снимки


                            Драев е недвусмислен.....

                            Стреми се към звездите. Ако не ги достигнеш, поне ще се научиш да летиш....
                            Петър Ценков - Спортен клуб Рали Рейд.БГ
                            www.dakarbg.bg
                            www.rallyraid.bg

                            Коментар


                            • #59
                              От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

                              Първи срещи с отбора - преди получаване на машините



                              Днеска така с метрото стигнахме преди всички до La Rural....



                              После "отборно" минавахме през усмихнатите момичета на Дакар...

                              Стреми се към звездите. Ако не ги достигнеш, поне ще се научиш да летиш....
                              Петър Ценков - Спортен клуб Рали Рейд.БГ
                              www.dakarbg.bg
                              www.rallyraid.bg

                              Коментар


                              • #60
                                От: ХРИСТОВ И ЦЕНКОВ НА "DAKAR 2011"

                                Тука сме на техничеки преглед вече....



                                Стреми се към звездите. Ако не ги достигнеш, поне ще се научиш да летиш....
                                Петър Ценков - Спортен клуб Рали Рейд.БГ
                                www.dakarbg.bg
                                www.rallyraid.bg

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X