Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ладога 2011

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Ладога 2011

    Защо да няма смисъл да коментираме грешките? Напротив това му е ценното на нашия форум! Добре е да знаем, за да не ги допускат и други колеги. Ето например след миналогодишния Дакар се коментираше, дали Ренегадът е най-подходящото АТВ за това състезание. Тази година Христов и Тодорова залагат на леко 4х2 АТВ Ямаха, докато Ценков и съотборника му залагат отново на 4х4 Кан-Ам. Дискусията винаги е полезна!
    Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

    Коментар


    • #62
      От: Ладога 2011

      Защото преди година му разказах какво ще стане, и защо не трябва да прави така. Говорих като инженер, и не като поет. Получих пренебрежение. Въпроса за финансирането пренебрегвам, понеже не съм искал пари за никакви съвети. Давал съм ги изключително добронамерено, и естествено даром. Като за свои.
      В такъв смисъл разбирам реакцията на Близнака. Сега сигурно ме търси, да ми начука канчето. Ама да го ду..., да си гледа работата. Аз съм висок и дебел, и той изобщо не може да ме ритне по човката!

      Коментар


      • #63
        От: Ладога 2011

        Добре, разкажи и на нас, какво си му разказал миналата година....
        Аз например миналата година много се учудих, че Боян заложи на правена в България и недостатъчно тествана механична лебедка. Тя естествено го предаде. Според мен по-правилно беше да заложи на нещо фабрично от типа на лебедка от БРДМ, БТР.
        Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

        Коментар


        • #64
          От: Ладога 2011

          Нищо оригинално.
          - Джипа е малък!
          - Да.
          - Ама блатото е голямо!
          - Да.
          - Безкрайно е!
          - Не.
          - Може да се прелази!
          - Да.
          - Значи големи колела!
          - Да.
          - Гигантски!
          - Не.
          - Други мостове!
          - Не.
          - Друга раздатка!
          - Не.
          - Друго всичко!
          - Не.
          - Що?
          - Щото ще се чупи подред от шосето, до коляновия вал.
          - Няма, ще го направим от дебело желязо!
          - Не.
          - Нищо не разбираш, глей си работата!

          И аз си я гледам. Стоя си тука, не вдигам гюрултия, година след година наработвам технологии за безотказност. Но те не трябват на никого, понеже всички са по-умни от книжките, и от вече придобития опит. Всички юзери знаят, и света винаги започва от пъпа им. За тях не важи даже Питагоровия квадрат.
          Нататък аз съм безсилен. "В онова блато две по две е пет, понеже на отсамния бряг парите са мои, и аз така съм решил!"
          А по средата реши да се върнеш към класическото четири? Добре, но да сменяш конете в брода е пак класическо самоубийство. Значи става дума за технически авантюризъм, или за пренебрегване на елементарни знания. Доколкото няма принципиални конструктивни новости, то и не става дума за кой знае какви шашкънии. Само за якостна и компоновъчна неграмотност, и очевидно предвидим неуспех.
          Повечето хора, даже в този сайт, тъпо никога не са виждали как работят инженери. От там - и разочарованията.

          Коментар


          • #65
            От: Ладога 2011

            Прекалено много приказки за нищо джипа си е на Боян това че не е послушал някои и от това е пострадал пак си е за негова сметка можем да си говорим и обсъждаме много време но тази тема не е за това и за тази машина конкретно така че излишно се разводянва с коментари които колкото и да са градивни реално вече няма значение защото всичко свърши за догодина вярвам ще съберат по правилна машина с по подходящи за условията детаили и вярвайте ми пак ще има затъмнение заради излишните коментари.Тук всеки знае кое как е най-правилно но май само трима,четирима са били на Ладога и само един е давал пари за да се събере машина за Ладога за което смятам че пак трябва трябва да има признание иначе щяхме да си останем само със снинмките от официалния сайт и толкова.
            ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
            тел.088четири 9едно9 4нула4
            -------------------------------------------------------

            Коментар


            • #66
              От: Ладога 2011

              Първоначално публикуван от Дявол Коледа Преглед на мнение
              и вярвайте ми пак ще има затъмнение заради излишните коментари.
              Това значи ли, че оскъдната информация тук се дължи на целенасочено усилие, а не на обективни трудности?!? Ако това е така кажи да си изтрия абонамента за тази тема и да забравя за съществуването и ( и на екипажа също).
              Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

              Коментар


              • #67
                От: Ладога 2011

                "Парите са мои" не значи "природните закони са мои". Природата не прощава на никого. Инженерите са чували нещо за номерата и, затова са и инженери. Те не искат от никого нищо. А виж който не иска нищо от тях - той и губи.
                Прочее, не съм чувал някой да търси примерно Пламен Исаев, или Джорджо, поне за полуоска на усукване. Да се сметне е лесно, ама никой не го иска, или бъркам? С редукторите не е по-трудно, щом са типови, но пак никой не го прави, или пак бъркам? Диференциалите също са редуктори, между другото. И изобщо, във всичките тия таралясници, както и да ги правим, няма нищо секретно, и нищо непредвидимо. Всичко което е нужно, е да бъде "както трябва", а не "както ми се струва". Или "щото така ми харесва".
                Последно редактирано от Стефан; 21-06-11, 17:28.

                Коментар


                • #68
                  От: Ладога 2011

                  Жоро знаеш колко излишни неща се изписват само някои да покаже нещо и се почва това не е така онова също сам си страдал,никои нищо не крие които иска може да се запознае с Боян и да види и чуе много неща но докато голяма част от форума се чуди как да каже че знае повече много неща няма да бъдат видяни не само от тоя проект.Не си спирай абонамента просто имаите търпение и нека намалим критиката и знаенето на милион термини и думи.Пак отбелязвам проекта е частен така че какво е станало и защо няма особенно значение всички правим грешки но щом са си за наша сметка не смятам че са нужни излишни коментари.
                  ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                  тел.088четири 9едно9 4нула4
                  -------------------------------------------------------

                  Коментар


                  • #69
                    От: Ладога 2011

                    На мене това ми струваше да кажем емоционална свързаност. Щом е било излишно - нямам какво повече да кажа.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Ладога 2011

                      Май-май не трябваше да споменавам за проблема(който,както се изясни, и не е нечия грешка) ,че като гледам кви срамни монолози се вихрят (някой много се огъва под тежкото си его)... "Дявола" е прав, просто се отпуснете за да е по-голям кефа от предстоящия фоторазказ... Само не съм сигурен дали ще е тук или в отделна тема. Поздрави на всички!
                      диф сеуянин със самоует - www.rif4x4.bg

                      Коментар


                      • #71
                        От: Ладога 2011

                        По липса на друго, малко руски репортажи:

                        Ден 1 или как се кара в блато

                        Ден 2 - Блатни чудовища

                        Ден 3 - Водопад Юканкоски

                        Ден 4 - Езеро и камъни
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #72
                          От: Ладога 2011

                          Тия руснаци са ненормални ...
                          Как са се сетили в тия дерета ,
                          реки , езера , блата и тем-подобни
                          им нещица да го измислят това
                          състезание ... Там във блатото
                          където нито един не можа да
                          мине без помощта на "пътеките" ,
                          снимките много ми харесаха .
                          Сигурно е било нещо уникално .

                          Поздрави !
                          Москвич 408 , оня бежовия с четирите фара !
                          42°41'3.72"N 23°14'6.45"E

                          Коментар


                          • #73
                            От: Ладога 2011

                            Е, то снимки вече има и в руските и във финландските форуми. Време е Танчето да ни захрани с нещо. Все пак още малко няма да навреди: http://4x4.primorye.ru/picviewer.asp...&sort=0&page=0

                            http://4x4.primorye.ru/picviewer.asp...&sort=0&page=0
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • #74
                              От: Ладога 2011

                              Не, работата е много по-лоша.
                              До водопадите има цивилен път, който пресича трасето. От това кръстовище са и снимките. Водата е ледено студена, и въздуха се тресе от водата. До езерото с камъните, триялния етап, също има път, и пак затова има снимки. Но трасето е под ъгъл към него, и също се вижда само едно място.
                              От блатните участъци има снимки от две или три места, и то само от маршрута на ТР-2, до останалите места не се стига, освен по трасето. От всичко останало снимки няма да има, додето нашлемните камери не станат евтини, и задължително оборудване. Адът е там, и на никой не му е до снимане, там не ходят и въртолетите. На снимките е шосето.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Ладога 2011

                                Има няколко места в блатата, дето "местните" си ги знаят и дебнат от там и правят страшни снимки. Е, все пак повечето от тях имат по 7-8 участия в миналите години... А етапът с водопадите съм имал честта да го пребродя пеш до финала. Там губиш представа от трасетата за различнита класове. Навсякъде наоколо е едно зелено-кафяво, с едни "поточета" с много мека почва около тях. Достигането до реката е, като студена бира в летен ден и там вече е кеф отвсякъде-как да не се потопиш в нея. Там(във водата) приключи снимането камерата ми, в желанието ми да се закрепя на един стръмен бряг.
                                Част от трасето беше по реката и завършваше с баир, на който колите наподобяваха алпинисти, боядисващи висока сграда и висящи на въжета. Имаше руснаци(папараци),които си бяха загубили колите из "гората" и се лутаха да ги търсят. А за онази, кафявата вода и снимки не могат да създадат представа. Нея ще я запомня, както и този последен прекрасен и слънчев ден, след който си е...мамата и заваля и температурата падна под тази на студената бира...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X