Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Rainforest Challenge 2014

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Rainforest Challenge 2014

    Май, наистина си е време за отварянето на нова тема за тазгодишното издание на това състезание в Малайзия, което ще се проведе от 28 ноември до 8 декември. Да ме извинят Теди и "Еднаквите" (Поздрави на всички)-очаквах, те да направят това-и с пълно право.
    Освен разделянето на нови класове,другата новина е, че състезанието ще се излъчва по Outdoor Channel HD.За повече информация се надявам те да се намесят.
    Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
    Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
    0885 660 613

  • #2
    От: Rainforest Challenge 2014

    Нашият приятел Ярек Беднар засега се гласи да участва. Ще видим какво ще се получи.

    Коментар


    • #3
      От: Rainforest Challenge 2014

      Да ли ще има български екип ?
      На нас клиренс ни трябва , не скорост

      Коментар


      • #4
        От: Rainforest Challenge 2014

        Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
        Да ли ще има български екип ?
        Това могат да кажат само гореупоменатите личности-Пеко и Ивайло, засега само те имат подготвена машина за там.
        Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
        Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
        0885 660 613

        Коментар


        • #5
          От: Rainforest Challenge 2014

          Наскоро ходих при близнаците. Говорихме на тази тема, но казаха че все още нищо не се знае. Аз лично бих се радвал да ги видя, вече напълно подготвени.
          Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.

          Коментар


          • #6
            От: Rainforest Challenge 2014

            Ако решат да участват дано да нямат несгоди като миналата година и дано има изцяло Бг.отбор.
            Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят хаоса.

            0878 710712 Стоян Малчев

            Коментар


            • #7
              От: Rainforest Challenge 2014

              Всъщност какво стана с колата,участниците,труда ,усилията и финансите на толкова много хора?
              тел. за приятели по всяко време 0888 909394

              Коментар


              • #8
                От: Rainforest Challenge 2014

                Първоначално публикуван от Анжела Боянова Преглед на мнение
                Всъщност какво стана с колата,участниците,труда ,усилията и финансите на толкова много хора?
                Всъщност, ако погледнете темата за състезанието от миналата година, ще научите всичко което искате да знаете, че и малко отгоре... Иначе и колата, и участниците са добре (особено колата...)!

                Коментар


                • #9
                  От: Rainforest Challenge 2014

                  Първоначално публикуван от Анжела Боянова Преглед на мнение
                  Всъщност какво стана с колата,участниците,труда ,усилията и финансите на толкова много хора?
                  Колата в момента си почива в Халето на Близнаците, колкото до какво правят те? Ами действат в момента по няколко други проекта.
                  Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Rainforest Challenge 2014

                    Марто, благодаря ти за референцията към темата от 2013 година, където е видно, че по едни или друг начин, но със сигурност с много усилия, записахме участие на първия български отбор в Rainforest Challenge. Това, което все още с Петър не сме направили, е да завършим разказа си, но за всичко има причина. Всички хора от Форума заслужават да знаят тази причина - ние продължаваме да пишем своята лична история и историята на българския off-road на страниците на едно от легендарните състезания в света. Повечето от вас, с които лично сме се срещнали след завръщането си, знаят, че спечелихме правото да организираме Rainforest Challenge Balkan Series (това е състезание, което се провежда по правилата на RFC и победителят печели участие в Малайзия без да плаща такса и без да се налага да гарантира своя опит и способности в спорта). Освен това заедно с Луис Уии, основател на RFC, учредихме Rainforest Balkan Info Center. Чрез него ще помогнем на всички хора, които искат да се докоснат до магията на това състезание, да участват като посетители, журналисти или състезатели и им гарантираме преференциални за България цени. Ще завършим своя разказ съвсем скоро, защото имаме какво да ви съобщим. Но както знаете, ние казваме неща, които правим и мисля, че начинът, по който въпреки всичко отидохме в Малайзия, го доказва. Няма да се уморим да благодарим на хората от Offroad-Bulgaria.com, които ни помогнаха финансово или със собствения си труд. Няма и да забравим тази помощ. Но нека уточним още няколко дребни подробности и ще споделим с вас всичко.
                    Тази година няма да участваме в RFC, защото освен подходящ автомобил, е нужен добре подготвен и мотивиран отбор. Wrangler-ът се оказа голям пътешественик, но все още не може да се състезава сам. Луис Уии ни изпрати специална покана за сформиране на българо-малайзийски отбор без никакви такси за участие и с осигурени самолетни билети. С Мади често говорим по телефона и той също иска да се състезаваме заедно. Но ние не смятаме, че трябва да правим повторение на миналата година, дори и с шанс за по-добро класиране. Това, което искаме, е да покажем български автомобил в действие с български отбор в пълен състав.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Rainforest Challenge 2014

                      Първоначално публикуван от Анжела Боянова Преглед на мнение
                      Всъщност какво стана с колата,участниците,труда ,усилията и финансите на толкова много хора?
                      Г-жо Боянова, каня ви лично да дойдете и да се запознаете със състоянието на автомобила. Всички участници са добре и в момента работят по свои бизнес дела. С повечето от хората, които помогнаха за проекта, съм се виждал лично и те не смятат, че трудът им е отишъл на хаос (след завръщането си от Малайзия автомобилът не е каран на състезания, а само на тестове). Колкото до финансите на толкова много хора, в момента очаквам само да ми върнат златния Ролекс и след прибирането ми от Сърбия, ще търся помощ от фонда на Оман за ново участие Това е в рамките на шегата. Сега сериозно - понеже от няколко места чувам, че различни хора смятат, че сме взели десетки хиляди левове от Форума за една безсмислена разходка, сега за първи път ще ви кажа и точната събрана сума за подпомагане на отбора. Благодаря още веднъж на всички вас, които ни помогнахте. Точната сума е 4477,68 лева, а не десетки хиляди, каквито слухове витаят в родното пространство. Гарантирам ви, че нито стотинка от тези средства, не е похарчена за нещо друго освен подготовката на отбора и цялостно отразяване на състезанието. За съжаление при така стеклите се събития се наложи да направим повторно доста от разходите за екипировка и оборудване. Като израз на благодарност към всички вас, които помогнахте, направихме 8-серийно предаване по Хоби ТВ, пряко on-line излъчване на подготовката, отразяване на състезанието от мястото на събитието и обширен репортаж тук във Форума и в списание Off-road BG, репортажи и участия в предавания по Нова ТВ и bTV, както и публикации в други списания. Колкото до тазгодишно участие, това е абсолютно невъзможно предвид факта, че няма сформиран отбор, средства и време (подготовката и участието в такова международно събитие отнемат от 4 до 6 месеца) за участие. Още повече, че RFC изисква и много сериозна физическа подготовка на екипажа. Уверявам ви, че след политическите боричкания и хвърляне на кал, които навредиха на нашия спорт, думите off-road, джип и гуми са анатема за потенциални спонсори. В момента започваме подготовка за два нови проекта (състезания) през следващия сезон. Дано всичко върви по план и да успеем да доведем нещата до успешен край. Надявам се да съм бил изчерпателен и да сте ме разбрали правилно.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Rainforest Challenge 2014

                        Първоначално публикуван от Teodora Veleva Преглед на мнение
                        организираме Rainforest Challenge Balkan Series (това е състезание, което се провежда по правилата на RFC и победителят печели участие в Малайзия без да плаща такса и без да се налага да гарантира своя опит и способности в спорта)..
                        .
                        Успех в начинанието!
                        Нищо не мога,и нищо не знам...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Rainforest Challenge 2014

                          Ей! Живи и здрави да сте и Близнаци и Теди и всички около РФЦ! Ако не бяхте дали последните си сили и кинти, за да отидете, нямаше да разберем нищо около този челиндж!

                          А това, че сте се захванали с такава организация и довеждането на състезание от този ранг в България е само повод за радост и уважение.
                          Успех и да знаете, че чакаме и Близнаците също да ги видиме в действие на някое състезание.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Rainforest Challenge 2014

                            Преди няколко дни се видях с Иво и Пеко (и с джипа...). Добре са всички, а относно RFC 2014 - дават ми Вранглера и $10 000 да отида на състезанието тази година. Продължават да ми се губят $40 000... Като ги набавя, ще ги дам на Близнаците, заедно с техните 10 000 и джипа, че да отиде на състезанието който трябва... Общо взето - така стои въпроса с българското участие на тазгодишното издание на RFC...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Rainforest Challenge 2014

                              Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
                              Успех и да знаете, че чакаме и Близнаците също да ги видиме в действие на някое състезание.
                              Ми те са били в действие на немалко състезания,ама требе търсене,за тези които не сте ги гледали на живо!
                              Иво (таксито) Андреев
                              0988 91 80 50
                              Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X