Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Български отбор на RAINFOREST CHALLENGE 2013

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Български отбор на RAINFOREST CHALLENGE 2013

    Ми те руснаците си имаха такъв аналогов уред
    Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
    Дий Снайдер

    Коментар


    • #92
      От: Български отбор на RAINFOREST CHALLENGE 2013

      Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
      Ми те руснаците си имаха такъв аналогов уред
      Точно такъв не са имали. Освен друго, не виждам и как това ще се направи аналогово без 2 гардероба руски части в него. Виж в темата за акумулаторите за какво иде реч. Не е ампермер, ако това си мислиш.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #93
        От: Български отбор на RAINFOREST CHALLENGE 2013

        Първоначално публикуван от IVAYLO BLIZNAKA Преглед на мнение
        Вчера беше весело.Дядо Владо и Ясен се разбраха и си разпределиха задачите.
        От около седмица преговаряме по въпроса. Ти видя само финала на преговорите.
        Общо взето Дядо Владо и Ясен ще работят като двата алтернатора.Единия изолиран а другия докто може.
        Ние си знаем, но алтернаторите ще работят заедно и мощно, всеки колкото може и малко отгоре.
        Турбо кутията...ще я направим да работи и на двете лебедки.
        ...главно с махане на кабели от нея. Без майтап.
        Първо отворихме алтернатота за да видим какво крие под тези червени бикини.
        Както обикновено - курвенски нрав. Ноооо, ние не сме лицемери.
        Може и яка музика да сложим.
        Може. Разписвам за 1 бр. iPod без разклонител за слушалките. На всеки за едното ухо. Да се зареди в хотела преди тръгване.
        Схемата на Ясен.Докато аз проведа един телефонен разговор Ясен я измисли и начерта на лист хартия.
        ЕДНАТА схема на Ясен. А телефонният разговор трая като на прасето оргазъма.
        едната че не е там където ги оставих преди време.
        Ти па. На мене улицата ми не е където я оставих вчера.
        След сладки приказки се сетихме да видим какво има в релетата които сме приготвили.Трепанацията на релето направихме с ъглошлаиф.
        Много як корпус извади но за сметка на това отвътре е добре направено.Точно това реле няма да види джунглата.
        Правилният жест е да го залепим някъде за рамата или да го пуснем в резервоара. Хем си е заслужило, хем може да потрябва (всичко става из джунглата).
        Ясен; Момци нали ви казах че това е елементарна работа....и си тръгна.
        Като си я мислил две седмици и си я гледал цял ден, после е елементарна. Тепърва ще има и "ама тия клеми не се събират на тоя болт" и други такива. Още не съм разписал и за акумулатора в двигателния отсек, там ще преговаряме.
        За довиждане ми показа секретен уред в УАЗа.Към 2060г руснаците щели да ги слагат като екста само в командирските джипки.
        За 2060 не знам, ама с който говорих от отбора, рева за секретния уред. Лошата новина - още не съм измислил как това да работи адекватно заедно с ключ-масата. И трябва да са два.

        Коментар


        • #94
          От: Български отбор на RAINFOREST CHALLENGE 2013

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          .....ама с който говорих от отбора, рева за секретния уред.....
          Правя директен паралел между самолети изтребители и бомбовози примерно ->Твърдо "нье".
          На този състезателен "Кърлеж" това не му трябва. Оборотомер, температуромер, бензиномер, волтмер/и/+ламбЪ, и много цък-цък ключета за туй-онуй. Ако беще експедиционна машина, или за преходи и разходки-да, но на бегачка-не.....
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • #95
            От: Български отбор на RAINFOREST CHALLENGE 2013

            Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
            Ако беще експедиционна машина
            Ей туй ще ти го напомня съвсем скоро...

            Коментар


            • #96
              От: Български отбор на RAINFOREST CHALLENGE 2013

              Никой ли не видя това лице или гъз на снимката (:

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0888.jpg
Прегледи:1
Размер:86.6 КБ
ID:5518737

              Коментар


              • #97
                Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
                Никой ли не видя това лице или гъз на снимката (:
                Ти какво сега, за облекло ли му придиряш на човека? Работилница е това.

                Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                На този състезателен "Кърлеж" това не му трябва...
                Аз знам че не им трябва, ама не вЕрват.

                Отделно че не виждам как ще се достави в срок.

                Коментар


                • #98
                  От: Български отбор на RAINFOREST CHALLENGE 2013

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Отделно че не виждам как ще се достави в срок.
                  DHL.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Български отбор на RAINFOREST CHALLENGE 2013

                    Наслада за душата е тази тема. Абонат съм до гроб

                    Коментар


                    • От: Български отбор на RAINFOREST CHALLENGE 2013



                      Вие си знаете ма аз да си го кажа - тая кутия я монтирайте с кабелите влизащи от долу на горе,а не както е снимана на снимката.Имал сьм подобна кутия / малко по-голяма с повечко релета / монтирана с кабелите по показания начин,влязла малко вода,зациклило едното реле и вЬрти лебедката в 2 сутринта без никой да иска и да натиска.За кьсмет имали нож и някой се сетил да резне вьжетата,а след това с целия си акьл и още малко взет на заем отворили кутията и срязали кабелите.
                      АЗ като мьрзелив просто взех една шепа грес и след обилно прьскане с Короужьн Блок им нахаках малко повече грес на свичките тия,затворих кутията и пробих 3 дупки в долния край да изтича водата с препорька да я сменят или обьрнат обратно.Задремала работа,след 8 години никой нищо не е барал там и още си работи.

                      Водата има странното свойство да си намира от кьде да влезе и още по-странното да не излиза от там та тая кутия неше станала на акваруим,рибки нямаше.

                      Кутията беше за релетата на котвата / яка голяма лебедка / релетата на трьстьра / як голям мотор работещ в 2 посоко / и навиването на предното платно на лодка / среден по хубост ел мотор /.Няма кой да го навре това в някой гардероб и го бяха нахакали зад котвата на носа на лодката в едно сравнително мокро помещение,след 20 дни в океана те ти булка рошави вежди.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • От: Български отбор на RAINFOREST CHALLENGE 2013

                        Тая кутия е направена в най-добрите традиции на пернишкия "туних" и се приближава по качества до напъните на купешкия от Илиянци. Дебелите кабели са с херметични щутцери, капакът има уплътнител, а тънките жици (хем 6 пъти повече от необходимия брой и независимо от наличието на клеморед) са прекарани през дупки от дрелка, лабаво.

                        Релетата обаче, са съвсем истински и по бегла оценка 1500-2000А няма да ги уплашат. Като махнем излишните кабели (горните два и всички без един от тънките) устройството ще стане съвсем полезно.

                        Коментар


                        • От: Български отбор на RAINFOREST CHALLENGE 2013

                          Кутията аз я видях,сьщата като това за което и аз говоря,че и сьс сьщите уж водонепроницаеми уплатнения на кабелите и капака.

                          Само си казвам,да не псувате после като мене.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • От: Български отбор на RAINFOREST CHALLENGE 2013

                            Тази кутия ще я сложим в моторния отсег.А и всяка вечер ще и се прави профилактика.В крайна сметка може и да я шунтираме.И този вариянт го обсъдихме.
                            Очаквайте нови снимки тази вечер.Ще видя само по кое време ще свършим с работата по проекта.

                            Коментар


                            • От: Български отбор на RAINFOREST CHALLENGE 2013

                              Не смея да се обаждам много, затото не е лодка, но само да си кажа- при нас "мажи всичко, яко с грес' върши добра работа, като се стигне до електрика. Там където не можете да бръкнете с пръст, пръскайте със някаква мазна гад. НЕ и WD40, но подобно. "И без това мога" - начини да изолираш прецакани компоненти трябва да има. Чета за мониторчетата за акумулатори, май сте го харесали на Ясен. Ако сте го решили, да пратя няколко. Не знам колко е бърза най-бързата пратка, ама мога да проверя. Само дето Ясен е прав- не кичете елхата много, вас така или иначе не ви интересува какво става с акумулаторите, няма да седнете и да ги чакате да се дозаредят я. Нямаше ли място за третия алтернатор? "Мечо Пух..."
                              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                              Коментар


                              • От: Български отбор на RAINFOREST CHALLENGE 2013

                                Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                                Нямаше ли място за третия алтернатор? "Мечо Пух..."
                                В схемата няма място.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X