Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Български отбор на RAINFOREST CHALLENGE 2013

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Български отбор на RAINFOREST CHALLENGE 2013

    И аз не виждам повечето в началото.

    ПП: Всичко е наред вече. Благодаря.
    Последно редактирано от sparkybg; 12-09-13, 00:37.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #77
      От: Български отбор на RAINFOREST CHALLENGE 2013

      Аз ги виждам всичките,последната е на едно РК1 / рьчна количка пьрви номер / с мотор.

      Давай Близнак,сина ме пита Тия обичат ли да чупят джипове........какво да му кажа а?Давай
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #78
        От: Български отбор на RAINFOREST CHALLENGE 2013

        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
        Аз ги виждам всичките,последната е на едно РК1 / рьчна количка пьрви номер / с мотор.
        РК -2 е (щот има две коУеуа)

        Коментар


        • #79
          От: Български отбор на RAINFOREST CHALLENGE 2013

          Вчера със Стоян Францов посетихме близнаците за да видим подготовката.Захванали са се наистина с пълна промяна на машината. Видяхме много впечатляващи неща! Дано им стигне времето да довършат машината. Събрали са сериозен екип и работят усърдно и вярвам, че ще успея! За мен най-неприятното нещо е, че отборът няма да има време да тества колата в реално състезание. Екипажът няма да може да тренира с новата машина и ще се наложи да я опознава в движение. Пожелавам им успех и ще помагам с, каквото мога!
          Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

          Коментар


          • #80
            От: Български отбор на RAINFOREST CHALLENGE 2013

            Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
            отборът няма да има време да тества колата в реално състезание. Екипажът няма да може да тренира с новата машина и ще се наложи да я опознава в движение.
            То това е стара традиция в българския автомобилен спорт.

            Не знам как е по света, но тук колата се сглобява в последния възможен момент, и се стартира с почти непозната машина. Дано това не попречи на екипа де, от стари кози ярета са.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #81
              От: Български отбор на RAINFOREST CHALLENGE 2013

              Цял ден седя и се чудя откъде да започна.
              Заради това че ще участваме с голям бензинов мотор се наложи да се преправя тотално цялата задна част по Джипа.
              Важното е че ще спазим традицията и няма да опушим с дизел и сажди джунглата.
              Толкова много промени за толкова кратко време.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0888.jpg
Прегледи:1
Размер:57.3 КБ
ID:5518040
              А и проектите с които сме се захванали край нямат.Но състезанието няма нас да ни чака.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0886.jpg
Прегледи:1
Размер:173.4 КБ
ID:5518043
              С Бай Иван обсъждаме промените които ще направим.Много е любознателно това момче.А не беше такъв.Важното е че помага от сърце.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6361.jpg
Прегледи:1
Размер:160.9 КБ
ID:5518041
              Тук уча младия Мартин как се пуши без ръце докато работим.
              Първа в боя за джунглата падна задната част на рамата...

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6366.jpg
Прегледи:1
Размер:209.5 КБ
ID:5518057
              не са я сметнали добре в завода производител.Това парче желязо повече няма да види кал.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0878.jpg
Прегледи:1
Размер:164.7 КБ
ID:5518044
              По купето също се работи..

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0895.jpg
Прегледи:1
Размер:197.0 КБ
ID:5518045
              То е друга бира и по него работи друг екип.Кой,кой? Пак тоя....

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0801.jpg
Прегледи:1
Размер:164.1 КБ
ID:5518046
              Тази инсталация ще претърпи основни подобрения.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0861.jpg
Прегледи:1
Размер:212.1 КБ
ID:5518047
              Леле кой ще го оправя това...

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0952.jpg
Прегледи:1
Размер:182.6 КБ
ID:5518048
              Имаше и големи отвори за запушване.Тоя е от парното има и други по малки.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3441.jpg
Прегледи:1
Размер:193.1 КБ
ID:5518049
              Филтъра също ще се сменя.Този е с хартиен елемент и няма да върши работа.Не че е лош.Може да го смениш по време на движение.И без да слизаш от Джипа.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0805.jpg
Прегледи:1
Размер:197.8 КБ
ID:5518050
              В коша,рамата и двигателя също ще се правят основни промени

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0830.jpg
Прегледи:1
Размер:197.0 КБ
ID:5518051
              Алтернатора,хидравличната помпа и смукателния колектор също ще се сменят.С наличните няма да го бъде в ''Зоната на здрача''.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0893.jpg
Прегледи:1
Размер:155.3 КБ
ID:5518052
              Бърза справка показва че нямаме подходящ резервоар за три денонощия в джунглата.Джипа трябва да работи на място за да се зареждат с ток акумулаторите.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0894.jpg
Прегледи:1
Размер:204.4 КБ
ID:5518053
              Черният е малък но лек само 120литра.Другия тежък но много здрав. И е само 137литра.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0835.jpg
Прегледи:1
Размер:149.0 КБ
ID:5518054
              Старите фарове са биксенонови и са вече демоде.Отиват в миналото където им е мястото.А и харчат много ток.Той ще ни е нужен.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0825.jpg
Прегледи:1
Размер:61.1 КБ
ID:5518055
              Старите стопове тип хабиби са прекалено големи.Ще ги сменим с други по малки и икономични.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0824.jpg
Прегледи:1
Размер:84.4 КБ
ID:5518056
              После Пеко каза че и тези са прекалено големи.Бог прощава-бамбука не....

              Следва продължение..
              Последно редактирано от IVAYLO BLIZNAKA; 13-09-13, 00:17.

              Коментар


              • #82
                От: Български отбор на RAINFOREST CHALLENGE 2013

                http://www.360mag.bg/posts/24276

                В поредица от статии списание 360' ще представи участието на първия български отбор в Rainforest Challenge 2013. Днес излезе въвеждащия материал, който има за цел да представи състезанието пред хора, които не са толкова запознати с off-road-а. Приятно четене

                Коментар


                • #83
                  От: Български отбор на RAINFOREST CHALLENGE 2013

                  Първоначално публикуван от IVAYLO BLIZNAKA Преглед на мнение
                  Цял ден седя и се чудя откъде да започна.
                  Днес и аз така, около същия камък.
                  Първа в боя за джунглата падна задната част на рамата...
                  Досвидяха ви 20см дължина и сега ни за бензин има място, ни за ток.
                  Тази инсталация ще претърпи основни подобрения.
                  Точно така. В посока намаляване.
                  Леле кой ще го оправя това...
                  Той сам си е виновен.
                  Алтернатора,хидравличната помпа и смукателния колектор също ще се сменят.
                  За алтернаторите се започна от този невинен въпрос на дядо Владо. Като отидох днес там, се разделихме с дядо Владо на отбори - той по тънките жици, аз по дебелите. Ситуацията се оказа като стария казармен виц - нищо особено не станало, само се поболя кучето... дето яде червата на коня... който пък умря докато носеше вода... с която гасихме склада с боеприпасите... който се запали от фаса на Пешо... който пък пропуши защото му откраднаха знамето.

                  Излезе, че освен два алтернатора ей така за късмет има две лебедки, едната с два мотора, другата с три и всяка от тях се е приготвила да смуче по около 1000 ампера. Едната лебедка има турбо-релета, които изискват два отделни акумулатора. Които пък поради особеностите на националното джипостроене ще са четири по-малки. Или може би шест, ще видим тепърва. Зависи от дължината на краката на навигатора. Акумулаторите пък имат едни проблеми с балансирането на товара в турбо-режима на лебедката. От балансирането пък произлизат изолиращи втулки по крепежите на единия алтернатор. Алтернатор ли казах? Сметки за нови шайби за алтернаторите, за да не ги разбием по обороти. Отборът имал бил стил на управление между "много газ" и "всичката газ". А как се разглобява алтернатор 304-А? С молитва към богинята-майка, кралицата-майка и цялата някогашна британска империя, в която е можел да съществува размер на болта 5/16.

                  Но пък вече имаме електрическа схема. С втора скорост и на двете лебедки, с индикация на двата алтернатора, с балансирани банки акумулатори, с вътрешни регулатори на алтернаторите, които се държат като външни и с ток, който ще стига за всичко. Даже ако успея, ще направя охлаждането да е тихо. Че тия максималисти са приготвили някакви турбини, които да бутат колата напред с въздушната струя.
                  Джипа трябва да работи на място за да се зареждат с ток акумулаторите.
                  Ааа, да ги нямаме такива. Тази зловредна идея не съм я видял навреме и затова не съм се намесил. Ток ще има. Не ме карайте да слагам разни джаджи, които да ви ПОКАЗВАТ, че има. Само те ще ви липсват.
                  Следва продължение..
                  ...
                  Последно редактирано от Ясен; 16-09-13, 00:57.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Български отбор на RAINFOREST CHALLENGE 2013

                    Сложи им джаджи,няма да тежат толкова,но ще се знае ако единия алтернатор клекне и е вьрзан за едната банка батерии.

                    И се казва Сичката газ,определено мЬ кефи цялата ситуация,признавам си.

                    Снимки има ли?Да пращам ли 5/16 в комплект с други ключове,СТАНДАРТНИ им викат,нашите били милиметрови
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #85
                      От: Български отбор на RAINFOREST CHALLENGE 2013

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Днес и аз така, около същия камък.
                      Досвидяха ви 20см дължина и сега ни за бензин има място, ни за ток.
                      Точно така. В посока намаляване.
                      Той сам си е виновен.
                      За алтернаторите се започна от този невинен въпрос на дядо Владо. Като отидох днес там, се разделихме с дядо Владо на отбори - той по тънките жици, аз по дебелите. Ситуацията се оказа като стария казармен виц - нищо особено не станало, само се поболя кучето... дето яде червата на коня... който пък умря докато носеше вода... с която гасихме склада с боеприпасите... който се запали от фаса на Пешо... който пък пропуши защото му откраднаха знамето.

                      Излезе, че освен два алтернатора ей така за късмет има две лебедки, едната с два мотора, другата с три и всяка от тях се е приготвила да смуче по около 1000 ампера. Едната лебедка има турбо-релета, които изискват два отделни акумулатора. Които пък поради особеностите на националното джипостроене ще са четири по-малки. Или може би шест, ще видим тепърва. Зависи от дължината на краката на навигатора. Акумулаторите пък имат едни проблеми с балансирането на товара в турбо-режима на лебедката. От балансирането пък произлизат изолиращи втулки по крепежите на единия алтернатор. Алтернатор ли казах? Сметки за нови шайби за алтернаторите, за да не ги разбием по обороти. Отборът имал бил стил на управление между "много газ" и "всичката газ". А как се разглобява алтернатор 304-А? С молитва към богинята-майка, кралицата-майка и цялата някогашна британска империя, в която е можел да съществува размер на болта 5/16.

                      Но пък вече имаме електрическа схема. С втора скорост и на двете лебедки, с индикация на двата алтернатора, с балансирани банки акумулатори, с вътрешни регулатори на алтернаторите, които се държат като външни и с ток, който ще стига за всичко. Даже ако успея, ще направя охлаждането да е тихо. Че тия максималисти са приготвили някакви турбини, които да бутат колата напред с въздушната струя.
                      Ааа, да ги нямаме такива. Тази зловредна идея не съм я видял навреме и затова не съм се намесил. Ток ще има. Не ме карайте да слагам разни джаджи, които да ви ПОКАЗВАТ, че има. Само те ще ви липсват.
                      ...
                      С две думи - ситуацията е НъРъБъ - максимално близка до бойната! Като се замисля че скоро и аз ще влизам в подобен филм, нещо ме свива под лъжичката...

                      Коментар


                      • #86
                        От: Български отбор на RAINFOREST CHALLENGE 2013

                        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                        ....Да пращам ли 5/16 в комплект с други ключове,СТАНДАРТНИ им викат,нашите били милиметрови
                        Благодаря. Не за сега, има достатъчно от всички размери...обяснаявам им аз, че във всяка нормална американска автомобилна книга пише "брой навивки на инч, по света има и НЕстандартни милиметрови резби...." ама те не. Щом е в БГ-то е милиметри ще да е. В милиметри, само на дядо туй или онуй....

                        Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                        С две думи - ситуацията е НъРъБъ - максимално близка до бойната! Като се замисля че скоро и аз ще влизам в подобен филм, нещо ме свива под лъжичката...
                        Подготвяш 100К€ и си ти, ще помагаме в усвояването както можем
                        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                        Коментар


                        • #87
                          От: Български отбор на RAINFOREST CHALLENGE 2013

                          До къде я докарахте? Помощ?

                          Коментар


                          • #88
                            От: Български отбор на RAINFOREST CHALLENGE 2013

                            Ще следя с интерес до 30 ти, а след това ще следя с още по-голям интерес и ще стискам палци!!!

                            Коментар


                            • #89
                              От: Български отбор на RAINFOREST CHALLENGE 2013

                              Аз го играх едно време калфа на брата - дай 1/2 ......ьььь давам,дай по-голямо от това......ьььь номер......по-голямо бе номер.............и те така,ово е стандарт.

                              Стискам ви палци,дрьжте ни на течение.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • #90
                                От: Български отбор на RAINFOREST CHALLENGE 2013

                                Вчера беше весело.Дядо Владо и Ясен се разбраха и си разпределиха задачите.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1366.jpg
Прегледи:1
Размер:141.6 КБ
ID:5518694
                                Общо взето Дядо Владо и Ясен ще работят като двата алтернатора.Единия изолиран а другия докто може.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1697.jpg
Прегледи:1
Размер:107.9 КБ
ID:5518695
                                Турбо кутията...ще я направим да работи и на двете лебедки.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1748.jpg
Прегледи:1
Размер:139.6 КБ
ID:5518691
                                Първо отворихме алтернатота за да видим какво крие под тези червени бикини.
                                После смятахме колко и какви консуматори на електричен ток има по Джипа.Оказа се че не е толкова страшно.Може и яка музика да сложим.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1749.jpg
Прегледи:1
Размер:122.4 КБ
ID:5518696
                                Втуките на ушите за закрепване ще се премахнат и ще ги заменим с такива от полиамид.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1764.jpg
Прегледи:1
Размер:74.6 КБ
ID:5518698
                                Схемата на Ясен.Докато аз проведа един телефонен разговор Ясен я измисли и начерта на лист хартия.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1762.jpg
Прегледи:1
Размер:68.2 КБ
ID:5518699
                                Оказа се че ремъчните шайби ще трябва да се заменят с по големи за да намалим оборотите на алтернаторите.Подготвен съм за това с две чисто нови и по големи на размер шайби.Само трябва да намеря едната че не е там където ги оставих преди време.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1766.jpg
Прегледи:1
Размер:50.7 КБ
ID:5518710
                                След сладки приказки се сетихме да видим какво има в релетата които сме приготвили.Трепанацията на релето направихме с ъглошлаиф.
                                Много як корпус извади но за сметка на това отвътре е добре направено.Точно това реле няма да види джунглата.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1753.jpg
Прегледи:1
Размер:90.5 КБ
ID:5518711
                                Ясен; Момци нали ви казах че това е елементарна работа....и си тръгна.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1760.jpg
Прегледи:1
Размер:81.9 КБ
ID:5518714
                                За довиждане ми показа секретен уред в УАЗа.Към 2060г руснаците щели да ги слагат като екста само в командирските джипки.
                                Последно редактирано от IVAYLO BLIZNAKA; 16-09-13, 10:12.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X