Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Български отбор на RAINFOREST CHALLENGE 2013

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Български отбор на RAINFOREST CHALLENGE 2013

    Днес при нас дойде собственикът на 4x4 Performance от Хърватска. Страхотен човек, който също е маниак на тема моторни спортове, по точно мотоциклети и off-road. Той ни достави поръчаното от нас усилено 12 мм въже и като подарък ни донесе още един кабел. Така че откъм въжета вече сме добре.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010229.jpg
Прегледи:1
Размер:122.7 КБ
ID:5523268

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010231.jpg
Прегледи:1
Размер:242.5 КБ
ID:5523269

    На практика разполагаме с две 12 мм х 50 м дължина, едно 10 мм х 75 м дължина, класическо метално на WARN, за което имам нещо наум и един екстенжън от 10 мм х 50 м дължина, който в краен случай може да изпълнява ролята на въже.

    Днес, ако имам време, ще пусна още информация.

    Коментар


    • От: Български отбор на RAINFOREST CHALLENGE 2013

      Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение


      Абсолютно неприложима таблица за конкретния случай. Тук става дума за соларни системи и ниски загуби при преноса на сравнително големи растояние при ниско напрежение.

      ВИНОВАТ ,недогледал таблицата.

      на 13.8 волта на 2 метра на 400 ампера - кабел 0 или 53 мм дебел

      http://www.gtsparkplugs.com/WireSizeCalc.html



      И таковата ммммм ние с вьжета се занимаваме,магазинчето е на 3 преки.Шегели,куки,снадки на вериги,проволки и каквото се сетите можем да помагаме
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • От: Български отбор на RAINFOREST CHALLENGE 2013

        Ааааа това вече е супер удобно. Вече 15 мин. си играя с него. Нещата се покриват горе-долу с моите прогнози, но за 50 кв.мм са по-мрачни
        Алтернаторите в конкретния случай са 2 х 340А и може да приемем че по-подходящата стойност при 1100А е 13.8V. Дължината на захранващите кабели пак в конкретния случай ей така на око за предната лебедка ще са минимум 4 метра (положителен+отрицателен). Избирам 14 фута или 5.20 м.

        Пример: Сечение на кабела избирам максималното в таблицата 67 кв.мм, напрежение - 13.8 V, ток - 1100А, обща дължина - 5.20 метра и пад на напрежението 10%;

        При пад 1.38V и ток 1100 А отделената в кабела топлинна мощност е 1.38х1100=1518W или 1.52 KW при сечение 67.4 кв.мм Тези загубени в топлина 1.53KW представляват 12% от общата мощност на предната лебедка - 13.235 KW и за секунди ще загреят недопустимо кабела (7-10 кг обща маса загрявани с 1.5 KW при 150 W/кг.) при което загубите ще нарастнат стръмно. Ясно е че дори 67 кв.мм кабел са абсолютно недостатъчни. Не толкова че ще се запалят и стопят, а заради огромните и нарастващи лавинообразно загуби.

        В следващия пример избирам половината ток 550А за да разбера какви ще са загубите при нашите 50 кв.мм. Излиза че загубената мощност ще е 380W. При 1100 А и 2 x 50 кв.мм загубите ще са 760 W, което е 6% от мощността и е почти приемливо. Явно 2 х 50 кв.мм се оказват абсолютно задължителни.

        Пак благодаря на BENZBOSS за готиния тул.
        Последно редактирано от elbgt; 03-10-13, 09:15.
        My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

        Коментар


        • От: Български отбор на RAINFOREST CHALLENGE 2013

          Момчета моля дайте някакви предложения за зверски здрави клеми.Този тип големи акумулатори нямат отделно болтове за клемите на лебедката.Другото което търсим е парно от Нисан Патрул за задните пасажери.Него ще го монтираме за основно парно в кабината.Виждал съм такова и знам че ще ни свърши работа.

          Коментар


          • От: Български отбор на RAINFOREST CHALLENGE 2013

            Подобни клеми ползват енергото. Кербоват ги с едни хидравлични клещи. Мисля,че в Киров продават такива. Хващате за ушите бригадата която монтира агрегатите. От по големките.
            40кW агрегат ми сързаха и не мърда.
            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

            Коментар


            • От: Български отбор на RAINFOREST CHALLENGE 2013

              Имам от пажеро задната "печка" ваша е, мисля ще свърши същата работа.

              Коментар


              • От: Български отбор на RAINFOREST CHALLENGE 2013

                Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
                Момчета моля дайте някакви предложения за зверски здрави клеми.


                WebRep


                currentVote


                noRating
                noWeight














                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:lead_battery_terminal_t_big.jpg
Прегледи:1
Размер:5.8 КБ
ID:5523301


                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:auxbatt8.JPG
Прегледи:1
Размер:91.8 КБ
ID:5523303
                Горе без преса,става яко с подрьчни инструменти.Долу е ясно,с тая снадка може колата да си тегля,преса си иска обаче както и термоизолация,че влиза влага по кабела и след време / дреме ви на вас /прави проблем.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HD-Battery1.jpg
Прегледи:1
Размер:99.6 КБ
ID:5523302
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • От: Български отбор на RAINFOREST CHALLENGE 2013

                  Зверски здрави клеми стават като се вземат обикновени медни клеми и им се сменят невнятните болтчета за скобата с адекватни неръждаеми шпилки.

                  Коментар


                  • От: Български отбор на RAINFOREST CHALLENGE 2013

                    Това се казва подготовка за състезание. Успех момчета

                    Коментар


                    • От: Български отбор на RAINFOREST CHALLENGE 2013

                      Може да ни гледате на живо тук: http://www.justin.tv/bg_offroad_team...#/w/7038617472
                      Последно редактирано от PETER BLIZNAKA; 03-10-13, 19:07.

                      Коментар


                      • От: Български отбор на RAINFOREST CHALLENGE 2013

                        Еее,страхотно! Духом сме с Вас.Успех!
                        First Man, then Machine!
                        Lada Niva
                        Honda XR 400

                        Коментар


                        • От: Български отбор на RAINFOREST CHALLENGE 2013

                          Що ти трябваше бе Близнак,защо????Защо го пусна това сега,сьвсем да се оцькля пред компа???Дядо Владо каво ше шмитка само?Сложете един панел,че да гледате какво пишем,идеи да даваме,не така бе по е ляво........................хахахахха

                          Някьде КЛИК за Пейпал или помощи за отбора няма ли?Знае ли човек кога ще се сьбудя и ще ми се клика.






                          Няма аудио................вечно недоволен
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • От: Български отбор на RAINFOREST CHALLENGE 2013

                            Тази събота имам път към София трябва да оставя баща ми на централна гара и много искам да доида и да дам едно рамо да видя машината разбира се ако е удобно щото гледам сбира се голям калабалък,по кое време откривате работния ден за да знам кога мога да се появя.Очаквам и заплата та съм решил да пусна на пей пала колкото мога да отделя,казвал съм на Пеко че съм заклет фен на Реинфорест и нямам как да пропусна възможността да се докосна до него чрез вас.
                            ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                            тел.088четири 9едно9 4нула4
                            -------------------------------------------------------

                            Коментар


                            • От: Български отбор на RAINFOREST CHALLENGE 2013

                              Първоначално публикуван от IVAYLO BLIZNAKA Преглед на мнение
                              Може да ни гледате на живо тук: http://www.justin.tv/bg_offroad_team...#/w/7038617472
                              Единият ми монитор на работа е резервиран за вас момчета, успех !!!
                              Газ 69 2.4i
                              Густо майна, пътят свърши !!!
                              GSM: О895 7О6О59

                              Коментар


                              • От: Български отбор на RAINFOREST CHALLENGE 2013

                                Пичове, шернах линка към лайв стрийма през страницата на офроуд фестивала. Доста народ по света, който се вълнува от офроуда ще ви гледа!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X