Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Български отбор на RAINFOREST CHALLENGE 2013

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Български отбор на RAINFOREST CHALLENGE 2013

    Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
    Иване, разбира се , че ще помогнем! Кой с колкото може. Помислете и за хората, които могат да отделят малки суми- когато са много си е сериозен принос. В този ред на мисли помислете за мърчъндайзинг( егати думата )- лепенки, шапки, фланелки.... Аз например с огромно удоволствие си залепих на джипа лепенките от "дакарските" кампании и си нося фланелките и шапките, които са ми спомен от тези времена. Много колеги виждам с "дакарските" якета от първата кампания....
    И аз подкрепям идеята!А и така повече хора ще станем съпричастни с това уникално приключение!
    driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

    Коментар


    • От: Български отбор на RAINFOREST CHALLENGE 2013

      Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
      Иване, разбира се , че ще помогнем! Кой с колкото може. Помислете и за хората, които могат да отделят малки суми- когато са много си е сериозен принос. В този ред на мисли помислете за мърчъндайзинг( егати думата )- лепенки, шапки, фланелки.... Аз например с огромно удоволствие си залепих на джипа лепенките от "дакарските" кампании и си нося фланелките и шапките, които са ми спомен от тези времена. Много колеги виждам с "дакарските" якета от първата кампания....
      Дано да има такива неща , макар че покрай подготовката на машината едва ли им е до това ...
      VEREYA MOTORSPORT TEAM

      Коментар


      • От: Български отбор на RAINFOREST CHALLENGE 2013

        Споко бре пичове вие винаги сте помагали на много хора сега когато се нуждаете и аз ще ви върна жеста макар и скромно, но от сърце.
        Ето моят принос kъм вашата кауза от 500 лв. Ако правите фланелки искам XXL .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:photo(42).jpg
Прегледи:1
Размер:165.8 КБ
ID:5519831
        Последно редактирано от bai IVAN; 20-09-13, 10:57.

        Коментар


        • От: Български отбор на RAINFOREST CHALLENGE 2013

          Поздравления за решителния джъмп в дълбокото! Успех! И ако имате нужда от нещо, с което мога да помогна - насреща съм! Поздрави на целия екип!
          Кръвна група 0+

          Ivan_J: " Всеки си има глава на раменете, лично негово задължение е да си я пази, ако му трябва за нещо. "

          Коментар


          • От: Български отбор на RAINFOREST CHALLENGE 2013

            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            Тези 50 метра за минута на празен ход ли са, или под товар?
            Под товар, Кольо, под товар. А като нищо ще ги докараме и до повече от 50. Изсмята ми се смятането тука за мотори с последователно възбуждане.

            Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
            Аз чистосърдечно си признавам, че никога не съм ползвал лебедка на кола.
            На сушата е различно. Нито има кой да носи всичките акумулатори, които човек би искал, нито има къде да се заврат нужните генератори, нито кой да ги върти. Поради което се ходи на компромиси. На сушата алтернаторът няма роля да захранва лебедката. Захранват я батериите (и то в гаден за тях режим), а алтернаторът, ако в този момент изобщо някой го върти, помага колкото може. След състезанието продаваш въпросните батерии като сувенир.

            На конкретно тая кола мощностите на генератори и лебедки почти сме ги изравнили и на по-леките участъци и на "ниския" режим на лебедките батериите почти няма да клякат. На "високия" режим яко ще се разчита на паузите за разпъване на въжето.

            И една малко неприятна, но очаквана новина - хубавия показометър за количество ток в акумулатора отпада от плана. НЯМА шанс да работи адекватно в наличната ситуация.

            Коментар


            • От: Български отбор на RAINFOREST CHALLENGE 2013

              Впечатлен от числото 50м/мин. се заех да изчисля скоростта на навиване на механична лебедка от БТР (предавателно отношение 20:1, с 10мм. въже и четири реда намотки). Максималната изчислена скорост на навиване( при 1500об./мин на пиньона, което е максимума преди да се повреди) на първи ред е 22,5м/мин, а на четвърти ред е 41,25м/мин. В този смисъл, ако електрическите лебедки на Вранглера постигнат скорост от 50м/мин. при товар, това ще е ИЗКЛЮЧИТЕЛНО постижение. Ще се радвам да го видя!
              Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

              Коментар


              • От: Български отбор на RAINFOREST CHALLENGE 2013

                Първоначално публикуван от Дявол Коледа Преглед на мнение
                Пеко когато ти остане време и ако има възможност разкажи нещо и за асистентския автомобил какъв е някаква подготовка за него от теб знам че асистенция,журналисти,медици всички са в боя така че и втората кола ще играе в екшъна предполагам.
                За асистентския автомобил също бяхме предвидили нещо много интересно, но за съжаление днес ни се обадиха от двете фирми, производител и представител на известни марки, с отрицателен отговор. С други думи - българска асистентска машина няма да има. Това означава, че или ще наемем такава в Малайзия (което допълнително ще затрудни бюджета ни) или ще се бием без асистентска машина. Има вариант, почти невъзможен, да отидем с някой от нашите пикапи, но предвид малкото време за подготовка (окачване, лебедка, гуми и др.), не е ясно дали ще успеем. Днес стана ясна датата за товарене на контейнера - считано от този час разполагаме с 20 дни, докато хлопнем вратите. Това е убийствен срок, предвид че все още чакаме някои от частите. Явно ще трябва да минем на 3 работни смени. По-късно ще кача снимки на някои от нещата, които направихме тези дни.
                Последно редактирано от PETER BLIZNAKA; 20-09-13, 17:35.

                Коментар


                • От: Български отбор на RAINFOREST CHALLENGE 2013

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Под товар, Кольо, под товар. А като нищо ще ги докараме и до повече от 50.
                  Баси мамата. А има ли възможност да се ползва по-бавно дърпане? От скромния ми опит знам, че има ситуации в които е по-добре да се дърпаш бавно, но с по-голяма прецизност. Ако ти трябва да си точен и прецизен, а лебедката те рита като кон още с включването-не е много добре. Ми се струва.
                  Иначе бързата лебедка е голямо благо.

                  Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
                  Днес стана ясна датата за товарене на контейнера - считано от този час разполагаме с 20 дни, докато хлопнем вратите. Това е убийствен срок, предвид че все още чакаме някои от частите. Явно ще трябва да минем на 3 работни смени. По-късно ще кача снимки на някои от нещата, които направихме тези дни.
                  В този контекст-не се занимавайте със снимки и писане тук. Все ще се намери кой да снима и да казва "Днес сложиха и задния мост", "А днес пък разчекнаха окачването, и постигнаха 1,70 ход".
                  Колкото и да ни е интересен разказа от първо лице-много по-ценно е времето ви да го ползвате за правене на колата вместо да ни информирате какво работите.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • От: Български отбор на RAINFOREST CHALLENGE 2013

                    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                    Баси мамата. А има ли възможност да се ползва по-бавно дърпане? От скромния ми опит знам, че има ситуации в които е по-добре да се дърпаш бавно, но с по-голяма прецизност. Ако ти трябва да си точен и прецизен, а лебедката те рита като кон още с включването-не е много добре. Ми се струва.
                    Иначе бързата лебедка е голямо благо.
                    Както ми се струва, ще има "бързо" и "още по-бързо" дърпане. Бавното ще го мисля за следващия сезон.

                    Коментар


                    • От: Български отбор на RAINFOREST CHALLENGE 2013

                      Бързаме, бързаме, но ви обещах снимки.

                      Ето снимки на въпросната лебедка, която с турбо режима преминава на 24 V. Тя дръпна една известна част от бюджета, но понеже съм виждал на RFC, че когато гръмне лебедката, джипът се напуска с това, което можеш да носиш на ръце. Точно по тази причина решихме, че не трябва да се прави никакъв компромис със системите за теглене. Барабанът събира 75 метра х 9,5 мм въже. Фирмата предлага още 50 метра х 11.0 мм въже и 45 метра х 12.0 мм. Силата на теглене с два мотора е 15 000 lbs (6 800 кг). За съжаление не може да се сложи нищо мощно, което да е леко и задната лебедка е с тегло от 62 кг. Това наложи и промяна на старото шаси.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:139.jpg
Прегледи:1
Размер:90.2 КБ
ID:5519933

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:145.jpg
Прегледи:1
Размер:151.3 КБ
ID:5519934

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:148.jpg
Прегледи:1
Размер:112.9 КБ
ID:5519935

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:147.jpg
Прегледи:1
Размер:119.4 КБ
ID:5519937

                      Целият корпус е изработен от усилен алуминий на CNC, а зъбните колела са с качеството и силата на скоростните кутии SADEV.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0127.jpg
Прегледи:1
Размер:143.0 КБ
ID:5519936

                      Ето го прасенцето. Тази фирма е на път да спечели търг на американската армия за доставка на системи за теглене.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4589.jpg
Прегледи:1
Размер:143.3 КБ
ID:5519938

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4590.jpg
Прегледи:1
Размер:137.2 КБ
ID:5519939

                      Общ изглед на задната част. Остава да направим багажник, захващане за лопати, Hi Jack и котва.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4564.jpg
Прегледи:1
Размер:173.1 КБ
ID:5519940

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4578.jpg
Прегледи:1
Размер:106.6 КБ
ID:5519941

                      Всичко така е ночвано, че може да държи на по една капка.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4591.jpg
Прегледи:1
Размер:125.4 КБ
ID:5519942

                      Андро или показва, че си е скъсал ръкавиците и се нуждае от нови или прави шамански магии, за да успеем.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4594.jpg
Прегледи:1
Размер:140.9 КБ
ID:5519944

                      Бронята и задната плоча за лебедката в понеделник отиват за пясъкоструй и боя.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4599.jpg
Прегледи:1
Размер:193.4 КБ
ID:5519946

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0178.jpg
Прегледи:2
Размер:95.8 КБ
ID:5519969

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0844.jpg
Прегледи:1
Размер:68.6 КБ
ID:5519970

                      Това е оригиналната лебедка на WARN, за която Иван Мутафчиев от Zundert Extreme ни направи страхотна отстъпка специално за това състезание, за което много му благодарим.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:017.jpg
Прегледи:2
Размер:112.4 КБ
ID:5519957

                      Ето и усиленият комплект на Gigglepin, една от най-реномираните фирми за доработка на лебедки в света.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:019.jpg
Прегледи:2
Размер:134.6 КБ
ID:5519959

                      Това е предната лебедка 3х9.5 XP електромотора.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:022.jpg
Прегледи:1
Размер:106.5 КБ
ID:5519960

                      Освен всичко друго барабанът е отново усилен и доста по-голям, като може да събере до 60 метра 11.0 мм въже.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:013.jpg
Прегледи:2
Размер:115.8 КБ
ID:5519961

                      Ето този проблем трябва да разреши Ясен. Аз не се притеснявам, че той няма да се справи. Притеснява ме единствено, че с тази мощност може да овъглим журналистите, снимащи в някоя река.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4604.jpg
Прегледи:1
Размер:101.7 КБ
ID:5519963

                      Теди се зае да напише нещата, които ни остава да свършим.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4612.jpg
Прегледи:1
Размер:88.9 КБ
ID:5519964

                      Те не са малко, но от утре идват и подкрепления. Утре купуваме и самолетните билети за целия отбор. В други ден плащаме контейнера. Обратното броене започна. Чиста лудост е, но все още смятам, че ще се справим.
                      Последно редактирано от PETER BLIZNAKA; 20-09-13, 21:45.

                      Коментар


                      • От: Български отбор на RAINFOREST CHALLENGE 2013

                        Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
                        Чиста лудост е,
                        ... Е, нещо нормално като за тук.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • От: Български отбор на RAINFOREST CHALLENGE 2013

                          Благодаря много, Иване. Тези дни ще донесем много компоненти за боядисване в твоя сервиз. Помощта ти е безценна, сега и малко работа те чака.

                          Коментар


                          • От: Български отбор на RAINFOREST CHALLENGE 2013

                            Винаги сме готови да помагаме с Жорката, вапреки че днес се омагьосахме от боядисване. Сменихме лагерите на мотора които ми даде и го стартирахме, турбината работи перфекно направо ще те издуха.

                            Коментар


                            • От: Български отбор на RAINFOREST CHALLENGE 2013

                              Уау,прочетох всичко дотук на един дъх!Вие сте уникални пичове,страхотна работа!Успех на целия екип,ще следя темата с интерес!

                              Коментар


                              • От: Български отбор на RAINFOREST CHALLENGE 2013

                                Не бях влизал в форума близо година...не защото не исках а си имах некви лични причини.Ходи ми се на състезание, като на луд!!! Причината днес да седна е срещата ми (случайна) с тия двамата еднакви. Вместо да им стискаме палци,да им се покланяме,да викаме ура и разни такива патосни, дайте да вземем да видим кой какво може да отдели от бюджета си и да помогнем чисто финансовота след това да четем и да се кефим. За тези от нас които са подготвяли кола за състезание е ясно за какво изваждане става въпрос, а само си представете за такова състезание...
                                От мен успех, знаете че ще помогна
                                ПРАВЕТЕ СИ КЕФА БЕ ХОРА!!!!!!!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X