Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Rainforest Challenge 2012

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Rainforest Challenge 2012

    Събине, това с хапчетата за малария може и да не стане - закъснели сте. Ваксина за жълта треска имате ли?

    По отношение на маларията мисля, че е няколко вида (три) и не се знае точно кой вид ще има там... Най-добре е да си вземете на място най-добрия местен репелент и грижливо да се мажете всеки ден. Това да пиеш хапчета и да се надяваш, че няма да те пипне е умряла работа.

    Вземете си антибактериален гел за ръце. Преди хранене задължително ръцете с него! В самолета ще трябва да е в чекирания багаж.

    От ходенето ми в Индия знам, че срещу паразити е добре да се яде люто. Мисля, че ако се пподлютявате редовно всеки ден ще си спестите част от рисковете.

    Има един нов магазин с много полезни джаджи под моя офис на Галичица. Ако имате време може да го разгледате.

    Стискам палци всичко да е наред и ще чакам разказа.
    ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
    СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

    Коментар


    • #32
      От: Rainforest Challenge 2012

      Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
      http://www.canadadrugs.com/group/Mal...20100mg/12698/

      Е що не казахте по-рано за тоя Маларон? Щяхме да го поръчаме през Интернет, като го няма при вас. Това там на снимката на Iridium сателитен телефон ми прилича. Ако ще мъкнете нещо такова, да ви дам номера на нашия телефон, за аварийна свръзка?

      P.C Вие сте ненормални, пак при тия пиявици...
      Да, иридиум е. Пусни ми го на лично

      Коментар


      • #33
        От: Rainforest Challenge 2012

        Желая ви по-малко от седем фута вода под кила и дано ви се паднат най-наядените и мързеливи пиявици. Успех!
        Срещу маларията, пийте джин с истински тоник (с хинин). Изобщо прекалено много се драматизира всичко около маларията. Внимавайте много да не допускате инфектиране на раните в джунглата! Пеко е бил там и знае.
        За мен лично, тази тема, участниците и самото състезание са по-интересни аналогичните за рали "Дакар".
        There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
        No wahalla.

        Коментар


        • #34
          От: Rainforest Challenge 2012

          И от мен пожелания за успешно оцеляване
          My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

          Коментар


          • #35
            От: Rainforest Challenge 2012

            Страхотно, ще следя с интерес!

            Коментар


            • #36
              От: Rainforest Challenge 2012

              Хайде успех и здраве !!!

              Коментар


              • #37
                От: Rainforest Challenge 2012

                Първоначално публикуван от duvi Преглед на мнение
                Кажи къде да донеса утре едно мяхче за Пеко. Ферото е малко по различно от магнезиевата .. щото тя има проблеми с водицата и влагата. Но като се видим ще ти дам и феро. Кажете ако имате нужда от още нещо като екипировка ако трябва да помагам. Аптечки направихте ли си ? Я давайте снимки да видим как сте стъкмили денковете
                Благодаря на колегата Любо. Пеко вече си има мех. Плюс това получихме две нагревалки ако се смръзнем нещо, две паракорд гривни, две феро запалки, две свирки по ISO и разни други неща.

                Коментар


                • #38
                  От: Rainforest Challenge 2012

                  Абонирам се с най-голямо удоволствие.

                  Успех!
                  "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Rainforest Challenge 2012

                    Благодаря на Любо ще ползваме нещата по предназначение.Откакто през 2007г. ми потъна багажа с всички фифели за оцеляване и след Дакар 2011г. /тогава французите не ми върнаха част от екипировката/ съм станал фен на примитивното оцеляване.Целия ми багаж този път заедно с дрехите е към 12кг.Сега добре сме се подготвили за дъжд и ако е сухо и слънчево направо ще ме е яд.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5287.jpg
Прегледи:1
Размер:133.4 КБ
ID:5428526
                    Като новост тази година ще носим на прехода хамаци на Хенеси.Супер леки/1265гр./ и бързи за опъване.Те са тента комарник и хамак на едно.Интересното е че се влиза отдоло и след това пашкула се затваря сам.Така няма да спим до кръста във вода.
                    А комарите и пиявиците ще смучат от другаде. Кубинките са на Аltama US-Army специално за джунглата.Бях с такива миналия път и съм много доволен.Капките за очи са в дясно на снимката.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5290.jpg
Прегледи:1
Размер:117.5 КБ
ID:5428527
                    Супер камерата на OLIMPUS-Tough с вграден GPS.... Яки Грипове за захват.F-2.0 Full HD 12 MP Водо и ударо устоичив.Падане от два метра и дванадесет метра под вода.Дано да е така ще го пробваме...
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5291.jpg
Прегледи:1
Размер:119.0 КБ
ID:5428528
                    Благодаря много за тази камера на Димо от форума и http://photosynthesis.bg/и ОЛИМПУС България.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5293.jpg
Прегледи:1
Размер:101.0 КБ
ID:5428529
                    Това е няква джаджа която я пускате да свети във водата за пиене.Тя прави едни неща на топките на бактериите.. Събин може да ги обесни по добре.Благодаря на Венци Петров от Форума Това също ще го пробваме.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5294.jpg
Прегледи:1
Размер:121.5 КБ
ID:5428537

                    Това са всички необходими неща за оцеляване в джунглата.Има специалисти които само с тези пет шест вещи могат да изкарат до месец в тежка среда.Пудрата за крака и кърпа са най важните.Следва Пречистващата система за вода.Специалистите още спорят кое е по важно да имаш нож или въже.Антибактериален крем и пудра за повърхностни рани.Без това в джунглата се мре за толкова време колкото в пустинията без никаква вода.Благодаря на Тео момчето на Венци Петров за яките паракорд гривни.Игла и пинсета без тях също не става.Вечер задължително се вадят тръните от краката и ръцете.Мрежата за главата против комари също е от първостепенна важност.

                    Благодаря най вече на Събин че се нави да бъдем заедно.На Христомир Николов от списание OFF-ROAD BG.На Мони от форума и момчетата от магазин за военна екипировка https://camouflage.bg/ Както и на Веско от http://www.uvt.bg/internal_bg.php?page=intro за камерата и SPOT тракера.
                    Последно редактирано от PETER BLIZNAKA; 25-11-12, 22:01.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Rainforest Challenge 2012

                      Сега вече, е по-добре екипировката

                      Коментар


                      • #41
                        От: Rainforest Challenge 2012

                        Успех!
                        edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                        Коментар


                        • #42
                          От: Rainforest Challenge 2012

                          Стискам палци! И да се върнете живи и здрави! Абонирам се!
                          Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                          Коментар


                          • #43
                            От: Rainforest Challenge 2012

                            Гети. Незнам колко ще е топло, но сега чета пак разказа от 2007 година и .... с гети е щяло да се предотвратят някои мизерии, влизащи в краката.
                            Гети има по 30-40лв. от всички туристичести магазини. Бризентови, кУрдура... мият се лесно, само удобства.

                            Успех момчета!!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Rainforest Challenge 2012

                              Вико бях с гети и то хубави и в репортажа го пише.Проблема с гетите е че в тинестите участъци почват да събират между тях и обувките кал.Много трудно се чистят и напоят ли се веднъж с вода тежат на краката.Другото е че с тях наистина е топло.Когато са мокри трябва да се стягат много и спират кръвообращението на краката.След време ги изхвърлих.Както и късите панталони.Всичко което носиш и е от текстил се напоява и тежи.Цялата пътека беше пълна с изхвърлени и от другите хора дрехи.Сега и Събин е взел и ще ми е интересно да видя как ще се представят.
                              Ще помоля брат ми като тръгнем да сложи някоя и друга не публикувана снимка от тогава.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0714.jpg
Прегледи:1
Размер:155.8 КБ
ID:5428808
                              Последно редактирано от PETER BLIZNAKA; 26-11-12, 00:13.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Rainforest Challenge 2012

                                Здраве и успех!Ще следя темата с интерес!
                                Ducati è nel mio cuore.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X