Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТРОФИ БЪЛГАРИЯ 2012, коментари

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: ТРОФИ БЪЛГАРИЯ: Пловдив 29.06-01.07. 2012

    Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
    Големи философи се извъдихте там в Пловдив.
    Е,не разбираме от офф роуд колкото теб,затова поне се правим на философи

    Май беше приключил някъде прочетох...

    Коментар


    • #92
      От: ТРОФИ БЪЛГАРИЯ: Пловдив 29.06-01.07. 2012

      Абе вие в Пловдив че се посрахте е факт , поне си носете кафевите гащи и аеробиончета тип "борче" за да не си личи от далеко. Интересното е как само месните си харесахте организацията а за Трофито тя бе под всакаква критика.
      "Автобуса" Чавдар пък него знам какъв е в Комисията по офроуд и като знам компетенцията му каква е, с ваша помощ създава прецеденти които ще изядат главата на някого.
      Да ,с вас съм приключил и ви гледам сеира.
      Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
      Дий Снайдер

      Коментар


      • #93
        От: ТРОФИ БЪЛГАРИЯ: Пловдив 29.06-01.07. 2012

        Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
        ... с ваша помощ създава прецеденти които ще изядат главата на някого. ...
        Ей, жегата била страшна и във Варна ...

        В същност, точно ти искаше да създадеш прецедент с искането си екипажите, които не са се включили в контролното време, да бъдат наказвани и за трак, все едно са се отклонили от трасето с цел облагодетелстване.
        Системен GPS-контрол за спазване на трасето и ограниченията на скоростта в шампионата се прилага от 2008 година. За цялото това време не ми е известен нито един случай, в който на незавършилите даден етап да е налагано наказание И за трак (стига наистина да не е имало отклонения от трасето), отгоре на наказанието за липса на финал и евентуално пропуснати контроли.

        Що се отнася до другия ти повод за мрънкане, удължаването на контролното време, правилото е директно взето от насоките на FIA

        ...
        3.35 Change of the maximum time allowed

        If 50% of the crews do not arrive within the maximum time allowed, either in a selective section or in a road section, the maximum time allowed may be changed by the clerk of the course at the Stewards’ discretion.
        ...
        Така че, никой никакви прецеденти не създава. Даже и ти не създаде прецедент като се въздържиш от заяждане след състезание.
        Ту му млякото горещо, ту пък още нещо ...
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #94
          От: ТРОФИ БЪЛГАРИЯ: Пловдив 29.06-01.07. 2012

          Първоначално публикуван от venci67 Преглед на мнение
          ".По- културен "човек не бях чувал от години ( с две основни образования съм). по-гадно обаждане по GSM скоро не съм имал.
          Пращам ти плаката,който намерих днес в моята кола прибрана сега от трасетата, и 30лв. за да си направиш нов.

          ПП. Съжалявам за злият тон на писане ,най- малко съм очаквал такова мнение от колега с инженерно образование.
          О, искам да ти се извиня публично, че не съм видял този коментар и да благодаря, че ми го показа.
          Лошото е , че не знам да се смея или да плача ... Първо, сам потвърждаваш, че си взел нещо, захвърлил си го в колата и сега след като го виждаш се сещаш за него. Значи не съм бил голословен за това, че сте обещали нещо, а ето какво е свършено.
          И второ. Неправилно си ме оценил за 30 лв. Защо повечето хора в България си мислят, че като дадат някое дребно подаяние някъде и нещата ще се потулят?
          И защо след като се оакахте с организацията (за трасета и книги не мога да каза нищо понеже не съм бил участник) не се извинихте и да си вземете съответните бележки, а продължавате да се напъвате?

          Коментар


          • #95
            От: ТРОФИ БЪЛГАРИЯ: Пловдив 29.06-01.07. 2012

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            Ей, жегата била страшна и във Варна ...

            В същност, точно ти искаше да създадеш прецедент с искането си екипажите, които не са се включили в контролното време, да бъдат наказвани и за трак, все едно са се отклонили от трасето с цел облагодетелстване.
            Системен GPS-контрол за спазване на трасето и ограниченията на скоростта в шампионата се прилага от 2008 година. За цялото това време не ми е известен нито един случай, в който на незавършилите даден етап да е налагано наказание И за трак (стига наистина да не е имало отклонения от трасето), отгоре на наказанието за липса на финал и евентуално пропуснати контроли.

            Що се отнася до другия ти повод за мрънкане, удължаването на контролното време, правилото е директно взето от насоките на FIA



            Така че, никой никакви прецеденти не създава. Даже и ти не създаде прецедент като се въздържиш от заяждане след състезание.
            Ту му млякото горещо, ту пък още нещо ...
            Пак ти казвам пишеш глупости. Класирането е направено с контролното време . Давам ти пример : ако един екипаж стартира имине пет километра по това класиране е с еднакво време с екипажа на който не са му достигнали две минути от контролното време. Стига си писал глупости а се поинтересувай как е протекло състезанието ама не от позицията на организатора който е оакал нещата .
            Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
            Дий Снайдер

            Коментар


            • #96
              От: ТРОФИ БЪЛГАРИЯ: Пловдив 29.06-01.07. 2012

              Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
              ... Давам ти пример : ако един екипаж стартира имине пет километра по това класиране е с еднакво време с екипажа на който не са му достигнали две минути от контролното време. Стига си писал глупости а се поинтересувай как е протекло състезанието ама не от позицията на организатора който е оакал нещата.
              Това би било теоретично възможно при 2 условия: или по трасето да няма ни една контрола, или онзи, дето не са му стигнали 2 минути, да ги е пропуснал всичките. Ако по трасето има контроли и той е преминал през всяка от тях, времето му трябва да е = най-лошото време + 2 часа (за липсата на финал), докато времето на другия, който е минал само малка част от трасето, ще е = най-лошото време + 2 часа (за липсата на финал) + броя на пропуснатите контроли х 2 часа наказание за всяка.

              А на тебе би трябвало да ти кажа са спреш да се дръвчиш, да се правиш на велик офроудър и да раздаваш квалификации наляво-надясно. Ама няма да го направя, защото знам, че случаят е безнадежден. Ще караш в този дух, докато пак си купиш кило банани.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #97
                От: ТРОФИ БЪЛГАРИЯ: Пловдив 29.06-01.07. 2012

                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                Това би било теоретично възможно при 2 условия: или по трасето да няма ни една контрола, или онзи, дето не са му стигнали 2 минути, да ги е пропуснал всичките. Ако по трасето има контроли и той е преминал през всяка от тях, времето му трябва да е = най-лошото време + 2 часа (за липсата на финал), докато времето на другия, който е минал само малка част от трасето, ще е = най-лошото време + 2 часа (за липсата на финал) + броя на пропуснатите контроли х 2 часа наказание за всяка.

                А на тебе би трябвало да ти кажа са спреш да се дръвчиш, да се правиш на велик офроудър и да раздаваш квалификации наляво-надясно. Ама няма да го направя, защото знам, че случаят е безнадежден. Ще караш в този дух, докато пак си купиш кило банани.
                Ама ти продължаваш да се правиш на улав. Вземи погледни класирането за втория ден и кажи какво виждаш като резултати. 13000 поста във форума не те правят експерт в материята офроуд.
                Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                Дий Снайдер

                Коментар


                • #98
                  От: ТРОФИ БЪЛГАРИЯ: Пловдив 29.06-01.07. 2012

                  Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
                  Големи философи се извъдихте там в Пловдив.
                  Мислех, че сме се отървали от теб. Даже ми липсваше.

                  Коментар


                  • #99
                    От: ТРОФИ БЪЛГАРИЯ: Пловдив 29.06-01.07. 2012

                    Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
                    Ама ти продължаваш да се правиш на улав. Вземи погледни класирането за втория ден и кажи какво виждаш като резултати. 13000 поста във форума не те правят експерт в материята офроуд.
                    Момче, мери си малко приказките и избягвай да използваш разни определения! Както казваше даскалът по военно на времето "Всяка граница си има търпение" ...

                    А за втория ден къде точно те стяга чепикът? Кой е с 2-те минути, и кой с 5-те изминати километра? В таблицата виждам, че времето на тези, които не са се включили във времето, е смятано точно по спомената малко по-горе схема - най-лошото време (7ч и 18 мин на №207) + дължимите наказания.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • От: ТРОФИ БЪЛГАРИЯ: Пловдив 29.06-01.07. 2012

                      Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
                      Големи философи се извъдихте там в Пловдив.
                      Моите уважения за твоите мнения.
                      Освен философии, тази година ще има и "Рали Хеброс" -питай някой какво е това http://www.offroad-bulgaria.com/show...757,което се прави "много лесно."/от 4 години го няма/.
                      Ще чакаме жлъч и от други континенти.
                      Тези хора дето държат някакъв обръч, дето му викат волан, нямат много време за писане на компа.
                      Последно редактирано от venci67; 15-07-12, 01:50.
                      TOYOTA LJ70 3D Common Rail
                      TOYOTA BJ40 3.5D
                      Венци 0887551059

                      Коментар


                      • От: ТРОФИ БЪЛГАРИЯ: Пловдив 29.06-01.07. 2012

                        Незнам всички вие какво мислите но според мен пак става една боза след едно хубаво състезание.Винаги ще има недоволници.
                        Banjo имам един въпрос!
                        Никога не съм обелвал дума към теб но искам да те попитам.Ревеш и се оплакваш за наказания и прочие.Моля те да ми отговориш на следния въпрос!
                        Петъчния ден на третия етап не започнахте ли да се оплаквате на съдията Методи за трасе и каквото и да е още от там а на следващия да продължите със това кой каде е бил и как се е дърпал.Та последното дали е интересно да гледат трипове и какви са наказанията?Като влизаш и се връщаш обратно!
                        Аз лични мисля че момчетата от Пловдив се постараха да направят едно прилично и ИСТИНСКО трофи състезание.Това че някой не сме още подготвени за това ниво на трудност показва че има още да учим.
                        Понеже постоянно ревеш относно компетенция на един или друг организатор/участник без значение в кое мероприятие моля те кажи сам дали според теб на изминалото състезание вие като екипаж не направихте грешки които можехте да избегнете!
                        Аз лично стискам палци догодина да има същото състезание със подобна сложност.Благодаря на цялата Пловдивска група!
                        https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

                        Коментар


                        • От: ТРОФИ БЪЛГАРИЯ: Пловдив 29.06-01.07. 2012

                          Незнам всички вие какво мислите но според мен пак става една боза след едно хубаво състезание.Винаги ще има недоволници.
                          Banjo имам един въпрос!
                          Никога не съм обелвал дума към теб но искам да те попитам.Ревеш и се оплакваш за наказания и прочие.Моля те да ми отговориш на следния въпрос!
                          Петъчния ден на третия етап не започнахте ли да се оплаквате на съдията Методи за трасе и каквото и да е още от там а на следващия да продължите със това кой каде е бил и как се е дърпал.Та последното дали е интересно да гледат трипове и какви са наказанията?Като влизаш и се връщаш обратно!
                          Аз лични мисля че момчетата от Пловдив се постараха да направят едно прилично и ИСТИНСКО трофи състезание.Това че някой не сме още подготвени за това ниво на трудност показва че има още да учим.
                          Понеже постоянно ревеш относно компетенция на един или друг организатор/участник без значение в кое мероприятие моля те кажи сам дали според теб на изминалото състезание вие като екипаж не направихте грешки които можехте да избегнете!
                          Аз лично стискам палци догодина да има същото състезание със подобна сложност.Благодаря на цялата Пловдивска група!
                          Направи разбор на това което си писал. Какъв петъчен ден какъв трети етап, какво оплакване на съдията. Явно не си чел какво съм писал в темата. Относно петъчния ден съм казал че имаше малоумни препятствия поставени не на място а тоест ниския мост под който неможеха да влязат поне 50% от автомобилите и другото е че бе на деветия километър и организатора предизвика изкуствена тапа- това ако не е малоумно здраве му кажи. Претенциите ми бяха следните:
                          1/ Организаторите не предоставиха временните класирания в адекватно време ( класиранията ги видяхме два дни след награждаването, простотия немислиш ли).
                          2/ В класирането за втория ден има много груби пропуски от страна на съдийството които няма отново да ги описвам, достатъчно аргументи съм дал в темата.
                          За трасето никъде не съм казвал лоша дума,хареса ми и се забавлявах много. Организаторските изцепки провалиха състезанието. Грешките на нашия екипаж бяха единствено в двете полягвания на една страна през втория и третия ден. Тактически състезанието ни бе много добре подредено
                          и то се видя през дните с навигация. На затвореното трасе след полягването на страни нямаше смисъл да убиваме двигателя . Да имали сме грешки но те са били още при конструиране на автомобила , тези грешки ще бъдат премахнати своевременно. Момчетата са се постарали ама само с трасето с всичко друго съм с резерви. Госпожата от Тетевен има едно видео което не е пуснала (лично аз не държа да го показва) и там съм казал мнението си за трасето което не е оплюван. Ако искате поискайте записа и ще ви се изясни картинката.
                          На пловдивската група било първо състезание ама това не ги извинява да правят такива грешки. И в Русе беше подобна ситуацията но Свилен и компания си свършиха отлично работата и с кеф бих участвал пак там.
                          Не мисли че като пише Banjo всичко е лошо. Тук във форума повечето пишат на принципа "Или добро или нищо" , който покаже че другия греши се получава предубеждението което и вие имате към мен. Ето заради това след всяко състезание има дебати защото все някой нещо не е разбрал или друг не си е свършил работата с която се е заел. Никой не се учи от грешките и заради това още сме в каменната ера на офроуда. Изписали сме хиляди редове ама не си вадим поуки. В личностен план , не се имам за експерт имам мнооооого да видя още но поне ходя по различни състезания у нас и в чужбина и колкото повече научавам разбирам че нищо не знам но поне не съм кон с капаци и не си ограничавам погледа само до върха на носа си.
                          Лек ден ви желая
                          Последно редактирано от banjo; 15-07-12, 04:42.
                          Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                          Дий Снайдер

                          Коментар


                          • ТРОФИ БЪЛГАРИЯ 2012, коментари

                            За всички кометари, откривам тази тема, за да оставим основната за снимки и видео. Всички коментари от основната тема са прехвърлени тук.
                            Тъй като аз каквото трябваше да кажа съм го казал, Моля поддържайте темата, за да могат двамата основни писачи, на който са повечето постове тук да продължат да оплюват и се опитват да строят форума срещу нас
                            Последно редактирано от rocky; 15-07-12, 11:08.
                            BULGARIA TROPHY 2016 ... NO LIMITS ...

                            Коментар


                            • От: ТРОФИ БЪЛГАРИЯ 2012, коментари

                              Искам да се извиня на хора които без да искам съм засегнал с коментарите си. Моля, ако може да ме извинят другите от пловдивската група които са участвали в организацията на мероприятието. Но за Делев и Стайков - няма как да си променя мнението. Трябва ли да им обясня, че времето за което се пише един пост тук е напълно достатъчно да се звънне на един куриер... Виж, за това, че премести темата - браво. Но това не променя позицията ми за неизпълнените уговорки.

                              Коментар


                              • От: ТРОФИ БЪЛГАРИЯ 2012, коментари

                                Banjo, досега ти се връзвах и все си мислех, че имаш някакво основание за недоволство и критика към организатори, и съдии. Обаче след това състезание разбрах, че много съм се заблуждавал.
                                Най-добре ще направиш, ако за в бъдеще отделяш повече внимание на шофирането и навигирането, отколкото за писане и мрънкане.
                                Не че нямаше грешки, ама чак такава драма да правиш.
                                Най-голямата грешка според мен беше организирането на две напълно различни състезания едновременно. Като за първи път, и едно е трудно да се направи, като хората. Особено такива дълги, трудни и тридневни трасета.
                                За мен лично, като за първо състезание с такава сложност и мащаб, по скоро го приемам за успешно. Поздравления за организаторите! И дано за догодина да има на кой да му се занимава пак с това.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X