Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТРОФИ БЪЛГАРИЯ 2012, коментари

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: ТРОФИ БЪЛГАРИЯ: Пловдив 29.06-01.07. 2012

    Първоначално публикуван от P2P Преглед на мнение
    Имай предвид, че обстановката по екстремите постоянно се менеше. Места, които в сряда сме минавали в неделя ставаха непроходими и обратно. Имаше съмнения, че терена ще изсъхне и трофито ще стане лесно и безинтересно, даже до последно имаше идея трасето да се усложни допълнително. Невъзможно е от началото на юни да се предвиди какво ще стане в края на месеца. Екипажа сам преценява възможностите и прави оценка на риска.

    Под моста е минавано с обикнопвено паджеро, без блокажи, с МТ гуми с една лебетка. Признавам, тогава условията бяха други, идеята беше, че подготвен джип с три блокажа и каймани може да мине и сам. Ако водата се беше оттеглила още малко сега щеше да има упреци като на Трявна 2012.
    Първо ви благодаря и на теб и на Роки ,че ми отговорихте ! Всеки един от нас ,както се изрази един наш съфорумник , си купува джип и във времето започва да чопли и да надгражда по него 1. ЕМОЦИИ 2. ВРЕМЕ 3.ПАРИ ! След това в момент на ескалация на емоции / състезанията / за теб всичко приключва за около минута / глътна вода и се удави / ! Може би в последния момент е необходимо за последно оглед на препятствията и да бъдат изолирани тези с риск за отпадане на над 50 % от участниците ! Това е моето мнение ,което не е миродавно ! За самия тип състезание, което направихте като дължина с етапи във вида трофи ви аплодирам аз също харесвам по-продължителни и мнооооого кални терени ! За догодина ...............ще гледам да не се давя и да съм на линия !
    Последно редактирано от 4nikix4; 04-07-12, 16:58. Причина: доп.
    http://www.youtube.com/watch?v=3u4BJRE-pEA

    Коментар


    • #47
      От: ТРОФИ БЪЛГАРИЯ: Пловдив 29.06-01.07. 2012

      Първоначално публикуван от rocky Преглед на мнение
      Трасето е минавано от наши автомобили за което има снимки и клипове.
      При тестването на пътните книги ние с Антон сме минали над 90% от трасето в стегнато почти състезателно каране. Е, не без щети 1 каре, една лебедка и доста тенекии. Екстремите от втория ден даже сме ги минавали по няколко пъти, докато изберем точно тези.

      "Пробиването" на дерето от втория ден, което респектира доста участници:
      http://www.youtube.com/watch?v=a6c5ujn2AwY

      Факт е че дори най тежките участъци се преминаха от по няколко автомобила.
      Бихме се радвали да чуем мненията на участниците за степента на трудност на трасето. За догодина да се запазва ли ....
      Добро е трасето, няма какво да се променя като трудност. Може малко по-късо да се направи само. Аз съм да се запази като трудност.

      Джиповете трябва още да се подготвят. Ето вчера с Жоро разглобихме раздатките в склада и се оказа, че Хънтъра на първа бавна е като Газ 69 на 3-та бавна и в дерето се засилваше неконтролируемо, сега ще се промени това...

      Коментар


      • #48
        От: ТРОФИ БЪЛГАРИЯ: Пловдив 29.06-01.07. 2012

        Трасето беше супер,това,че не можах да го мина е по моя вина.Направих много грешки,а най голямата,че надцених въэможностите на джипа.Влиэането не беше эадължително и по умните го эаобиколиха.Эа мен всичко,което е препядствие ме кефи и никой не ми е виновен,че се удавих.Всичко беше супер и трябва да сме благодани на органиэаторите.Всеки може да намери пропуски,но дали той може да го направи идеално и перфектно.Эа мен това е формата эа трофи и още един път ВИ БЛАГОДАРЯ господа органиэатори.

        Коментар


        • #49
          От: ТРОФИ БЪЛГАРИЯ: Пловдив 29.06-01.07. 2012

          Първоначално публикуван от бай Матьо Преглед на мнение
          Трасето беше супер,това,че не можах да го мина е по моя вина.Направих много грешки,а най голямата,че надцених въэможностите на джипа.Влиэането не беше эадължително и по умните го эаобиколиха.Эа мен всичко,което е препядствие ме кефи и никой не ми е виновен,че се удавих.Всичко беше супер и трябва да сме благодани на органиэаторите.Всеки може да намери пропуски,но дали той може да го направи идеално и перфектно.Эа мен това е формата эа трофи и още един път ВИ БЛАГОДАРЯ господа органиэатори.
          БЛАГОДАРИМ за добрите думи.
          На доста места сме били съперници, а след това приятелски настроени, по тези причини моите уважения.
          Последно редактирано от venci67; 04-07-12, 17:48.
          TOYOTA LJ70 3D Common Rail
          TOYOTA BJ40 3.5D
          Венци 0887551059

          Коментар


          • #50
            От: ТРОФИ БЪЛГАРИЯ: Пловдив 29.06-01.07. 2012

            Според мен Наско Венци и цялата пловдивска група без изключение се бяха постарали да направят едно истинско състезание каквото не е имало скоро.
            Искам специялно да благодаря на Живко Бакалов и Деян(гаргата) за помоща през петъчния ден.
            Лично смятам че за момента това е най-доброто състезание на което съм присъствал.Това че някой хора нямаме още коли за трудноста на състезанието си е лично наша грешка.Според мен нетрябва да смекчавате състезанието.Дано другите организатори вземат пример и направят и техните с подобния хъс и старание.
            Но както казва стоян(g_gosho) ако е тежко нека са по-малко километрите да знаем ако седим в едно дере 2 часа ще има шанс да завършим етапа.
            Но все пак БРАВО насе направи това за което се заръча и обеща.
            https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

            Коментар


            • #51
              От: ТРОФИ БЪЛГАРИЯ: Пловдив 29.06-01.07. 2012

              Благодаря на всички за мненията и препоръките. Всички забележки следващия път ще бъдат изчистени.

              След всяко състезание се намират "доброжелатели" които оплюват немотивирано и цинично труда на хората които са го направили. Радвам се че в нашия случай само Banjo се намеси по този начин. Всички останали мнения могат да се ползват като градивна критика.

              Ако няма други протести относно класирането на клас Трофи до края на деня, ще се счита че няма възражения по него (с изключение на Banjo, на който считам че дадох адекватен отговор съгласно правилника на състезанието в пост #290)
              BULGARIA TROPHY 2016 ... NO LIMITS ...

              Коментар


              • #52
                От: ТРОФИ БЪЛГАРИЯ: Пловдив 29.06-01.07. 2012

                12.9.6. Етапът се счита като прекъснат, кога- то екипажът се откаже или не пресече финала в рамките на определеното му максимално време за преминаване на етапа. В този случай времето му за пре- минаване е 2 (два) часа плюс измере- ното време на най-бавния редовно фи- ниширал екипаж на същия етап плюс времето от наложените наказания. Към това време се добавят и наказанията на екипажа.Това е цитат от регламента по оф-роуд който вие така и не спазвате. Жалко за вас.
                Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                Дий Снайдер

                Коментар


                • #53
                  От: ТРОФИ БЪЛГАРИЯ: Пловдив 29.06-01.07. 2012

                  Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
                  ... Това е цитат от регламента по оф-роуд който вие така и не спазвате. Жалко за вас.
                  Само че никъде в регламента няма предвидено наказание за трак на тези, които не са се включили в контролното време.

                  А по повод удължаването на контролното време в правилника (и не само в нашия) има и такъв текст

                  12.4.7. В случай, че 50% от екипажите не успеят да се включат в контролното време за преминаване на даден етап, същото може да бъде удължено от директора на състезанието по решение на спортните комисари.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #54
                    От: ТРОФИ БЪЛГАРИЯ: Пловдив 29.06-01.07. 2012

                    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                    12.4.7. В случай, че 50% от екипажите не успеят да се включат в контролното време за преминаване на даден етап, същото може да бъде удължено от директора на състезанието по решение на спортните комисари.
                    Най-накрая нещо смислено по темата. Този въпрос отдавна трябваше да бъде категорични изяснен. Край с уклончивите и незадоволителни отговори.

                    Коментар


                    • #55
                      От: ТРОФИ БЪЛГАРИЯ: Пловдив 29.06-01.07. 2012

                      Щом е предвидено да има наказание за трак то той е наказание и влиза в сметките. Престанете да четете правилника като дявола евангелието а го спазвайте. Класирането е направено с контролното време.
                      Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                      Дий Снайдер

                      Коментар


                      • #56
                        От: ТРОФИ БЪЛГАРИЯ: Пловдив 29.06-01.07. 2012

                        Чавдаре включете верненския спец в комисията по офроуд!
                        Преди това купете няколко усмирителни жилетки да си имате на заседанията...
                        Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                        Коментар


                        • #57
                          От: ТРОФИ БЪЛГАРИЯ: Пловдив 29.06-01.07. 2012

                          Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
                          Щом е предвидено да има наказание за трак то той е наказание и влиза в сметките. Престанете да четете правилника като дявола евангелието а го спазвайте.
                          В правилника има предвидени различни наказания, които обаче следва да се прилагат не според кефа и интересите на даден екипаж. Съвсем ясно си е казано какво наказание се налага, когато даден екипаж няма финал (било поради изтичане на контролното време, било поради някакъв технически проблем).
                          GPS-контролът е предвиден като средство срещу умишленото неспазване (съкращаване) на трасето с цел облагодетелстване. Налагането на такова наказание в случай, че няма отклонение от трасето ще си е баш четене "като дявола евангелието".

                          Ей лоши тия пловдивчани бе! Хем дузпа не ти дадоха, хем не изгониха останалите играчи ...
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #58
                            От: ТРОФИ БЪЛГАРИЯ: Пловдив 29.06-01.07. 2012

                            Ами то се вижда за какво иде реч. Цялото състезание е организационен провал. "Приятно" ми беше да си пиша с вас . Достатъчно доводи представих в подкрепа на тезата си. Сърказма си е ваш, негативите са за ваша сметка.
                            P.S. Приятно ми бе да се запозная с всичките комари и конски мухи в бивака и трасето .
                            Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                            Дий Снайдер

                            Коментар


                            • #59
                              От: ТРОФИ БЪЛГАРИЯ: Пловдив 29.06-01.07. 2012

                              Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
                              P.S. Приятно ми бе да се запозная с всичките комари и конски мухи в бивака и трасето .
                              Следващия път ще ти опънем балдахин.

                              Коментар


                              • #60
                                От: ТРОФИ БЪЛГАРИЯ: Пловдив 29.06-01.07. 2012

                                то тук стана като дискусиите преди години за Шуменското състезание!всички го плюят а после пак идват да карат /е някой и никога не идват повече но..../
                                Винаги има доволни и много ядосани и недоволни......на едни им е трудно а на други лесно!нали за това са състезанията да се провери кой го може и кой не
                                driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X